Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok.

Egy kis segítségre lenne szükségem ablaktörlő ügyben. 2001-es 1.2-es G Astrám van és előre kellene ablaktörlő lapát.

Azt tudom hogy Bosch-ból az 503-as jó, abban van egy 500-as és egy 480-as. De azt Székesfehérváron nem találok sehol.

A kérdésem az lenne hogy ha külön veszem meg Bosch-ból az 500-ast és a 480-ast (mindegyikben két darab van)az is jó?

Illetve mi a különbség a 500 és az 500C között, tehát mit jelent a C jelzés?

Köszönöm a segítségeteket!

Sziasztok.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

A kuplung pedál kapcsolóról tudnál mondani cikkszámot?

Köszi.

Smith

Milyen motorhoz?

Ezért kéne beírnotok a motorkódotokat az aláírásotokba, hogy ne kelljen ilyeneket megkérdezni. Most szerencséd van, mert kuplungkapcsolóból csak kétféle van EPC szerint, de mivan ha minden motorkódhoz különböző kell? Akkor írjak egy féloldalas listát?

Szóval, kuplungkapcsoló cikkszáma:

turbóhoz (Z20LET) és dízelekhez: 90590574

az összes többihez: 55701396

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Engem érdekelne, a tempómat! Ha esetleg tudnál infót róla azt megköszönném. Akár privátba is jöhet.... ( fidorrr@gmail.com ) A motor ugyan az Y17DT 2002 11 havi G Astra

44 62 29 -es szál behuz ecutól a tempomat kapcsoloig nem mindegy hogy hogy kell belekötni

plusz egy szál gyujtás pozitiv erre a kapcsolora.

ha kuplungkapcsoló kell bele akkor arra is egy gyujtás pozitiv kell a 4 es szálra és 3 szálon tovább vinni az 59 szál ecujába

aztán ha meg van programozás

Astra-G motor Y17DT programozás- variant konfiguráció- sebességtartó jelen van modositás kész

ennyi a müvelet...

én corsa C nél próbáltam, Y17DT be, és ott le volt rögzitve a nincs jelen.

pedig az gyárilag be volt vezetékelve, kintről jött egy sport felszereltségü volt...

Link to comment
Megosztás:

Ma este szerelek tempomatot Astra-G Y17dt-be

természetesen abba benne van a kuplung pedál kapcsoló és be is van kötve ugy hogy csak 4 szálat kell behuznom 3 ecutól 1 gyujtás pozitivot mivel ismerösnek csinálom nem kérek töle semmit a kapcsoló ára pedig 8000FT volt igy ebben meg is áll a mutatvány ezt azért irtam hátha kedvet kap valaki ilyenre <_<

Szia.Mi is most csináltuk meg a tempomatot X16XEL Egy kérdés.Az normális jelenség hogy ha üresbe lököm,és a tempomat kart magam felé nyomom,azaz csökkentem a sebességet,akkor lepörög tiltásig? Tudom,üresbe ne nyomkodjam mert felesleges.De ez mitől van?

Link to comment
Megosztás:

Szóval, kuplungkapcsoló cikkszáma:

turbóhoz (Z20LET) és dízelekhez: 90590574

az összes többihez: 55701396

Hello!

Köszi szépen,nem gondoltam hogy több féle van! Már csak az a kérdés hogy az ECU csatiba való sarut honnan lehet szerválni mert a drót bedugos megoldás nagyon sufnis!

Smith

Link to comment
Megosztás:

Szép jó napokat Cartársak!

2001, Z14XE motoros Astra G boldog tulajaként engem az boldogít a legjobban, hogy az én kocsimban még nem spóroltak ki olyan nem elhanyagolható, s a komfortot nagyban befolyásoló dolgokat mint pl a motortéri zajcsillapítás, illetve a teljes kábelezettség.

Viszont amíg a későbbi Astrákban már alapfelszereltség, addig az én esetemben hiány az ABS. <_<

Ellenőriztem, elöl a bal oldali kerékagyból megy egy kábel a motortérbe, ha jól tudom akkor ez a sebesség jeladó,

a jobb oldali kerékagyból nem megy kábel, viszont ugyanúgy van rajta egy csati (gondolom, hogy az is a sebesség jeladóé).

A hátsó agyaknál viszont nem találtam -vagy nem láttam- csatlakozási lehetőséget így valószínűsítem, hogy nem ABS-es az agy...

Ha valakinek konkrét listája van a beépítendő alkatrészekről, illetve egy -akár saját tapasztalaton alapuló- leírása is lenne, az ne tartsa magában!!

(pl.:ABS vezérlő, gondolom új fékcsövek a csatlakoztatás miatt, hátsó tengelyre ABS-s agy, meg gondolom az ECU aktiválása,stb, stb)

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.