Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Először is üdv mindenkinek, a minap léptem be az Opel Astra G tulajok körébe.

Egy X14XE típusú autót vettem. Nagyon örülök neki, nagyon meg vagyok vele elégedve. Szeretném megkérdezni tőletek, hogy mi a véleményetek az autóról?

Cseréltettem rajta vezérlést (szíj, görgők, vízpumpa), légszűrőt, gyertyákat. Olajat nem cseréltem még benne, mert papírral igazolva van az előző csere. Tavasszal az is aktuális lesz.

Viszont, van egy érdekes dolog, hogy ha hosszabb útra megyek, és folyamatos sebességgel haladok, akkor egyszer csak kivillan egy kis sárga lámpa. Ez azonban egy nagyobb gázadásra el is tűnik. Mitől lehet ez?

Valamint még egy olyan kérdésem van, hogy tudok e mondani egy jó/nem rabló/Opelhez értő szerelőt mondani itt Győrben?

Válaszotokat előre is köszi. :)

Üdv. neked is! :) Jól tetted, hogy tiszta lappal, cserékkel indítod az autód életét, de a helyedben én még az olajcserét is bevenném a körbe. Amúgy is jönnek a hidegebb idők, jobb, ha friss olajjal vágsz neki a télnek.

Hibalámpádra esélyes lehet az AGR-szelep elkoszolódása. Szerintem menj egy hosszabb utat magas fordulattal, pörgetve, hátha kiég a lerakódás.

Érdemes lehet még a fojtószelepházadat is kitisztítani(tatni), ott is lehet lerakódás (bár az önmagában sárga lámpát nem "csinál"). :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is üdv mindenkinek, a minap léptem be az Opel Astra G tulajok körébe.

Egy X14XE típusú autót vettem. Nagyon örülök neki, nagyon meg vagyok vele elégedve. Szeretném megkérdezni tőletek, hogy mi a véleményetek az autóról?

Cseréltettem rajta vezérlést (szíj, görgők, vízpumpa), légszűrőt, gyertyákat. Olajat nem cseréltem még benne, mert papírral igazolva van az előző csere. Tavasszal az is aktuális lesz.

Viszont, van egy érdekes dolog, hogy ha hosszabb útra megyek, és folyamatos sebességgel haladok, akkor egyszer csak kivillan egy kis sárga lámpa. Ez azonban egy nagyobb gázadásra el is tűnik. Mitől lehet ez?

Valamint még egy olyan kérdésem van, hogy tudok e mondani egy jó/nem rabló/Opelhez értő szerelőt mondani itt Győrben?

Válaszotokat előre is köszi. :)

Üdv a Fórumon!

A sárgalámpás jelenséged valóban a PGA által leírtakra utal.

Lehet tudni, hogy azelőtt hogyan volt használva a kocsi?

Mert ha sok volt a város, akkor az adhat magyarázatot az ilyen típusú elkoszolódásra.

Ezek a motorok a hosszútávú pörgős menőkéket kedvelik.

Link to comment
Megosztás:

...üresbe viszont soha nem rakom.

(Mostmár tudom, én hogyan fogom áthidalni az előző oldalakon taglalt kérdést: Beszerelek a csomagtartóba egy kis mozgásienergia-tárolót, olyan 50x50 cm-est, felmegyek valami hegyre, majd lefelé gurulás közben megtöltöm a tartályt a mozgási energiával, aztán 2 hónapig üresben járok az autóval az egész országban. Ha kifogy a tartály, felvontattatom magam megint a hegyre és kezdem elölről. Ilyenformán nem kell se benzintank, se váltó az autóba... :) )

Link to comment
Megosztás:

(Mostmár tudom, én hogyan fogom áthidalni az előző oldalakon taglalt kérdést: Beszerelek a csomagtartóba egy kis mozgásienergia-tárolót, olyan 50x50 cm-est, felmegyek valami hegyre, majd lefelé gurulás közben megtöltöm a tartályt a mozgási energiával, aztán 2 hónapig üresben járok az autóval az egész országban. Ha kifogy a tartály, felvontattatom magam megint a hegyre és kezdem elölről. Ilyenformán nem kell se benzintank, se váltó az autóba... :) )

Én meg olyan szerkezetet teszek be, hogy ha lefelé gurulok motorfékkel akkor termelje a benzint vissza! :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv a Fórumon!

A sárgalámpás jelenséged valóban a PGA által leírtakra utal.

Lehet tudni, hogy azelőtt hogyan volt használva a kocsi?

