Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

Sziasztok ma délelőtt nézték meg a automata váltós omegámat a szerelők egy igen jó számítógépes kütyüvel ami kijelzi hogy van-e neki valami elektronika baj. hát semmi olyat nem irt ki!

azt irja ki hogy a tempómat inaktív!!!! érdekes mert nincs benne tempómat,se kapcsoló, és a váltó mellett van a hópihe kapcsoló gomb az ugye a téli üzemmód amit kilehet kapcsolni én nyomogattam ezerszer nem csinál semmit!! ugyan úgy világit , de ki is szerelték a kapcsolot! ugyan úgy ment az autó mint eddig D-be cammog. de ez a automata váltó nem a gyári ami benne van hanem 1 másikból lett átrakatva de azt most nemtom hogy hanyas évjárat! a váltó nem lehet szar mert a másik omegával mentem és tökéletesen ment! D-be viszont 1500-2000 forudlat számnál nem engedi az autot elindulni lassuuuu :s :S

kérem aki tud segíteni hogy a téli üzemmodott hogy lehet ki iktatni az írjon köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ma délelőtt nézték meg a automata váltós omegámat a szerelők egy igen jó számítógépes kütyüvel ami kijelzi hogy van-e neki valami elektronika baj. hát semmi olyat nem irt ki!

azt irja ki hogy a tempómat inaktív!!!! érdekes mert nincs benne tempómat,se kapcsoló, és a váltó mellett van a hópihe kapcsoló gomb az ugye a téli üzemmód amit kilehet kapcsolni én nyomogattam ezerszer nem csinál semmit!! ugyan úgy világit , de ki is szerelték a kapcsolot! ugyan úgy ment az autó mint eddig D-be cammog. de ez a automata váltó nem a gyári ami benne van hanem 1 másikból lett átrakatva de azt most nemtom hogy hanyas évjárat! a váltó nem lehet szar mert a másik omegával mentem és tökéletesen ment! D-be viszont 1500-2000 forudlat számnál nem engedi az autot elindulni lassuuuu :s :S

kérem aki tud segíteni hogy a téli üzemmodott hogy lehet ki iktatni az írjon köszi!

Mi az az igen jó számítógépes kütyü? az ebay-en vett cucc? vagy a gyári Tech? Mert nem mindegy... Hát ha nincs benne tempomat, akkor inaktívnak kell lennie. De lehetséges, hogy volt benne, csak mondjuk törés után a bajuszkapcsoló drágább volt, így nem az lett visszarakva etc.

Emlékeim szerint a hópihét csak D ben tudod kapcsolgatni. Elvileg 80 felett automatikusan kikapcsol. Viszont ez az egész továbbra is felételezi, hogy programkapcsoló hiba van. (Nem a téli fokozat nyomógombja)

amúgy egy jó tanács, ami nem megy ne erőltesd. Magyarán NE D-be indulj el, hanem használd, mint egy szekvenciális váltót. Amúgy ha a téli fokozatban maradna, akkor miután D-ből kiveszed mondjuk 2 be, akkor megint kikapcsol. Ha nem kapcsolna ki, akkor nem is váltana 1-2-3-D-t, hanem maradna 3. ban. A váltó melletti lámpácskák hogy világítanak?

Ezeknél már jártam, igaz csak olajcserére, de lekiismeretesnek tünek. Másnak más a véleménye róluk.

Elvileg a legjobbak az országban...

Link to comment
Megosztás:

Mi az az igen jó számítógépes kütyü? az ebay-en vett cucc? vagy a gyári Tech? Mert nem mindegy... Hát ha nincs benne tempomat, akkor inaktívnak kell lennie. De lehetséges, hogy volt benne, csak mondjuk törés után a bajuszkapcsoló drágább volt, így nem az lett visszarakva etc.

