Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ó kösz, valóban itt van. Emlékeztem én, hogy láttam valahol. Én is a kezelésiben kerestem először, de ott nincs benne.

Hát sztem a 11.5 nemigen a Caravan-ra vonatkozik, ha már nincs szétszedve kaszninként. Gondolom egy könnyebb kaszni adata

üzletileg kecsegtetőbb. Van a két kaszni között 130kg különbség, nomeg némi áramlási különbség is.. az azért nem mindegy.

Én 15.5-öt mértem. Jó lenne tudni mennyi lehet a caravan-é. Bár teszt körülményeket úgy sem tudok produkálni mezei sofőrként...

Mindezeket azért nézegetem, mert a twinport szelep kérdéskör kapcsán a fülembe ült a bogár és kiváncsi lennék, hogy jól megy-e a kocsim vagy nem. Alapvetően én jónak érzem, de jó lenne ezt alátámasztani tudni valami kézzel fogható adattal.

Ott gond lehet! Nehogy már úgy gyorsuljon az 1.6 Caravan, mint egy 1.7 CDTI Caravan!

Link to comment
Megosztás:

Hogyan lehetne ezt egzakt módon lemérni, vagy megállapítani?

Mármint a teljesítményt

Neked ennyi alatt van százon, lemérted?

vagy a fent említett adatokra hivatkozva érded ezt?

Csak az enyémre vonatkozó adatot néztem meg, hihetőnek tűnik. És még hozzáveszem, hogy ez 1360 kg önsúlyú, tehát a legnehezebb a Caravanok közt. Hát!?

Gyorsan menni szoktam, gyorsulgatni nem. Nem arra találták ki. Az Astrát reális alternatívának tartom a közlekedésre, de sportra nem.

Link to comment
Megosztás:

Csak az enyémre vonatkozó adatot néztem meg, hihetőnek tűnik. És még hozzáveszem, hogy ez 1360 kg önsúlyú, tehát a legnehezebb a Caravanok közt. Hát!?

Gyorsan menni szoktam, gyorsulgatni nem. Nem arra találták ki. Az Astrát reális alternatívának tartom a közlekedésre, de sportra nem.

Aha.. Hát nem tudom, jó lenne ha valaki akinek Z16XEP Carvan-ja van kipróbálná, mert a 11-12mp nekem is hihetőnek tűnt, míg le nem mértem. És sem gyorsulgatni akarok természetesen, csupán teszt céllal tettem. De ha esetleg te lemérnéd a sajátod és összehasonlítanánk a rád vonatkozó gyári adattal, abból már le lehetne szűrni valamit. Persze legjobb lenne ha valaki olyat mérne mint az enyém..

Az is lehet, hogy bénán kezelem a pedálokat:)

Nem akarom a fejem a homokba dugni, ha hiba van derüljön ki, de ok nélkül sem akarok aggódni!

Szóval kedves tulajok munkára fel! várom az eredményeket ;)

Link to comment
Megosztás:

Ákos: Gratula gépedhez! ;) Apumnak is Civic-je van-->nagyon szereti! :lol:

köszönöm szépen!

jajaja. nekem is jónak tünik...

kicsit se hasonlitható az opelhez.....

apukádnak nincs gyári kihangositó a kocsijában véletlenül? nem boldogulok vele...

Link to comment
Megosztás:

köszönöm szépen!

jajaja. nekem is jónak tünik...

kicsit se hasonlitható az opelhez.....

apukádnak nincs gyári kihangositó a kocsijában véletlenül? nem boldogulok vele...

Balesetmentes sok ezer kilométeres élményt kívánok az új szekérhez. Remélem kifogtál magadnak egy legalább olyan jót, mint amilyet nekem ajánlott valaki anno és bevált ;)

Link to comment
Megosztás:

apukádnak nincs gyári kihangositó a kocsijában véletlenül? nem boldogulok vele...

Nincs apumnak benne telefon kihangosító, bár executive felszereltségű, unokabátyám 1 évvel később rendelte és abban már tolatóradar is van..szal majd megkérdem az unokatesóm..hátha. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nincs apumnak benne telefon kihangosító, bár executive felszereltségű, unokabátyám 1 évvel később rendelte és abban már tolatóradar is van..szal majd megkérdem az unokatesóm..hátha. ;)

köszi köszi!

lécci, mert ez a hangalapú, kéznélküli telszett ez egy agyrém...

