Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

1., Mifelénk ha a befizetett csekkel visszamész az okmányirodába, nem kell újból sorbaállni hanem egyből visszamehetsz az ablakhoz, max. azt az egy embert kell kivárni akit épp odahívtak közben...

Hiába, közelebb vagytok a Lajtához... <_< Viszont ma reggel kellemes meglepetés ért a földhivatalban: áttekinthető sorszámkiadás, egyértelmű jelölések, az ügyintéző hölgyek nyugodtak voltak, viszont gyorsak. Egy aláírásomba és kb. 5 percbe tellt az ügyintézés. A végén megköszöntem, még őszinte válasz is jött: „Szívesen”. Jó volt ott lenni - ilyen is van... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szvsz mivel Chevrolet logo van rajta, ez a Dél-Amerikai piacra készült változat, tehát nem annyira USA (azoknak szvsz az Astra nagyon kicsi), hanem inkább Brazília meg Argentína részére. Vagy azok is hamburgerzabálók?

Amúgy az eredeti nekem is jobban tetszik...

Igazad lehet, ráadásul szedánnak nézem, az meg kedvelt arrafelé.

Link to comment
Megosztás:

Csakis műbizonylattal :rolleyes:

Köszönöm mindenkinek a vonóhorgos hozzászólást. Mostmár csak egy olyan kérdésem lenne, hogy ez a műbizonylat egyedi cucc (sorszámmal ellátott, vagy valami)? Vagy mondjuk adott pl Bosal xyt212 típus, minden legyártott db-hoz egy fénymásolt pappert adnak. Mert ha az utóbbi a helyzet, akkor elvileg elég szerezni egy ilyen pappert nemde?

Egyébként a 30-as bosal ár az igencsak barátságos. Tegnap néztem 38 alatt nem találtam bosal horgot (mondjuk az levehető fejes volt).

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a vonóhorgos hozzászólást. Mostmár csak egy olyan kérdésem lenne, hogy ez a műbizonylat egyedi cucc (sorszámmal ellátott, vagy valami)? Vagy mondjuk adott pl Bosal xyt212 típus, minden legyártott db-hoz egy fénymásolt pappert adnak. Mert ha az utóbbi a helyzet, akkor elvileg elég szerezni egy ilyen pappert nemde?

Egyébként a 30-as bosal ár az igencsak barátságos. Tegnap néztem 38 alatt nem találtam bosal horgot (mondjuk az levehető fejes volt).

Nem sorszámos, de rá van írva: Kivitelét tekintve fehér alapon fekete szövegezéssel nyomtatott. A gyártó és a felszerelő által aláírt és lepecsételt műbizonylat csak eredeti példányban fogadható el.

Link to comment
Megosztás:

Nem sorszámos, de rá van írva: Kivitelét tekintve fehér alapon fekete szövegezéssel nyomtatott. A gyártó és a felszerelő által aláírt és lepecsételt műbizonylat csak eredeti példányban fogadható el.

Tehát egyediesítik. köszi Akkor marad az új.

Link to comment
Megosztás:

Más téma, már megint egy hang alapján állapítsunk meg hibát. Mostanában olyat csinál a vas, hogy álló helyzetben periódikusan ismétlődő hangot hallok, olyan mint amikor a betonkeverőben megy az anyag és mindig visszaesik (sebességre is olyan kb 1 másodpercenként ismétlődik). A motor fordulatszáma állandó, legalábbis a fordulatszámmérő szerint. Mi lehet ez kinyomócsapágy? 50 ezer környékén létezik, hogy cserélni kell? Városban alig járt, akkor sem feküdtem sosem a kuplungon.

