Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hát hogy old-e valamit arról nincs tudomásom (attól még lehet), de hogy gátolja a korróziót az biztos. Szóval nem csak télen kell bele fagyálló. Pár öreg szakit már láttam miként vizsgálja a megfelelőséget. Az egyik megkóstolta, a másik megszaglászta, aztán volt aki a síkosságát nézte... Hát én azért maradok a cukorfoklesős módszernél :rolleyes:. A szalonban is ilyennel ellenőrizték. (Nem tudom mi a neve, de ilyennel nézik a szőlő cukor fokát a borászok)

Szerintem cserélni akkor kell ha ,,koszos,,. Anno apám Daciájában olyan volt mint a kávé mikor lecserélte. <_< Persze akkor ha jól emlékszem még nem volt divat a deszt.víz.

KB. 6,5l a teljes mennyiség ha teljesen üres a rendszer.Teljesen leereszteni nem lehet mert marad a fűtő radiátorban motorban stb. a gyári piros hűtőfolyadék való az aluminium hűtős rendszerhez, ez a folyadék tartalmaz korróziógátló anyagot és kenőanyagot a vízpumpa tömszelence élettartamát lelentősen növelve.A leeresztő csavar ha szemben állsz a kocsival akkor a hűtő alján baloldalt a hűtőgomba alatt van.

Link to comment
Megosztás:

Ja van itt még valami... Tudtok valami oldalt ahol fel vannak sorolva az opel motorkódok? Én nem találtam meg de érdekelne méknek mi a jelentése. Meg esetleg hogy az egyik miben külömbözik a másiktól. Az ecotec-twinport külömbségeket is apránként tudtam meg, aztán ha jól emlékszem valaki itt is egész jól elmondta. A vw pdtdi motorjáról tök jó filmet találtam. :rolleyes:

Mit szeretnél tudni ?

Add meg a kódodat és megfejtjük itt közösen!

Link to comment
Megosztás:

Mit szeretnél tudni ?

Add meg a kódodat és megfejtjük itt közösen!

Mit szeretnék tudni? Hát sokmindent. Az én autómét azt tudom. Én vettem. :rolleyes:

Arra gondoltam hogy milyen motor típusok vannak és mi a külömbség közöttük. Pl. a dohc meg az ecotec között.

Link to comment
Megosztás:

Mit szeretnék tudni? Hát sokmindent. Az én autómét azt tudom. Én vettem. <_<

Arra gondoltam hogy milyen motor típusok vannak és mi a külömbség közöttük. Pl. a dohc meg az ecotec között.

Most butaságot kérdeztél ! :rolleyes:

A DOHC a két felülfekvő vezérműtengelyre utal, az ECOTEC pedig arra, hogy optimalizált üzemanyag -és károsanyag kibocsátású a motor.

Nem összehasonlíthatók...

Ha tudod a tiédet, akkor az alapján ismered a többit is, mert nem kérdés, hogy mi micsoda a kódban.

Vagy igen?

Link to comment
Megosztás:

Ma sajna ismét felmerült egy probléma a koccanásos, csomagtartó javításos dologban...

Az opel szervizesek nem tudnak nekem Vauxhall emblémát rendelni. :rolleyes:

Erre van ötletetek?

Bontó !!

Anglia majdnem összes G-je nálunk végzi be földi pályafutását...

Próbálkozzál meg valamelyikben !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Tuda nekem valaki segíteni abban hogy a B oszlopról hogy lehet levenni a műanyag borkolatot ! Ugyanis fékezéskor és induláskor valami halk kopogást hallok . Mi okozhatja ezt ? :rolleyes:

Szia!

A kérdésedre csak kb. tudom a választ , de vigasztaljon a tudat, hogy a problémád nem egyedi. Én úgy tapasztalom, hogy a burkolat maga produkálja a zajt a kocsit érő csavaró erők hatására, ha egy kicsit megmozgatod, uszkve 2-3 cm-t is "lötyög", az egészet - meglátásom szerint - az ajtókereteken lévő gumikéder tartja.

10 hónapos a kocsim, és kb. 1 hónapos kora óta produkálja ezt a zajt. Elég ótvar dolognak tartom, hogy egy új kocsit így raknak össze... Persze tudtam, hogy nem egy Rolls-Royce-t veszek, de a korábbi "Ezeréves Sólymom" nem nyekergett.

