Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

12 hours ago, morattila írta:

Nyugi, nálam is ilyen. Utána olvastam a kezelési leírásban és gyárilag ilyen a megoldás. 

https://www.dropbox.com/s/uybva9rsrwwcifn/20151214_115057.jpg?dl=0

Nahát, mik vannak. Akkor holnap megnézem ezt is. Nálad milyen állásban fúj meleg levegőt mind a négy rostélyon?

Sajna könyv csak otthon, apám autójában van. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Most olyan problémám van ,hogy párás hideg időben hallani vagy a hosszbordás szíj feszítő görgőjét esetleg a generátornál ?fordulatszámmal arányosan erősödő surrogó hangot a vízpumpánál nem tudom lehet ilyesmi hang?Én a hosszbordás szíj feszítő/vezetőjének a csapácsára gondolok .Szerintetek melyik lehet az vagy mi?Ha a feszítő csapágya az, akkor  ki tudnám magamnak is cserélni itthon?Gyorsan kellene valami mert itt vannak az ünepek és nem szeretném ha leesne valahol útközben.Köszönöm.(Z 14 XEP)https://cromax.hu/motor/vezerles_es_alkatreszei/hosszbordasszij_feszito_reszei/hosszbordasszij_feszito_gorgoje_opel_1_0_1_2_1_4_75343 . 

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 11. at 21:32, Dannert írta:

Ma beültem egy K Astrába próbaképpen. Nem rossz autó, ami meglepő, hogy semmivel nem nagyobb a G-nél a belseje. Formára nekem tetszik, bár erős a mezőny, mert manapság számomra sok tetszetős formájú autót gyártanak. Elfogadnám, de a kiállított autó 6,5 milliós ára kissé... Nem az én világom. :)

Prószáltam én is nyílt napon, hát...

Szerintem a G és J nem biztos, hogy (a kort tekintve) nem "ér" annyit.

Link to comment
Megosztás:

22 hours ago, medve75 írta:

fordulatszámmal arányosan erősödő surrogó hangot

Ha folyamatosan jelen van a rendellenes hang, arra nem tudok mit mondani, de ilyen surrogás téli időszakban nálam is hallható évek óta, viszont csak egy-két percig indítás után, később megszűnik, kevésbé hideg időben pedig egyáltalán nem is jelentkezik.

Szóval ha esetleg csak ennyi, akkor szerintem semmi gond.

Link to comment
Megosztás:

Igen erre gondolok, nekem is csak hidegben és párás idôben csinálja, bár nálam 15-20km is lemegy mire megszűnik a hang máskor meg percek alatt. A vizem nem fogy, azt hetente nézem. Januàrban lesz 1hoszabb utam pàlyàn, nem szeretném ha akkor àllna be a csapàgy és dobnà le a szíjat.4 ezer körül van a görgô,amúgy köszi. 

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, Petyyyyy said:

A gyári CD tár vajon más fejegységgel is összeköthető?

Csak mert most találtam egy oldalt, ahol olyan modulokat kínálnak, amivel a nagyobb gyártók rádióit a multikormány vezérlőihez lehet illeszteni. Gondoltam akkor talán ez is lehetséges.

Biztos, ha azonos gyartotol nezel valamit, de manapsag inkabb egy USB-s fej es cd-tar meg a szekrenybe, persze tudom a cd-ket eldobni nem olyan 1xu... de mara mar olyan mint a VHS - 5-10 eve... :)

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, mspike írta:

Biztos, ha azonos gyartotol nezel valamit, de manapsag inkabb egy USB-s fej es cd-tar meg a szekrenybe, persze tudom a cd-ket eldobni nem olyan 1xu... de mara mar olyan mint a VHS - 5-10 eve... :)

Az igaz, csak nehéz olyan fejegységet találni, ami viszonylag normálisan néz ki. Nem túl hivalkodó, normálisan szól és nem az előlapon kell betolni az USB-t, hanem mondjuk elrejthető a kesztyűtartóban is. Csatlakozó hátul - USB toldó - arra a pendrive. 

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, Petyyyyy írta:

Az igaz, csak nehéz olyan fejegységet találni, ami viszonylag normálisan néz ki. Nem túl hivalkodó, normálisan szól és nem az előlapon kell betolni az USB-t, hanem mondjuk elrejthető a kesztyűtartóban is. Csatlakozó hátul - USB toldó - arra a pendrive. 

