Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Ebben a kategóriában én még a Maloya Futuro Primato-n és a Barum Bravuris-on ill. az Uniroyal RainExpert-en is gondolkoznék.

De az akciósokból még a Dunlop + a Fulda Carat is szóba jönne.

Na, most már több is van a soknál. :) :D

Amúgy azt hallottam, hogy a Hankook gumiból a "szőröst" kell megvenni D.újvárosban.

A lényeg, ha ránk hallgatsz azt csinálsz amit akarsz, igazából ezekből olyan rossz gumit nem lehet kifogni.

Beleértve a cartársak ajánlatait is. :)

Link to comment
Megosztás:

Ebben a kategóriában én még a Maloya Futuro Primato-n és a Barum Bravuris-on ill. az Uniroyal RainExpert-en is gondolkoznék.

De az akciósokból még a Dunlop + a Fulda Carat is szóba jönne.

Na, most már több is van a soknál. :) :D

Amúgy azt hallottam, hogy a Hankook gumiból a "szőröst" kell megvenni D.újvárosban.

A lényeg, ha ránk hallgatsz azt csinálsz amit akarsz, igazából ezekből olyan rossz gumin nem lehet kifogni.

Beleértve a cartársak ajánlatait is. :P

Hmm, ez jó.... :) Köszönöm Öcsibácsi a véleményt! Igazad van abban hogy nagyon melléfogni nem lehet! Azért mielőtt átvenném a DOT számokra rápislogok, kíváncsi vagyok hogy mikori gyártásúak lehetnek.. :D

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket, véleményeteket szeretném kérni nyárigumi vásárlás ügyében! Már régebben felhoztam ezt a témát de most végre úgy néz ki hogy lesz is belőle valami! :) Most hogy volt egy kis időm, utánajártam hogy milyen áron tudnék szerezni! 3 jelöltem van ami elég jó áron van 175/65 r14-es méretben!

1. Barum Brillantis 2

2. Hankook K715 Optimo

3. Pirelli P3000 Energy vagy még esetleg Pirelli Cinturato P4

Mik a vélemények ezekről a gumikról?? Melyiket ajánlanátok??

Pl.Hankook-ot jó márkának és minőségűnek mondják egyesek. Ugyanakkor én ugye dunaújvárosi vagyok s ugye itt van a Hankook gumigyár! Egy-két ismerősöm (aki ott dolgozik) igencsak lebeszélt arról hogy ilyen gumit vegyek, mert hogy látták hogy milyen gumik jöttek le a futószalagról s nem éppen fullos minőségnek mondható! :D

A Barumról jók a vélemények mert családban már több autón kifogástalanul futottak, semmi gond nem volt velük! Nekem a mostani autómon jelenleg Pirelli téligumik vannak ami szintén kifogástalan tapadásuak! Szóval nehéz a döntés hátha ti ezt megkönnyítitek valamelyest!? :D

Nah a srácok már mindent elmondtak :)

Max annyit még plusz infóként, hogy Asszonykám Barum Bravurisai meglepően jók. Ár/érték arányban az egyik legjobb volt anno.

Link to comment
Megosztás:

Nah a srácok már mindent elmondtak :)

Max annyit még plusz infóként, hogy Asszonykám Barum Bravurisai meglepően jók. Ár/érték arányban az egyik legjobb volt anno.

Nekünk is bravuris volt anno a vecin, és rohadt jók voltak :)

Az hogy anno mit takar nálatok?? Már nem olyan jók és mást használtok??? Amúgy nagyon a Barum felé hajlok ezért kérdezem.. :D

Ja és Thor! Neked is köszönöm a véleményedet! :D

Link to comment
Megosztás:

Az hogy anno mit takar nálatok?? Már nem olyan jók és mást használtok??? Amúgy nagyon a Barum felé hajlok ezért kérdezem.. :)

Ja és Thor! Neked is köszönöm a véleményedet! :)

4vagy 5éve. Más autót használunk :D Sajnos ami volt régen vectránk, az totálkáros lett. Majd illesztek be róla képet.

