Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Üdv.

Most kicsit megijedtem ezzel a hamis-nem hamis olaj témával. Én is castrolt használo 6000ft körüli áron... :lol:

Ez benzineshez való lehet? Szimpinek tűnik árban is és még opel gm is ajánlja. Bár lehet dízelhez való????

Mobil Synt S 5w/40 4 liter7682Ft Extra nagyteljesítményű, SZINTETIKUS, üzemanyagtakarékos motorolaj. Alacsony viszkozitásszintjének köszönhetően könnyű futást és kiemelkedő hidegindítást biztosít. Kiválóan alkalmazható a modern, nagy teljesítményű motorokban, különösen turbófeltöltésű járművekben.

API SL/CF, ACEA A3/B3/B4, VW 502.00/505.00(1/97), BMW Longlife 98, Opel GM-LL-B-025

Jah tényleg ha megvan az olaj akkor is milyen? szintetikus vagy félszintetikus?

Link to comment
Megosztás:

Köszi UHUHU ez nem a Hatvani opel szervíz hanem a Gödöllői Gaál,de úgy nézki keresek másikat mert én is k.vára soknak találtam a 26500ft-ot pláne úgy,hogy én viszek minden cuccot hozzá.Még egyszer köszi. :lol: Amúgy még csak 7600km van a vasban.

Link to comment
Megosztás:

Mit kell egy 7600km-t futott autóhoz vinni?

hát max olaj, olajszűrő, pollenszűrő légszűrö...

Ez egy órás meló.. mármint a csere, még annyi se

Utoljára akkor dolgoztam ilyen brutál órabérért mikor Egerben kongáztam 10 percet egy országos rajzbiennálé megnyitóján 6E ft ért. :lol:

Link to comment
Megosztás:

hát max olaj, olajszűrő, pollenszűrő légszűrö...

Ez egy órás meló.. mármint a csere, még annyi se

Utoljára akkor dolgoztam ilyen brutál órabérért mikor Egerben kongáztam 10 percet egy országos rajzbiennálé megnyitóján 6E ft ért. :lol:

hogy nem vinném szervízbe, az száz

olajcsere, szűrők otthon - csere

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Én se vinném mert megtudom én is csinálni az F astrámon is én csináltam mindig csak a garancia miatt kell mert van még egy év hátra.A Salgótarjáni opeltől kaptam email-t,hogy a munkadíj bruttó 12000ft na ez már barátibb összeg inkább ide viszem.

Köszi a segítséget :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Én se vinném mert megtudom én is csinálni az F astrámon is én csináltam mindig csak a garancia miatt kell mert van még egy év hátra.A Salgótarjáni opeltől kaptam email-t,hogy a munkadíj bruttó 12000ft na ez már barátibb összeg inkább ide viszem.

Köszi a segítséget :lol:

Én is a körül fizettem Szolnokon 2007-ben az 1 éves szervízre, és én is mindent vittem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy g astrában a vezető ülést fel lehet cserélni az anyósüléssel? Átalakítás nélküli cserére gondolok.

Előre is köszönöm!!

biztonsági öv csattját át kell rakni,övfeszitő patront.... nem tudom lehet e.

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék, hogy levegőszűrő csere előtt állok, érdemes -e sport szűrőt betenni, vagy nem sok "értelme" van.

Esetleg mivel lenne több vagy kevesebb a gép emiatt?

üdv

Ha sport szűrőt akarsz,akkor betétszűrőt érdemes venni,ami a gyári papír helyére bepasszol.A BMC illetve a K&N jó minőségű,árban 15000ft környéki.De csodát semmikép ne várj tőle.A direkt szűrő frankó hangot ad az autónak,de barkácsolás nélkül nem tudod megoldani,hogy ne a motor forró levegőjét szívja be.Én úgy tapasztalom,hogy 3000rpm környékén picivel jobb a rugalmassága(betétszűrő)de kb ennyi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha sport szűrőt akarsz,akkor betétszűrőt érdemes venni,ami a gyári papír helyére bepasszol.A BMC illetve a K&N jó minőségű,árban 15000ft környéki.De csodát semmikép ne várj tőle.A direkt szűrő frankó hangot ad az autónak,de barkácsolás nélkül nem tudod megoldani,hogy ne a motor forró levegőjét szívja be.Én úgy tapasztalom,hogy 3000rpm környékén picivel jobb a rugalmassága(betétszűrő)de kb ennyi. :lol:

köszi szépen akkor maradok a gyárinál!

üdv

Link to comment
Megosztás:

köszi szépen akkor maradok a gyárinál!

üdv

Na pont most akartam átolvasni a topikot, mert ezen agyaltam. Amit ajánlottak betétszürőt K&N 20 000 Ft lenne. Átlag 2500 Ft a "gyári" papír betét....

Nekem valamiért "eszi" a szürőket a gép. Hamar elkoszolja, nem bírja 10 000 km csereperiódust sem, pedig csak sima közúton közlekedek vele.....

Link to comment
Megosztás:

Na pont most akartam átolvasni a topikot, mert ezen agyaltam. Amit ajánlottak betétszürőt K&N 20 000 Ft lenne. Átlag 2500 Ft a "gyári" papír betét....

Nekem valamiért "eszi" a szürőket a gép. Hamar elkoszolja, nem bírja 10 000 km csereperiódust sem, pedig csak sima közúton közlekedek vele.....

ÉN csak szimplán cserélem mert most vettem a gépet nem túl rég, és cserélek minden szűrőt, csak nem tudtam h ér-e nekem többet egy sportszűrő, de rájöttem h NEM!

üdv

Link to comment
Megosztás:

Na pont most akartam átolvasni a topikot, mert ezen agyaltam. Amit ajánlottak betétszürőt K&N 20 000 Ft lenne. Átlag 2500 Ft a "gyári" papír betét....

Nekem valamiért "eszi" a szürőket a gép. Hamar elkoszolja, nem bírja 10 000 km csereperiódust sem, pedig csak sima közúton közlekedek vele.....

A költségkalkulációnál a tisztító szettet is számold be. Én amikor nézegettem, akkor a szett ára volt majd annyi, mint egy papírszűrő, persze tisztításra leszámolva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.