Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Az történt, hogy ma eladtam a G Astrát.....egyik szemem sír a másik talán majd nevet, ha találok méltó utódot.....

Jó kis verda volt, sok jó élménnyel.... :D

Remélem nem az avatarodban lévő kocsi volt az astrad, mert akkor nagy átba..szás sorozat az agész történet :)

Juteszembe:

Két részeg beszélget:

-Theee... Tood milya külöpség a kruumplíí meg a zsiráááf köözt?

-Neeem

-AAkkkóóó nemennnyé a piacraa mee naon átbaasznaak.. :D

Link to comment
Megosztás:

köszi Tomi, elég jó árban vannak itt!

Bár azon gondolkozom, hogy nekem elvileg állítható magasságú a fényszoróm, de gyakorlatilag nem veszem észre lehet hogy kivan belezve? és nincs is benne motor?

Esetleg ha motor nélkülit veszek, az jó-e? max nem kötöm rá a motort..............(de van egy olyan gyanúm, hogy nem működik)

Link to comment
Megosztás:

köszi Tomi, elég jó árban vannak itt!

Bár azon gondolkozom, hogy nekem elvileg állítható magasságú a fényszoróm, de gyakorlatilag nem veszem észre lehet hogy kivan belezve? és nincs is benne motor?

Esetleg ha motor nélkülit veszek, az jó-e? max nem kötöm rá a motort..............(de van egy olyan gyanúm, hogy nem működik)

A Tiédben biztosan állítható van gyárilag (bár szerintem ez mindegyikben alap). Ha fal elé állsz, és le- vagy feltekered az állítót, látnod is kéne a változást, meg halkan hallható is az elektromotor hangja.

Link to comment
Megosztás:

A Tiédben biztosan állítható van gyárilag (bár szerintem ez mindegyikben alap). Ha fal elé állsz, és le- vagy feltekered az állítót, látnod is kéne a változást, meg halkan hallható is az elektromotor hangja.

akkor valószínűleg nincs benne mert változást nem látok és nem is hallok

Link to comment
Megosztás:

A mostani lámpáid gyáriak még?

Nem akarok gonosz lenni, de ha használtan vetted, akkor keresd meg az előző tulajt és érdeklődj róla, hogy szolgál a kedves egészsége...

használtan vettem, első tulajtól,Opel márkakereskedésbe, és később miután megvettem megkerestem a tulajt.....

Link to comment
Megosztás:

használtan vettem, első tulajtól,Opel márkakereskedésbe, és később miután megvettem megkerestem a tulajt.....

Szerintem mindenképpen keresd meg, hogy neki működött-e annak idején, illetve cserélt-e benne fényszórókat. Bár utólag nem sokat tudsz kezdeni, de azért jó lenne tudni, hogy ő miért cserélte ki őket, ha nála működtek. Persze az is lehet, hogy csak szimplán a kapcsoló nem működik. Ez a jobbik eset.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem mindenképpen keresd meg, hogy neki működött-e annak idején, illetve cserélt-e benne fényszórókat. Bár utólag nem sokat tudsz kezdeni, de azért jó lenne tudni, hogy ő miért cserélte ki őket, ha nála működtek. Persze az is lehet, hogy csak szimplán a kapcsoló nem működik. Ez a jobbik eset.

:D

szerencsére amikor kinéztem a gépet és megengedték, hogy bevizsgáltassam akkor a forgalmiból kinéztem az előző tulaj nevét és megkerestem!

Pénzhiány miatt kellett megválnia a géptől, (jelenleg is egy F Astrája van) de majd akkor rákérdezek erre....

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom, ülésfoglaltság jelző van beleépítve az ülésbe és annak a vezetéke. Azt a célt szolgálja, hogy ha nem ül senki az ülésben akkor nem csattan el az az oldali légzsák. Bár a szakik majd megerősítik ill. cáfolják.

Sem ez ...

Lehet ülésfoglaltság jelző is, ha nincs az autóban légzsák kikapcsoló a műszerfal oldalában (nekem sajna nincs :D , így nem tudom a gyerekülést előre tenni) de lehet akár az oldallégzsákhoz tartozik (ha van a támlában).

... sem ez nem található. Tudom nem vigasz, de nem csak a tiétekben, hanem úgy általában a G és CL2 sorozatban.

Üdv!

Az a pirotechnikai övfeszítő kábele és ott kell lennie magának az övfeszítőnek is (hasonló, mint egy szódáspatron, csak karcsúbb és hosszabb).

Nagyon fontos, hogy meglegyen, főleg használtautó vásárlásnál, mert ha nics meg, vagy elműködött (kilóg a bele, illetve el van vágva a vezetéke) akkor az biztos jele annak, hogy a kocsi karambolos. Általában a kóklerek nem cserélik, mert horror összegbe kerül, hasonlóan a légzsákhoz. Mikor a saját verdámat vettem, ez volt az egyik első, amit megnéztem. Mutathat bármit a rétegvastagságmérő, ha ez nincs rendben, akkor a kocsi felejtős....