Link to comment
Megosztás:

Az én huzatom jobban tetszik. :rolleyes:

Az új Trabant belsejét láttátok? Nekem nagyon bejött: http://galeria.totalcar.hu/hirek/2009/09/1...p;image_size=ml

Kb két hete szakmai úton voltam Szlovéniában, az egyik vállalkozó vitt engem és a kollégáim. Szegénynek Jaguar XF kocsija van: http://kepfeltoltes.hu/view/091007/2009_09...ltoltes.hu_.jpg

Nem semmi... Nagyon szép és nagyon kényelmes, full extrás. Olyan érzés volt visszaülni az Opelbe, mint amikor az Opelből ültem át a tesóm '93-as Mazdájába. <_<

ma rakok fel a mostaniról is képet:)

Link to comment
Megosztás:

Más téma, már megint egy hang alapján állapítsunk meg hibát. Mostanában olyat csinál a vas, hogy álló helyzetben periódikusan ismétlődő hangot hallok, olyan mint amikor a betonkeverőben megy az anyag és mindig visszaesik (sebességre is olyan kb 1 másodpercenként ismétlődik). A motor fordulatszáma állandó, legalábbis a fordulatszámmérő szerint. Mi lehet ez kinyomócsapágy? 50 ezer környékén létezik, hogy cserélni kell? Városban alig járt, akkor sem feküdtem sosem a kuplungon.

Ezt nekem is csinálja néha, de ha benyomom a kuplungot akkor elhallgat. Valószínűleg, hogy a kinyomó csapágytól jön a hang.

Link to comment
Megosztás:

Engem az érdekelne, hogy elengedett kuplungnál hogy adhatna a kinyomócsapágy hangot? Az nem csak akkor ér össze a kuplungszerkezettel, ha már egy kicsit be van nyomva a pedál?

Ha már kuplung....honnan tudom hogy az autóba cserélni kell a kopó kupl. szerkezetet? (tárcsa, kinyomócsapágy, bowden)

Link to comment
Megosztás:

Ha már kuplung....honnan tudom hogy az autóba cserélni kell a kopó kupl. szerkezetet? (tárcsa, kinyomócsapágy, bowden)

Ha hallod a csapágyat csörögni (szerintem kinyomott kuplungnál), azt akkor kell. Ha csúszik a kuplung (nagy gázadásra a motor felpörög, de az autó nem gyorsul annak megfelelően), akkor kopott a tárcsa. A bowdent meg akkor kell cserélni, ha elszakad, vagy szálasodik a vége a befogatásoknál és akad vagy szorul. Szóval nincs olyan, hogy mondjuk 120000km, mert mindegyik alkatrész kopása nagyban függ a használattól. Aki úgy vezet, hogy sokat csúsztatja, pirosnál benyomott kuplungal áll, stb., annak sokkal előbb kopik el, mint aki szinte csak autópályán megy.

Link to comment
Megosztás:

Ha hallod a csapágyat csörögni (szerintem kinyomott kuplungnál), azt akkor kell. Ha csúszik a kuplung (nagy gázadásra a motor felpörög, de az autó nem gyorsul annak megfelelően), akkor kopott a tárcsa. A bowdent meg akkor kell cserélni, ha elszakad, vagy szálasodik a vége a befogatásoknál és akad vagy szorul. Szóval nincs olyan, hogy mondjuk 120000km, mert mindegyik alkatrész kopása nagyban függ a használattól. Aki úgy vezet, hogy sokat csúsztatja, pirosnál benyomott kuplungal áll, stb., annak sokkal előbb kopik el, mint aki szinte csak autópályán megy.

értem köszi, és egyébként drága egy ilyen felújítás? vagy kopó alkatrész csere? és tényleg megkell hozzá emelni a motort? és hűtőfolyadékot leengedni?

Link to comment
Megosztás:

Engem az érdekelne, hogy elengedett kuplungnál hogy adhatna a kinyomócsapágy hangot? Az nem csak akkor ér össze a kuplungszerkezettel, ha már egy kicsit be van nyomva a pedál?

Pontosan nem tudom, azért írtam, hogy valószínűleg. De ha valaki tudja a megoldást igazán megírhatná.

Link to comment
Megosztás:

A bowdent meg akkor kell cserélni, ha elszakad, vagy szálasodik a vége a befogatásoknál és akad vagy szorul.

Szerintem G Astranál kuplung bowdent soha nem kell cserélni, mert én úgy tudom, hogy hidraulikus a kuplung. Max. gázbowdent, de azt is csak az X-es motorkódoknál.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok fiuk egy kis segítségre lenne szükségem van két relém nem tudom mire jók minek a reléi .nem astra omega valaki gyári számok alapján megmondaná

5A 90 069 864

50A 90 458 239

meg milyen relék kellenek lámpamosóhoz utána tudna valaki nézni

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.