Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Az autómnál a következő jelenséget tapasztaltam:

Beálltam a parkolóba, a motort leállítottam, pár másodperc vagy perc múlva búgó hangot hallani, mintha elindulna egy elektromotor. A hang csak kb. 5-10 mp-ig hallható. Eddig kétszer hallottam, ha valaki tudja mi ez akkor legyen szíves írja le mert érdekel.

Köszi.

Üdv mindenkinek!

Kicsit jobban körüljártam a témát hétvégén. A jelenség akkor is jelentkezik, ha teljesen hidegen elindítom a motort, majd leállítom.

Továbbá nyitott motorháztetőnél alig hallani, tehát valahonnét a műszerfalból jöhet. Valakit láttam, hogy nemrég vett 1.6-os astrat, ha tudjátok ki az írjátok meg és privátban megbeszéljük, hogy Nála is jelentkezik-e ez a dolog.

Köszi:

PLSZ

Link to comment
Megosztás:

Szia PLSZ!

Nekem 2 hónapos Astra 1,6 TWP-m van, de ezt a jelenséget, melyet írtál nem tapasztaltam 1x sem. :twisted: Fogalmam sincs mi lehet. A hűtőventilátor nem lehet? Meg kellene nézni valakinek, hogy forog-e mikor leállítod, akár hidegen is. Érdekel, honnan jön a hang, mert akkor célirányosabban próbálkozom a kereséssel. Amennyiben tudsz valamit írj.

Link to comment
Megosztás:

Érdekel, honnan jön a hang, mert akkor célirányosabban próbálkozom a kereséssel. Amennyiben tudsz valamit írj.

Engem is érdekel, mert jelenleg nincs tippem, mi lehet. Motortérből nem igazán, inkább műszerfal felől bent ülve hallható, hideg motornál is... Ez sztem nem a hűtőventi lesz...

Link to comment
Megosztás:

Szia PLSZ!

Nekem 2 hónapos Astra 1,6 TWP-m van, de ezt a jelenséget, melyet írtál nem tapasztaltam 1x sem. :twisted: Fogalmam sincs mi lehet. A hűtőventilátor nem lehet? Meg kellene nézni valakinek, hogy forog-e mikor leállítod, akár hidegen is. Érdekel, honnan jön a hang, mert akkor célirányosabban próbálkozom a kereséssel. Amennyiben tudsz valamit írj.

Szia Gyula519!

Kösz, hogy gyorsan válaszoltál. Örülök, hogy találtam egy 1.6 TWP-t.

Egyszerűen, ha van időd leállítás után maradjál bent az autóban és várjál. Lehet hogy nem jól írtam és perceket kell várni. Szerintem Te is hallani fogod. A hűtőventillátort én megnéztem nem forog a hang alatt. Írták ezt az üzemanyag visszaengedést, ezt már el tudom képzelni.

PLSZ

Link to comment
Megosztás:

Kicsit jobban körüljártam a témát hétvégén. A jelenség akkor is jelentkezik, ha teljesen hidegen elindítom a motort, majd leállítom.

Továbbá nyitott motorháztetőnél alig hallani, tehát valahonnét a műszerfalból jöhet. Valakit láttam, hogy nemrég vett 1.6-os astrat, ha tudjátok ki az írjátok meg és privátban megbeszéljük, hogy Nála is jelentkezik-e ez a dolog.

PLSZ

Szia.

Nálam is van ilyen hang, pont olyan ahogyan leírod. Ezek szerint nem is motorfüggő mert dieselem van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.