Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

21 órája, Stofl írta:

Sziasztok!

Szeretnék klubtag lennie, de elakadt ott a dolog, hogy Mackósajt nem válaszol a befizetés jelentésemre.

Valaki tudja, kihez fordulhatnék?

Köszi!

Szia! 

Klubtagsággal kapcsolatban használd az oldal alján található "Kapcsolat" menüpontot. Vagy írj a nekünk a mote[kukac]opelklub.hu email címre.

Balesetmentes közlekedés és jó fórumozást kívánok!

Köszönettel, Admin

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv Srácok!

 

Lenne egy ügyrendi kérdésem.

Van egy Astra G 1.7 DTI, 235 ezer km, 25 ezer km-rel vásároltam, 9 éve azóta nálam van. Teljesen alap verzió, se ABS és társai. Szervó, elektormos ablak, 2 lufi, szervó, manuál klíma.

Idén már kellene komolyabban költeni rá, vezérléscsere, kuplung szett, lengéscsillapítók, hátsó kerékcsapágy, műszaki vizsga. Piaci ára jelenleg, hiába garantálom én a km-ert kutyát nem érdekli, talán olyan 700 ezer környéke.

Nem rohad, nem volt rommá törve, leginkább semmi komolyabb baja nincs, motorja se volt szétszedve, típushibák kijavítva stb.

Szerintetek mi az a keretösszeg ami felett már nem érdemes költeni a rá?

Várom a tapasztalatokat, érveket pro - kontra.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!  Mostanában sajnos rá kellett költenem a kocsira. Új hűtőt kellett belerakni, mert a régi kilyukadt. Gyárit rakattam bele. Ez 24.000.Azt mondta a szerelő hogy még az eredeti hűtő volt benne.( 13 éves a kocsi) Hogy tud kilyukadni?  Elhasználódástól, vagy én mentem neki a padkának orral, amit esetleg nem vettem észre?

  Hátsó középső biztonsági öv meg volt szorulva, ezzel meg az új hűtővel együtt volt össz. 30.000. Ez kb 1 hónapja volt.

Következő: Jöttem haza múlt szombaton, utolsó kilométereknél töltésjelző világított, majd elment a szervó, meg az abs felirat világított.  Tegnap vittem el, csak bebikázással indult, amikor odaértem a műhelyhez,  leállt a motor, annyi töltés sem volt benne hogy a motor működjön, utolsó 100 méteren toltuk. A feszültségszabályzó ment tönkre, gyári lett beletéve ami 16.000, a gagyibb 2000 ft-al volt olcsóbb, persze hogy az eredetit rakattam bele.  Munkadíjjal együtt 22.000 volt. Ma hoztam vissza, már hiányzott az a néhány nap nélküle :)

Szóval remélem amiket leírtam ezek csak ritkán előforduló hibák, azért vettem a G astrát,(részben) mert  megbízható, olcsón fenntartható kocsi.Van anyagi keretem fenntartani a kocsim, meg is adom ami kell neki, csak egy kicsit idegesítő, hogy ezek a hibák most egyszerre jöttek ki. 

Link to comment
Megosztás:

Srácok nem tudja valaki hogy a nem állítható kormányoszlophoz tartozó műszerfal párnát át lehet-e alakítani az én állíthatósom segítségével kis fúrással-faragással-szegecseléssel? 

Az említett szalkai srácé sajnos telefontartós volt. Keresek tovább.

 

Petya029- Ha padka miatt sérült a hűtő azt észrevetted volna szerintem :)  Ki tudja.. Egy kavics, régi sérülés, anyagfáradás, anyaghiba ami mostanra okozott hibát.. 

Ilyen dolgok előfordulnak, ennyi baja legyen..

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Handbrake írta:

Nem rohad, nem volt rommá törve, leginkább semmi komolyabb baja nincs, motorja se volt szétszedve, típushibák kijavítva stb.

Szerintetek mi az a keretösszeg ami felett már nem érdemes költeni a rá?

Várom a tapasztalatokat, érveket pro - kontra.

 

Szerintem azt kell megnézni, hogy akarod-e eladni valaha, vagy addig hajtod amíg.. Ha el akarod adni, akkor csak minimális összeget szabad beletenni, hogy még éppen elmenjen. Én az enyémet már eladni biztos nem fogom, ezért amit kér megadom neki. Amit beleraktam azt már tudom hogy jó, elromlani belátható időn belül nem fog, tehát nem kidobott pénz. Pró és kontra is, 2in1 :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, petya029 írta:

Sziasztok!  Mostanában sajnos rá kellett költenem a kocsira. Új hűtőt kellett belerakni, mert a régi kilyukadt. Gyárit rakattam bele. Ez 24.000.Azt mondta a szerelő hogy még az eredeti hűtő volt benne.( 13 éves a kocsi) Hogy tud kilyukadni?  Elhasználódástól, vagy én mentem neki a padkának orral, amit esetleg nem vettem észre?

