Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ez már mindjárt jobb, de itt egyértelmű (a leírásodból) hogy melyik ponton lett megszakítva a rendszer.

Az esetek 95%-ában így van, fel lehet rá készülni.

Nyilván! ám ha már babrálnia kell, lehet,hogy úgy dönt, hogy nem bont szét mindent, amig megtalálja a reléket... Lehet, hogy továbbáll,és akkor már megérte!

Link to comment
Megosztás:

Nyilván! ám ha már babrálnia kell, lehet,hogy úgy dönt, hogy nem bont szét mindent, amig megtalálja a reléket... Lehet, hogy továbbáll,és akkor már megérte!

vagy van nála egy felspécizett komputerkábel, és már nem is kell keresgélnie...

motortérzár...nem győzöm hangsúlyozni

Link to comment
Megosztás:

szakértőt kellene megkérdezni, ismereteim szerint felejtős

blue16

erre keressetek a gugliban (nem érdekem reklámozni !!)

Nem is drága... ám itt is elég kifigyelni a gombot, nem? Viszont elég később megnyomni, mikor már messze vagyunk az indulási ponttól, ha jól értelmezem... okos...

Link to comment
Megosztás:

Én 5E Ft-ért rakattam bele egy mikrokapcsolót. Csak akkor lesz gyújtás a kocsiban, ha ehhez hozzáérek. Nyilván, ha vki 2-3napig figyel, hogy hova nyúlok, könnyen elvihető, de a háznál úgy parkolok,hogy azért nem könnyen leselkedhetnek, meg ugye fólia is van a kocsin. Amit nagyon el akarnak vinni, igyis ugyis viszik, max trélerrel :huh: A főnököm a GAZ terepjárójából viszi magával a gyújtáskábelt, csak az egy kicsit macerás :lol:

Ilyen?

http://www.vatera.hu/tatu_elektronikus_ind..._157039014.html

Link to comment
Megosztás:

vagy van nála egy felspécizett komputerkábel, és már nem is kell keresgélnie...

motortérzár...nem győzöm hangsúlyozni

Háááát igaz... Mondjuk a profinál tényleg ugyis lesz ilyesmi... Mind1, a magam megnyugtatására jókis móka a nyomogatása :huh:

Link to comment
Megosztás:

a riasztód hatástalanítva lesz, ha kulcsal nyitod at ajtót?

naugye

Nem,. persze, hogy nem lesz hatástalanítva, de legalább be tudok ülni a kocsimba, a riasztó megszólal ugyan, de ha nincs csesztetve, el is hallgat 1 perc után....ééééés kiveszem a kesztyűtartóból a tartalék távirányítós elemet, behelyezem, kikapcsolom a riasztót és usgyi tovább.

Ha le van zárdugózva, akkor ezt nem tudnám megtenni. Ahhoz magamnál kellene tartanom a tartalék elemet, vagy várni a csodára, hogy egy kedves autóstársamnak pont ilyen eleme legyen a távirdájába és segítsen rajtam...egyáltalán megálljon segíteni.... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az én riasztóm most jelenleg a lakásban van, de remélem holnap bekerül az autóba.

Persze csak míg haza nem viszem.

Na azért szó nincs arról hogy haragudnék az én kicsi párom kedves édesanyjára, de bizony elég riasztó. Pláne ha megszólal! :huh:

Ja és inaktiválhatatlan. Legalábbis én még nem jöttem rá hogyke...

Link to comment
Megosztás:

Az én riasztóm most jelenleg a lakásban van, de remélem holnap bekerül az autóba.

Persze csak míg haza nem viszem.

Na azért szó nincs arról hogy haragudnék az én kicsi párom kedves édesanyjára, de bizony elég riasztó. Pláne ha megszólal! :huh:

Ja és inaktiválhatatlan. Legalábbis én még nem jöttem rá hogyke...

:lol: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

,,Ha a gépkocsinkat javításra visszük, az elektronika

biztosítékát kivéve, hatástalanítjuk a Sentinelt.,,

Hehe ez tényleg remek védelem :huh:

De ki tudja hogy van benne Sentinel!? Csak én és csak addig kapcsolom ki ill. veszem ki a bizit míg szerelőnél van. A motortérzárnál is van egy kapcsoló amivel üzemenkívül helyezhető az egész védelem és akkor ugy működik mint ha nem is lenne benne ilyen dolog. Dsteel autójában is van egy bizti direkt erre a célra!

Link to comment
Megosztás:

Nem tud valaki izzó foglalatot szerezni,vagy esetleg hogy hol lehet kapni?Mert amikor én a xenon-t beépítettem,akkor a gyári fogató részbe húztam át a kábeleket,és egy kicsit mókolni kellett,de viszont nem kókány.De most viszont a gyári izzók kicsit lötyögnek benne,meg nem teljesen zár.Tehát be is ázhat.

