Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

A sebesség fokozatokról kérdeznék:

milyen fordulatszám számít felesleges pörgetésnek? Pl. én városban 3.-ikban szoktam járkálni 50-el, ötödikbe pedig 90 körül váltok fel.

Azt vettem észre, hogy ez a motor szereti, ha jobban pörgetem, pl. elinduláskor is nagyobb gáz kell, mint az 1.2-es Corsánál. De lehet, hogy én látom rosszul a dolgokat....

Én egyébként azt hittem, hogy a 101 lóerő meg az 1.6-os motor az sokkal-sokkal erősebb. :unsure: (a kis telhetetlen!) :) de lehet, hogy csak nem pörgetem eléggé? A Peti pl. hármasban szokott előzni, főleg kisebb sebességeknél (70-80).

Hátt, akkor ölég sportosra veszed a figurát, hogy ha 50-nél 3.-ban nyomsz egy padlót, mert onnan még ez a motor igenigen ugrós tud lenni! :D

Amúgy ÉN olyan 2700-4200rpm körül szoktam főleg használni, mert ott dolgozik a motor még nyomatékból, de 4500 felett, már értelmetlen.Onnan ugyanis már nem húz olyan vehemensen, mint alatta.De városban 50-nél nyugodtan kapcsolhatsz 4.-et is.Bár olyan hosszan nem lehet menni Kiskőrösön.A 90km-nél 5-be kapcsolás pedig ideális.De egyszer próbáld majd ki, olyan 130-nál is! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A sebesség fokozatokról kérdeznék:

milyen fordulatszám számít felesleges pörgetésnek? Pl. én városban 3.-ikban szoktam járkálni 50-el, ötödikbe pedig 90 körül váltok fel.

Azt vettem észre, hogy ez a motor szereti, ha jobban pörgetem, pl. elinduláskor is nagyobb gáz kell, mint az 1.2-es Corsánál. De lehet, hogy én látom rosszul a dolgokat....

Én egyébként azt hittem, hogy a 101 lóerő meg az 1.6-os motor az sokkal-sokkal erősebb. :unsure: (a kis telhetetlen!) :) de lehet, hogy csak nem pörgetem eléggé? A Peti pl. hármasban szokott előzni, főleg kisebb sebességeknél (70-80).

az én twinport motorom azt szereti,ha 2500 körül,vagy felette váltok fel. azaz a váltás után ne essen 2000 alá fordulat. ekkor már van nyomaték,és gázadásra meg is moccan :D

az ötöst 70-80 körül szoktam váltani,ekkor már elviseli.

városban amikor a helyzet engedi akár ötösben is járkálok,néha 60nál is,bár még nem figyeltem,megéri-e egyáltalán,fogyasztásban.

a hármas az egy érdekes fokozat a motornak,30nál már kifejezetten nem tetszik neki,magas fordulaton meg nem érzem szükségességét,hogy kiforgassam,annyira egyenletes a motor karakterisztikája...

sztem hétköznapi mászkáláskor 2500-3000 között érdemes váltogatni.

nekem sikerült már gyári fogyasztás alá mennem a fenti "technikával",és nem tojásos gázpedállal :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekünk is volt 1.6-os-->szerintem értelmetlen, sőt gazdaságtalan 90 ig huzatni a gépet és csak akkor kapcsolni az 5.-et. Persze, ha állandó gangolási kényszere van az embernek és az üzemanyagfogyasztás- motor károsodás nem érdekli-->lehet-sőt kell is 130 ig a 4.-->így tuti a sportos fíling és nem okoz problémát az előzgetés városban sem..

A dízelnél már 55-60 között 5.ben megyek-->nyilván ha tolni akarom, akkor 90 körül kapcsolok én is 5.be.

