Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Na srácok!Képzeljétek, hazafelé egy hangja sem volt a keréknek!Akkor most mi van, pedig fékeztem kicsit, nagyot, vészfékeztem is!De semmi! :blink:

Ma még csapok vele egy kört, meglátom mit csinál...

Szerintem a surlódó hang az csak attól volt,hogy sokat autóztál esőben és megázott egy picit. :)

Nekem is csinálta ezt a Kadett és már az is elhalgatott.

Megázott picit és ennyi. :)

Link to comment
Megosztás:

De akkor azt mondjátok meg, miért vannak az ilyen szakik? Mert ez M.O.? És sok az olyan aki inkább szabályoztat? :blink:

Mert pl. itt nálunk legalább 3 cég van akik ilyet csinálnak!! Tehát sokan ezt választják.

Én is tudom, hogy az opel ilyet nem annyira ajánl, sőt. De mégis megcsinálják, mert van az a bizonyos érték, amit ugye nem haladhat meg a dob belső átmérő, (tárcsánál min. vastagság). És ugye ezek miután szabályoznak, még nem érik el azt az értéket. Az viszont tuti, hogy utána nem érdemes sokáig túl sokáig halogatni a gyári értéküek felszerelését, mert ezek már nem fogják megint 80-100e km-ig bírni. max. 20-30e lehet bennük... szerintem.

Nyuszi! ha tényleg elhallgatott teljesen, akkor hagyhatod. Ha nem húz félre, nem rázza a kocsit, akkor rendben lehet. (pl. nekem is elhallgatott a minapi súrlódás után... csak a katalizátor nem javult meg) :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a surlódó hang az csak attól volt,hogy sokat autóztál esőben és megázott egy picit. :)

Nekem is csinálta ezt a Kadett és már az is elhalgatott.

Megázott picit és ennyi. :)

Köszi Tomi! :lol: Megnyugtattál!

Akkor azt hiszem tesztelem még pár napig!Bár most megint esik :blink: s ha mégis hallom, akkor megnézetem :D

Link to comment
Megosztás:

igen, sajnos ez Magyarország.

a vékony tárcsa egyszerüen képtelen elvezetni a hőt, és elreped, elvetemedik a tárcsa.

azért szabályozzák, amilyért utólagos xenont is árulnak, pedig tiltott, kivéve ha teljesites teljesithetetlen dolgokat.

mert a szabályzás nem tilos, csak nem ajánlatos, illetve a minimum alá menni tilos.

és a szabályzó ebből él. ugyhogy ha szabad ha nem ő megcsinálja....

Link to comment
Megosztás:

Sokminden nem tilos. Sokmindennek csak a használata tilos. A szabályzást, felfúrást stb. nem a mai és a viszonylag korszerű autóknak találták ki, hanem a 70-es évekbeli balsoj cuccoknak, amik nem csak felületi edzést kaptak. Anno azért nem volt minden ennyire kihegyezve, könnyítve, hanem inkább a tartósság volt a szempont.

Link to comment
Megosztás:

Üdv nektek!

Ma eszeveszett fékezéseket produkáltam, hogy teszteljem a kocsit, ugyanis este már semmi idegen hangot nem tapasztaltam, és lássatok csodát, ma sem volt semmi hangja!!!! :blink: :) :) Igaz bosszantó módon kivételesen zöldhullámban jöttem egy darabig, hogy még véletlenül se kelljen fékeznem, de aztán kicsit kijebb már volt alkalmam próbálgatni, se kicsi, se erős fékezésnél nem tapasztaltam semmit, nem is kellett rátartanom, szóval azt hiszem minden rendben! :D

Nagyon örülök :lol: :o

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy tudatlan vagyok, de kezdő autós lévén talán megengedett nekem ez a kérdés! S nem is ide illik, de talán belefér a csevejbe :blink: Gondolom a tapasztalt jelenség a fékbetét cseréjének előjele, csak szeretném ha megerősítenétek, illetve tanácsot adnátok, mire figyeljek a szerelőnél!Már amennyire ott tudok lenni!

Szóval 200km szakadó esőben történő autózás után, jobban mondva azóta a jobb hátsó kerék felől erős surlódás hangot hallok fékezéskor! ami pár km megtétele után elmúlik! Újabb induláskor kezdődik ismét! Mára már csikorog is, szóval innne gondolom tuti fékbetét csere!

