Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Már régebben érdeklődtem, hogy vajon létezik-e Astra G lökhárítóra gumi védőcsík. Ma kifizettük a kocsit és megkérdeztem a kereskedésben, nem találtak erre valót.. Nem tudja valaki, hogy honnan lehetne beszerezni?

Köszönet!

Tomka

u.i.: már csak 1-2 hét..

Talán a Csergőben kéne megpróbálni.

Elérhetőség az oldal alján. :)

Link to comment
Megosztás:

Kösz a dics szavakat! :blink: A köv projekt a sötétítés kb jövő hét vége, aztán jöhet az ültetés! Én egy szolid 30mm akarok. Szerinted?!

Szerintem PORIG! B)

Na jóóó, szóval komolyra fordítva a szót biztos, hogy sokat dob rajta a 30mm-es ültetés.

(de valszeg egy 40mm-es szett lenne az igazi :D

Figy, Szolnok itt van a szomszédba! Nem nézel át egyik pénteken hozzánk Kecskemétre?

Minden pénteken találkozunk a srácokkal a belvárosban a Centrum Áruház (Skála) parkolójában este 19:30-kor. (ma kb. 22:00-ig ott voltunk)

Elég nagyon ilyenkor ott a mozgás! :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem PORIG! :blink:

Na jóóó, szóval komolyra fordítva a szót biztos, hogy sokat dob rajta a 30mm-es ültetés.

(de valszeg egy 40mm-es szett lenne az igazi B)

Figy, Szolnok itt van a szomszédba! Nem nézel át egyik pénteken hozzánk Kecskemétre?

Minden pénteken találkozunk a srácokkal a belvárosban a Centrum Áruház (Skála) parkolójában este 19:30-kor. (ma kb. 22:00-ig ott voltunk)

Elég nagyon ilyenkor ott a mozgás! :D

Köszi a meghívást! Amint az időm ill a melóm engedi meglátogatlak benneteket!!!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem PORIG! :D

Na jóóó, szóval komolyra fordítva a szót biztos, hogy sokat dob rajta a 30mm-es ültetés.

(de valszeg egy 40mm-es szett lenne az igazi :D

Figy, Szolnok itt van a szomszédba! Nem nézel át egyik pénteken hozzánk Kecskemétre?

Minden pénteken találkozunk a srácokkal a belvárosban a Centrum Áruház (Skála) parkolójában este 19:30-kor. (ma kb. 22:00-ig ott voltunk)

Elég nagyon ilyenkor ott a mozgás! ;)

Nekem már megvan a 40mm FK! :blink:

Most már csak bele kellene applikáltatnom. Sajna nincs rugó összehúzóm. B)

Link to comment
Megosztás:

A lengéscsillapító gyári marad?

Gyári marad, mert itt bp-n elég kakák az utak és a cabriónak gyilkos lenne, ha olyan kemény lenne. Én sem szeretem. Ez utazó autó és abban nem annyira nyerő, ha kemény. Ültem már és volt is olyan mantám, mint a gördeszka. Hosszú távon higyétek el nem jó. A kocsinak sem használ!

Link to comment
Megosztás:

Srácok. Riasztó témában kiokosítotok?

ENDYKA! Nem hiszem, hogy Nyuszifül Pesten szeretne riasztót szereltetni.... :D

Nyuszifül: mire kellene a riasztó? "Megvédeni" az autóban tárolt cuccokat, vagy megnehezíteni az autótolvajok dolgát?

Az ún. védelemre végülis szinte mindegy milyen márkájú, csak legyen valamilyen belsőtéri mozgásérzékelés (ultrahang, vagy radar), arra az esetre, ha valaki benyúlna az utastérbe. A kocsilopás ellen esetleg egy emelésérzékelő ami még jó lehet.

Ha a lopást szeretnéd megnehezíteni, inkább váltózárat ajánlanék (Multilock, Defendlock, Titan-Dypol) , azt feltörni sokkal macerásabb. A legtöbbször egyébként tényleg jó, ha valamilyen mechanikai vagy elektronikus védelem van a autóban - ha nem pont a te kocsid kell, keresnek másikat. Ha meg pont a tiédre utaznak, akkor úgyis elviszik B)

A legjobb védelem egyébként, hogy inkább ne hagyj elöl semmit, és a csomagtartóba se látványosan tedd be a táskát... Ja, és a rádió előlapját vidd magaddal, mert először a kesztyűtartóban keresik... :D (ezt már én is megszívtam :blink: )

Link to comment
Megosztás:

Köszi srácok az infókat!

