Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ma megtörtént a csoda!

Közeleg az éves szerviz, gondoltam felhivom a szervizt(opel tbánya)

megkérdeztem mikorra mehetek és kb mennyi lessz....

Nekem az Okt 15 kellet

fickó erre ok , reggel délben este?

mondom reggel

és kb mennyi lesz?

25 papper!!!! ez sztem több mint korrekt, és még ajándék kocsimosás is jár hozzá!!!

Na ez nem semmi!

kérdéseim:

1 sportdobbal mehetek?

2 xenont vegyem e ki?

uhuhu húúú szerinted?

Link to comment
Megosztás:

Ma megtörtént a csoda!

Közeleg az éves szerviz, gondoltam felhivom a szervizt(opel tbánya)

megkérdeztem mikorra mehetek és kb mennyi lessz....

Nekem az Okt 15 kellet

fickó erre ok , reggel délben este?

mondom reggel

és kb mennyi lesz?

25 papper!!!! ez sztem több mint korrekt, és még ajándék kocsimosás is jár hozzá!!!

Na ez nem semmi!

kérdéseim:

1 sportdobbal mehetek?

2 xenont vegyem e ki?

uhuhu húúú szerinted?

mennyé... nem kpm vizsgára mész <_<

Link to comment
Megosztás:

Najó, de milyen évjárat? Az enyém 2003-as...

Az enyém is. Óra szerint most 119.800 km, de az eladó 70.000 km visszaállítást ismert el. Állítólag ez a mai magyar használtautó-piacon átlagos, - hogy azt ne mondjam - normális mértékű. Accem a ténylegest Tech2-vel meg lehetne ismerni(?), de nemigazán érdekel. Beleülök és visz minden különösebb babusgatás nélkül, csak azt kapja ami jár neki. Szerény és megbízható.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Ma sajnálatos módon sikerült az amúgy sem 100%-os motorháztetőmről leröppenteni sterimoval egy fél tenyérnyi lakkot <_< .Nap mint nap mosok vele, ,tudom mit szabad és mit nem a magasnyomásúval, tehát valószínűleg a lakkal lehet valami bibi, már csak azért is, mert több lakksérülés is látható rajta.De most nem is ez a lényeg, mert kicsire nem adunk.Szerintetek ezt milyen módszerrel lehet javítani a teljes újrafényezésen kívül?Ráködölve lakkot esetleg össze lehet valamennyire polírozni szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Ma sajnálatos módon sikerült az amúgy sem 100%-os motorháztetőmről leröppenteni sterimoval egy fél tenyérnyi lakkot <_< .Nap mint nap mosok vele, ,tudom mit szabad ..

Nekem a Suzukimmal volt hasonló, bár az első lökösön-->ott csak a telifénnyel lett volna az igazi, de mivel fekete volt a kocsi nem ruháztam be rá.. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

:huh: A napokban vettem egy ASTRÁT 1.2-es 16 szelepes motorral.

Kezdettől fogva nagyon tetszettek nekem az Astra G-k,mivel az autómat szinte csak városban használom és a kisfogyasztás nagyon fontos a számomra ezért döntöttem az 1.2-es motor melett.

Kérlek benneteket ha van 1.2 motorral tapasztalatotok írjátok meg kérlek, jót-rosszat minden érdekel!!!!

Egy kicsit aggaszt , hogy a motor vezérműláncos és nem szíjas, a szíjat könnyebb kicseréli és nem olyan drága,a kereskedő szerint viszont a lánc sokkal tovább bírja,csak egy kicsit hangosabb a motor és azt sem tudom egy vezérműláncot háhy kilóméter után kell cserélni.

Segítségeteket előre is köszönöm!!!!! <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

:huh: A napokban vettem egy ASTRÁT 1.2-es 16 szelepes motorral.

Kezdettől fogva nagyon tetszettek nekem az Astra G-k,mivel az autómat szinte csak városban használom és a kisfogyasztás nagyon fontos a számomra ezért döntöttem az 1.2-es motor melett.

Kérlek benneteket ha van 1.2 motorral tapasztalatotok írjátok meg kérlek, jót-rosszat minden érdekel!!!!

Egy kicsit aggaszt , hogy a motor vezérműláncos és nem szíjas, a szíjat könnyebb kicseréli és nem olyan drága,a kereskedő szerint viszont a lánc sokkal tovább bírja,csak egy kicsit hangosabb a motor és azt sem tudom egy vezérműláncot háhy kilóméter után kell cserélni.

Segítségeteket előre is köszönöm!!!!! <_<

Szia!