Jövőhéten viszem szervízbe, gondolom addig lényegi károsodás nem történik, illetve azt kérdezném, mivel jár egy ilyen csere? Mit kell csréltetnem, bevizsgáltatnom, illetve kb milyen összeggel számoljak?Gondolom ez betét minőségtől függ, de milyen típusra bólintsak rá?

Sziasztok!

Ezt a jelenséget én is tapasztaltam a 4 hónapos autómnál! Ugyan úgy ahogy a nyuszifül írta, nekem is a jobb hátsó kerék felől hallatszott ez a fura hang! Nemigen foglalkoztatott a dolog, ugyanis elindulás után kb. az x. fékezés után elmúlt! Én olyasmira gyanakodtam, hogy mikor előző nap bejártam a garázsba a vizes útról (a jobb kerekek néznek a nyílászárótól mentes fal felé- onnan jöhet a hideg szél) egyszeűen a dobban maradt folyadék fagyott meg. Ez a jég pár fékezés után elolvad-elkopik!

Mit gondoltok?

hali

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ezt a jelenséget én is tapasztaltam a 4 hónapos autómnál! Ugyan úgy ahogy a nyuszifül írta, nekem is a jobb hátsó kerék felől hallatszott ez a fura hang! Nemigen foglalkoztatott a dolog, ugyanis elindulás után kb. az x. fékezés után elmúlt! Én olyasmira gyanakodtam, hogy mikor előző nap bejártam a garázsba a vizes útról (a jobb kerekek néznek a nyílászárótól mentes fal felé- onnan jöhet a hideg szél) egyszeűen a dobban maradt folyadék fagyott meg. Ez a jég pár fékezés után elolvad-elkopik!

Mit gondoltok?

hali

Szia, valószínű nálam is ez volt, ráadásul az enyém utcán áll, mert mára el is múlott :blink:

Link to comment
Megosztás:

Meg ugye télen nem húzzuk be a kéziféket,ha nem muszáj, hanem csak sebességben hagyjuk az autót és a kerekeket pedíg a padka felé kormányozzuk. :)

Ez sajnos kivitelezhetetlen a jelenlegi parkolóhelyemnél, ezért tegnap este új parkolóhelyet kerestem, kerezstbe álltam :blink: Meg nálunk nem volt még olyan fagy, ezért nem gondoltam a tél okozta bajokra, de mától kezdve, csakis sebességben hagyom!Értettem :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem a műanyag dísztárcsa alá szorult trutyi fagyott meg, ami elszabadult, és zörgött. :) Nagyon idegesítő... Meg amikor sárban mentem, utána éjjel megfagyott a felni belső felén, és 70-nél majdnem kiszedte a kezemből a kormányt a rázkódás. Szóval a tél érdekes dolgokat produkál.

Két napja okosítottam asszonyt, hogy ne használja télen a kéziféket... Én tegnap behúztam... Meg is fagyott. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ma reggelre ellopták az Astrámat szüleim háza mellől az utcáról :blink: :) :) Egyelőre nehéz még felfognom. Hétfőn még a Rastával autózgattunk, és aztán egyik pillanatról a másikra már nincs is. Nagyon szomorú vagyok most :lol: :D :o B) A forgalmi és törzskártya már érvénytelenítve, autó körözés alatt. Volt casco rajta, és szerencsére már ki volt fizetve.

Link to comment
Megosztás:

Ma reggelre ellopták az Astrámat szüleim háza mellől az utcáról :blink: :) :) Egyelőre nehéz még felfognom. Hétfőn még a Rastával autózgattunk, és aztán egyik pillanatról a másikra már nincs is. Nagyon szomorú vagyok most :lol: :D :o B) A forgalmi és törzskártya már érvénytelenítve, autó körözés alatt. Volt casco rajta, és szerencsére már ki volt fizetve.

Részvétem!!! Sajnos, hogy ezt halljuk.

B) B) B)

Link to comment
Megosztás:

Ma reggelre ellopták az Astrámat szüleim háza mellől az utcáról :blink: :) :) Egyelőre nehéz még felfognom. Hétfőn még a Rastával autózgattunk, és aztán egyik pillanatról a másikra már nincs is. Nagyon szomorú vagyok most :lol: :D :o B) A forgalmi és törzskártya már érvénytelenítve, autó körözés alatt. Volt casco rajta, és szerencsére már ki volt fizetve.

Telo nagyon sajnálom és tudom hogy most mit érzel. B) Sajnos ez egy nagyon szar érzés.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.