Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Nemtom, kicsit fázom ezektől az adalékoktól. Úgy vagyok velük, mint a sportlégszűrővel. Ki tudja jót tesz-e, vagy rosszat, vagy semmit se... Hmm.. :)

Na mindegy, azért asszem kipróbálom. Végülis vettem anno sportlégszűrőt is. :)

Link to comment
Megosztás:

Ez a kikergetés azt jelenti, hogy millióval kell menni a sztrádán, vagy normál használat mellett is tisztítja a rendszert?

Nem kell őrültek módjára menni, de célszerű kicsit jobban kihúzatgatni, nagyobb fordulaton járatni, járni vele, amíg az adalékos üzemanyag ki nem fogy a tankból.Persze lehet úgy is, mint Telo javasolta, mert annyitől még nem egy tönkre a motor annyira, és nem is rakódik vissza a retek! :)

Nekem használt.Bár én meg azt csináltam, hogy az első adag végét kicsit erősebb üzemmódban járattam ki belőle.legalább is egy részét.190-nel az autópályán, folyamatosan trepniig taposva a gázpedált.Mindezt olyan 20km-en keresztül.

Baja nem lett, és 100 hogy tisztult is! :)

Azóta sem mentem annyival! :(

Link to comment
Megosztás:

Ez a kikergetés azt jelenti, hogy millióval kell menni a sztrádán...?
Te jutalékot kapsz a motorjavítoktól?
:P :P

Viccet félretéve, sztem ha 130-150-el lemész Balatonig meg vissza, az elég (mint a benzin :) ).

És még az orrodat is tisztítsa... :P

úúú... :)

És a Kecskemét - Szeged - Kecskemét szakasz nem is tisztíccsa? :( Az nem jó? ;)

:D

Link to comment
Megosztás:

Srácok segítsetek!

Egy g astra javítási költség kalkulációjához kellene nekem néhány kb-i ár, ugyanis sajnálatos módon utolért egy előtte haladót. Első lökhárító, merevítővas, légkondi-,vízhűtő, lámpa.

csak hogy tudjuk nagyjából mennyire kell majd a zsebünkbe nyúlni :)

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Srácok segítsetek!

Egy g astra javítási költség kalkulációjához kellene nekem néhány kb-i ár, ugyanis sajnálatos módon utolért egy előtte haladót. Első lökhárító, merevítővas, légkondi-,vízhűtő, lámpa.

csak hogy tudjuk nagyjából mennyire kell majd a zsebünkbe nyúlni :)

Előre is köszi

Nekem is volt, hasonló csak ott a parkolóban hagyott autómat tolatták le (persze a névjegykártyát lefújta a szél, így a bűnös sem lett meg), első kötényt- 1 lámpát meg a hütőt cserélték: 300 ezer ft-ért.. Szerencsére nekem csak 47ezer-be fájt, a többit fizette a Cascom! :)

Link to comment
Megosztás:

Srácok segítsetek!

Egy g astra javítási költség kalkulációjához kellene nekem néhány kb-i ár, ugyanis sajnálatos módon utolért egy előtte haladót. Első lökhárító, merevítővas, légkondi-,vízhűtő, lámpa.

csak hogy tudjuk nagyjából mennyire kell majd a zsebünkbe nyúlni :)

Előre is köszi

Asszem eléggé bele kell majd nyúlni, ha nincs casco, bár sok dolgot bontóban is megkaptok hozzá - casco van? Ha ráér keddig, átfuttatjuk Audatexen a barátomnál... tudsz adatokat? (mikori, milyen motor, felszereltség stb.)

Link to comment
Megosztás:

Asszem eléggé bele kell majd nyúlni, ha nincs casco, bár sok dolgot bontóban is megkaptok hozzá - casco van? Ha ráér keddig, átfuttatjuk Audatexen a barátomnál... tudsz adatokat? (mikori, milyen motor, felszereltség stb.)