Szerintem ez annyira nem lehet gond. Olyan pendrive-ot kell venni, ami nagyon lapos, picike. Gyakorlatilag belesimul az előlapba. Hamarabb találsz, mint olyan fejegységet ami minden szempontból tetszik. Valami ilyesmit:

The-font-b-Smallest-b-font-USB-flash-fon

 

Link to comment
Megosztás:

44 minutes ago, SargaRigo123 írta:

Szerintem ez annyira nem lehet gond. Olyan pendrive-ot kell venni, ami nagyon lapos, picike. Gyakorlatilag belesimul az előlapba. Hamarabb találsz, mint olyan fejegységet ami minden szempontból tetszik. Valami ilyesmit:

The-font-b-Smallest-b-font-USB-flash-fon

 

Ez tényleg elég cuki. Köszi, akkor talán ebbe az irányba tapogatózom majd.

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Petyyyyy said:

Az igaz, csak nehéz olyan fejegységet találni, ami viszonylag normálisan néz ki. Nem túl hivalkodó, normálisan szól és nem az előlapon kell betolni az USB-t, hanem mondjuk elrejthető a kesztyűtartóban is. Csatlakozó hátul - USB toldó - arra a pendrive. 

hm... jogos. Szerintem az enyem egesz szolid, lovok egy fotot ha nem felejtem el ! De elol van a pendrive... ha van paka-d akkor kivezetheted hatul bele a kesztyutartoba, vagy vegyel egy nagyon rovid pendrive-ot mar kapni olyat ami ~5mm -t log ki a foglalatbol... 

Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, Petyyyyy said:

Az igaz, csak nehéz olyan fejegységet találni, ami viszonylag normálisan néz ki. Nem túl hivalkodó, normálisan szól és nem az előlapon kell betolni az USB-t, hanem mondjuk elrejthető a kesztyűtartóban is. Csatlakozó hátul - USB toldó - arra a pendrive. 

hm... jogos. Szerintem az enyem egesz szolid, lovok egy fotot ha nem felejtem el ! De elol van a pendrive... ha van paka-d akkor kivezetheted hatul bele a kesztyutartoba, vagy vegyel egy nagyon rovid pendrive-ot mar kapni olyat ami ~5mm -t log ki a foglalatbol... 

 

Nem lattam, hogy mar mas is mondta :)

Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, Petyyyyy írta:

Ez tényleg elég cuki. Köszi, akkor talán ebbe az irányba tapogatózom majd.

Inkább olyan egységet keress amibe SD kártya is bele megy. Nekem egy Blaupunkt Sydney 220 BT-m van. Ezen van USB és SD foglalat is. Sajnos azonban olyan az USB aljzat kialakítása, hogy ha beleteszek egy ilyen mini pendrive-ot, akkor az aljzatot védő gumi fedelet nem lehet visszatenni a helyére mert a pendrive "feje" mindenképpen kilóg. Ezzel szemben az SD kártya, ha a helyén van, nem ér ki a rádió síkjából és fedlap is visszamegy a helyére. (Többek között ezért is tértem át egy idő után az SD kártya használatára.)

Mindezeket csak azért írom mert ahogy az MM-ban elnéztem, az USB aljzatok szinte minden gyártónál azonos módon vannak elhelyezve a mélységüket illetően. Tehát jó eséllyel mindegyikből kilóg majd az adathordozó, hacsak tényleg nem a hátulján van elhelyezve az USB port, aminek valljuk be elég kicsi az esélye.

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, Bombero írta:

Inkább olyan egységet keress amibe SD kártya is bele megy. Nekem egy Blaupunkt Sydney 220 BT-m van. Ezen van USB és SD foglalat is. Sajnos azonban olyan az USB aljzat kialakítása, hogy ha beleteszek egy ilyen mini pendrive-ot, akkor az aljzatot védő gumi fedelet nem lehet visszatenni a helyére mert a pendrive "feje" mindenképpen kilóg. Ezzel szemben az SD kártya, ha a helyén van, nem ér ki a rádió síkjából és fedlap is visszamegy a helyére. (Többek között ezért is tértem át egy idő után az SD kártya használatára.)