Link to comment
Megosztás:

A 8v motorok alul nyomatékosabbak általában, mint a 16v-k. Ennél a motornál eléggé középre

helyeződik a nyomatékcsúcs, előtte-utána nagyon esik a görbe. Szal ezért az érzés. :lol:

Igen, ez valóban így van.Én meg NAGGYON szeretek nyomatékosan közlekedni! :unsure: Főleg mostanság!

A fogyasztás meg nem dominál, mert az a 620ft, amivel egy tankolásnál többet fizetek a benyáért.........

Szal ha okosan akarnék vezetni, és a fogyasztásra autózni, akkor vennék egy X14NZ-t! :)

De én még oljan fijatal vok! :D

Link to comment
Megosztás:

A leggyorsabb idáig 150 volt (négyesben), mikor előztem egy kötschögöt, aki rágyorsított közben.... Egy ezeréves Hyundai H 200 volt (Petiék adták el, megismerte :unsure: ), a fickó kinyomta az autó lelkét, nem is tudjuk, hogy bírt 140-el menni, de füstölt, mint állat.

Na, akkor 5000 felett pörgött az Astra és ment rendesen! :)

Link to comment
Megosztás:

Nekünk is volt 1.6-os-->szerintem értelmetlen, sőt gazdaságtalan 90 ig huzatni a gépet és csak akkor kapcsolni az 5.-et. Persze, ha állandó gangolási kényszere van az embernek és az üzemanyagfogyasztás- motor károsodás nem érdekli

motorkárosodás 90nél négyesben? :)

sztem nem ez nyírja ki a motort :D

55-60nál ötösben egy dízel? :unsure: faterom 1.9tdi nem Opel gépkocsija :lol: nemrégiben egy útkereszteződésnél 20nál hármasban történő erőteljes gázpedáltaposásra lefulladással válaszolt...gázolaj az volt sok,csak levegő nem volt elég hozzá...

Link to comment
Megosztás:

motorkárosodás 90nél négyesben? :)

sztem nem ez nyírja ki a motort :D

55-60nál ötösben egy dízel? :unsure: faterom 1.9tdi nem Opel gépkocsija :lol: nemrégiben egy útkereszteződésnél 20nál hármasban történő erőteljes gázpedáltaposásra lefulladással válaszolt...gázolaj az volt sok,csak levegő nem volt elég hozzá...

Kicsit tovább olvastál volna, akkor láthattad volna, hogy a motorkárosodást a 130 as 5.be kapcsolás okozhatja, persze, ha állandóan így használja a kocsit . A 90en re vonatkozott a gazdaságtalan használat.

A Dízelem speciel 60-nál 5.ben 1500nál van szóval onnan már nem rángat és azért gyorsul is. Persze 2000től indul meg igazán.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit tovább olvastál volna, akkor láthattad volna, hogy a motorkárosodást a 130 as 5.be kapcsolás okozhatja, persze, ha állandóan így használja a kocsit . A 90en re vonatkozott a gazdaságtalan használat.

A Dízelem speciel 60-nál 5.ben 1500nál van szóval onnan már nem rángat és azért gyorsul is. Persze 2000től indul meg igazán.

aham,mostmár látom,rosszul olvastam a mondatot,bocsi :)

60nál 1500 ötben,akkor viszonylag rövid az ötös,úgy már használható

a fent említett dízel 80nál forog 1500at.... de csak 1800tól számíthatsz történésekre :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Egyébként én is azt vettem észre, hogy 3000 felett jön meg az ereje.

Azt hittem, majd a méretváltozás lesz a legfurább az új autón (plusz fél méter), de tévedtem - a motorja-váltója egész más.

A szervója pedig lehetne kevésbé "puha", a Corsában nem volt, de sose hiányoltam. Most sokszor kifejezetten zavar. Könnyen "elmászik " az autó, nem érezni úgy a kanyarokat.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként én is azt vettem észre, hogy 3000 felett jön meg az ereje.

Azt hittem, majd a méretváltozás lesz a legfurább az új autón (plusz fél méter), de tévedtem - a motorja-váltója egész más.

