Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Arra azért kiváncsi lennék, hogy az általam feltett kérdésre hozzászólt, magukat nagytudásúnak gondolók, örültek volna-e annak idején ha ilyen válaszokat kaptak volna. Visszanéztem egy pár olajos témát de konkrétumokat nem igazán találtam. 6-8 olajfajta (vagy több is talán) van amiből lehetne választani. Ki ezt ki azt tartja jónak. Azt hiszem ezen a fórumon ez lesz az utolsó hozzászólásom, mert itt az újaknak nem hogy segítenek de kigúnyolják őket. Tisztelet a kivételnek. De nem én leszek az utolsó aki egy visszatérő témát hoz fel újból. Ilyenek mindig lesznek és segítséget fognak várni nem pedig lehurrogást!!

Kedves banjani!

Ne vedd magadra a dolgot! És remélem maradsz még itt közöttünk, mert hidd el jó társaság ez!

Az olaj állandó vita tárgya itt és soha nincs konkrét válasz. Mindenki esküszik valamire.

Én szerintem, ha 10-15E km-enként és max évente cseréled az olajat, akkor bármelyik Nagyobb márka megfelelő viszkozitású olaja jó.

Alapvetően 5W-30 as olajat szoktak használni, de kopott motornál a 10W-40 es is játszik ) pl nekem az F-be 200E km-nél már az ment bele

Hidd el senki nem akart megsérteni :huh: , csak most több topic-ban is egyszerre jelent meg az olajtéma és egy kicsit viccesnek gondoltuk, hogy így reagáltunk.

Részemről ennyi

Link to comment
Megosztás:

Arra azért kiváncsi lennék, hogy az általam feltett kérdésre hozzászólt, magukat nagytudásúnak gondolók, örültek volna-e annak idején ha ilyen válaszokat kaptak volna. Visszanéztem egy pár olajos témát de konkrétumokat nem igazán találtam. 6-8 olajfajta (vagy több is talán) van amiből lehetne választani. Ki ezt ki azt tartja jónak. Azt hiszem ezen a fórumon ez lesz az utolsó hozzászólásom, mert itt az újaknak nem hogy segítenek de kigúnyolják őket. Tisztelet a kivételnek. De nem én leszek az utolsó aki egy visszatérő témát hoz fel újból. Ilyenek mindig lesznek és segítséget fognak várni nem pedig lehurrogást!!

Szerintem nem sértésnek szántuk :huh: Én is kaptam hideget, meleget, volt aki segített, volt aki nem. Mégis itt vagyok. Az olaj téma mindig is egy darázsfészek, volt. Kinek mi jön be(Castrol, Metabond avagy a gyári opel) Hiába fognak neked kedvesen válaszolni öten, öt különböző választ fogsz kapni. Olvass vissza, az elhangzottak alapján válassz egy konkrét olajat és kérdezd meg, hogy arról esetleg mi a vélemény. Voltak itt már elég kemény csaták............ Mégis itt van minden szereplő azóta is. Na részemről ámen! Kérdezz bátran, de kicsit konkréttabban :)

Link to comment
Megosztás:

Arra azért kiváncsi lennék, hogy az általam feltett kérdésre hozzászólt, magukat nagytudásúnak gondolók, örültek volna-e annak idején ha ilyen válaszokat kaptak volna. Visszanéztem egy pár olajos témát de konkrétumokat nem igazán találtam. 6-8 olajfajta (vagy több is talán) van amiből lehetne választani. Ki ezt ki azt tartja jónak. Azt hiszem ezen a fórumon ez lesz az utolsó hozzászólásom, mert itt az újaknak nem hogy segítenek de kigúnyolják őket. Tisztelet a kivételnek. De nem én leszek az utolsó aki egy visszatérő témát hoz fel újból. Ilyenek mindig lesznek és segítséget fognak várni nem pedig lehurrogást!!

console.gif

Link to comment
Megosztás:

Az biztos, hogy az olajtéma sosem hoz állóvizet, és újra és újra vissza fog térni – szerintem nincs is ezzel probléma. Azon túl, hogy a legtöbbször a saját, bevált olajunkat favorizáljuk, azért sok más, fontos dolog is előjön ilyenkor. Szerintem nem ártana nyitni egy „Nagy olajos topic”-ot, ott aztán ki-ki vérmérséklete szerint olajozhatna. Akit nem érdekel a téma, az be se lép oda. Van itt egy-két tetszhalott topic - Astra G hátsó üléspad, Középkonzol kivétele -, ennyit megérdemelne az olajos téma is. Uff, beszéltem. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az biztos, hogy az olajtéma sosem hoz állóvizet, és újra és újra vissza fog térni – szerintem nincs is ezzel probléma. Azon túl, hogy a legtöbbször a saját, bevált olajunkat favorizáljuk, azért sok más, fontos dolog is előjön ilyenkor. Szerintem nem ártana nyitni egy „Nagy olajos topic”-ot, ott aztán ki-ki vérmérséklete szerint olajozhatna. Akit nem érdekel a téma, az be se lép oda. Van itt egy-két tetszhalott topic - Astra G hátsó üléspad, Középkonzol kivétele -, ennyit megérdemelne az olajos téma is. Uff, beszéltem. :huh:

látom itt is megy ez a fos téma "olaj" fúj :)

Link to comment
Megosztás:

Ne kezd újból violence0350.gif :huh:

No de mit?

