Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

3 órája, outsider írta:

Ez konkrétan 2-3 évig 99,9%-ban csak napi 3 km ment. Gyakorlatilag 3 évig nem volt meleg a motor...

Annyi idő alatt nem melegedett fel... 

Ez nem ugyanaz, mint a városi használat.

Ekkora távra kár kocsit tartani.Ennyit még én is elszaladok :)

Link to comment
Megosztás:

Just now, Geopake írta:

Ekkora távra kár kocsit tartani.Ennyit még én is elszaladok :)

Anyóspajtás. Rajtamaradt az élettársa halála után.
Korábban együtt többször kimozdultak, egyedül inkább a depi maradt... :brooding:
Meg aztán nem kellemes télen, zimankóban bicóval tolni ezt a távot, jó kis szeles vidéken.
Érthető is valamennyire, meg hát nő, nem vágja ezeket a dolgokat.
Relatíve azért rendben volt tartva az a kocsi, na meg garázsban.
Pár éve még simán elvittem volna ezt az autót, ráadásul áruk sincs ezeknek.

Mondjuk az Astrát jóval komfortosabb vezetni, de a lányos mondjuk nyomatékosabb alul...

Link to comment
Megosztás:

Just now, outsider írta:

Anyóspajtás. Rajtamaradt az élettársa halála után.
Korábban együtt többször kimozdultak, egyedül inkább a depi maradt... :brooding:
Meg aztán nem kellemes télen, zimankóban bicóval tolni ezt a távot, jó kis szeles vidéken.
Érthető is valamennyire, meg hát nő, nem vágja ezeket a dolgokat.
Relatíve azért rendben volt tartva az a kocsi, na meg garázsban.
Pár éve még simán elvittem volna ezt az autót, ráadásul áruk sincs ezeknek.

Mondjuk az Astrát jóval komfortosabb vezetni, de a lányos mondjuk nyomatékosabb alul...

Néha meghajthattad volna.hagy melegedjen.Mármint nem az anyóst,hanem a kocsit :) 

Link to comment
Megosztás:

Utánajártam egy korábbi témának, mert nem akarok HID kitet, halogént akarom megtartani, de projektorral.

Sok helyen olvastam hogy gyatra lesz a fénye. Szerintem ott bukik el a dolog sokaknál, hogy HID-hez való projektoros búrába tolják a halogén izzót. Ugyanis létezik kifejezetten halogénhez való is, keskenyebb, halogénre kifejlesztett lencsével. Azzal jó a fénye. Ebbe meg ugye HID-et nem szabad rakni, mert pucsítani fog kellemetlenül. Szóval hátha valakinek segítség az info: vannak halogénes projektoros lámpatestek is. :)

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Tüsi írta:

Utánajártam egy korábbi témának, mert nem akarok HID kitet, halogént akarom megtartani, de projektorral.

Sok helyen olvastam hogy gyatra lesz a fénye. Szerintem ott bukik el a dolog sokaknál, hogy HID-hez való projektoros búrába tolják a halogén izzót. Ugyanis létezik kifejezetten halogénhez való is, keskenyebb, halogénre kifejlesztett lencsével. Azzal jó a fénye. Ebbe meg ugye HID-et nem szabad rakni, mert pucsítani fog kellemetlenül. Szóval hátha valakinek segítség az info: vannak halogénes projektoros lámpatestek is. :)

Vannak.Pl.Calibra,E30,E34 BMW,Marea stb.Egyikkel sem látni semmit.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 20. at 21:14, bocs írta:

Szia!

Köszönöm az infót és a képeket.

Amúgy mennyibe fáj egy ilyen relé?

Újonnan 15-16e között van. Bontottan nem tudom, attól függ, hol veszed. Láttam már komplett tempomatot 5000-ért hirdetni, mert az eladó nem tudta mit árul...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Geopake írta:

Vannak.Pl.Calibra,E30,E34 BMW,Marea stb.Egyikkel sem látni semmit.

Azért van megoldás: Calibránál pl. bevált a Mini Morimoto projektor (igaz szét kell fűrészelni hozzá a lámpát hogy az ember beépítse), ég és föld a különbség a gyárihoz képest.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, tgabika76 írta:

Azért van megoldás: Calibránál pl. bevált a Mini Morimoto projektor (igaz szét kell fűrészelni hozzá a lámpát hogy az ember beépítse), ég és föld a különbség a gyárihoz képest.