 

Hol sikerült 24000-ért gyári hűtőt venni??? Nekem is 13 éves az autóm, nálam is csepeg... 24-ért sehol nem látok gyárit, az valahol 50 környékén kezdődik... 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Handbrake írta:

Üdv Srácok!

 

Lenne egy ügyrendi kérdésem.

Van egy Astra G 1.7 DTI, 235 ezer km, 25 ezer km-rel vásároltam, 9 éve azóta nálam van. Teljesen alap verzió, se ABS és társai. Szervó, elektormos ablak, 2 lufi, szervó, manuál klíma.

Idén már kellene komolyabban költeni rá, vezérléscsere, kuplung szett, lengéscsillapítók, hátsó kerékcsapágy, műszaki vizsga. Piaci ára jelenleg, hiába garantálom én a km-ert kutyát nem érdekli, talán olyan 700 ezer környéke.

Nem rohad, nem volt rommá törve, leginkább semmi komolyabb baja nincs, motorja se volt szétszedve, típushibák kijavítva stb.

Szerintetek mi az a keretösszeg ami felett már nem érdemes költeni a rá?

Várom a tapasztalatokat, érveket pro - kontra.

 

SZia,

én is hasonló cipőben járok, meddig érdemes megtartani. Ha összejön a pénzem akkor már nem gondolkodom rajta, csere. Ha összejön újra. Ha nem jönnek össze a dolgok, akkor számvetés: 150 000 km, 1,6 benzin (most költség mentes) - ,mire kell költeni tutira a következőkben. Sok mindent megtudtam már e csodás helyen, nem éppen szív derítő a jövő. De nem egyszerre kell kiadnom sokat, bízom benne. Tudok készülni a kiadásokra. Baja lehet akár egy új autónak is, az meg nagyon sokba kerülhet. Nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Handbrake írta:

Üdv Srácok!

 

Lenne egy ügyrendi kérdésem.

Van egy Astra G 1.7 DTI, 235 ezer km, 25 ezer km-rel vásároltam, 9 éve azóta nálam van. Teljesen alap verzió, se ABS és társai. Szervó, elektormos ablak, 2 lufi, szervó, manuál klíma.

Idén már kellene komolyabban költeni rá, vezérléscsere, kuplung szett, lengéscsillapítók, hátsó kerékcsapágy, műszaki vizsga. Piaci ára jelenleg, hiába garantálom én a km-ert kutyát nem érdekli, talán olyan 700 ezer környéke.

Nem rohad, nem volt rommá törve, leginkább semmi komolyabb baja nincs, motorja se volt szétszedve, típushibák kijavítva stb.

Szerintetek mi az a keretösszeg ami felett már nem érdemes költeni a rá?

Várom a tapasztalatokat, érveket pro - kontra.

 

Gazdaságilag akkor nem éri meg ár költeni, ha találsz egy olyat amit a mostani eladási árából megveszel és amire kevesebbet kellene. Mivel az adás-vétel nem elhanyagolható mértékű adminisztratív költséggel rendelkezik (átírás, eredetvizsga, stb...), és mert a többi vásárló sem hülye (más is a jobbat venné meg a tiéd helyett) ezért egy hasonló jó állapotban ismert előélettel rendelkező csak kopó alkatrészcserére szoruló autónál ezt gyakorlatilag nem lehet megoldani. Az utánajárás költség-, és időigényéről nem is beszélve.

Ha egyébként is viszket a tenyered autóvásárlás ügyben, mert unod a mostanit, vagy nem megy eléggé, vagy nem tetszik a színe, vagy a szomszédnak jobb van, vagy mindenképp kell egy olyan extra nincs benne, akkor meg akkor válts ha megvan a kiszemelt (általában drágább) autó, az azt, az adminisztratív költségeket, és a kezdeti szervízt fedező összeg. Plusz némi tartalék amit váratlan kiadásokra célszerű félretenni. Ha újabban és drágábban gondolkodsz, akkor gazdaságilag szinte biztosan rosszabbul jársz. De az autóvásárlást  nem lehet csak ilyen alapon nézni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, petya029 írta:

Sziasztok!  Mostanában sajnos rá kellett költenem a kocsira. Új hűtőt kellett belerakni, mert a régi kilyukadt. Gyárit rakattam bele. Ez 24.000.Azt mondta a szerelő hogy még az eredeti hűtő volt benne.( 13 éves a kocsi) Hogy tud kilyukadni?  Elhasználódástól, vagy én mentem neki a padkának orral, amit esetleg nem vettem észre?