25 oldaban van leirva hogyan beszélgess az autóvaL, HOGY müködjön, és baszik müködni rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy vak vagyok, de abban nem volt benne.

Várom a tapasztalati adatokat, az erre vállalkozóktól

Előre is köszi.

Pedig benne van a vége felé, de sajnos nem kasznira bontva.

Helyesbítek. Nekem úgy rémlik, hogy az enyémben benne van 2000-es, de a netes PDF-ben nincsen vagy csak nem találom. Holnap meglesem a kocsiban a könyvben, hogy tényleg benne van-e.

Link to comment
Megosztás:

Hogyan lehetne ezt egzakt módon lemérni, vagy megállapítani?

Mármint a teljesítményt

Neked ennyi alatt van százon, lemérted?

vagy a fent említett hivatalos adatokra hivatkozva érted ezt?

Teljesítménypad...

Beballagsz egy komolyabb motortuningos céghez, és simán mérik a lóerőt keréken.

Kolléga OFF BMW 525 ON turbós öngyújtóját is lemérték a chiptuning előtt is, majd utána is, erről kapott papírt is.

Gondolom akkor is lemérik némi pénzmagért, ha nem akarod náluk felhúzatni a motort.

Valami ilyet produkálnak:

porsche.jpg

Ezt itt találtam: http://www.classiccar.hu/dynopage/index.htm#arak

Kismillió cég foglalkozik ilyesmivel.

Link to comment
Megosztás:

Teljesítménypad...

Beballagsz egy komolyabb motortuningos céghez, és simán mérik a lóerőt keréken.

Kolléga OFF BMW 525 ON turbós öngyújtóját is lemérték a chiptuning előtt is, majd utána is, erről kapott papírt is.

Gondolom akkor is lemérik némi pénzmagért, ha nem akarod náluk felhúzatni a motort.

Valami ilyet produkálnak:

...kép..

Ezt itt találtam: http://www.classiccar.hu/dynopage/index.htm#arak

Kismillió cég foglalkozik ilyesmivel.

Thanx...

Link to comment
Megosztás:

Szívesen.

Azért ilyen görbét ne várj a vastól, mint a képen van, mert ez 150kW feletti keréken. :lol:

Látom, te sem tudsz aludni ;)

Fel is vettem velük a kapcsolatot. Egyenlőre megkérdeztem, hogyan érdemes egyénileg mérni a gyorsulást.

Azt mondták, hogy a max teljesítményhez tartozó fordulaton érdemes elváltani. Ez nekem 6000 ford/perc.

Sztem én hamar elváltottam eddig.

Link to comment
Megosztás:

25 oldaban van leirva hogyan beszélgess az autóvaL, HOGY müködjön, és baszik müködni rendesen.

Pedig te olyan szépen kéred.... ;)

Lehet nőstény jutott (lehet ezért piros) próbálj a kedvében járni, becézgetni... hátha :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pedig te olyan szépen kéred.... :lol:

Lehet nőstény jutott (lehet ezért piros) próbálj a kedvében járni, becézgetni... hátha :lol:

ha nem nem akarja szépbeszéddel, jól elverem, az hatásos lesz ;)

amugy kiborit a navigácio, és a kihangositó a Civicben... dolgozó lány japók úgy megbonyolitották, hogy az embertelen.

az opelben kb 2 gomb, és 10 mp a telefon csatlakozása. ittmeg 20 oldal

Link to comment
Megosztás:

Valaki nem tud valami jó helyet, ahol Opelos kulcstartót lehet kapni (valami klasszikusabbat, tehát nem az ilyen mozgó hologrammos napelemeset)? Az enyém még a Kadett-E -vel jött 20-21 éve, úgyhogy lassan már szétmállik a kezemben. ;)

Link to comment
Megosztás:

Valaki nem tud valami jó helyet, ahol Opelos kulcstartót lehet kapni (valami klasszikusabbat, tehát nem az ilyen mozgó hologrammos napelemeset)? Az enyém még a Kadett-E -vel jött 20-21 éve, úgyhogy lassan már szétmállik a kezemben. ;)

Én ilyet vettem eBay-en....

Szép, egyszerű, tartós..... (és az Opel jelet tudod használni, 1 EUR helyett, kosárba...) :lol:

De ez se rossz...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.