Szervizbe nem vittem emiatt, mert előre hallom, hogy "ez ilyen"...

De lehet, hogy csak el kellene szívnom egy "nevetős" cigit, és elszállna tőle az őszi depresszióm...<_<

Link to comment
Megosztás:

Most butaságot kérdeztél ! :rolleyes:

A DOHC a két felülfekvő vezérműtengelyre utal, az ECOTEC pedig arra, hogy optimalizált üzemanyag -és károsanyag kibocsátású a motor.

Nem összehasonlíthatók...

Ha tudod a tiédet, akkor az alapján ismered a többit is, mert nem kérdés, hogy mi micsoda a kódban.

Vagy igen?

Miért lenne butaság?? Akkor az XE meg az XEP sem összehasonlítható? Ami külömböző az összehasonlítható.

Ím egy példa hogy e kettő miben más;

,,A twinportnál a hengerenkénti két szívócsatorna egyikének lezárása jobb örvénylést eredményez, a keverék homogénebb lesz, ezáltal könnyebben és gyorsabban gyullad. Ennek köszönve növelhető az AGR mennyiség, miáltal a nagy égési sebesség ismét annyira csökken, hogy az égési zaj, a károsanyag kibocsátás, a kopogási határ és a töltésváltozás miatti veszteségek tekintetében optimális kompromisszum áll be, ami egyértelmű üzemanyag megtakarítást eredményez. ,,

Előnyei:

- Növelhető a visszavezetett kipufogógáz (AGR) mennyisége

- Szélesíthető az AGR által elviselhető fordulatszám-tartomány

- Az AGR-mentes alacsonyterhelésű tartományban gyorsabb lesz az égési folyamat

- Nyugodtabb motorjárás a részterheléses tartományban a nagy töltési mozgásnak köszönhetően

- Üzemanyagfogyasztás csökkentése

Így már érted? Az érdekelne hogy egyik-másik tipus miben más mint a másik.

Szerintem bisztos érdekel mást is. <_<

Link to comment
Megosztás:

Bontó !!

Anglia majdnem összes G-je nálunk végzi be földi pályafutását...

Próbálkozzál meg valamelyikben !

Köszönöm ez remek ötlet, épp csak nem jó nekem. :rolleyes:

A kocsimat megtolták, biztosító, javítás. Számlákat a szerviz küldi a biztosítónak.

Ha nem tudnak rendelni akkor csupaszon hagyják a seggét, és akkor jöhet a használt cucc. <_<

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A kérdésedre csak kb. tudom a választ , de vigasztaljon a tudat, hogy a problémád nem egyedi. Én úgy tapasztalom, hogy a burkolat maga produkálja a zajt a kocsit érő csavaró erők hatására, ha egy kicsit megmozgatod, uszkve 2-3 cm-t is "lötyög", az egészet - meglátásom szerint - az ajtókereteken lévő gumikéder tartja.

10 hónapos a kocsim, és kb. 1 hónapos kora óta produkálja ezt a zajt. Elég ótvar dolognak tartom, hogy egy új kocsit így raknak össze... Persze tudtam, hogy nem egy Rolls-Royce-t veszek, de a korábbi "Ezeréves Sólymom" nem nyekergett.

Szervizbe nem vittem emiatt, mert előre hallom, hogy "ez ilyen"...

De lehet, hogy csak el kellene szívnom egy "nevetős" cigit, és elszállna tőle az őszi depresszióm...:rolleyes:

Akkor nem vagyok egyedül . Az enyém is még csak 1 éves . Nekem is mondták már a szervízben hogy ez csak egy kis zaj ne foglalkozzak vel.Mindegy én azért megpróbálom megszüntetni valahogy.

Köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Ma sajna ismét felmerült egy probléma a koccanásos, csomagtartó javításos dologban...

Az opel szervizesek nem tudnak nekem Vauxhall emblémát rendelni. :rolleyes:

Erre van ötletetek?

Ez milyen szerviz?

Mert ha márkaszerviz akkor nem hiszem hogy ne tudnának rendelni, sztem inkább nem akarnak dolgozni vele. Van cikkszáma, meg kell rendelni és kész. Olyan nincs hogy nincs. Kikeressem a cikkszámot?

