Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ja, nem az a cégesautómvankusoljonmindenkiezaviláglegszarabbautoja suttyó. Nekem is tetszett.

Igen, ez is lehúzós, de ez hitelesen az. Tán pont azért mert érződik a fickó intelligenciája.

Nekem is van ismerősöm akinek ilyen van és sokat panaszkodik rá.

Főleg az elektromos dolgokra

Link to comment
Megosztás:

hm, lehet egy probat meger. es utana teljesen jol lettek a burak?

tudtok valakit ajanlani polirozashoz? <_<

Nagykalapács? :lol:

Polírozással átmenetileg igen fájintosan néz ki, de ezzel a művelettel a mattság és a karcok mellett az UV-védő réteg is a múltba vész. Viharos gyorsasággal beköszönt a kiinduló állapot.

Link to comment
Megosztás:

Azért azokat a km adatokat te sem gondolod hogy komoly nyugodtan szorozd kettővel. Kint azért kicsit többet futnal, meg vigyél egy festékréteg mérőt és már alkudhatsz is kb 2 száz at kapásból <_< de ezek a külföldi kocsik 90% ára igazak. Inkább vedd meg Hic Van ját :lol:

Sziasztok,

az AutoRS-ben nézegetek autókat megvétel céljából, hallottatok már valamit (jót, rosszat ) róluk? 80-120 ezer km van az autókban és külföldről hozták be.

köszi

Link to comment
Megosztás:

Azért azokat a km adatokat te sem gondolod hogy komoly nyugodtan szorozd kettővel. Kint azért kicsit többet futnal, meg vigyél egy festékréteg mérőt és már alkudhatsz is kb 2 száz at kapásból <_< de ezek a külföldi kocsik 90% ára igazak. Inkább vedd meg Hic Van ját :lol:

Mondjuk az jó vétel sztem is.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem hajtod mint állat akko simán, de ha pörgetös autóversenyzős vagy akko jobbat <_< bár a gm serossz

Hali.

Van egy 3 hónapos ASTRÁM 5000km van benne elsö olajat csetrélném belöle, a gyárinak mondott GM olajat merjem e bele tenni 5w30 as GEINUE GM olaj, szervizböl vettem, azt mondták ök is ezt teszik bele

Link to comment
Megosztás:

Plírozni, csak a karcosat érdemes. Ami besárgult azt már cseszheted

Helyesbítek: Ha nagyon karcos, akkor természetesen azon is lehet javítani, de a sárgaság nem tűnik el

Dehogynem.

Csak egy oldalt kéne visszalapozni, ott vannak a képek a felpolírozott lámpámról. Ugyan nem a legjobb minőségű fotók, de azért tisztán látszik hogy sokkal átlátszóbb lett a búra mint volt...

Link to comment
Megosztás:

Dehogynem.

Csak egy oldalt kéne visszalapozni, ott vannak a képek a felpolírozott lámpámról. Ugyan nem a legjobb minőségű fotók, de azért tisztán látszik hogy sokkal átlátszóbb lett a búra mint volt...

Nekem a teteje kezd nagyon sárgulni... <_<

Link to comment
Megosztás:

Na! Mondom én!!! <_<))))

HIC Van ját mindenkinek! Országom egy pihos Van ért!

Pláne, hogy most így, gyári állapotban 750-ért odaadom (ez az alja, alku 800-ról indul)

Végülis 2002/10-havi Y17DT, minden földi jóval felszerelve, 160ezer kilométerrel...... csak kétszemélyes, ez az egyetlen "hibája".... Ja, meg, hogy csak egy légzsák van. Ezért nem vette meg tegnap, akinek amúgy nagyon tetszett. Nekem a gyerekszállítás miatt ilyen kellett --- evvan.

Egy ilyen caravan, hasonló állapotban egyébként kb. 1.2M..1.3M, szóval ha valakinek nem gond a teherautó, jó vásárt csinálhat.

Link to comment
Megosztás:

Dehogynem.

Csak egy oldalt kéne visszalapozni, ott vannak a képek a felpolírozott lámpámról. Ugyan nem a legjobb minőségű fotók, de azért tisztán látszik hogy sokkal átlátszóbb lett a búra mint volt...

Két eset van: ha azért sárga, mert süti a nap, és az UV-től színeződik el, akkor az anyagában történik, teljes mélységben. Azt polírozhatod.

Ha azért "sárga" mert a hajszálrepedésekbe és felületi hibákba beül a kosz, és ez egészséges barnás színt ad neki, akkor segít a polír.

Ki kell próbálni. Annyit mindenképp megér, rosszabb gondolom nem lesz.

Link to comment
Megosztás:

Két eset van: ha azért sárga, mert süti a nap, és az UV-től színeződik el, akkor az anyagában történik, teljes mélységben. Azt polírozhatod.

Ha azért "sárga" mert a hajszálrepedésekbe és felületi hibákba beül a kosz, és ez egészséges barnás színt ad neki, akkor segít a polír.

Ki kell próbálni. Annyit mindenképp megér, rosszabb gondolom nem lesz.

Hozzá kell tegyem hogy a polírozós ember dünnyögött valami olyat hogy ezek gyárilag valami UV tűrő lakkal vagy mivel vannak kezelve, ami arra lenne hivatott hogy meggátolja ezt a sárgulást, bár amint az ábra mutatja, ez kevéssé sikerül neki, viszont arra talán mégis jó, hogy nem teljes mélységében károsodik tőle a műanyag. Most viszont, hogy ez a réteg le lett polírozva, feltehetően gyorsabban fog romlani a lámpatest állapota, mint korábban.

Link to comment
Megosztás:

Hozzá kell tegyem hogy a polírozós ember dünnyögött valami olyat hogy ezek gyárilag valami UV tűrő lakkal vagy mivel vannak kezelve, ami arra lenne hivatott hogy meggátolja ezt a sárgulást, bár amint az ábra mutatja, ez kevéssé sikerül neki, viszont arra talán mégis jó, hogy nem teljes mélységében károsodik tőle a műanyag. Most viszont, hogy ez a réteg le lett polírozva, feltehetően gyorsabban fog romlani a lámpatest állapota, mint korábban.

Nem, a lakk lepattogna a hőterhelés miatti alakváltozásoktól. Elvben a műanyag anyagában van az UV gátló adalék. Ha nincs a műanyagban, akkor napon besárgul, elszíneződik. A lámpabúra elvileg polikarbonát (PC), tuti, hogy van benne adalék. Szerintem inkább akkor a hajszálrepedésekbe beülő kosz az, amit le tudtál polírozni.

Link to comment
Megosztás:

Nem, a lakk lepattogna a hőterhelés miatti alakváltozásoktól. (...) Szerintem inkább akkor a hajszálrepedésekbe beülő kosz az, amit le tudtál polírozni.

Elképzelhető, annyira nem értek hozzá. A lényeg hogy most kevésbé tűnik sárgának a búra, mint amilyen korábban volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.