Link to comment
Megosztás:

Az hogy anno mit takar nálatok?? Már nem olyan jók és mást használtok??? Amúgy nagyon a Barum felé hajlok ezért kérdezem.. :D

Ja és Thor! Neked is köszönöm a véleményedet! :P

Bocsi hogy hülyén írtam :D

Anno(régen) amikor megvette Párocskám akkor (6éve) ez volt a legjobb választás a már említett ár/érték arány tekintetében :)

Még idén ezek voltak fent.

Sajna kicsit el lett rontva dolog, mert 4 évig egy helyre volt felrakva gumik. Emiatt a hátsók fűrészfogasra koptak és hiába próbáltam már a következő évben felrakni előre, nem lehetett kibírni a vibráció miatt. Gondoltam bekopik, de 500km- múlva kénytelen voltam visszacserélni az eredeti felállásba őket.

Szóval most ha jól emlékszem akkor olyan 3-3,5mm lehet elöl, 4,5 lehet hátul profilmélység. Ha évente forgatva lettek volna, akkor szépen együtt koptak volna.

Szívesen :)

Link to comment
Megosztás:

4vagy 5éve. Más autót használunk :D Sajnos ami volt régen vectránk, az totálkáros lett. Majd illesztek be róla képet.

Uhh, kár érte így látatlanból is! :) Ti voltatok a ludasok ami miatt tk. lett vagy más hibájából történt?? A képekre kiváncsi lennék! :)

Link to comment
Megosztás:

Bocsi hogy hülyén írtam :P

Anno(régen) amikor megvette Párocskám akkor (6éve) ez volt a legjobb választás a már említett ár/érték arány tekintetében :)

Még idén ezek voltak fent.

Sajna kicsit el lett rontva dolog, mert 4 évig egy helyre volt felrakva gumik. Emiatt a hátsók fűrészfogasra koptak és hiába próbáltam már a következő évben felrakni előre, nem lehetett kibírni a vibráció miatt. Gondoltam bekopik, de 500km- múlva kénytelen voltam visszacserélni az eredeti felállásba őket.

Szóval most ha jól emlékszem akkor olyan 3-3,5mm lehet elöl, 4,5 lehet hátul profilmélység. Ha évente forgatva lettek volna, akkor szépen együtt koptak volna.

Szívesen :D

Értem, szóval "csak" ennyi probléma volt velük! Akkor szerintem ebből nekem Barum vásárlás lesz, úgy érzem! :)

A téli guminál viszont bizonyított a Pirelli most rendesen nekem, nagyon megvagyok velük elégedve! Igaz nem én vettem rá, mert hogy mikor az autót megvettem akkor ezek voltak rajta, szinte zsír új állapotban! :D

Link to comment
Megosztás:

Uhh, kár érte így látatlanból is! :) Ti voltatok a ludasok ami miatt tk. lett vagy más hibájából történt?? A képekre kiváncsi lennék! :D

Falu végén van ilyen lassító sziget, aztán apámék mentek vele a boltba a városba kifele a faluból, város felől meg jött egy 307es Peugeot val a gyerek, télen le volt fagyva az út, 140el akarta bevenni a lassítót, és keresztbe állt, átrepült a szigeten, és pont bele a Veci oldalába. Amúgy 1989es CD felszereltségű volt C20NE motorral. Még 99' ben vettük 85ezer kilométerrel, és 1millióért. És ez lett a szeretett autónkból:

http://kepfeltoltes.hu/101230/DSC00027_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/101230/DSC00028_www...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Falu végén van ilyen lassító sziget, aztán apámék mentek vele a boltba a városba kifele a faluból, város felől meg jött egy 307es Peugeot val a gyerek, télen le volt fagyva az út, 140el akarta bevenni a lassítót, és keresztbe állt, átrepült a szigeten, és pont bele a Veci oldalába. Amúgy 1989es CD felszereltségű volt C20NE motorral. Még 99' ben vettük 85ezer kilométerrel, és 1millióért. És ez lett a szeretett autónkból:

http://kepfeltoltes.hu/101230/DSC00027_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/101230/DSC00028_www...ltoltes.hu_.jpg

ÁÁÁ, bazz! Fájdalmas képek ezek! :D :)

A 307-tel mi lett?? Az is tk.??