Nyugi a lanc miatt:) 2 szijcsere es a lanc meg mindig jo lesz tudtommal. Ja es nem draga a lanc ismereteim szerint.

Mennyi van az autoban hogy mar ilyenek cserejen torod a fejed?

Majd a hozzaertok megmondjak pontosan de ugy tudom 300k-ig jo a lanc. Szoval az autot ki fogja szolgalni.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nyugi a lanc miatt:) 2 szijcsere es a lanc meg mindig jo lesz tudtommal. Ja es nem draga a lanc ismereteim szerint.

Mennyi van az autoban hogy mar ilyenek cserejen torod a fejed?

Majd a hozzaertok megmondjak pontosan de ugy tudom 300k-ig jo a lanc. Szoval az autot ki fogja szolgalni.

Szia!

Az autóban 127000 km van. Nem is az a problémám,hogy nem bírja a lánc csak tudod szeretem ,ha a motor csendesen üzemel , előtte egy B-s Corsám volt és annak szép csendes volt a motorja a vezérműszíj miatt is.

Mondjuk ez az 1.2-es motor sem hangos.

Lehet , hogy csak túlaggódom az egészet!!!

Köszi az infót!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék tudja-e valaki,hogy 2008-as Astra Classic II Z14XEP-ben a gyárilag beszerelt AGR szelep gyártója valóban "Pierburg", a lambda szondáé "BZ" ? (Legalábbis az utóbbi kábelén ez van, alámenni ma nem tudtam.) Azt gondoltam hogy gyárilag ezek is "Bosch" v. valami hasonló (számomra is) ismertebb márka.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kisvárosunkban (Tkécske)példát mutatott a közeg <_<

Rendőrautóban: rendőrbácsi vezetett, mellette a felesége persze nem volt bekötve, az asszony ölében pedig a kb 4-5 éves forma kisfiú, félig ráhasalva a műszerfalra.

Abádszalókon az ellenkezője: Rendőrőrs parkolójánál tábla: bekötött figura, alatta szöveg: mutassunk példát!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kisvárosunkban (Tkécske)példát mutatott a közeg <_<

Rendőrautóban: rendőrbácsi vezetett, mellette a felesége persze nem volt bekötve, az asszony ölében pedig a kb 4-5 éves forma kisfiú, félig ráhasalva a műszerfalra.

Abádszalókon az ellenkezője: Rendőrőrs parkolójánál tábla: bekötött figura, alatta szöveg: mutassunk példát!

Azon túlmenően, hogy ez aztán a példamutatás, csak gratulálni tudok neki, hogy ennyi ésszel lett megáldva, ha képes így kockáztatni a kisfia életét, mert ugye egy ütközéskor simán az életébe kerülhet a "példamutatás".

Mégegyszer grat a művelethez, és javaslom, tanuljon tovább, hátha megváltozik az értékrendje, és ő hasal a műszerfalra :huh:

-akinek nem inge...-

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

:huh: A napokban vettem egy ASTRÁT 1.2-es 16 szelepes motorral.

Kezdettől fogva nagyon tetszettek nekem az Astra G-k,mivel az autómat szinte csak városban használom és a kisfogyasztás nagyon fontos a számomra ezért döntöttem az 1.2-es motor melett.

Kérlek benneteket ha van 1.2 motorral tapasztalatotok írjátok meg kérlek, jót-rosszat minden érdekel!!!!

Egy kicsit aggaszt , hogy a motor vezérműláncos és nem szíjas, a szíjat könnyebb kicseréli és nem olyan drága,a kereskedő szerint viszont a lánc sokkal tovább bírja,csak egy kicsit hangosabb a motor és azt sem tudom egy vezérműláncot háhy kilóméter után kell cserélni.

Segítségeteket előre is köszönöm!!!!! <_<

Nekem is egykettes csak Corsa C és láncos, de nagyon szeretem.

Nem mondanám, hogy hangos, a láncnak van egy jellegzetes surrogása ami nem csörgés-zörgés, hanem egy kis zizegés.

Előtte astrám volt (G 1.6 szíjas) van összehasonlítási alapom: ha beiindítod és kívűlről hallgatod, nos akkor hallatszik a lánc jellegzetes surogása, de járó motornál bent az utastérben egyáltalán nem hangosabb mint egy szíjas.

Ez a konstrukció jóval igénytelenebb mint a szíjas (csereperiódus, szakadás lehetősége), elméletileg nagyon sokáig bírja a lánc.

Ha leállításkor, vagy indításkor becsörren, akkor már lehet gyanakodni a megnyúlásra, vagy ha meleg motornál hangja van, de néha csak a láncfeszítő megfáradása okozza a hibát. Persze cserekor érdemes mindent egyben kidobni (lánc és feszítő).

