Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Igazság szerint az egész futóművet hozzá kéne hangolni a változásokhoz, de a vectránál, mivel kb semmit nem lehet állítani, így komolyabb belenyúlás nélkül esélytelen értelmes futóművet csinálni hozzá.

Ezek az ültetőrugók csak egy nagyon nagyon komoly kompromisszumot igénylő dolgok, Igazából kár hozzányúlni.

A gyári GT meg 4x4 Veki futóműve mennyivel másabb? Az tuti keményebb mint a sima nem?

Link to comment
Megosztás:

A GT-t nem tudom (sztem csak a rugó másabb), de az összkerekes hátsó futóművének semmi köze ahhoz amelyik csak elöl kapar. Utóbbi merev tengelyes hátul ha jól emlékszem, a 4x4-es meg lengőkaros független felfüggesztésű, mint a Calibra.

Ahogy mondod, az elsőkerekesek hátul csatolt lengőkarosak, a 4x4-esek, meg az összes v2000 az meg ferde vonalú független. (sajna ilyen futóművet csak a sedanok kaptak)

Link to comment
Megosztás:

Ahogy mondod, az elsőkerekesek hátul csatolt lengőkarosak, a 4x4-esek, meg az összes v2000 az meg ferde vonalú független. (sajna ilyen futóművet csak a sedanok kaptak)

Kíváncsi lennék milyen lehet picit keményebb rugókkal, főleg hátul. Igazából amikor 4 személlyel megyek, akkor múlik el a limbózás, de még nemhallottam volna hogy felüt.

A nyári kerékszettem ET száma alacsonyabb mint a gyári (kijjebb esnek picit a kerekek) azis sokat javít az úttartáson meg főleg a kanyarstabilitáson.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

V6 és Turbo, 284-es volt tudtommal. '95 után (Calibrán) ezt felváltotta a 288-as, de az már érthető okokból nem került fel az A Vectrára.

V2000-nek csak 256-os fékje volt úgy tudom.

Hogy befér-e a felni alá az meg felnifüggő, nekem a Coupén a 280-as elfért a gyári 15"-ös felni alatt ET49-el, de ez nem jelenti azt hogy a 284-es is elfér...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

sziasztok

az elsö féknyereg szétszedéséhez milyen kulcs kell?(betétcsere)

kösszz

Egy 6 vagy 7 imbusz kulcs 13 csillag villás kulcs csavarhúzó és egy stift kiütő!

Meg egy prés amivel visszanyomja a dugattyút.

Micsoda? A nagy túróst. Mikor cseréltetek betétet?

Kell egy 10 imbusz, 1 darab cső az imbusz szárára és 1 lapos csavarhúzó.

Kerék le. Kitekerni oldalra, hogy hozzáférj. Féknyereg le. Csavarhúzóval a betét kipattint, a másik a helyére és mehet vissza.

Az ujjaddal megakadályozod, hogy a fékdugattyú kijöjjön és ennyi.

Nekem eddig sose volt vele gondom.

Link to comment
Megosztás:

Micsoda? A nagy túróst. Mikor cseréltetek betétet?

Kell egy 10 imbusz, 1 darab cső az imbusz szárára és 1 lapos csavarhúzó.

Kerék le. Kitekerni oldalra, hogy hozzáférj. Féknyereg le. Csavarhúzóval a betét kipattint, a másik a helyére és mehet vissza.

Az ujjaddal megakadályozod, hogy a fékdugattyú kijöjjön és ennyi.

Nekem eddig sose volt vele gondom.

A fékdugattyút nem kell akadályozni, ha nem pumpálgatják a pedált, nem jön az sehova, ellenben az új betét vastagabb, és ha nincs visszanyomva, akkor nem fér be.Persze bizonyos fékeknél ezt meg lehet csinálni a tárcsába akasztott csavarhúzóval, és úgy visszatolni a nyerget, vagy durvább esetben egy nagy vízpumpafogóval,bár azt azért nem ajánlanám.
Link to comment
Megosztás:

Fék nagyobbításra adtam a fejem. Az első nyergek más itthon vannak, épp most csinálom a felújításukat( festés, karmantyú, porvédő csere, stb.). A jövő hónapban szerzem be a hátsó tárcsás cuccot, aggyal együtt. A kérdésem, mekkora kézifékkötél kell hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Fék nagyobbításra adtam a fejem. Az első nyergek más itthon vannak, épp most csinálom a felújításukat( festés, karmantyú, porvédő csere, stb.). A jövő hónapban szerzem be a hátsó tárcsás cuccot, aggyal együtt. A kérdésem, mekkora kézifékkötél kell hozzá?

Féknagyobbítás 256-ra?

Én is töröm a búrám rajta. Ha elérek a cseréig, akkor majd 280-as Meriva tárcsák és 284-es féknyereg lesz upgradelve (köszi a tanácsot Demo :) ). A kötelet holnap lemérem.

Link to comment
Megosztás:

Ez miért fontos mi köze a hátsó fékhez?

Elöl még nekem az fajta van hogy a fékbetétet még 2 stifttel rögzítem a féknyereghez! nem tudom hányas majd lemérem.

Csak azért kérdezem, mert a fékupgradnek szerintem csak úgy van értelme ahogy Hening csinálja elöl hátul egyszerre. Elöl 236-ról 256mm-re, hátul dobról tárcsára (260mm)

Link to comment
Megosztás:

Ez miért fontos mi köze a hátsó fékhez?

Elöl még nekem az fajta van hogy a fékbetétet még 2 stifttel rögzítem a féknyereghez! nem tudom hányas majd lemérem.

Az hogy MINDIG az első féknek kell a nagyobbnak/erősebbnek lennie. Ha nem, az elég nagy cumi.

Egyébként én is most akarok nagyobb fékeket,meg hátra tárcsát, mi ez a meriva tárcsás dolog?

Az erősebb motor miatt úgyis kell,de egyébként is elég plötty a gyári féke az opeleknek.

Link to comment
Megosztás:

...mi ez a meriva tárcsás dolog?...

Úgy akarok fejleszteni, hogy megmaradjon a 4X100-as gyári felni, ezért a V6/Turbo féknyereg+tárcsa felejtős (mivel 5X110). Ezért választom majd Demo tanácsára a 4X100-as 280-as Meriva tárcsát 284-es féknyereggel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.