Mert ha sok volt a város, akkor az adhat magyarázatot az ilyen típusú elkoszolódásra.

Ezek a motorok a hosszútávú pörgős menőkéket kedvelik.

Köszönöm a válaszokat. Hát az autóm előéletéről nem sokat tudok. Mondhatni semmit. Egerben vettem, amikor hoztam haza (Győrbe), akkor elég rendesen pörgettem az autópályán. :-) A jelenség viszont fent áll. Nem mindig, csak néha. És csak akkor, ha nem egész 2500-as fordulaton megyek, folyamatos sebességgel.

Az AGR-szelep tisztítása az nagy munka? Otthon meg lehet csinálni, vagy inkább vigyem szerelőhöz? Sajnos nem értek az autókhoz, így azt sem tudom, hogy hol keressem. :)

Link to comment
Megosztás:

(Mostmár tudom, én hogyan fogom áthidalni az előző oldalakon taglalt kérdést: Beszerelek a csomagtartóba egy kis mozgásienergia-tárolót, olyan 50x50 cm-est, felmegyek valami hegyre, majd lefelé gurulás közben megtöltöm a tartályt a mozgási energiával, aztán 2 hónapig üresben járok az autóval az egész országban. Ha kifogy a tartály, felvontattatom magam megint a hegyre és kezdem elölről. Ilyenformán nem kell se benzintank, se váltó az autóba... :) )

hibrid hajtás.:D

szénné keresnéd magad vele.:lol:

az olajkonszern meg bérgyilkost küldene rád.:)

Link to comment
Megosztás:

Ejha!

Megnéztem az oldalt, és lestem mi ez... ? :)

Elkezdtem olvasni, gondoltam hát ezt a f..szságot minek linkelte be? :)

Olvastam tovább ... ejha... :D

Tovább ... tök jó... :lol:

Végén ... Hol az a film, ide vele! :P

Szóval köszi! Könyvjelző mentve, várom a folytatást. :lol:

:lol:

Én szeretem az ilyesmit és Tesla munkássága is érdekel. Bár én lennék ilyen nagy kopnya... B)

Más:

http://baon.hu/bacs-kiskun/kek-hirek-bulva...ataraban-267678

;)

Reggel ott mentem el, nem tudtam volna megmondani, hogy milyen autó volt. Még azt se, hogy kombi vagy kis autó, annyira összetört. Nem értem hogy történhetett, mert teljesen belátható a szakasz, még csak nem is az autó mögé ível az út. Talán csak túl álmos volt a srác.

Képgaléria oldalt/alul van.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat. Hát az autóm előéletéről nem sokat tudok. Mondhatni semmit. Egerben vettem, amikor hoztam haza (Győrbe), akkor elég rendesen pörgettem az autópályán. :-) A jelenség viszont fent áll. Nem mindig, csak néha. És csak akkor, ha nem egész 2500-as fordulaton megyek, folyamatos sebességgel.

Az AGR-szelep tisztítása az nagy munka? Otthon meg lehet csinálni, vagy inkább vigyem szerelőhöz? Sajnos nem értek az autókhoz, így azt sem tudom, hogy hol keressem. :)

azért mert neked valószínűleg 2500 fordulaton ragad meg a szelep és ilyenkor több anyag megy ki a szabadba és ezt érzékeli a gép és ezért dobja ki a sárga lámpát....

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat. Hát az autóm előéletéről nem sokat tudok. Mondhatni semmit. Egerben vettem, amikor hoztam haza (Győrbe), akkor elég rendesen pörgettem az autópályán. :-) A jelenség viszont fent áll. Nem mindig, csak néha. És csak akkor, ha nem egész 2500-as fordulaton megyek, folyamatos sebességgel.

Az AGR-szelep tisztítása az nagy munka? Otthon meg lehet csinálni, vagy inkább vigyem szerelőhöz? Sajnos nem értek az autókhoz, így azt sem tudom, hogy hol keressem. :)

Az igazság az, hogy a tisztítással csak elodázni lehet a szelep tönkremenetelét, a lerakódásoktól előbb-utóbb kikopik a tengely... Ezzel nem riogatni akarlak, csak ez ilyen... Otthon is meg lehet tisztítani, de ha nem akarsz egyedül belemerülni a dologba, egy jó szerelő is megcsinálja, nem egy horror dolog. Hátha valaki itt a fórumon tud ajánlani Neked valakit, vagy egy korrekt szervizt. Egyébként először jó lenne tudni a pontos hibakódot, de X-es motornál ez kicsit macerásabb. Valahol volt itt már erről szó: a diag. csatlakozódon kell két lábat összezárni, és így műszer nélkül is meg lehet tudni.