Link to comment
Megosztás:

Falu végén van ilyen lassító sziget, aztán apámék mentek vele a boltba a városba kifele a faluból, város felől meg jött egy 307es Peugeot val a gyerek, télen le volt fagyva az út, 140el akarta bevenni a lassítót, és keresztbe állt, átrepült a szigeten, és pont bele a Veci oldalába. Amúgy 1989es CD felszereltségű volt C20NE motorral. Még 99' ben vettük 85ezer kilométerrel, és 1millióért. És ez lett a szeretett autónkból:

http://kepfeltoltes.hu/101230/DSC00027_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/101230/DSC00028_www...ltoltes.hu_.jpg

Jah, és a pözsó elejével frontálisan belement a vectra oldalába.. Pözsón kinyílott minden légzsák, ment a méhtelepre, vectrába beült fater, 1et tekert az önindító, és már ment is :) Valami 300km re vitték el tőlünk, így ahogy volt, LÁBON! :) Azthiszem, ezek után értitek, miért maradtam Opelnál, és Vectránál..:D

Link to comment
Megosztás:

Jah, és a pözsó elejével frontálisan belement a vectra oldalába.. Pözsón kinyílott minden légzsák, ment a méhtelepre, vectrába beült fater, 1et tekert az önindító, és már ment is :D Valami 300km re vitték el tőlünk, így ahogy volt, LÁBON! :) Azthiszem, ezek után értitek, miért maradtam Opelnál, és Vectránál..:)

Pont ezt akartam mondani a képek alapján hogy ez szerintem még viszonylag javítható kategória szerintem, legalábbis a saját lábán még csak-csak el tud döcögni.. Gazdasági totálkáros lett a kocsi, nem?? Mert elvileg az ilyenekre mondják azt! :D

Link to comment
Megosztás:

Pont ezt akartam mondani a képek alapján hogy ez szerintem még viszonylag javítható kategória szerintem.. Gazdasági totálkáros lett a kocsi, nem?? Mert elvileg az ilyenekre mondják azt! :D

Igazából, meglehetett volna csinálni, mert akkoriban 300at fizetett érte a biztosító, de inkább vettek egy Renault apámék, és még pluszba eladtuk a vectrát így ahogy van 100ezerért. Bár idő vasfoga már elég jól megrágta szegényt, főleg hogy télen volt a baleset, és kint állt az udvaron, de 2hónap múlva jöttek megnézni(aki meg is vette) addig el sem volt indítva. Akksi természetesen egész télen töltőn volt bent melegen. Be lett téve, gyújtás rá, és szokásos módon 1tekerésre elindult:) Hihetetlen jó motorja volt. 260ezer kmrel a háta mögött, és folyamatosan 10w40 es GM olajjal 10ezrenként cserélve, 1deci olajfogyasztása nemvolt.

Link to comment
Megosztás:

Igazából, meglehetett volna csinálni, mert akkoriban 300at fizetett érte a biztosító, de inkább vettek egy Renault apámék, és még pluszba eladtuk a vectrát így ahogy van 100ezerért. Bár idő vasfoga már elég jól megrágta szegényt, főleg hogy télen volt a baleset, és kint állt az udvaron, de 2hónap múlva jöttek megnézni(aki meg is vette) addig el sem volt indítva. Akksi természetesen egész télen töltőn volt bent melegen. Be lett téve, gyújtás rá, és szokásos módon 1tekerésre elindult:) Hihetetlen jó motorja volt. 260ezer kmrel a háta mögött, és folyamatosan 10w40 es GM olajjal 10ezrenként cserélve, 1deci olajfogyasztása nemvolt.

Az olajról jut eszembe egy kérdés hozzád illetve a kedves cartársakhoz!? De ezt a másik témába írom hogy ne legyen OFF! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.