Én sajnálom, hogy így mellre szívta a dolgot. De, ha kicsit beleolvasna a többi topicba (én sem csak a dieselt olvasom), akkor látná azt a több napos olajfolyást, ami éppen ma állt el.

Ne fenyegess ilyen hadonászóssal, mert rád küldöm a lovasságomat! horse.gif :)

Link to comment
Megosztás:

No de mit?

Én sajnálom, hogy így mellre szívta a dolgot. De, ha kicsit beleolvasna a többi topicba (én sem csak a dieselt olvasom), akkor látná azt a több napos olajfolyást, aminek éppen ma állt el.

Ne fenyegess ilyen hadonászóssal, mert rád küldöm a lovasságomat! horse.gif :)

Én írtam neki PÜ-t is mert a "maradj még" projekt részét képező hozzászólások pont új lapra kerültek, és ha csak frissítgette a brózert a saját szólása után, lehet, hogy nem vette észre, hogy összefogtunk érte :huh:

Node többet már én sem tehetek....

Link to comment
Megosztás:

Lenne még egy kérdésem! Most olajcsere előtt is áll a gépem, de igazábol nem tudom, hogy milyen olajat vegyek bele. 70000km lesz benne. 60000ig 5w40 lett beletöltve 60000nél 10w40 szervízben. Nem akarom elvinni szervízbe magam fogom megcsinálni a cserét szűrőkkel együtt. Milyen olajat javasoltok? Én castrol magnatec 10w40-re gondoltam. :huh:

100e.km-ig mehet bele az 5W-40, utána gond nélkül fogja elviselni a 10W-40-et is.Jó a Castrol is, de preferált még a Mobil-1, Valvoline, Metabond.Én utóbbit használtam sokat amíg Opelem volt, (jópár volt) a lényeg az, hogy nevenincs márkát ne locsolj bele a gépedbe.

Én a jelenlegi OFFgépembe Total Quartz-ot tettem, ezt nem eszi annyira mint tette a Magnatec-el.Nincs jelentősége.Ez egy más, lényegesen kopottabb motor mint a jelenlegi tiéd.

Szal csak bátran.

Link to comment
Megosztás:

.... és banjani még mindig sehol :huh:

Végképp elmenekült. Egyébként nem értem miért vannak egyesek megsértődve, ha 5 percen belül nem kapnak választ olyan dologra, ami már ki lett vesézve ezerszer. Használni kellene a keresőt.

Egyébként ennek kapcsán gondoltam, hogy fejleszteni kéne egy olyan oldalt (persze szervesen kapcsolódna ehhez a fórumhoz), ahol autó típusonként, hibajelenségenként, esetleg kérdéskörönként foglalná össze a dolgokat. Akinek meg észrevétele van, az hozzáfűzhetné. Oda fel lehetne pakolni az elkészített utólagosan beépített extrák manuáljait is. Várom az észrevételeket.

Link to comment
Megosztás:

Az adtlapja szerint: Utoljára látták: Ma, 06:27

Gyűjti az erőt a visszavágóra :D

Szerintem:

1. egyáltalán nem volt sértő... :)

2. azóta épp hogy csak nem gyűjtünk neki internetre hogy visszatérjen hozzánk... :lol:

3. hol talál másik fórumon ilyen csapatot? :D

ha rájön, hogy mit hagyna ki, mert ilyen (na ettől fog megsértődni és remélem válaszolni :D ) gyerekes sértődékenységet egy jogosítvánnyal rendelkező opeles nem csinál :huh:

ui: látszik, hogy sem katona sem egyetemista nem volt.....ott még húzósabb az "avatás" :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem:

1. egyáltalán nem volt sértő... :lol:

2. azóta épp hogy csak nem gyűjtünk neki internetre hogy visszatérjen hozzánk... B)

3. hol talál másik fórumon ilyen csapatot? :lol:

ha rájön, hogy mit hagyna ki, mert ilyen (na ettől fog megsértődni és remélem válaszolni :lol: ) gyerekes sértődékenységet egy jogosítvánnyal rendelkező opeles nem csinál ;)

ui: látszik, hogy sem katona sem egyetemista nem volt.....ott még húzósabb az "avatás" :P

Várjunk egy kicsit... szerintem melózik és ott nem netezik, reggel meg csak bekukkantott és nem volt ideje reagálni.

