Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

:unsure:

Szép az a Vauxhall rács... :) :D :D

dejó hogy ilyne őszinte és önzetlen vagy :lol: :D

sztem meg igenis jobb a jelnélküli rács :)

én ha városban megyek és egyenesben gurulás van simán hagyom 60-nál és fölötte 5ikben, igaz ilyenkor nem sokat mozditok a lábamon és ha meglátok egy lámpát finoman vissza 3ba, igy a motorfék is megfogja kényelmesen

de a c20xe az 50-60at is simán és bőgés nélkül viszi 3ban, ha sávok közötti ugrálás van akkor 3ban nagyon kényelmesen lehet csinálni

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ez G chat topikja, akkor ezt követően csak G gazdi írhat ide ? :D

Moijaköze a G Astrások beszégetnek c. témának a zongorán baxáshoz?? :D :unsure:

Vagy csak én élek még mindig a középkorban, mikor ugyanezt lanton csinálták???? :) :D :lol:

Amúgy én is szeretem 50-60km/h-nál inkább 3.ban hagyni a masinát, mert ott még korekt a motorfék, és onnan viszont még egy erősebb "kiugráshoz" bőven van még tartalék a motorban.Mondhatni, pont ott kezdődik a nyomatékgörbe alja! :)

Link to comment
Megosztás:

A sebesség fokozatokról kérdeznék:

milyen fordulatszám számít felesleges pörgetésnek? Pl. én városban 3.-ikban szoktam járkálni 50-el, ötödikbe pedig 90 körül váltok fel.

Azért a városban, ha nem kell, hogy bármikor "kiugorj", akkor nyugodtan használhatsz 4-et. Én ha stabilan megyek 50-55-tel (hosszabb szakasz, haladós, nem megállós) akkor tempomat, 5. és 50-55.

Én általában elég korán felváltogatok.

Én Kecskeméten a Kiskörúton (40 a megengedett) illetve a belvárosban általában 3. vagy 4-ben járok...

2-be ritkán kapcsolok vissza (amikor nagyon lassítani kell, pl. kereszteződés, stb)

55-60nál ötösben egy dízel? :unsure: faterom 1.9tdi nem Opel gépkocsija :D nemrégiben egy útkereszteződésnél 20nál hármasban történő erőteljes gázpedáltaposásra lefulladással válaszolt...gázolaj az volt sok,csak levegő nem volt elég hozzá...
Én a NOP-os Vectrával jártam így, CDTI (vagy mi) 150LE, 2-ben gurultam be a körforgalomba - kb. 5-tel (ahogy a Z18XE-vel szoktam), toltam egy gázt és lefulladt a gép! :D

én szerintem a legjobb Opel jelvénnyel, aztán jön a Vauxhallos (erősen elmaradva), rögtön utána a Holdenes, közvetlenül mögötte a jelnélküliség. mondjuk ezen jól néz ki:

http://adeptnet.hu/images/misc/cars/other/...Debut-A-640.jpg

csak kontrasztnak:

http://adeptnet.hu/images/misc/cars/other/corsa-opc-01.jpg

Opellel sokkal jobb... (szerintem)

Azt figyeltétek, hogy csalás az egyik kép? :) A két kép egymásnak az inverze, csak a rendszám van utólag rájuk téve, a maszk, illetve az OPC logo! :D

Mind a két corsa oldalán UGYANAZON fák tükörképe van... ugyanúgy! :) :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én a NOP-os Vectrával jártam így, CDTI (vagy mi) 150LE, 2-ben gurultam be a körforgalomba - kb. 5-tel (ahogy a Z18XE-vel szoktam), toltam egy gázt és lefulladt a gép! :unsure:

Ez így van. Az a motor 2000 felett valami istenit tud húzni (4000ig), viszont alatta mintha

valami egyhengeres szívódízel lenne. Nem csak lefulladni tud, de soxor rángat is. Hozzá

kell szokni ahhoz a motorhoz, de nekem nagyon tetszett (igaz én egy 180LE/400Nm-es

változatban élvezkedtem majdnem 2500km-t :) ).

Link to comment
Megosztás:

Rulezke eredeti hozzászólására még reagálnék...

Ma figyeltem a váltást és a motorforgatást (hogy-hogy szoktam)...

Ha normál tempoval, kényelmesen megyek, akkor 3-4-ben járok városban, kereszteződésekben szoktam visszahúzni 2-be, amikor jelentősen le kell lassítani. 1-be csak álló helyzetben.

És ha hosszabb szakaszon megyek 50-60-nal, akkor feltolom 5-be és tempomat.

Persze más az 1,6-os, hisz az 1,8-ban már nyilván több a nyomaték... így könnyű :)

Egyébként ma még azt figyeltem meg (tudom hülyén hangzik, de rájöttem, hogy fogalmam sincs, hogy mikor váltok, stb... csak úgy csinálom automatikusan, reflexből és ha írni akarok róla, akkor külön figyelnem kell! :D - gondolom ez így van legtöbbünknél :lol: .... csakhát furán hangzik. na mindegy) szóval, rájöttem, hogy kifordulásnál - ha álló helyzetből fordulok ki - egy utcára, vagy útra és nagyot kell gyorsítanom, akkor is általában max 3000-3500-nél felrakom 2-be, mert különben elforog a kerék és leszabályoz ez a genyó... aztán csak lesek, hogy közeledik a másik. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.