Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

G Astra menetteljesítmények


telo

Recommended Posts

Sőt, hogy akkor már profi legyen a teljesítménynövelés, én azért nem hagynám ki a sportgyertyakábelt, illetve a sportbenzinszűrőt sem...

Ezek többe kerülnek, mint amennyi visszajön a benzinen, meg a menetdinamikán sem érezhetőek. SZERINTEM

Link to comment
Megosztás:

Sőt, hogy akkor már profi legyen a teljesítménynövelés, én azért nem hagynám ki a sportgyertyakábelt, illetve a sportbenzinszűrőt sem...

Voszi mesélte, hogy berakta az AF szűrőt az OPC-pe, és iszonyat lett. Még padon nem mérték, de 200on legalább 1 másodpercet javult.

Link to comment
Megosztás:

Tulajdonképpen azon alapszik, hogy ezt kifejezetten a 98-nál jobb oktánszámú benzinekhez fejlesztették, mivel ezeknek nagyobb a sűrűségük, molekulárisan nagyobb részekből állnak, így ha mikronokkal is,de nagyobb áteresztőképességű szűrő kell hozzá, hogy gond nélkül átjusson a nafta. Ez persze kombinálva van némi achtflussal, azaz spiálisan demoralizálja az anyagot, így szintén felgyorsítja az átjutást...

na jobban nem bonyolódnék bele...lényeg, hogy valóban jó kis találmány...

Link to comment
Megosztás:

Tulajdonképpen azon alapszik, hogy ezt kifejezetten a 98-nál jobb oktánszámú benzinekhez fejlesztették, mivel ezeknek nagyobb a sűrűségük, molekulárisan nagyobb részekből állnak, így ha mikronokkal is,de nagyobb áteresztőképességű szűrő kell hozzá, hogy gond nélkül átjusson a nafta. Ez persze kombinálva van némi achtflussal, azaz spiálisan demoralizálja az anyagot, így szintén felgyorsítja az átjutást...

na jobban nem bonyolódnék bele...lényeg, hogy valóban jó kis találmány...

OK, de hova szerelted fel, a gyári helyére, vagy át kellett alakítani az egész rendszert?

Link to comment
Megosztás:

Egyébként a tuning box téma engem is érdekelne, 14XEP-be rakatott-e már valaki. Légyszi írja le a tapasztalatait, és azt is, hogy hol mennyiért. Ez az emlegetett 35.000 összeg nem is tűnik rossznak.

1.6-os motor kell, nem 1.4-es tuning, nem csodaszer az 1.4! :D

Link to comment
Megosztás:

mondom, hogy igen jó a cucc... :D

hát szó mi szó, vadállat lett... anti cucca aranyat ér, csak gyorsan mocskolódik. de vettem kettőt, ami nagyon praktikus. kiveszem a mocskosat, beteszem szépen a tisztát, ez meg megy a tekenyőbe mosogatásra! van egy hónapja, hogy kiszáradjon, mert azátn megint csere. (sajnos ilyen gyorsan koszolódik)

itt van bent a cucc, most három hetes, és nézd meg milyen koszos már:

opc-081103-01.jpg

de megéri, iszonyat a hangja meg az ereje!!!

a szívókat nem érinti, de a képen látszik a tuning kartergáz visszavezető csövem is! arról is mesélhetnék párat, nem kevés fejlesztés árán került a kocsiba!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Te Voszi!

Az Én bombasztikos direktszűrőm hót ugyanígynézki. Aztán ez miben más mint egy mezei tuning bótos fajta?

Egyébként idén nyáron úgy döntöttem be sem teszem, mert fosok hogy a légtömegmérőmet hazavágja, mint már az számtalan esetben megtörtént a G Astráknál. Tehát idén nem kellett félned hogy letollak az útról. :D

Link to comment
Megosztás:

te nídi!

ez a homasita direktszűrő sztem kell, hogy rosszabb legyen, mint a te akármilyenes akármilyen szűrőd. :P

eddig 40ezer km-t ment el, a légtömegmérő, a turbó, meg a motor mind jelentik jól vannak. 310LE oszt szíjja befelé a levegőt, sztannyi. :D

micsoda f@szság, hogy kinyírja balfácánok. egy újabb orbán legend-et killeztem ezzel hurrááááááááááááááááááááááááá :D ;)

Link to comment
Megosztás:

te nídi!

ez a homasita direktszűrő sztem kell, hogy rosszabb legyen, mint a te akármilyenes akármilyen szűrőd. :D

eddig 40ezer km-t ment el, a légtömegmérő, a turbó, meg a motor mind jelentik jól vannak. 310LE oszt szíjja befelé a levegőt, sztannyi. :D

micsoda f@szság, hogy kinyírja balfácánok. egy újabb orbán legend-et killeztem ezzel hurrááááááááááááááááááááááááá :P :D

Nos Voszi tehát szerinted van értelme berakni az alap (tuningolatlan) z14xe-mbe pusztán egy Magnum direkt szűrőt? Javul némileg a gyorsulása (nyomatéka) ;) ? Arról már meggyőztek hogy a hangja jó lesz tőle. :D

Link to comment
Megosztás:

Előző autóm iszonyatos gép volt. Lada Samara 1.5 i úgy ment mint a veszedelem ( ukrán benzint kapott) , és sportos hangja is volt (lyukas kipufogó). Végsebessége elképesztő jó volt 150km/h . Egyszerűen veszedelmes volt. :D

Motorozni kell, ha száguldozni akartok.

Volt motorom....

V2, 654ccm, 72Le, 3.9s-100km 210+ a vége....

Lakott település tábla, lazán 50-el, autós gondolta (valami BMW) hogy megelőz, mellémér tábla elér 5 gáz (5000rpm-ig), 6 gáz, és kissé lemaradt...... :D Asszony mondta, hogy oldalranézett, és mutogatott (hogy nem tudott megelőzni ;) )

Jah, és még sorolhatnám, amikor lakot területen megelőztek, és büszkék voltak :P .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.