A haverom Győrből kiesett Audi projektorokat faragott bele jó régen. Mareákba meg raktak Bravo/Brava fényszórót.A BMW-sek meg vakoskodtak este:)

Link to comment
Megosztás:

29 perce, outsider írta:

Nem lakom közel, meg ritkánis megyünk...
Meg aztán mire kiderült, már késő volt...

Akkor nem vagy valami jóban az anyóssal:) Én 2-3 hetente látogatom őket.70 km-re laknak.Az Astrájukat is nekem kell majd meghajtanom.Heti 2x3-szor megy vele 6 km-t a másik faluba.Az a motor sem nagyon melegszik be.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 21. at 23:22, Tüsi írta:

Utánajártam egy korábbi témának, mert nem akarok HID kitet, halogént akarom megtartani, de projektorral.

Sok helyen olvastam hogy gyatra lesz a fénye. Szerintem ott bukik el a dolog sokaknál, hogy HID-hez való projektoros búrába tolják a halogén izzót. Ugyanis létezik kifejezetten halogénhez való is, keskenyebb, halogénre kifejlesztett lencsével. Azzal jó a fénye. Ebbe meg ugye HID-et nem szabad rakni, mert pucsítani fog kellemetlenül. Szóval hátha valakinek segítség az info: vannak halogénes projektoros lámpatestek is. :)

Az enyémre az van írva, hogy H7/D2S, tehát a tervezésnél is gondoltak a xenon-ra...projektorosból a sima halogén izzóra kitalált is mind ilyen gyenge..ismerős Passat B6-osába is halogénes projektoros volt...majd meg vakult..főleg esőben...szóval szerintem, ha projektoros, akkor felejtsd el a halogén izzókat, ha látni is akarsz...ha pedig totál legális fényforrást akarsz,(amivel látsz is) akkor projektoros kilőve..DRL-esből pedig ha jól láttam csak projektoros van..szóval DRL és projektoros kilőve...marad sima..de Te DRL-t akarsz lámpába...ez nem fog menni....legálisan, úgyhogy láss is..

Link to comment
Megosztás:

Nincs valakinek egy fölösleges Opel embléma előre a hűtőrácsra? Az enyémből elveszett a villám, és így annyira nem szép.
Adok érte 1 db (szerintem) gyári dísztárcsát, korának megfelelő állapotban (9 év), a többi sajnos már elszállt kis hazánk útjain szerte meg széjjel :-)

Link to comment
Megosztás:

22 perce, zolmesz írta:

Nincs valakinek egy fölösleges Opel embléma előre a hűtőrácsra? Az enyémből elveszett a villám, és így annyira nem szép.
Adok érte 1 db (szerintem) gyári dísztárcsát, korának megfelelő állapotban (9 év), a többi sajnos már elszállt kis hazánk útjain szerte meg széjjel :-)

Van egy komplett hűtőrácsom. Mennyit ér meg neked?

Merre laksz?

Link to comment
Megosztás:

17 perce, gezoli írta:

Van egy komplett hűtőrácsom. Mennyit ér meg neked?

Merre laksz?

Egy egész szettben még nem gondolkoztam, de Te mennyit szeretnél érte kapni?
Bár engem tényleg csak az embléma érdekelne, mert nem tudom, mennyi macera az egész rácsot cserélni.
Egy bolti embléma 6e Ft, mondjuk 3e Ft-t adnék egy emblémáért.
Egyébként Budapest, XI. kerület.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Geopake írta:

Itt mifelénk a gumis 6000 Ft-ért adja az új garnitúrát.

közben úgy néz ki találtam gyári GM-t. Ha minden igaz 2500-ért enyém is lesz. Amúgy 3500-14000 között minden van itt helyben is.

Módosítva : kobraCode
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!:-)

Problémám a következő: beázás... Ebben kérném segítségetek?! Nagy eső után mindkét első ajtóm kéder gumiján megjelenik a víz, amely aztán lefolyik az autó aljába, jelenleg is tiszta víz a zajszigetelő szivacs. Tegnap megnéztem, kicsit megbontottam az ajtó kárpit alját és a hangszóró kiemelő keret alól folyik a víz. Két éve cserélték a hangszórókat rá két napra hogy a vasat vettem. Találkozott már Valaki közületek ilyen problémával? Ha igen hogy tömítettétek?:confused: Vasárnap tervezem lebontani, arra gondoltam szilóval kinyomom.