A gyári izzó foglalat darabja ~2000Ft körül van márkaszervizben, itt a cikkszáma: 9118046

(nekem is kelleni fog majd, ugyanazon célból mint neked)

Link to comment
Megosztás:

Ez miért jó?? Ettől még be tud ülni, esetleg el is tudja vinni. Nem értem az összefüggést. :huh:

Az autótolvajok ma már nem sz@rakodnak a gyári immobilizerek hatástalanításával ha el akarnak vinni egy autót, helyette visznek magukkal egy, már előre "kiütött" motorvezérlőt, és ezt egyszerűen kicserélik az autó sajátjával (csatlakozó lehúz-rádug és kész is). Mivel sok esetben a motorvezérlő a gépháztető alatt helyezkedik el, a motortérzár ezt hivatott megakadályozni. Azonkívül arra is jó még, hogy a váltózárral ellátott autók sebességváltóját nem tudják így a motortérből második fokozatba kapcsolni és ezzel a váltózárat hatástalanítani.

Link to comment
Megosztás:

Az autótolvajok ma már nem sz@rakodnak a gyári immobilizerek hatástalanításával ha el akarnak vinni egy autót, helyette visznek magukkal egy, már előre "kiütött" motorvezérlőt, és ezt egyszerűen kicserélik az autó sajátjával (csatlakozó lehúz-rádug és kész is). Mivel sok esetben a motorvezérlő a gépháztető alatt helyezkedik el, a motortérzár ezt hivatott megakadályozni. Azonkívül arra is jó még, hogy a váltózárral ellátott autók sebességváltóját nem tudják így a motortérből második fokozatba kapcsolni és ezzel a váltózárat hatástalanítani.

Így már világos :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az autótolvajok ma már nem sz@rakodnak a gyári immobilizerek hatástalanításával ha el akarnak vinni egy autót, helyette visznek magukkal egy, már előre "kiütött" motorvezérlőt, és ezt egyszerűen kicserélik az autó sajátjával (csatlakozó lehúz-rádug és kész is). Mivel sok esetben a motorvezérlő a gépháztető alatt helyezkedik el, a motortérzár ezt hivatott megakadályozni. Azonkívül arra is jó még, hogy a váltózárral ellátott autók sebességváltóját nem tudják így a motortérből második fokozatba kapcsolni és ezzel a váltózárat hatástalanítani.

Mondjuk azért erre nem gondoltam, hogy ilyen dolgokra vetemednek a profi autótolvajok. Én még csak ott tartok, hogy betöri az ablakot, vagy a zárat feltöri beül és viszi. De, hogy erre így fel vannak készülve emberek, hogy kiütött motorvezérlő meg ilyenek, meg hiába váltózár ha nincs motortérzár! Aztaqrwaéletbe!

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk azért erre nem gondoltam, hogy ilyen dolgokra vetemednek a profi autótolvajok. Én még csak ott tartok, hogy betöri az ablakot, vagy a zárat feltöri beül és viszi. De, hogy erre így fel vannak készülve emberek, hogy kiütött motorvezérlő meg ilyenek, meg hiába váltózár ha nincs motortérzár! Aztaqrwaéletbe!

hát igen, gyerekjáték ellopni egy g astrát

lényeg, hogy sok van belőle az utcákon, ha a sajátodat véded, akkor nagy valószínűséggel egy másik védtelen autót visznek el, van választék (persze ha nem spec. kivitelű a tiéd)

Link to comment
Megosztás:

Az autótolvajok ma már nem sz@rakodnak a gyári immobilizerek hatástalanításával ha el akarnak vinni egy autót, helyette visznek magukkal egy, már előre "kiütött" motorvezérlőt, és ezt egyszerűen kicserélik az autó sajátjával (csatlakozó lehúz-rádug és kész is). Mivel sok esetben a motorvezérlő a gépháztető alatt helyezkedik el, a motortérzár ezt hivatott megakadályozni. Azonkívül arra is jó még, hogy a váltózárral ellátott autók sebességváltóját nem tudják így a motortérből második fokozatba kapcsolni és ezzel a váltózárat hatástalanítani.

No és mennyibe is van egy ilyen?

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk azért erre nem gondoltam, hogy ilyen dolgokra vetemednek a profi autótolvajok. Én még csak ott tartok, hogy betöri az ablakot, vagy a zárat feltöri beül és viszi. De, hogy erre így fel vannak készülve emberek, hogy kiütött motorvezérlő meg ilyenek, meg hiába váltózár ha nincs motortérzár! Aztaqrwaéletbe!

Hát igen. Azt mondják, ma már elfogadható (nem teljes!) biztonságban csak akkor érezheted magad, ha az autódban a gyárin kívül van még legalább egy utólagos riasztó/immobilizer plusz egy váltózár, valamint rejtett kapcsoló(k) az indítás megakadályozására. Ha ezek megvannak akkor jó eséllyel nem a Te autódat fogja választani a tolvaj. Valahol hallottam hogy egy autótolvaj átlagosan 1perc 40 másodpercet szán egy autóra, ha ennyi idő alatt nem tudja elvinni akkor keres másikat, tehát a cél az hogy legalább ennyire megnehezítsük a dolgát. Persze ha konkrét rendelésre dolgozik, tehát adott színű, kivitelű, felszereltségű és adott motorral ellátott autó kell neki amiből a tieden kívül nincs másik a környéken, akkor mindenképpen elviszi bármit is csinálj, ha más nem trélerrel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.