A szervója pedig lehetne kevésbé "puha", a Corsában nem volt, de sose hiányoltam. Most sokszor kifejezetten zavar. Könnyen "elmászik " az autó, nem érezni úgy a kanyarokat.

a méreteivel nekem is van még némi gondom,igaz még csak május óta vagyok Astrás,meg kell szokni,pedig előtte 4,5 méteres autóm volt :unsure:

nekem elektrohidraulikus szervóm van,városban kellemes könnyű,tempónál pedig felkeményedik.

de pl a nyuszifülé érzetre sokkal "keményebb",sokkal húsosabb érzete van,városban is.

annál jobban érzed,hogy igen,most tekered a kormányt :)

Link to comment
Megosztás:

Azért azzal a 130-nál 5.-be váltós, motorkárosítós dologgal nem értek egyet. Motorja válogatja. pl. egy 1.0-ás mocinak lehet sok, de egy 1.6-nak nem. Ha meg 130-nál 4-5ezret pörög a motor, az még nem gáz.

azért ha 10 éven keresztül folyamatosan így használják :)

azt olvastam vhol,hogy sík úton,egyenletes 120as tempónál a motorok átlagosan 20-30 lóerőt adnak le...

ez egy kis köbcentis motornak akár félterhelés is lehet,míg egy 100 lovasnak...szóval a kis motorok valóban sokkal érzékenyebbek ilyen téren :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Azért azzal a 130-nál 5.-be váltós, motorkárosítós dologgal nem értek egyet. Motorja válogatja. pl. egy 1.0-ás mocinak lehet sok, de egy 1.6-nak nem. Ha meg 130-nál 4-5ezret pörög a motor, az még nem gáz.

Próbáld ki(persze csak ha sokat utazol autópályán vagy főúton) 1 hónapig, hogy 130ig szigorúan 4.ben mész(vagy csak tegyél meg 200 kilómétert autópályán 130al 4.ben)-->kíváncsi leszek az olajfogyasztásodra(persze csak ha legalább 2-3ezret mész 1 hónap alatt) meg, hogy mennyi lett az átlag fogyasztásod.. legalább 1 lityóval, de inkább 2-vel többet fog enni 100kmeren. szerintem

Bár az én véleményem nem mérvadó, hiszen nem dolgozom az autóiparban.

Link to comment
Megosztás:

Próbáld ki(persze csak ha sokat utazol autópályán vagy főúton) 1 hónapig, hogy 130ig szigorúan 4.ben mész(vagy csak tegyél meg 200 kilómétert autópályán 130al 4.ben)-->kíváncsi leszek az olajfogyasztásodra(persze csak ha legalább 2-3ezret mész 1 hónap alatt) meg, hogy mennyi lett az átlag fogyasztásod.. legalább 1 lityóval, de inkább 2-vel többet fog enni 100kmeren. szerintem

Bár az én véleményem nem mérvadó, hiszen nem dolgozom az autóiparban.

200 km-ről nem volt szó, csak 5.-be váltásról. :)

amúgy ha 130-at 4.-be huzamosabb ideig mész, az még jót is tesz a mocinak. Kitisztul a rendszer a koromtól, eltűnik a mociolajban megkötött víz(ezért tűnik soknak az olajfogyi egyeseknek egy tempósabb utazás után), amit a tötymörgéseknél szedett össze. :D Én általában 130-at már 5.-ben megyek, és előzéskor kapcsolok vissza 4-be. Persze csak ha muszály. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

sztem a kormoláshoz nem kell 4ben üvöltetni szegény autót :unsure:

ötösben is forog már ekkor szépen :)

én a saját Astrámon azt figyeltem még meg,hogy ha terhelve van az autó,mármint súllyal,utasokkal,és úgy járok vele,utána sokkal könnyedebben megy....egy személlyel bejáratni kevés neki :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.