Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

ÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!! :rolleyes:

Elfosta magát a bal hátsó fékmunkahengerem. :D

Állóhelyébe hogyan csinált ilyet??? :lol:

Nem mentem 10km-t idén. :lol: De már kér magának valamit. Felgyújtom, úgyis teli a tank. :huh:

Siker, pénz csillogás? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Itt jobb helyen lesz:

ok köszönöm szépen.

tudom h nem ide való a dolog, de meg próbálom: 17" alufelni elfér rajta, vagy az már nem? köszi

A kérdés úgy teljes, ha a gumit is hozzá rakod.

Egyébként simán elfér sógorén a 215/40R17 :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Ránézésre is meg valójában is jók, abban az értelemben hogy bele tudod tenni, csakhogy nem járnál jól vele.

Leginkább azért nem mert a rugókat nem "ránézésre" osztályozzák, hanem tengelyterhelés szerint, és mivel a Kadett jóval könnyebb a Vectránál, így annak a rugójával a Vectra seggét a földön fogod húzni kb. annyira leül. Vagy ha alapesetben nem is, de ha beülnek hátra vagy van valami a csomagtartóban, akkor biztosan.

Esetleg egy Kadett Caravan (ugye az volt a legnehezebb Kadett ami a hátsó részt illeti) vagy Combo rugójával próbálkoznék egy alap 1.4-es vagy 1-6-os Vectrába, az talán megoldás lehet.

És hogy mennyire számít ez a tengelyterhelés-dolog: nekem a Calibra ültetőrugója 3cm-t emelt az A Corsa hátulján a gyári állapothoz képest...

Link to comment
Megosztás:

Ránézésre is meg valójában is jók, abban az értelemben hogy bele tudod tenni, csakhogy nem járnál jól vele.

Leginkább azért nem mert a rugókat nem "ránézésre" osztályozzák, hanem tengelyterhelés szerint, és mivel a Kadett jóval könnyebb a Vectránál, így annak a rugójával a Vectra seggét a földön fogod húzni kb. annyira leül. Vagy ha alapesetben nem is, de ha beülnek hátra vagy van valami a csomagtartóban, akkor biztosan.

Esetleg egy Kadett Caravan (ugye az volt a legnehezebb Kadett ami a hátsó részt illeti) vagy Combo rugójával próbálkoznék egy alap 1.4-es vagy 1-6-os Vectrába, az talán megoldás lehet.

És hogy mennyire számít ez a tengelyterhelés-dolog: nekem a Calibra ültetőrugója 3cm-t emelt az A Corsa hátulján a gyári állapothoz képest...

Mert ültetőrugókat keresek a vectrámhoz, de sajnos nem találok földi áron, kadettét találtam 15ezerért, 60/40eset és ebből gondolom hátha jó vectrába

Link to comment
Megosztás:

Na, ha ezt megveszed, akkor az ami a Kadetten 60/40mm-t ültetne, az a Vectrán 80/60-at fog kábé, és még így is nagyon puha, limbóhintós lesz a rugózás. Sztem felejtős.

Amúgy itt már vannak 24e-től ültetőrugók...

Köszi, csak akkor tényleg felejtős a típusidegen rugó. Astráét próbáltam egyszer hátra, gyári astra rugót, annyi volt a különbség hogy picit puhább lett a rugózása. Amúgy az igaz hogy 4centinél nagyobb ültetés esetén cserélni kell a gátlókat? Vagy elmegy még a 60/40 gyári gátlókkal is?

Link to comment
Megosztás:

Őszintén szólva nem tudom, nekem a Calibra anno 40/40-et volt ültetve, de ott cseréltem gátlókat is. Lehet hogy nem lenne muszáj, de gondolom a rövidebb rugókhoz nem árt a gyárinál keményebb gátló, különben lépten-nyomon felütne. Ha gondolod vedd meg csak a rugót, aztán ha folyton beleér még gyári kerékkel is minden berugózásnál, akkor veszel hozzá gátlókat is.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, csak akkor tényleg felejtős a típusidegen rugó. Astráét próbáltam egyszer hátra, gyári astra rugót, annyi volt a különbség hogy picit puhább lett a rugózása. Amúgy az igaz hogy 4centinél nagyobb ültetés esetén cserélni kell a gátlókat? Vagy elmegy még a 60/40 gyári gátlókkal is?

Igazság szerint az egész futóművet hozzá kéne hangolni a változásokhoz, de a vectránál, mivel kb semmit nem lehet állítani, így komolyabb belenyúlás nélkül esélytelen értelmes futóművet csinálni hozzá.

Ezek az ültetőrugók csak egy nagyon nagyon komoly kompromisszumot igénylő dolgok, Igazából kár hozzányúlni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.