Délután itt lesz sztem.

(én voltam katona :)... egyetemista sajnos nem :( )

Link to comment
Megosztás:

Szerintem:

1. egyáltalán nem volt sértő... :)

2. azóta épp hogy csak nem gyűjtünk neki internetre hogy visszatérjen hozzánk... :P

3. hol talál másik fórumon ilyen csapatot? :(

ha rájön, hogy mit hagyna ki, mert ilyen (na ettől fog megsértődni és remélem válaszolni B) ) gyerekes sértődékenységet egy jogosítvánnyal rendelkező opeles nem csinál ;)

ui: látszik, hogy sem katona sem egyetemista nem volt.....ott még húzósabb az "avatás" :P

:lol: Üdv :lol:

Elnézést a tegnapi gyerekes viselkedésem miatt!!! Kicsit tulreagáltam a dolgokat. Katona viszont voltam de egyetemista nem.("Nem hordok bőszárú gatyát...":P )

Különben meg ez életem első vmire való autója amit a két kezem munkájával kerestem meg és nem apám meg anyám vágta hozzám. Ugyhogy szeretnék rá vigyázni és a lehető legjobbat adni neki, mert valamit valamiért. Előtte favoritom volt amire szintén vigyáztam és azt is saját magam vettem. Tudom értékelni a dolgokat amiért meg kell dolgozni. Nem csak beleülni és tolni neki. Tehát fontos hogy ki mit mond vagy ajánl olaj vagy bármi más ügyben mert azokbó lehet levonni a következtetéseket és kiválasztani a számomra legkedvezőbbet. Lehet hogy sokszor ki lett vesézve ez a téma de nem biztos hogy egy 1.6-os 200e km.rel ugyanazt szereti mint egy 1.4-es 70e km-rel.

Mégegyszer elnézést a tegnapiért :lol: Ja és köszi a segítségeteket!!

Link to comment
Megosztás:

;) Üdv :lol:

Elnézést a tegnapi gyerekes viselkedésem miatt!!! Kicsit tulreagáltam a dolgokat. Katona viszont voltam de egyetemista nem.("Nem hordok bőszárú gatyát...":) )

Különben meg ez életem első vmire való autója amit a két kezem munkájával kerestem meg és nem apám meg anyám vágta hozzám. Ugyhogy szeretnék rá vigyázni és a lehető legjobbat adni neki, mert valamit valamiért. Előtte favoritom volt amire szintén vigyáztam és azt is saját magam vettem. Tudom értékelni a dolgokat amiért meg kell dolgozni. Nem csak beleülni és tolni neki. Tehát fontos hogy ki mit mond vagy ajánl olaj vagy bármi más ügyben mert azokbó lehet levonni a következtetéseket és kiválasztani a számomra legkedvezőbbet. Lehet hogy sokszor ki lett vesézve ez a téma de nem biztos hogy egy 1.6-os 200e km.rel ugyanazt szereti mint egy 1.4-es 70e km-rel.

Mégegyszer elnézést a tegnapiért :lol: Ja és köszi a segítségeteket!!

Isten Astra hozott! :lol: signwelcomespin.gif

Link to comment
Megosztás:

;) Üdv :lol:

Elnézést a tegnapi gyerekes viselkedésem miatt!!! Kicsit tulreagáltam a dolgokat. Katona viszont voltam de egyetemista nem.("Nem hordok bőszárú gatyát...":lol: )

Különben meg ez életem első vmire való autója amit a két kezem munkájával kerestem meg és nem apám meg anyám vágta hozzám. Ugyhogy szeretnék rá vigyázni és a lehető legjobbat adni neki, mert valamit valamiért. Előtte favoritom volt amire szintén vigyáztam és azt is saját magam vettem. Tudom értékelni a dolgokat amiért meg kell dolgozni. Nem csak beleülni és tolni neki. Tehát fontos hogy ki mit mond vagy ajánl olaj vagy bármi más ügyben mert azokbó lehet levonni a következtetéseket és kiválasztani a számomra legkedvezőbbet. Lehet hogy sokszor ki lett vesézve ez a téma de nem biztos hogy egy 1.6-os 200e km.rel ugyanazt szereti mint egy 1.4-es 70e km-rel.

Mégegyszer elnézést a tegnapiért :lol: Ja és köszi a segítségeteket!!

Na végre :)

Üdv újra köztünk! Tessék aktívan fórumozni, nincs itt semmi baj. Biztos lesz olyan téma amit majd Te vágsz(mint paraszt az ökrit) és akkor majd mi kapjuk meg a magunkét. Hajrá :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.