Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ha öntesz hozzá egy kis vizet, na attól sem lesz -10W... :)

maga a hasonlat igaz, és értem is mit akartál mondani... na most valahogy megpróbálok úgy belekötni a mondandódba hogy az ne tűnjön belekötésnek :huh:

szóvalaz állításod nagyon is igaz, márcsak azért is mert az olaj uszik a vizen, nem keverednek össze... másrészről ha ebből a szempontból nem lenne igaz, akkor is igaz lenne, magyarán ha keveredne az olaj a vizzel akkor sem lenne -10W, de lényegesen higabb lenne... vagyis inkább halmazállapotilag nem lenne olyan sürü...

nah, ezeket biztosan Te is tudod, nem is kioktatásból vagy okoskodásból írtam le csak megtetszett a paradoxon :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor, hogy én se kössek bele, csa kiegészíteném...

Szóval összekeverekdik a víz az olajjal ha összekeverik, csak nem képeznek elegyet... :)

De azért köszi, hogy felvilágosítottál, az anyagok sűrűségét illetően, és rávetítettél, hogy az olaj fenntmarad a vízen.. :lol: :huh: :D

Link to comment
Megosztás:

Ekszkjúzmí!

olaj+víz=emulzió!!! Tudjátok, az a trutyiszerű izé a vízben és az olajban, amikor hengerfejes a gép!

viszkozitás... nem= kenőképesség! Egyszerűen fogalmazva: a viszkozitás a folyadékok folyási képessége egy adott hőmérsékleten. :lol:

Csak, hogy ne kössek bele. :huh:

Link to comment
Megosztás:

De olyan hamar biztosan nem veszítené el. Gondolj csak bele, hogy a F1-ben 20eket pörögnek a motorok. Ez meg nem a forma1.

1. azért a Formula 1-ben nem sima hétköznapi olajakat használnak, hanem nagyon spéci versenyolajakat aranyáron,

2. meg nem 20-30.000 km-eket mennek vele (még magával a motorokkal sem), hanem max 1 versenyt

3. az F1-ben nincs nitro, ami maga mint anyag az égése során befolyásolhatná az olaj tulajdonságait (márha így van)

4. az F1 autók alkatrészei (főtengely stb) azért a legspécibb, legszélsőséegesebb körülmények között is helytálló anyagokból és minőségben készülnek

5. az üzemanyag sem egy akármelyik mezei benzinkúton beszerezhető cucc...

összeségében véve a Formula 1-es (és egyéb versenyautókat) nem lehet összehasonlítani az utcai autókkal, és azok tuningolásával, legfőbbképpen a nitrosításával... szerintem aki rászánja magát a nitrora az:

1. nagyon gazdag hogy ilyen, részemről például feleslegesnek ítélt dologra súlyos 100.000eket költ

2. ha már költ rá ilyen sok pénzt, költsön arra is, hogy rendesen, mindent amit kell alakítson át az autó megváltozott paramétereihez hogy ne érje meglepetés

3. tartsa karban megfelelően az autóját ehhez mérten (gyakoribb olajcsere, stb)

4. ha a 2. és 3. pontokat nem teszi meg, ne csodálkozzon a következményeken...

Link to comment
Megosztás:

Hallottál már te kisköbcentis (persze relative kicsi 1.5-2-2.3 l) mocit kompresszorosat? Te birnád azt az idétlen vinnyogást állandóan?

Visszatérve a kompresszorokra..... öööö... milyen vinnyogás? :huh:

Nem rémlik, hogy pl. a CLK kétliteres kompresszorosa vinnyogna - de miért is tenné? A klímakompresszorod vinnyog? A kompresszor nem pörög akkorát mint a turbó, de mivel folyamatosan megy, főtengelyről hajtva, és kiegyenlítőtartállyal dolgozik, nem is kell neki... még csak nagy se kell legyen, mert az a 0,6-0,8 bar túlnyomás nem a világ vége...

Link to comment
Megosztás:

Valamit alkotott a motortérben,aszem flexxel vágott valamit és a szikrára berobbant a maradék nitro valahogy!