Sokan csak a jelzőzászló meglétét ellenőrzik az övcsatnál!

Link to comment
Megosztás:

Sem ez ...

... sem ez nem található. Tudom nem vigasz, de nem csak a tiétekben, hanem úgy általában a G és CL2 sorozatban.

Sokan csak a jelzőzászló meglétét ellenőrzik az övcsatnál!

Jaja, a jelzőzászlót meg ki lehet vágni a tövében, aztán megnyugtatják a vevőjelöltet, hogy ez direkt ilyen :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Az a pirotechnikai övfeszítő kábele és ott kell lennie magának az övfeszítőnek is (hasonló, mint egy szódáspatron, csak karcsúbb és hosszabb).

Nagyon fontos, hogy meglegyen, főleg használtautó vásárlásnál, mert ha nics meg, vagy elműködött (kilóg a bele, illetve el van vágva a vezetéke) akkor az biztos jele annak, hogy a kocsi karambolos. Általában a kóklerek nem cserélik, mert horror összegbe kerül, hasonlóan a légzsákhoz. Mikor a saját verdámat vettem, ez volt az egyik első, amit megnéztem. Mutathat bármit a rétegvastagságmérő, ha ez nincs rendben, akkor a kocsi felejtős....

Thx, holnap megnézem... A kocsit átnéztük amikor megvettem, (elvileg) nem csapták oda semmihez.

Még egy kérdés. Az ülésmagasság állító kar első pár húzásakor csak az ülés bal oldala emelkedik meg, majd utána emeli fel szinkronban az ülés másik oldalát is. Ezen lehet valamit babrálni? Ha fentebb akarnám állítani, akkor elég kényelmetlen, mivel jobbra tol engem az ülés.

Link to comment
Megosztás:

Lehet ülésfoglaltság jelző is, ha nincs az autóban légzsák kikapcsoló a műszerfal oldalában (nekem sajna nincs :) , így nem tudom a gyerekülést előre tenni) de lehet akár az oldallégzsákhoz tartozik (ha van a támlában).

Tudtommal a G Astrákban nincsen ülésfoglaltság-jelző és ha légzsák kikapcsoló sincs (ahogy pl. nekem sincs a Coupéban), akkor nem is szabad a jobb egyre gyerekülést tenni, mert akár ül ott valaki, akár nem, baleset esetén az utaslégzsák bizony elműködik. (Mármint ha a lassulás értéke eléri a küszöbértéket, de olyankor ha nyílik a kormánylégzsák, akkor sajna nyílik a másik is, hogy lehessen komplett műszerfalat cserélni, nehogy megúszd véletlen emberi összegből a javítást :D (utolsó infóm szerint egy műszerfal csere költsége 1M Ft, míg egy kormánylégzsák újonnan megvan 300e-ből :D ) Legalábbis én így tudom...

Link to comment
Megosztás:

köszi Tomi, elég jó árban vannak itt!

Bár azon gondolkozom, hogy nekem elvileg állítható magasságú a fényszoróm, de gyakorlatilag nem veszem észre lehet hogy kivan belezve? és nincs is benne motor?

Esetleg ha motor nélkülit veszek, az jó-e? max nem kötöm rá a motort..............(de van egy olyan gyanúm, hogy nem működik)

Ha egy csendesebb helyen állsz vele akkor elvileg lehet is hallani amikor működik a motor.

Link to comment
Megosztás:

Ha rákattintasz akkor regisztrálni kell de tovább én sem mentem hanem kitöröltem.

Jó reggelt!

Én is megkaptam ezt az üzenetet. Látom senki nem bízik a ,,Görögök ajándékában,, .

Azért picit kiváncsi lettem volna mi is ez. :D

Miféle oldalra kéne regizni?

Link to comment
Megosztás:

használtan vettem, első tulajtól,Opel márkakereskedésbe, és később miután megvettem megkerestem a tulajt.....

Én úgy keresgéltem autót hogy ha találtam egyet ami jónak tűnik akkor kinyomoztam az előző tulajt és leinfóztam a kocsit. Volt pár hajmeresztő verda amivel szívtam volna ha megveszem.

Link to comment
Megosztás:

Nocsak, nocsak, megjelent volna a vírus a fórumon is?

az alábbi privát üzenetet kaptam egy Katalina nevű usertől, semmi adata sincs a profiljában sem...

Kissé gyanús:

http://dl.getdropbox.com/u/1009646/opelforum/virus.jpg

szerintem ezt mindenki megkapta. Én mostanában nem is voltam ezen a fórumon, csak küldőt egy jelentés és amiatt léptem be.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.