Link to comment
Megosztás:

Miért lenne butaság?? Akkor az XE meg az XEP sem összehasonlítható? Ami külömböző az összehasonlítható.

...

Az érdekelne hogy egyik-másik tipus miben más mint a másik.

Szerintem bisztos érdekel mást is. <_<

Egyetértek Opelanerrel, a két dolog sztem sem összehasonlítható. Olyan mintha almát próbálnál körtével hasonlítani. Mindkettő motorkostrukciós elv, a lényegüket Opelaner kollega már le is írta, de a kettő nem teljesen különböző ugyanis egyik nem feltétlen zárja ki a másikat. Mivel a DOHC a két felülfekvő vezérműtengelyre utal, ezért egy ECOTEC motor is lehet DOHC (ahogy pl. az én Z18XE-m), viszont fordítva már nem feltétlen igaz, nemigen jut eszembe hengerenkénti kétszelepes ECOTEC motor (hopp, az X20SE gyanús... :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Miért lenne butaság?? Akkor az XE meg az XEP sem összehasonlítható? Ami külömböző az összehasonlítható.

Ím egy példa hogy e kettő miben más;

,,A twinportnál a hengerenkénti két szívócsatorna egyikének lezárása jobb örvénylést eredményez, a keverék homogénebb lesz, ezáltal könnyebben és gyorsabban gyullad. Ennek köszönve növelhető az AGR mennyiség, miáltal a nagy égési sebesség ismét annyira csökken, hogy az égési zaj, a károsanyag kibocsátás, a kopogási határ és a töltésváltozás miatti veszteségek tekintetében optimális kompromisszum áll be, ami egyértelmű üzemanyag megtakarítást eredményez. ,,

Előnyei:

- Növelhető a visszavezetett kipufogógáz (AGR) mennyisége

- Szélesíthető az AGR által elviselhető fordulatszám-tartomány

- Az AGR-mentes alacsonyterhelésű tartományban gyorsabb lesz az égési folyamat

- Nyugodtabb motorjárás a részterheléses tartományban a nagy töltési mozgásnak köszönhetően

- Üzemanyagfogyasztás csökkentése

Így már érted? Az érdekelne hogy egyik-másik tipus miben más mint a másik.

Szerintem bisztos érdekel mást is. B)

Így már értem ! :D De ehhez a kérdést is úgy kell akkor feltenni!

Te ezt kérdezted:

Tudtok valami oldalt ahol fel vannak sorolva az opel motorkódok? Én nem találtam meg de érdekelne méknek mi a jelentése. Meg esetleg hogy az egyik miben külömbözik a másiktól.

A DOHC meg az ECOTEC azok nem két motor... -_-

tgabika76 nagyon érzékletesen írta, hogy minden ECOTEC DOHC, de nem minden DOHC ECOTEC. :rolleyes: <_<

Amúgy meg az XEP nem csak abban különbözik az XE-től, amit leírtál, mert annál sokkal több eltérés van a két motor között !

Úgy mint:

-motorblokk

- forgattyús mechanizmus

-hengerfej

- vezérlés

- hűtő-és kenőrendszer

- szívó-és kipufogó rendszer

Talán nem hagytam ki semmit sem... :D

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok srácok!

Nem tudom tudna-e segíteni valaki szükségem lenne hátsó ajtóba hangszóró beépítő keretre,ami olyan 1600-1900ft között lenne.Ez nem is lenne baj csak a szállítási költség meg kb. ugyan ennyi,ezért kérdem én nem tudná-e megvenni valaki mondjuk Bp-en vagy valahol elküldené nekem én meg kifizetném a cuccot meg a posta költséget.Ja és astra classicII-be kéne,vagyis g-be.Itt nálunk Hatvanba nincs csak horribilis áron.

Köszi: Api :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez milyen szerviz?

Mert ha márkaszerviz akkor nem hiszem hogy ne tudnának rendelni, sztem inkább nem akarnak dolgozni vele. Van cikkszáma, meg kell rendelni és kész. Olyan nincs hogy nincs. Kikeressem a cikkszámot?

Így van! Piacgazdaság van, a XXI. századbnan élünk. Nézzenek utána és rendeljenek. Ha nem tudnak, akkor másik szervízt kell keresni, ezt meg porig rombolni, felszántani és sóval behinteni a helyét. Ne szórakozzunk már, válság is van, ha túl akarnak élni, akkor szolgáltatni kell.