 

Hello,

Ahhoz, hogy egy alumínium hűtő kilyukadjon nem kell, hogy sérülés legyen rajta. Elég, ha az alsó sarkaiban összegyűlt por, mocsok nedvességet kapjon vagy a lamellák közé szorult rovarok, egyéb szerves anyagok (falevél, magvak stb) elkezdjenek lebomlani, miközben jellemzően savas kémhatású a folyamat. Minden alumínium hajlamos valamilyen szinten a korrózióra leginkább az erősen ötvözött változatok (alakíthatóság, szilárdság javítása).
Erről a repülőgépek karbantartói tudnak szép történeteket regélni (mosdók, konyhák alatti tartók, gerendák, amik 5-6 év alatt lyukasra tudnak rohadni a kilöttyent kávé, üdítő, cukor ételmorzsa alkotta massza miatt...)
Megelőzni, kitolni max úgy lehet, hogy kb. évente kimossa az ember a műtő aljából a dzsuvát, de mivel a klímahűtó ott van előtte ez eléggé macerás. Magasnyomású mosó használata nem ajánlott, hacsak nincs kedve a tulajdonosnak a következő napokat lamellafésűvel a kezében tölteni.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

6 órája, KMiki írta:

Hello,

Ahhoz, hogy egy alumínium hűtő kilyukadjon nem kell, hogy sérülés legyen rajta. Elég, ha az alsó sarkaiban összegyűlt por, mocsok nedvességet kapjon vagy a lamellák közé szorult rovarok, egyéb szerves anyagok (falevél, magvak stb) elkezdjenek lebomlani, miközben jellemzően savas kémhatású a folyamat. Minden alumínium hajlamos valamilyen szinten a korrózióra leginkább az erősen ötvözött változatok (alakíthatóság, szilárdság javítása).
Erről a repülőgépek karbantartói tudnak szép történeteket regélni (mosdók, konyhák alatti tartók, gerendák, amik 5-6 év alatt lyukasra tudnak rohadni a kilöttyent kávé, üdítő, cukor ételmorzsa alkotta massza miatt...)
Megelőzni, kitolni max úgy lehet, hogy kb. évente kimossa az ember a műtő aljából a dzsuvát, de mivel a klímahűtó ott van előtte ez eléggé macerás. Magasnyomású mosó használata nem ajánlott, hacsak nincs kedve a tulajdonosnak a következő napokat lamellafésűvel a kezében tölteni.

Köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Janó32 írta:

Van még néhány száz frissebb cikk is ezzel kapcsolatban, ezek egy részét átböngésztem, de konkrétumot nem találtam benne (mint ahogy sajnos ebben sem)... 

Én úgy állnék (és úgy is állok) hozzá hogy aktívak, legalábbis a legtöbbjénél amerre én járok (Fejér, Veszprém, Somogy, Tolna, Baranya megye) éjjel látszanak az infraledek ahogy működnek, ebből gondolom hogy a kamera is üzemel. Persze ez lehet hogy csak tesztüzem, mert korábban mintha arról lett volna szó hogy a rendőrség jelzi amint aktiválják a rendszert (és eddig ilyet nem tettek), de akkor is jó ha óvatos az ember.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 órája, Janó32 írta:

Próbálok a neten információkat keresni a fix/telepített traffipax (VÉDA?) rendszerrel kapcsolatban, de azt nem látom sehol, hogy ezek már aktívak vagy csak egy részük vagy még mindig tesztüzem alatt vannak?

A magam részéről úgy vagyok ezzel, hogy jártamban-keltemben igyekszem felvenni mindet a villanytérképbe (meg az összes mozgó trafis helyet is), az meg majd a későbbiekben karattyol előre,hogy ésszel vezessek. Gyorshajtást meg egyébként is csak amolyan "kultúrált keleteurópai" módon: 10-15 km/h-val a határ fölött. Belefutni így is bármikor bármibe belel lehet. Én már a matrica ellenőrző kapukat is annak tekintem - mivel szerintem kb. csak a szoftverben van eltérés, fizikailag képes az autó felismerésére (kategória, méret stb), hogy majd sebességet mikor kezd el mérni...?
Még szerencse, hogy pl. egy Pécs-Szeged-Békéscsaba útvonalon jellemzően településeken belül vannak a fix trafik (Baja, Szeged, Orosháza) és jó pár település esetében van elkerülő út (Baja, Orosháza), így legalább azokkal nem kell vesződni.
Viszont egy elszúrt besorolásból bekéretőzés a másik sávba a kereszteződés előtt sokba lehet ezután, ha a kereszteződés előtt ott a VÉDA (pl. Pécsen a Budai vámnál).
Komplett paranoia, de ez van.