Mindezeket csak azért írom mert ahogy az MM-ban elnéztem, az USB aljzatok szinte minden gyártónál azonos módon vannak elhelyezve a mélységüket illetően. Tehát jó eséllyel mindegyikből kilóg majd az adathordozó, hacsak tényleg nem a hátulján van elhelyezve az USB port, aminek valljuk be elég kicsi az esélye.

SD kártya? Erről még nem is hallottam, de nagyon jónak ígérkezik.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, ginola írta:

Sziasztok

Érdemes venni gyári fagyállót, vagy egy Mannolos, is megfelel?

Márkaszervizben 4300 Ft egy liter, a kérdés csak az, hogy lehúzásaz ár, vagy "okosban gyárit" raknak bele :D

Én ezt vettem bele:

https://the-filtershop.com/spd/mannol_AF12_75fok_5liter/Fagyallo-MANNOL-AF12-Longlife-Antifreeze--75-fok-A

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 12/19/2015 at 9:07 AM, mspike said:

hm... jogos. Szerintem az enyem egesz szolid, lovok egy fotot ha nem felejtem el ! De elol van a pendrive... ha van paka-d akkor kivezetheted hatul bele a kesztyutartoba, vagy vegyel egy nagyon rovid pendrive-ot mar kapni olyat ami ~5mm -t log ki a foglalatbol... 

 

Nem lattam, hogy mar mas is mondta :)

 

Hm... latszik ? Nekem ilyen sotetben, majd ma lovok egy nem sotetet is.

 

Edit:

Nem tudom beszurni,... itten:

https://photos.google.com/share/AF1QipMjWKZiAHE47Q4qc3h8Mg64Z7_Bo1Fy6JoGXD5cGrxNsLQnNUHbD7Xp5svGvCqtrw?key=SHhZMGJXWE5Qb1lKODdwdEZxamhlUUxxMDYxZWdR

Módosítva : mspike
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondolkodom, hogy a belteret fel kellene újítani mert a középkonzol eléggé megkopott (barna -krém belső) Arra gondoltam, hogy a középkonzolt egészen a kézifékig vagy átfestetném(fehér) vagy fóliáztatnám (fehér carbon). Szerintetek melyik a tartósabb módszer, valaki csinált már ilyet? Tudtok esetleg Debrecen környékén mondani olyan helyet ahová érdemes lenne elvinni? Voltam 1-2 fólia dekorosnál de ott nem vállalták el. 

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha nem kell fizikai igénybevételt kiállnia (értsd: nem pakolsz mondjuk kulccsomót a kézifékkar alatti mélyedésbe), akkor mindegyik egyformán tartós.

A fóliával ilyen téren nincs tapasztalatom, de volt korábban zongoralakk feketére fényezett középkonzolom, az elég kényes volt, még az ujjlenyomat is meglátszott rajta. Az enyém amúgy most bőrözve van:

 

SSA40004.JPG

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, tgabika76 írta:

Szerintem ha nem kell fizikai igénybevételt kiállnia (értsd: nem pakolsz mondjuk kulccsomót a kézifékkar alatti mélyedésbe), akkor mindegyik egyformán tartós.

A fóliával ilyen téren nincs tapasztalatom, de volt korábban zongoralakk feketére fényezett középkonzolom, az elég kényes volt, még az ujjlenyomat is meglátszott rajta. Az enyém amúgy most bőrözve van...

Jól néz ki, volt eszemben még ősszel, hogy bőr / műbőr borítás kellene rá. Még el is képzeltem, hogy fehér kellene középen egy dupla varrással a felső részen. Szerintem március lesz belőle, mert megvárom a jobb időt, a szereléshez, meg még találnom kell valakit aki megcsinálja. A tiédet merre csinálták?

Link to comment
Megosztás:

44 minutes ago, PorcioNorbi írta:

Jól néz ki, volt eszemben még ősszel, hogy bőr / műbőr borítás kellene rá. Még el is képzeltem, hogy fehér kellene középen egy dupla varrással a felső részen. Szerintem március lesz belőle, mert megvárom a jobb időt, a szereléshez, meg még találnom kell valakit aki megcsinálja. A tiédet merre csinálták?

Az enyémet még sok évvel ezelőtt valahol a fővárosban, de jövőre új projekt miatt én is újra akarom csináltatni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.