Link to comment
Megosztás:

Ez milyen szerviz?

Mert ha márkaszerviz akkor nem hiszem hogy ne tudnának rendelni, sztem inkább nem akarnak dolgozni vele. Van cikkszáma, meg kell rendelni és kész. Olyan nincs hogy nincs. Kikeressem a cikkszámot?

Így van! Piacgazdaság van, a XXI. századbnan élünk. Nézzenek utána és rendeljenek. Ha nem tudnak, akkor másik szervízt kell keresni, ezt meg porig rombolni, felszántani és sóval behinteni a helyét. Ne szórakozzunk már, válság is van, ha túl akarnak élni, akkor szolgáltatni kell.

Meglepő mi? Na én is lestem mint hal a fűben. Had ne mondjam melyik ez a szalon mert amúgy eddig mindig elégedett voltam velük. Azt mondta a raktáros srác hogy cikkszám megvan cucc nincs. Valamit mondott miért nincs de már nem emlékszem. Majd megkérdezem újra mi a kifogás aztán megosztom veletek. :rolleyes:

Ha jól emlékszem valami olyasmi volt hogy európában nem forgalmazzák. Noha én ezt sem hiszem. Ha meg így van akkor meg azt nem értem miért nem rendelnek onnan ahol van. Na mindegy majd teszek még pár kört. Nem olyan csúnya a sérülés hogy ne érne rá. <_<

Link to comment
Megosztás:

Így már értem ! -_- De ehhez a kérdést is úgy kell akkor feltenni!

Te ezt kérdezted:

Tudtok valami oldalt ahol fel vannak sorolva az opel motorkódok? Én nem találtam meg de érdekelne méknek mi a jelentése. Meg esetleg hogy az egyik miben külömbözik a másiktól.

A DOHC meg az ECOTEC azok nem két motor... :D

tgabika76 nagyon érzékletesen írta, hogy minden ECOTEC DOHC, de nem minden DOHC ECOTEC. :rolleyes: <_<

Amúgy meg az XEP nem csak abban különbözik az XE-től, amit leírtál, mert annál sokkal több eltérés van a két motor között !

Úgy mint:

-motorblokk

- forgattyús mechanizmus

-hengerfej

- vezérlés

- hűtő-és kenőrendszer

- szívó-és kipufogó rendszer

Talán nem hagytam ki semmit sem... :D

Nohá meg lesz az a közös nevező. B) Ugye hogy van külömbség. Persze azért nem csavarra pontosan kérdeztem a dolgot, de így kezdem kapisgálni.

A blokk, a mechanizmus meg a többi dolog érdemben külömbözik vagy csakannyira minthogy alulról fel, vagy felülről le gombolod az inget? :D

Jut eszembe amúgy én eredetileg csak egy oldal linkre gondoltam ahol megtalálható az ilyesmi, de nem baj az sem ha van miről beszélni. Végülis sokan csak olvasnak ,,némán,,. (Gondolom)

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek Opelanerrel, a két dolog sztem sem összehasonlítható. Olyan mintha almát próbálnál körtével hasonlítani. Mindkettő motorkostrukciós elv, a lényegüket Opelaner kollega már le is írta, de a kettő nem teljesen különböző ugyanis egyik nem feltétlen zárja ki a másikat. Mivel a DOHC a két felülfekvő vezérműtengelyre utal, ezért egy ECOTEC motor is lehet DOHC (ahogy pl. az én Z18XE-m), viszont fordítva már nem feltétlen igaz, nemigen jut eszembe hengerenkénti kétszelepes ECOTEC motor (hopp, az X20SE gyanús... :rolleyes: )

Kedves druszám az alma és a körte is összehasonlítható. Fogadjunk hogy rengeteget tudnál írni róla hogy miben más, miben hasonló, miben jobb, miben rosszabb az egyik mint a másik. :D

Persze ne tedd, nem hiszem hogy minden külömböző csavart le lehetne írni. Mint írtam, nagyjából értem már a dolgot.

Arra gondoltam hogy az ecotec a dohc újítása, a twinport meg az ecotecé. (ecotecé...de szép szó -_-)

Tehát hogy az apró, jelentéktelen változtatásokat figyelmen kívül hagyva, mi módosult. (a kadett motortol a H astráig)

(Mond hogy érted <_< )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.