Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

köszi, legalább most már tudom milyen féle kombinációt kell keresni :)

asszonykám akciózott a pandájával és fényező mondta szerezzek hozzá festéket és kijavítja

hát színkód alapján is elég nehéz eltalálni,vigyél valamilyen mintát az alapján kikeverik a szint.....

Link to comment
Megosztás:

hát színkód alapján is elég nehéz eltalálni,vigyél valamilyen mintát az alapján kikeverik a szint.....

Szerintem is az az egyszerűbb. Már csak amiatt is, mert egy régebbi autó színe fakulhat és hiába kenik le gyári színre, az tuti elüt a mostanitól...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is az az egyszerűbb. Már csak amiatt is, mert egy régebbi autó színe fakulhat és hiába kenik le gyári színre, az tuti elüt a mostanitól...

érdekes dolog ez,mert a fémen,és a műanyagon is más ugyan annak a feséknek a szine....

Link to comment
Megosztás:

No meg a legtöbb esetben a színkód alapján emberek keverik ki a festéket az összetevők mennyiségeinek grammonkénti meghatározása alapján. ebben bőven benne van, hogy nem lesz ugyanolyan, főleg kisebb mennyiség esetén.

Érdekes ez a szín dolog. Sajnos nem igazán lehet egzaktul mérni, ezért aztán megy a keverés (átvitt és szó szerinti értelemben is :) ). Nálunk a cégnél foglalkozunk műanyag fröccsöntéssel is, és RAL színskálát használunk. Az sem egyértelmű, pedig mintakártyákról dolgozunk. Aztán számítógépen van ugye az RGB, nyomdaiparban a CMYK, egyéb helyeken a HSV meg Pantone. Ráadásul ezek nem egymásba átszámolhatók. Megoldható, de nem tökéletes. (Majd freeze kijavít, ha nincs igazam :) ) Szóval szerintem a legjobb mintadarab után menni...

Link to comment
Megosztás:

Érdekes ez a szín dolog. Sajnos nem igazán lehet egzaktul mérni, ezért aztán megy a keverés (átvitt és szó szerinti értelemben is :) ). Nálunk a cégnél foglalkozunk műanyag fröccsöntéssel is, és RAL színskálát használunk. Az sem egyértelmű, pedig mintakártyákról dolgozunk. Aztán számítógépen van ugye az RGB, nyomdaiparban a CMYK, egyéb helyeken a HSV meg Pantone. Ráadásul ezek nem egymásba átszámolhatók. Megoldható, de nem tökéletes. (Majd freeze kijavít, ha nincs igazam :) ) Szóval szerintem a legjobb mintadarab után menni...

Igen én is úgy tudom, hogy , vannak nem oda-vissza konvertálható színrendszerek a nyomdai alkalmazásban.

Link to comment
Megosztás:

Igen én is úgy tudom, hogy , vannak nem oda-vissza konvertálható színrendszerek a nyomdai alkalmazásban.

Csak alátámasztani tudom, nyomdai elôkéészítéssel foglalkozom :) a fényszín (RGB, mint a monitoré) sosem konvertálható át teljesen tárgyszínbe,

amit a nyomdéban használnak (CMYK), a Pantone meg külön gyönyör...

Link to comment
Megosztás:

Csak alátámasztani tudom, nyomdai elôkéészítéssel foglalkozom :) a fényszín (RGB, mint a monitoré) sosem konvertálható át teljesen tárgyszínbe,

amit a nyomdéban használnak (CMYK), a Pantone meg külön gyönyör...

Ejj, de szép munka is ez! Valóban nem lehet teljes CMYK-RGB konverziót végezni, ugyanis az RGB gamut-ja jóval szélesebb. És igen, a Pantone külön játék, ráadásul nem láttam még két egyforma gyári Pantone-skálát sem. A megrendelő meg állítja, hogy az ő nap-szívta skálája az etalon...

Egyébként a CIELAB színrendszerrel már történtek próbálkozások az eszközfüggetlen színtér megalkotására, viszont amíg az ember, mint szemlélő részt vesz a folyamatban, addig... Akit érdekel a színtéma, ajánlom J.W. Goethe: Színtan c. munkáját is tanulmányozásra, érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Ejj, de szép munka is ez! Valóban nem lehet teljes CMYK-RGB konverziót végezni, ugyanis az RGB gamut-ja jóval szélesebb. És igen, a Pantone külön játék, ráadásul nem láttam még két egyforma gyári Pantone-skálát sem. A megrendelő meg állítja, hogy az ő nap-szívta skálája az etalon...

Egyébként a CIELAB színrendszerrel már történtek próbálkozások az eszközfüggetlen színtér megalkotására, viszont amíg az ember, mint szemlélő részt vesz a folyamatban, addig... Akit érdekel a színtéma, ajánlom J.W. Goethe: Színtan c. munkáját is tanulmányozásra, érdekes.

