Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Múltkor előttem a bontós "szaki" úgy szedte ki a TID-et, hogy közben elejtett pár tipikus szakértő mondatot, de az utolsó ez volt..."a f@szom beleverem ebbe az egész sz@rba, hát én nem fogok ennyit sz@rakodni vele b+" :omg: és hiába mondtam neki de ember, már csak 3 csavar tartja, fogta, kitépte a középkonzol keretét a műanyagot és úgy szedte ki belőle a kijelzőt :D

a kasszás meg matt részeg volt, 6ezret akart kérni a kijelzőért, én meg mondtam h 2-ben megegyeztünk már telón, úgyhogy több pénz nincs nálam, így elhoztam 2 ezerért :smartass:

Akkor egy üveg jófajta szabolcsi páleszért kapnék egy fél verdát xD szeretem az ilyen helyeket :D

Link to comment
Megosztás:

Valaki régebben linkelte az ide tartozó jogszabályt. A rendszám tábláknak bármikor levehetőnek kell lennie, szóval én nem biztos hogy felragasztanám. Lehet jól néz ki és praktikus, de rendőr vagy műszakin beleköthetnek.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/140928/576096946008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerintem a rendőr nem szól érte.Kellemetlen felvinni a csomagtérajtóval együtt a rendszámot az okmányirodába,ha véletlenül a vizsgaállomáson elfogyott.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/140928/576096946008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerintem a rendőr nem szól érte.Kellemetlen felvinni a csomagtérajtóval együtt a rendszámot az okmányirodába,ha véletlenül a vizsgaállomáson elfogyott.

Egyetértek, szerintem is maximum ez lehet a probléma.

Rendőr nem veheti el a rendszámot a szó szoros értelmében, mivel az a tiéd, megvetted az autóval együtt (elvileg nem is kéne tovább adni autóeladáskor, de mivel ugyanakkora macera, így mindenki megteszi). Ha szabálysértés miatt kivonja a hatóság a forgalomból az autót, akkor sem a rendszámot veszi el, hanem csak lekaparja a műszaki érvényesítő matricát, meg magához veszi a forgalmit. Tudom, volt benne részem sajnos. :(

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/140928/576096946008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerintem a rendőr nem szól érte.Kellemetlen felvinni a csomagtérajtóval együtt a rendszámot az okmányirodába,ha véletlenül a vizsgaállomáson elfogyott.

ez rizikó faktor, de a képen is olvasható: "oldható kötés".....

mondjuk rendőrt nem láttam még ellenőrizni, hogy ugyan levehető-e a rendszám vagy sem.

bár ilyenkor érdekelne a matrica rendszám dolog, ugye azt sem "oldható" kötéssel teszik fel.

max, ráragasztok kamu levágott csavarfejeket, hogy ez bizony szemre oldható ám :D

Link to comment
Megosztás:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/140928/576096946008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerintem a rendőr nem szól érte.Kellemetlen felvinni a csomagtérajtóval együtt a rendszámot az okmányirodába,ha véletlenül a vizsgaállomáson elfogyott.

Egyetértek, szerintem is maximum ez lehet a probléma.

Rendőr nem veheti el a rendszámot a szó szoros értelmében, mivel az a tiéd, megvetted az autóval együtt (elvileg nem is kéne tovább adni autóeladáskor, de mivel ugyanakkora macera, így mindenki megteszi). Ha szabálysértés miatt kivonja a hatóság a forgalomból az autót, akkor sem a rendszámot veszi el, hanem csak lekaparja a műszaki érvényesítő matricát, meg magához veszi a forgalmit. Tudom, volt benne részem sajnos. :(

ez rizikó faktor, de a képen is olvasható: "oldható kötés".....

mondjuk rendőrt nem láttam még ellenőrizni, hogy ugyan levehető-e a rendszám vagy sem.

bár ilyenkor érdekelne a matrica rendszám dolog, ugye azt sem "oldható" kötéssel teszik fel.

max, ráragasztok kamu levágott csavarfejeket, hogy ez bizony szemre oldható ám :D

Én nem azt mondom hogy a rendőr elveszi a forgalmit meg lekaparja a matricát, hanem max azt hogy ha nagyon akar megbüntethet érte, mint ahogy akármi másba is beleköthet. A nagyobb rizikó műszakikor lesz, ott biztos jobban szemrevételezik.

Amúgy én is láttam már élőben ragasztott táblát és nagyon tetszett, ha nem lenne ez a hülye szabály már rég felragasztottam volna a sajátomra is előre-hátra.

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek, szerintem is maximum ez lehet a probléma.

Rendőr nem veheti el a rendszámot a szó szoros értelmében, mivel az a tiéd, megvetted az autóval együtt (elvileg nem is kéne tovább adni autóeladáskor, de mivel ugyanakkora macera, így mindenki megteszi). Ha szabálysértés miatt kivonja a hatóság a forgalomból az autót, akkor sem a rendszámot veszi el, hanem csak lekaparja a műszaki érvényesítő matricát, meg magához veszi a forgalmit. Tudom, volt benne részem sajnos. :(

A rendszámtábla nem az autó tulajdonosáé... (Éppen ezért nem vagy jogosult lefesteni, átírni, módosítani stb.)

"„A rendszámtábla olyan hatósági jelzés, mely a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának tulajdonát képezi.” (35/2000. (XI.30.) BM rendelet 45.§)..."

Link to comment
Megosztás:

Én nem azt mondom hogy a rendőr elveszi a forgalmit meg lekaparja a matricát, hanem max azt hogy ha nagyon akar megbüntethet érte, mint ahogy akármi másba is beleköthet. A nagyobb rizikó műszakikor lesz, ott biztos jobban szemrevételezik.