Van casco igen, hmmm, nem tudom, szerintem a kárszakértő megy ma, gondolom azonnal nem mond semmit, szóval majd átadom a aterepet az illetékesnek, és ő majd leír neked mindent :) a nevem alatt :)

Link to comment
Megosztás:

Van casco igen, hmmm, nem tudom, szerintem a kárszakértő megy ma, gondolom azonnal nem mond semmit, szóval majd átadom a aterepet az illetékesnek, és ő majd leír neked mindent :( a nevem alatt :)

sziasztok!

megvolt a kárfelmérés, amit cserélnek:

-lökhárító,lökhárító betét

-rendszámtábla és keret

-merevítő vas

-klímahűtő (kiflibe hajlott)

-vízhűtő (rögzítő pontja eltörött,és elfolyt a víz)

amit javítanak:

-nyúlvány csavaros része picit elhajlott (a merevítő hajlása miatt)

-jobbos lámpa egy felfogató része eltörött,azt visszaheggesztik

én olyan 200e ftos nagyságrandre gondoltam, de a szervízben azt mondták,hogy kb 400e ft lesz...

ez elég durván hangzik...

casco van,de min 75e forintot így is fizetnem kell,és a biztosító-bank ügyintézés miatt 1-1,5 hétig nem lesz autóm... amúgy 1-2 nap és kész lenne...

úgyhogy nagyon vigyázzatok...nekem ez az első balesetem,de azt hiszem soha nem fogom elfelejteni azt az érzést,amikor már éreztem,hogy nem tudok megállni....

VIGYÁZZATOK NAGYON!!!!!!!

Nyuszi,neked köszi a nicket,bár végülis családban marad :)

üdv,Tamás

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

megvolt a kárfelmérés, amit cserélnek:

-lökhárító,lökhárító betét

-rendszámtábla és keret

-merevítő vas

-klímahűtő (kiflibe hajlott)

-vízhűtő (rögzítő pontja eltörött,és elfolyt a víz)

amit javítanak:

-nyúlvány csavaros része picit elhajlott (a merevítő hajlása miatt)

-jobbos lámpa egy felfogató része eltörött,azt visszaheggesztik

én olyan 200e ftos nagyságrandre gondoltam, de a szervízben azt mondták,hogy kb 400e ft lesz...

ez elég durván hangzik...

casco van,de min 75e forintot így is fizetnem kell,és a biztosító-bank ügyintézés miatt 1-1,5 hétig nem lesz autóm... amúgy 1-2 nap és kész lenne...

úgyhogy nagyon vigyázzatok...nekem ez az első balesetem,de azt hiszem soha nem fogom elfelejteni azt az érzést,amikor már éreztem,hogy nem tudok megállni....

VIGYÁZZATOK NAGYON!!!!!!!

Nyuszi,neked köszi a nicket,bár végülis családban marad :)

üdv,Tamás

Márkaszervízben a 400 reális és sajnos a 75 nem kis önrész... Viszont ha már mindenképpen ki kell fizetned, akkor ügyelj arra, hogy valóban az elszámolt alkatrészek kerüljenek beépítésre... pl. ha új sárvédőt számláznak, akkor ne bontottat rakjanak fel... stb. Szerintem a lámpa tartópöcköt meg ha lehet, inkább ne hegesztgesse senki - cseréljék ki komplett, a régit meg max. le kell adni a biztosítónak, vagy megsemmisíteni! A cél az eredeti állapot visszaállítása lenne, nem pedig a tákolás - nem hiszem, hogy az Opel szerinti szakszerű javításnak megfelelne a tartópöcök visszahegesztgetése. Persze a biztosító is szeret spórolni... a baj meg az, hogy ha nincs ismerős, akkor senki nem fogja a te érdekedet nézni. :)

Privátilag: általában a karosszériások (szinte mind), a fenti módszerekkel extra profitra tesznek szert, de ha nem ismerős, akkor max. le fogja nyúlni a különbözetet, amit megspórol, és nem az "önrészed" csökkentésére használja.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.