Link to comment
Megosztás:

Az igazság az, hogy a tisztítással csak elodázni lehet a szelep tönkremenetelét, a lerakódásoktól előbb-utóbb kikopik a tengely... Ezzel nem riogatni akarlak, csak ez ilyen... Otthon is meg lehet tisztítani, de ha nem akarsz egyedül belemerülni a dologba, egy jó szerelő is megcsinálja, nem egy horror dolog. Hátha valaki itt a fórumon tud ajánlani Neked valakit, vagy egy korrekt szervizt. Egyébként először jó lenne tudni a pontos hibakódot, de X-es motornál ez kicsit macerásabb. Valahol volt itt már erről szó: a diag. csatlakozódon kell két lábat összezárni, és így műszer nélkül is meg lehet tudni.

Értem. Szóval akkor szükséges a csere. Mit keressek? Mi a neve ennek az alkatrésznek? AGR szelep?

Link to comment
Megosztás:

Én azért még nem cserélném ki egyből

Először meg kell azt nézni, tisztítani esetleg

Hát megmondom őszintén, hogy jobb lenne, ha nem kellene kicserélni, mert ahogy nézem, nem a legolcsóbb alkatrészek közé tartozik (kb olyan 30.000 Ft körül mozog az ára).

Ezt az alaktrészt hol kell keresnem? Vagy inkább akkor a tisztítást is szerelőre kellene bíznom? :)

Link to comment
Megosztás:

Hát megmondom őszintén, hogy jobb lenne, ha nem kellene kicserélni, mert ahogy nézem, nem a legolcsóbb alkatrészek közé tartozik (kb olyan 30.000 Ft körül mozog az ára).

Ezt az alaktrészt hol kell keresnem? Vagy inkább akkor a tisztítást is szerelőre kellene bíznom? :)

Ne kapkodd el a dolgot, nem 100%, hogy az AGR. Először pörgesd meg, hátha javul. Aztán próbálj megbízható szerelőt keresni, aki a hibakód-kiolvasás után látni fogja, hogy mi (volt) a gond. Utána érdemes bepróbálni a tisztítást. És ha a pörgetés, meg a tisztítás se segít, és a kód alapján is biztos az AGR-hiba, csak utána cserélj.

Link to comment
Megosztás:

Ne kapkodd el a dolgot, nem 100%, hogy az AGR. Először pörgesd meg, hátha javul. Aztán próbálj megbízható szerelőt keresni, aki a hibakód-kiolvasás után látni fogja, hogy mi (volt) a gond. Utána érdemes bepróbálni a tisztítást. És ha a pörgetés, meg a tisztítás se segít, és a kód alapján is biztos az AGR-hiba, csak utána cserélj.

Rendben, köszi szépen. Remélem nem nagy a gond. :)

Azt el is felejtettem írni, hogy még lengéscsillapítókat is most cseréltetetek. Észrevettem ugyanis, hogy ha pl egy fekvőrendőrön átmegyek, akkor egy nyikorgás hallatszik "valahonnan". Elvittem beméretni a csillapítókat, és mondták, hogy az bizony cserés. Az elsők 46 %, a hátsó pedig 58%. (A hátsó az még várhat egy kicsit remélem). De azon kívül, hogy cserés, semmi mást nem mondtak nekem. A hang forrását sem tudom. Ha lenyomom az autó elejét, akkor lehet hallani, mikor felemelkedik. Erre tudtok valami tippet adni?

Link to comment
Megosztás:

Hát megmondom őszintén, hogy jobb lenne, ha nem kellene kicserélni, mert ahogy nézem, nem a legolcsóbb alkatrészek közé tartozik (kb olyan 30.000 Ft körül mozog az ára).

Ezt az alaktrészt hol kell keresnem? Vagy inkább akkor a tisztítást is szerelőre kellene bíznom? :)

Az, hogy nem tudod hol van, még nem jelenti, hogy nem tudod megcsinálni :)

Az műszaki érzék kérdése. Az általános műszaki problémák, vagy a G astra szervízelés nevű topic-okon keress rá, fogsz találni leírásokat, vagy ha valaki lesz olyan kedves akkor leírja neked újra

Üdv: frz

Link to comment
Megosztás:

Agymenésem tárgya a következő:

Kacatolás közben kezembe akadt egy árnyékoló-sötétítő fólia, az a perforált fekete fajta. Egy citrom-alma akcióban kaptam a gyerekekkel "megerősített" rendőrjárőrtől egy alma kíséretében.