Amúgy én is láttam már élőben ragasztott táblát és nagyon tetszett, ha nem lenne ez a hülye szabály már rég felragasztottam volna a sajátomra is előre-hátra.

Nem szól senki a ragasztott rendszám miatt! Sem műszakin, sem a közutakon...........

Én 8 éve ragasztottam fel először a rendszámomat, és azóta a még 6 járgányon a környezetemben. Egyiket sem hagytuk el, egyik sem zavart senkit.

Én TESA kétoldalú ragasztót használok, valamint a képzeletbeli 2 db csavarhelynél 1-1 pötty FBS-t.

Módosítva : merenyi85
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem szól senki a ragasztott rendszám miatt! Sem műszakin, sem a közutakon...........

Én 8 éve ragasztottam fel először a rendszámomat, és azóta a még 6 járgányon a környezetemben. Egyiket sem hagytuk el, egyik sem zavart senkit.

Én TESA kétoldalú ragasztót használok, valamint a képzeletbeli 2 db csavarhelynél 1-1 pötty FBS-t.

Elsőt is ragasztott vagy csak a hátsó?

Link to comment
Megosztás:

Motormosás téren világosítsatok már fel. Volt aki aval riogatott h kellet cserélje az ázott ECU-t, mások pedig azt mondják h simán lehet magasnyomásúval is. Én meg úgy csinálok, h kérdezek, mert drága az ECU :) (márha az illető valósat állított)

Link to comment
Megosztás:

Motormosás téren világosítsatok már fel. Volt aki aval riogatott h kellet cserélje az ázott ECU-t, mások pedig azt mondják h simán lehet magasnyomásúval is. Én meg úgy csinálok, h kérdezek, mert drága az ECU :) (márha az illető valósat állított)

Pár hónapja volt nagy eső és át kellett mennem egy helyen ami tiszta iszap volt és jól be is mosta a motorteret.Ez miatt kellett önindítót kipucoltatnom. Át mosó előszőr habbal aztán magassal bemostam neki, persze csak hideg motornál(ez nem egy napon volt). Igaz ha meleg a motor és átmegyek egy jó folyáson az nem okoz e kárt a blokban?

Samarán okozott annyit h a gyertya mellett ment át a szikra. :D. Meg kell várni h jól kiszáradjon.

Link to comment
Megosztás:

Motormosás téren világosítsatok már fel. Volt aki aval riogatott h kellet cserélje az ázott ECU-t, mások pedig azt mondják h simán lehet magasnyomásúval is. Én meg úgy csinálok, h kérdezek, mert drága az ECU :) (márha az illető valósat állított)

Én már mostam magasnyomásúval. Semmi gondja nem lett. Persze ésszel kell csinálni nem 5 cm távolságból hogy lebontson mindent a vízsugár. A hűtővel vigyázni mert volt aki elgörbítette a lamellákat.

Mosás után annyit szoktam csinálni hogy elindítom és hagyom kicsit melegedni, elpárologni róla a vizet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Motormosás téren világosítsatok már fel. Volt aki aval riogatott h kellet cserélje az ázott ECU-t, mások pedig azt mondják h simán lehet magasnyomásúval is. Én meg úgy csinálok, h kérdezek, mert drága az ECU :) (márha az illető valósat állított)

Én mikor megvettem a kocsit a Schillerben simán lemosták a motort.Semmi baja nem lett.Azóta is szép tiszta.A Vectrámon évente egyszer lemostam,semmi baja nem lett .Pöccre indult:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Motormosás téren világosítsatok már fel. Volt aki aval riogatott h kellet cserélje az ázott ECU-t, mások pedig azt mondják h simán lehet magasnyomásúval is. Én meg úgy csinálok, h kérdezek, mert drága az ECU :) (márha az illető valósat állított)

Már én is mostam kint az autómosóban, semmi baja nem lett és szép tiszta.

Én nyárra időzítettem, hogy az időjárás is partner legyen a gyors kiszáradásban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Már én is mostam kint az autómosóban, semmi baja nem lett és szép tiszta.

Én nyárra időzítettem, hogy az időjárás is partner legyen a gyors kiszáradásban.

És ez hogy megy?

Simán befútjok a motortérbe? :blink:

Alulról vagy felülről, vagy hogy?

Nekem ebben a hónapban lesz pár tömítéscserém (szelepfedél, főtengely szimering, olajpumpa, akár még olajteknő is).

Lehet utána nem ártana lemosni :P

De kicsit fosok én is tőle...

Link to comment
Megosztás:

És ez hogy megy?

Simán befútjok a motortérbe? :blink:

Alulról vagy felülről, vagy hogy?

Nekem ebben a hónapban lesz pár tömítéscserém (szelepfedél, főtengely szimering, olajpumpa, akár még olajteknő is).

Lehet utána nem ártana lemosni :P

De kicsit fosok én is tőle...

Fújással szerintem nem sokra mész :evilgrin: inkább mosóval próbáld majd tisztítani ;)

Felnyitod a motorháztetőt és adj neki.

Tavasszal mikor lecseng ez a havas, sózós trutyis téma akkor én elszoktam menni egy rámpára ahol van mosó és a teljes alvázat és a motor alját lemosom. De otthon nem nagyon tudsz alulról mosni rámpa nélkül.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

F astraban volt ilyen teljesen kék izzó, éjszaka semmit nem lehetett vele látni. Szerintem ne tegyél bele ilyet.

El fogom vinni szerintem gép állításra, mert a Night Breaker sem az igazi még, meg a jobbos (anyós ülés felőli) tompított olyan hülyén világít. Nem is tudom leírni nagyon...világít egy darabig egybefüggően és még azután 1 foltban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.