Félig ki is égett a motortere aszem,amíg sikerült eloltania!

a marha! :lol:

Hallottál már te kisköbcentis (persze relative kicsi 1.5-2-2.3 l) mocit kompresszorosat? Te birnád azt az idétlen vinnyogást állandóan?
Mercedes-Benz C 180 kompressor, Mercedes-Benz SLK 200 kompressor :) Ezek bizony nem vinnyognak! :D

Annak a srácnak ha van is nitro a kocsijában biztos hogy nem a gázpedálra van kötve.Ezt abból gondolom hogy nagyon szarul megy,ráadásul állandóan padlógázon használja,ekkora tartály a világon nincs.Én még azt halottam hogy teljesen tönkre teszi az olajat is,4nitrozás után olajat kell cserélni :huh:
Van benne nitro. Tegnap találkoztam vele. Kérdeztem, hogy mi van a nitrojával, azt mondta, hogy nincs bent a tartály jelenleg, mert egyből ellövöldözi az anyagot belőle. :D

Kérdeztem, hogy akar-e még turbot a gépre (mert korábban ezt mondta), de azt mondta, hogy most a kompresszor van terítéken. Egy nagyobb méretűt akar rárakni, ami ca. 1 bar körüli nyomást termel - elmondása szerint.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Annak a srácnak ha van is nitro a kocsijában biztos hogy nem a gázpedálra van kötve.Ezt abból gondolom hogy nagyon szarul megy,ráadásul állandóan padlógázon használja,ekkora tartály a világon nincs.Én még azt halottam hogy teljesen tönkre teszi az olajat is,4nitrozás után olajat kell cserélni :huh:

Attol hogy a gázpedálra van kötve még kikapcsolható... :D

Pontosabban alkalom adttán be lehet ( lehetett ) kapcsolni... :)

Ugyan is, ahogy J0hnny is említette történt 1 kis baki a garázsban, és füstbe ment a nitrórendszer.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kérdeztem, hogy akar-e még turbot a gépre (mert korábban ezt mondta), de azt mondta, hogy most a kompresszor van terítéken. Egy nagyobb méretűt akar rárakni, ami ca. 1 bar körüli nyomást termel - elmondása szerint.

A Faterja régi ismerősöm... :lol:

Van a garázsban 1 ...20 LET moci... Úgy volt hogy belerakják a Caliba.... :huh:

Link to comment
Megosztás:

A Faterja régi ismerősöm... :D

Van a garázsban 1 ...20 LET moci... Úgy volt hogy belerakják a Caliba.... :lol:

Ezt én is hallottam.

De ezt nem mesélte, hogy "szétégette" nitro-rendszert! :) Vajon miért? :D :huh:

(én sem lennék rá büszke!)

Link to comment
Megosztás:

Ekkora nyomáshoz már elég sok mindent ki kell cserélni a motorban.A calibra turbó gyári nyomása ekkora(azt hiszem)

Persze, az tuti, hogy a motor élettartamát nem hosszabbítja meg. kb. ugyanolyan terhelésre kell felkészíteni a motort, mint turbónál. De ha nem akarsz olyan sok lovat kihozni, lehet, hogy 0,3-0,4 bar is elég. Azt meg talán még a normál alkatrészek is bírják.

Link to comment
Megosztás:

Compressor és turbó együttesen beépítve egy Manta A-ba. Innen lehet talán picit okosodni, hogy hogyan is kell ezt. :)

Ilyen 500 paci felett már "vinnyogás" is van. :lol:

Persze, aki még nem ismeri az oldalt.

Himersson racing Manta A

ez a legdúrvább autó amit valaha láttam... általában havonta 1x-2x megnézem a videokat... szerelmes vagyok ebbe az autóba :wub ha lenne 3 kívánságom akkor az egyik ez az autó lenne! kár hogy nem merném vezetni... :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Detto! Amikor berakták az ültetést a jobb első kerekemnél a jeladó-kábelt nem rakták vissza a tartójára és így libegett, lógott... és ennek hatására néha az ABS + ASR lámpák nem aludtak ki.

Aztán helyre raktuk a csatit és azóta okés. :huh:

De sajna Andrisnak cserélni kellett a kerékcsapágyat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.