Ezeket az infókat márkaszervíztől kaptam, elvittem én is megnézetni akkor, de teljesen rendben van....

Viszont a fogyasztásnál lehet mellé nyúltál kicsit, ugyanis hiába egykettes a motorod sajnos ugyanakkora tömeget kell neki mozgatni, mint ha egynégy, vagy egyhat lenne benne , viszont a teljesítménye és a nyomatéka alul marad.

Ha van benne klíma, na ahhoz már elég gyengécske az egykettes motor.....

Amit javaslok: vidd el egy márkaszervízbe, nézesd meg velük a lánc hangját , nekik azért van ebben tapasztalatuk!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék tudja-e valaki,hogy 2008-as Astra Classic II Z14XEP-ben a gyárilag beszerelt AGR szelep gyártója valóban "Pierburg", a lambda szondáé "BZ" ? (Legalábbis az utóbbi kábelén ez van, alámenni ma nem tudtam.) Azt gondoltam hogy gyárilag ezek is "Bosch" v. valami hasonló (számomra is) ismertebb márka.

Hát ezt így látatlanba passzolom, de ha gondolod akkor alánézhetsz az enyémnek. Úgyis kint áll jelenleg a garázsba és nem vagyunk messze egymástól.

Link to comment
Megosztás:

A motorháztető fényezésre baráti ajánlatot kaptam.25 ropi az alja.Ez komplett fény+ lakk.Mese nincs, foltozgatni nem lehet, ha egyszer megindult rajta a lakk.

A gumi topikban kérdeztem már , de itt is felteszem: Nincs valakinek fölös 15"-os 4 lyukas felnije 4 db elfekvőben pici pénzért?

Link to comment
Megosztás:

A motorháztető fényezésre baráti ajánlatot kaptam.25 ropi az alja.Ez komplett fény+ lakk.Mese nincs, foltozgatni nem lehet, ha egyszer megindult rajta a lakk.

A gumi topikban kérdeztem már , de itt is felteszem: Nincs valakinek fölös 15"-os 4 lyukas felnije 4 db elfekvőben pici pénzért?

Ment PÜ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

1.Mar megint egy gonddal "zaklatlak". Az Astarmba 2 percen belül csodálatos foró fűtésem van... ami egy 30 km után elfogy. Ha kikapcsolom es kesöbb ujra megint van egy pár percig, miközbe a motor vizhőmérséklete 80-90 között kezd mozogni. Termosztát?

2."nem tudom miért de olyat tesz a drágám hogy kitaposom a gázpedált nem akar menni aztán gondol egyet ugy 2500-f. meglodul 5. emelkedöre huz mint állat . mi lehet a gond ???????? y 17dti.a drága fehér caraván ."

Nálam is volt ilyen gon a turbóvezérlésem miatt egy két vákumcsőre és szeleptisztitásra .... megoldodott, de utánna meg behalt a turbóm... nem lehet tudni ezért-e,,,,

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

légyszi, tudna valaki segíteni, szeretnék -esetleg letölteni- egy G ASTRA Z14 XEP tipusú magyar kezelési könyvet. remélem jól írtam

nagyon köszi!

ugyenezen fórumon van

igaz, ebben Z14XEP nincs benne, ez ugye csak a specifikus adatoknál a hátsó táblázatokban hiányzik, minden más ua. Meg persze egy csomó extra van benne, amiről CL2 sohasem álmodhatott (pl napfénytető hehe).

Link to comment
Megosztás:

ugyenezen fórumon van

igaz, ebben Z14XEP nincs benne, ez ugye csak a specifikus adatoknál a hátsó táblázatokban hiányzik, minden más ua. Meg persze egy csomó extra van benne, amiről CL2 sohasem álmodhatott (pl napfénytető hehe).

köszi a segítéget, de

sajnos nem túl sokat segített, mert a mi biztosíték-táblánk másmilyen:(

ebben nem tudnál segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Ha nem lesz szombat esti ereszd el a hajam, holnap este kivenném az akksimat tölteni. Még 3 hónapja úgy hoztam el a kereskedésből, hogy mondták tölteni kellett, mert a rádió lemerítette, bekapcsolva hagyták. Igaz nem sokkal, de azért kicsit később indul az autó már a reggeli hidegekben, hátha ez segít majd rajta. A távirányítású központi záron kívül semmilyen elektromos extra nincs a kocsiban (sajnos). Az akksi visszahelyezése után csak ezt kell majd szinkronizálnom?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.