Módosítva : KMiki
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

22 órája, petya029 írta:

Szerelőm intézte, felhívott hogy ki kell cserélni, és ennyi az ára.

24-ért??? Hm.... Féláron adta az ügyfélnek? Jó szerelő...

22 órája, tgabika76 írta:

Én úgy állnék (és úgy is állok) hozzá hogy aktívak, legalábbis a legtöbbjénél amerre én járok (Fejér, Veszprém, Somogy, Tolna, Baranya megye) éjjel látszanak az infraledek ahogy működnek, ebből gondolom hogy a kamera is üzemel. Persze ez lehet hogy csak tesztüzem, mert korábban mintha arról lett volna szó hogy a rendőrség jelzi amint aktiválják a rendszert (és eddig ilyet nem tettek), de akkor is jó ha óvatos az ember.

 

16 órája, KMiki írta:

A magam részéről úgy vagyok ezzel, hogy jártamban-keltemben igyekszem felvenni mindet a villanytérképbe (meg az összes mozgó trafis helyet is), az meg majd a későbbiekben karattyol előre,hogy ésszel vezessek. Gyorshajtást meg egyébként is csak amolyan "kultúrált keleteurópai" módon: 10-15 km/h-val a határ fölött. Belefutni így is bármikor bármibe belel lehet. Én már a matrica ellenőrző kapukat is annak tekintem - mivel szerintem kb. csak a szoftverben van eltérés, fizikailag képes az autó felismerésére (kategória, méret stb), hogy majd sebességet mikor kezd el mérni...?
Még szerencse, hogy pl. egy Pécs-Szeged-Békéscsaba útvonalon jellemzően településeken belül vannak a fix trafik (Baja, Szeged, Orosháza) és jó pár település esetében van elkerülő út (Baja, Orosháza), így legalább azokkal nem kell vesződni.
Viszont egy elszúrt besorolásból bekéretőzés a másik sávba a kereszteződés előtt sokba lehet ezután, ha a kereszteződés előtt ott a VÉDA (pl. Pécsen a Budai vámnál).
Komplett paranoia, de ez van.

Kölcsön autóval kellett sietnem a szervizhez -eleve késéssel tudtam indulni- és egy ilyen VÉDÁ-ba belefutottam kb 60-65-el lakott területen... Nem tudom h a Székesfehérvár Kadocsai élesben dolgozik-e már, ezért kérdeztem hátha kiderül mire számítsak... 

Link to comment
Megosztás:

21 perce, Janó32 írta:

24-ért??? Hm.... Féláron adta az ügyfélnek? Jó szerelő...

 

Kölcsön autóval kellett sietnem a szervizhez -eleve késéssel tudtam indulni- és egy ilyen VÉDÁ-ba belefutottam kb 60-65-el lakott területen... Nem tudom h a Székesfehérvár Kadocsai élesben dolgozik-e már, ezért kérdeztem hátha kiderül mire számítsak... 

Szerintem semmire,amúgy is kb.7-8%-ot siet az óra biztos "tűrésen" belül voltál:icon1:

Állítólag jelzik hivatalosan ha már élesben megy...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Janó32 írta:

Kölcsön autóval kellett sietnem a szervizhez -eleve késéssel tudtam indulni- és egy ilyen VÉDÁ-ba belefutottam kb 60-65-el lakott területen... Nem tudom h a Székesfehérvár Kadocsai élesben dolgozik-e már, ezért kérdeztem hátha kiderül mire számítsak... 

Ha úgy dolgozik, mint a normál sebességmérők, akkor 68 km/h-ig nem büntetnek. Lakott területen belül 65 km/h-tól járna a bírság, erre rájön még a műszer méréshibája (jellemzően 3 km/h), ez így 68, ezért 69 km/h-nál már büntetnek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 perce, OpelAtti írta:

A video eleje pont az a szakasz ahol pénteken a VÉDA traffiba belefutottam... Jó minőségű a felvétel, nekem tetszik (bár nem olcsó cucc, tudjon is minőséget). Lesni fogom a kocsidat, aztán ha kiszúrlak, majd jól "becikkcakkolok" előtted hogy legyen valami történés itt a mi kis városunkban, lesz valami jó videód. :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.