Ej, de sok színszakértő van itt :)

Fura dolog ez a szín kérdés a köznapi életben is, hiszen nem mindegy, hogy milyen a megvilágitó fényforrás sem.

Például a nap és este az otthoni lámpa, mind mind más színű fényforrások és ennek megfelelően nem is egyeznek meg a tárgyak színei különböző fényviszonyok között. Az igaz, hogy az agyunk ezt tapasztalati alapon korrigálja, de a kamerák például már egy mintavételezésen alapuló algoritmust használnak. Ezt nevezzük fehéregyensúly korrigálásnak.

Tegyünk egy próbát például, hogy a szobában kamerázunk aztán hirtelen kitekintünk a külvilágra. EL tart egy darabig, mire a kamerán megszűnnek a hideg színek és újra szép lesz a kép (automatikus üzemmód esetén természetesen). Aztán mikor visszanézünk a szobába, akkor meg minden olyan sárga egy darabig.

Link to comment
Megosztás:

Fura dolog ez a szín kérdés a köznapi életben is...

Így van. És akkor még nem beszéltünk a szemlélő koráról, neméről, kulturális hátteréről, amik mind-mind erősen befolyásolják az adott színinger feldolgozását, hatását. (Mondjuk, ha az ember benézi a piros lámpát, azért erre nem illdomos hivatkozni a rendőrnél. :) )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hát elkészült a tütüm. A hátsó lökös és a a motorháztető lett festve, a csomagtartó fedélen lakk csere (olyan mint az új). Az új vonóhorgot nem rakattam fel, azt a csomagtartóba rakták. Egy nem márkás de műbizis, fix (nem szerelhető) horganyzott kampóval.

Kapaszkodás...

206ezer huf lett a számlán!

Na jó van még benne külső-belső takarítás is.

Há nemsemmi :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hát elkészült a tütüm. A hátsó lökös és a a motorháztető lett festve, a csomagtartó fedélen lakk csere (olyan mint az új). Az új vonóhorgot nem rakattam fel, azt a csomagtartóba rakták. Egy nem márkás de műbizis, fix (nem szerelhető) horganyzott kampóval.

Kapaszkodás...

206ezer huf lett a számlán!

Na jó van még benne külső-belső takarítás is.

Há nemsemmi :)

nem sok ez?

Link to comment
Megosztás:

Ja még két dolog mielőtt dolgozni indulnék;

1; Szerintetek mennyiért adjam el a horgot?

2; Kellene szereznem új vauxhall emblémát. Itt sehol nem találok, külföldiül meg nem értek úgyhogy nem merek kintről rendelni. Tudnátok ebben segíteni? Pl. hogy M.o.-on hol és mennyiért kaphatnék. Kösszi

:)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha nekem kéne fizetnem, lepetéztem volna. :) A biztosítónak ennyi

Ez szerintem akkor is sok. Nemrég mondtak körülbelűli árat márkaszervízben első lökös és bal hátsó ajtó fényezésére. Elemenként kb 30-at mondtak rá (villámezüst metál :) ).

A 200kHUF-ot azért sokallom, mégha benne van a biztostó lehúzása is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hát elkészült a tütüm. A hátsó lökös és a a motorháztető lett festve, a csomagtartó fedélen lakk csere (olyan mint az új). Az új vonóhorgot nem rakattam fel, azt a csomagtartóba rakták. Egy nem márkás de műbizis, fix (nem szerelhető) horganyzott kampóval.

Kapaszkodás...

206ezer huf lett a számlán!

Na jó van még benne külső-belső takarítás is.

Há nemsemmi :)

elég vastagon fogott a cerka,kérdés,hogy a régi elemek javitva lettek e vagy lakatolva és ugy fényezve....

Link to comment
Megosztás:

Ja még két dolog mielőtt dolgozni indulnék;

1; Szerintetek mennyiért adjam el a horgot?

2; Kellene szereznem új vauxhall emblémát. Itt sehol nem találok, külföldiül meg nem értek úgyhogy nem merek kintről rendelni. Tudnátok ebben segíteni? Pl. hogy M.o.-on hol és mennyiért kaphatnék. Kösszi

:)

bontó (de az max újszerű)

Link to comment
Megosztás:

a csomagtartó fedélen lakk csere (olyan mint az új).

hali!

hogyan nézett ki a művelet??

kérdem ezt azért mert nekem a motorháztetőmön lejött egy körömnyi helyen a lakk.. s az egyik szaki telibe akarta fényezni, mondván el fog ütni a szín... kicsit sokalltam az árat meg hogy telibe..

van erre valami speciális technika, hogy csak a fedő lakkréteget szedjék le és húzzanak újat??

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.