Nem szoktam a kocsiban hagyni semmit, de gondoltam sosem árt a védelem! Szóval inkább az autó lopása ellen kéne, mert a cuccokat sosem hagyom szem előtt. Csak úgy nem akarok odaállítani egy céghez, hogy na akkor itt a kocsi, meg szeretném ha a "véletlenül" lehúzott abalakot is felhúzná aktiváláskor.

És gondoltam ti sok lehetőséget tudtok, mit hogyan lehet variálni. :blink:

No meg biztos van száz és száz oylan lehetőség, amit egyszerű mezei vásárlónak meg sem említenek...

Link to comment
Megosztás:

Telo vezír! Most olvastam vissza, és látom, hogy újra van szekér. Hát gratula, egészséggel nyűdd el! Ja, és ezért már ne a biztosító fizessen!

Köszönöm Sanyi! Csináltam is már képeket az autóról, de sajna az apukám gépében lévő kártyán vannak a képek és tegnap megint elfelejtettem elhozni őket... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Köszi srácok az infókat!

Nem szoktam a kocsiban hagyni semmit, de gondoltam sosem árt a védelem! Szóval inkább az autó lopása ellen kéne, mert a cuccokat sosem hagyom szem előtt. Csak úgy nem akarok odaállítani egy céghez, hogy na akkor itt a kocsi, meg szeretném ha a "véletlenül" lehúzott abalakot is felhúzná aktiváláskor.

És gondoltam ti sok lehetőséget tudtok, mit hogyan lehet variálni. :D

No meg biztos van száz és száz oylan lehetőség, amit egyszerű mezei vásárlónak meg sem említenek...

Á, nem olyan bonyolult ez. Ráadásul inkább minden lehetőséget felsorolnak - végül is minél többet el kell adni :D

A riasztók (általában) modul rendszerűek - van az alapkészülék, ez az ajtók/motortér/csomagtér nyitását figyeli, esetleg rezgésérzékelő van benne (jelez ha megütik, lekoccolják a kocsit), vezérli a központi zárat és a szirénát, villogtatja az indexet. Ehhez jönnek a kiegészítők. Neked ezek szerint kellene emelésérzékelő, beltéri ultrahangos védelem meg ablakemelő modul (ez húzza fel az ablakot).

Nem tudom van-e központizár a kocsidban, ha nincs azt érdemes berakni, ha van akkor a riasztó tudja vezérelni (ez alapfunkció).

Ami aztán nagyon jó dolog, az a rablásgátló funkció. Ezt mindenképpen kérd, mert ha pl. kiszállítanak a kocsiból (ami a mai világban előfordul) akkor sem jutnak messzire vele... Ez úgy működik, hogy ha járó motornál kinyitod az ajtót, és x másodpercen belül nem nyomsz meg egy rejtett gombot, akkor leállítja a motort. Ugyanez indításnál is, tehát indítás után is leáll, ha valaki nem ismeri a rejtett gombot... Okos.

Aztán mostanában már a különböző GSM-es megoldások is mennek, ez a mobiltelefonodon értesít, ha riasztás van, akár le is tudod állítani a kocsit egy SMS-el... poénos, de elég vastag áron mérik.

A tuti meg a GPS-es nyomkövető rendszer, de azon kívül, hogy eleve húzós az ára még havidíjas előfizetés is van a felügyeleti szolgáltatásért. Viszont ha ellopják, a riasztó aktiválja a GPS-t és jelzi a központnak, hogy merre jár az autó. Ez is általában GSM-el van kombinálva, szóval itt is be lehet távolról avatkozni, ha baj van.

Hű... ez elég kimerítő lett... :blink:

Azért még mindig azt mondom, hogy lopás ellen a váltózár az igazi. A jó nagydarab vas a váltónál nagyobb visszatartó erő mint az elektronikus ketyerék. (bár igaz, hogy rablás ellen nem segít)

Azt sajna nem tudom, hogy ez mibe fáj - csak körülbelül tudnám megmondani, mert én utoljára 7 éve szereltem ilyesmit, de egy jobb riasztó kb. 15-20-tól indulhat, plusz az extrák. A váltózár már sommásabb, az kb 50-55 lehet, de az is lehet, hogy drágább.... B) Bár ha belegondolok, hogy ha az autót elviszik az mekkora bukás, akkor nem is olyan vészes. Ha biztosítva van is, az önrészt mindenképpen bukod, ez nekem pl. 100000 Ft.... - plusz az extráidat senki nem fogja megtéríteni, nem is beszélve arról, hogy kötődsz is az autóhoz.... látod pont itt a Telo esete is.

Remélem tudtam segíteni. ;)

Módosítva : Hic
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.