Minden ötletet szívesen fogadok!

Üdv: Robi

Link to comment
Megosztás:

És a kédergumival mit csinálsz? Azt nem tömítheted el szilóval... amúgy valószínűleg egy valamikori törés következménye a dolog, nem jól állnak az ajtók a karosszériához képest. Nem tudom hogy ezen lehet-e állítani, de gyanítom hogy nem, mert emlékeim szerint a zsanérok fixen fel vannak hegesztve... 

Az hogy az ajtó belsejében is van víz, az másik történet, ott az ablak tövében levő páralehúzó gumi lehet a ludas: vagy nincs a helyén, vagy szakadt/hullámos. Meg kéne igazítani vagy kicserélni, akkor elvileg nem folyik be a víz az ajtó belsejébe. De találkoztam már prosztó megoldással is, amikor lyukakat fúrtak az ajtó aljára, mondván hogy így akkor ami belemegy, az ki is folyik...:blink:

Link to comment
Megosztás:

18 perce, hood 21 írta:

Az ajtó belsejéből folyik rá a víz a kédergumira, a hangszóró alól... Ajtó vízkivezetői tiszták...

Szia!

Én már jártam így,nálam is a hangszóró alól folyt a víz be az autóba.

Kicsit dúrva megoldás,de én egy csík alulemezt hajtottam a kiemelő keret köré,aztán kinyomtam szilóval.

Így ami víz a kiemelő keret tetejére folyik,ez a lemez kitereli az ajtó külső oldala felé,aztán alul a pici lukakon távozik az ajtóból.

Anno belinkeltem ide a fórumra is aképet,de most telóról írok,így nekem most nehéz visszakeresni.

Hétvégén gépközelben leszek,majd belinkelem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

És a kédergumival mit csinálsz? Azt nem tömítheted el szilóval... amúgy valószínűleg egy valamikori törés következménye a dolog, nem jól állnak az ajtók a karosszériához képest. Nem tudom hogy ezen lehet-e állítani, de gyanítom hogy nem, mert emlékeim szerint a zsanérok fixen fel vannak hegesztve... 

Az hogy az ajtó belsejében is van víz, az másik történet, ott az ablak tövében levő páralehúzó gumi lehet a ludas: vagy nincs a helyén, vagy szakadt/hullámos. Meg kéne igazítani vagy kicserélni, akkor elvileg nem folyik be a víz az ajtó belsejébe. De találkoztam már prosztó megoldással is, amikor lyukakat fúrtak az ajtó aljára, mondván hogy így akkor ami belemegy, az ki is folyik...:blink:

De gyárilag van rajta lyuk amin kifolyhat a víz, akkor miért kell rá pluszban fúrni?!....

Link to comment
Megosztás:

7 órája, kobraCode írta:

De találkoztam már prosztó megoldással is, amikor lyukakat fúrtak az ajtó aljára, mondván hogy így akkor ami belemegy, az ki is folyik...:blink:

De gyárilag van rajta lyuk amin kifolyhat a víz, akkor miért kell rá pluszban fúrni?!....

Anno, az átkosban volt egy NDK-s vicc:

Erich Honecker irodájával szemben állítanak egy hatalmas zászlórudat, az NDK felsőbbrendűségének dicsőítésére. El is készül de igen ám, a kiásott földdel valamit kezdeni kellene, mégsem maradhat a hatalmas földkupac csak úgy. Gondolkodnak az okosok hogyan is lehetne eltüntetni, hát kitalálják a tutit: ássanak egy jó nagy gödröt és abba bele lehet hordani a földkupacot. Így is tesznek, ásnak egy gödröt, belehordják az a földet, de a második földkupac megmarad. Nosza, újabb gödröt ásnak és így tovább, de csak nem akar eltűnni az utolsó kupac. Látja ezt a Vezér az ablakból és kiszól: Nem jól csináljátok! Mélyebb gödröt kell ásni, és akkor majd belefér mind!

Bocsesz, ezt nem hagyhattam ki :hehe:

Módosítva : KMiki
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.