  1. Ehhez semmi műbizonylat nincs, vagyis nem engedélyes, tehát akkor nem is tehetem fel?
  2. Mivel van két külső tükröm a hátsó szélvédő helyére, de akár oldalra is tehetnék kazánlemezt vagy kartonpapírt. Ahhoz is kéne műbizonylat? Ha ehhez nem, akkor a fóliához miért?

Persze az egész dolog csak az első ajtóktól hátra felé elképzelve, a többi üvegfelületnél értem az engedélykötelezettséget.

Link to comment
Megosztás:

Agymenésem tárgya a következő:

Kacatolás közben kezembe akadt egy árnyékoló-sötétítő fólia, az a perforált fekete fajta. Egy citrom-alma akcióban kaptam a gyerekekkel "megerősített" rendőrjárőrtől egy alma kíséretében.

  1. Ehhez semmi műbizonylat nincs, vagyis nem engedélyes, tehát akkor nem is tehetem fel?
  2. Mivel van két külső tükröm a hátsó szélvédő helyére, de akár oldalra is tehetnék kazánlemezt vagy kartonpapírt. Ahhoz is kéne műbizonylat? Ha ehhez nem, akkor a fóliához miért?

Persze az egész dolog csak az első ajtóktól hátra felé elképzelve, a többi üvegfelületnél értem az engedélykötelezettséget.

"A közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet 97. §-a szabályozza a fóliázás lehetőségeit. Eszerint a személygépkocsi ablakain menet közben nem szabad olyan fóliát, üvegre felhordott fényelnyelő vagy fényvisszaverő réteget stb. alkalmazni, amely a személygépkocsi ablakain a kilátást, illetőleg az átlátást megakadályozza.

Ez a követelmény azonban nem vonatkozik a gépkocsi szélvédőjének és ablakainak fényáteresztő képességét csökkentő olyan eszközre, amely alkalmazására a Nemzeti Közlekedési Hatóság az ENSZ-EGB 43. számú előírás 21. számú mellékletében meghatározott követelmények figyelembevételével engedélyt adott ("H" engedély)"

Link to comment
Megosztás:

Amúgy aki a kreszben megengedte anno a sárga fényű izzót, azt bottal kergetném.

Franciáknál standard ha jól tudom, ha onnan hozol be autót, azokban gyárilag ilyen van. Asszem az az indoklás hogy ködben jobban látni vele.

Már ha ilyesmire gondolsz (sorry, Opeles képet nem találtam):

2002-03-14-012-072.jpg

Link to comment
Megosztás:

Agymenésem tárgya a következő:

Kacatolás közben kezembe akadt egy árnyékoló-sötétítő fólia, az a perforált fekete fajta. Egy citrom-alma akcióban kaptam a gyerekekkel "megerősített" rendőrjárőrtől egy alma kíséretében.

  1. Ehhez semmi műbizonylat nincs, vagyis nem engedélyes, tehát akkor nem is tehetem fel?
  2. Mivel van két külső tükröm a hátsó szélvédő helyére, de akár oldalra is tehetnék kazánlemezt vagy kartonpapírt. Ahhoz is kéne műbizonylat? Ha ehhez nem, akkor a fóliához miért?

Persze az egész dolog csak az első ajtóktól hátra felé elképzelve, a többi üvegfelületnél értem az engedélykötelezettséget.

"A közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet 97. §-a szabályozza a fóliázás lehetőségeit. Eszerint a személygépkocsi ablakain menet közben nem szabad olyan fóliát, üvegre felhordott fényelnyelő vagy fényvisszaverő réteget stb. alkalmazni, amely a személygépkocsi ablakain a kilátást, illetőleg az átlátást megakadályozza.

Ez a követelmény azonban nem vonatkozik a gépkocsi szélvédőjének és ablakainak fényáteresztő képességét csökkentő olyan eszközre, amely alkalmazására a Nemzeti Közlekedési Hatóság az ENSZ-EGB 43. számú előírás 21. számú mellékletében meghatározott követelmények figyelembevételével engedélyt adott ("H" engedély)"

Én úgy tudom (hallomásból származó tudás), hogy ez csak az első szélvédőre és az első oldal-ablakokra vonatkozik.

A B oszlop mögött szerintem azt teszel amit jónak látsz, műbizonylat nélkül is akár.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.