Emlékeim szerint a hópihét csak D ben tudod kapcsolgatni. Elvileg 80 felett automatikusan kikapcsol. Viszont ez az egész továbbra is felételezi, hogy programkapcsoló hiba van. (Nem a téli fokozat nyomógombja)

amúgy egy jó tanács, ami nem megy ne erőltesd. Magyarán NE D-be indulj el, hanem használd, mint egy szekvenciális váltót. Amúgy ha a téli fokozatban maradna, akkor miután D-ből kiveszed mondjuk 2 be, akkor megint kikapcsol. Ha nem kapcsolna ki, akkor nem is váltana 1-2-3-D-t, hanem maradna 3. ban. A váltó melletti lámpácskák hogy világítanak?

Ezeknél már jártam, igaz csak olajcserére, de lekiismeretesnek tünek. Másnak más a véleménye róluk.

Elvileg a legjobbak az országban...

Utobbirol lehet hallani necces torteneteket, foleg szeretnek telefonba csabos osszegeket mondogatni, a melo vegeztevel meg lehet sasolni.

En a XVII Derkovits utcaban ujittattam fel az Arany-Toth Zsoltnal, oket tapasztalatbol merem ajanlani.

Link to comment
Megosztás:

Utobbirol lehet hallani necces torteneteket, foleg szeretnek telefonba csabos osszegeket mondogatni, a melo vegeztevel meg lehet sasolni.

En a XVII Derkovits utcaban ujittattam fel az Arany-Toth Zsoltnal, oket tapasztalatbol merem ajanlani.

Edited

A Derkovics a XVIII kerben van. Én a Kotász Automata váltósra gondoltam, a Kotász Károly 22. alatt. XVII ker., ők pl felújítattnak programkapcsolót. Ha jól emlékszem még talán vmi pár hónap gari is volt rá, de nem mernék megesküdni. A másik XVII kerületi idősebb emberkét is ajánlják, én 1x voltam nála, korrektnek tűnt. Ő meg a Ferihegyi és a Táncsics közötti utcákban van ha jól emlékszem talán.

Link to comment
Megosztás:

Szia Hétfőn megnézem mi a márkája meg hogy milyen nagy tudása is van de az ára kb 2.000.000 milla tehát veszel az árából 2 normális omegát nem tudom ennek ellenére szarnak tartod-e :S

D-ből se tudom ki venni a téli üzemmodott! sehogy se!

a váltó melletti lámpák amelyik fokozatba van az világit!

Link to comment
Megosztás:

Szia Hétfőn megnézem mi a márkája meg hogy milyen nagy tudása is van de az ára kb 2.000.000 milla tehát veszel az árából 2 normális omegát nem tudom ennek ellenére szarnak tartod-e :S

D-ből se tudom ki venni a téli üzemmodott! sehogy se!

a váltó melletti lámpák amelyik fokozatba van az világit!

Ha tényleg a "2 millás" az elvileg gyári tech.. hm és nincs hibakód, de kiírja, hogy check? .. még érdekesebb...

Ha elváltasz 1 be, és úgy indulsz mi történik? Akkor gyorsul normálisan? És akkor mit csinál a téli fokozat lámpája?

Amúgy a váltó vezérlést a tech látta egyáltalán? Vagy azért nem volt hibakód, mert szte manuális a verda? Ha így van - mármint nem is látja az automata váltót, próbáljátok meg végigjárni az éveket, a kiválasztásnál... nekem a 2001 es Omegámat pl 2002 esnek ismerte fel a tech, szal vannak csodák.

Link to comment
Megosztás:

Ha tényleg a "2 millás" az elvileg gyári tech.. hm és nincs hibakód, de kiírja, hogy check? .. még érdekesebb...

Ha elváltasz 1 be, és úgy indulsz mi történik? Akkor gyorsul normálisan? És akkor mit csinál a téli fokozat lámpája?

Amúgy a váltó vezérlést a tech látta egyáltalán? Vagy azért nem volt hibakód, mert szte manuális a verda? Ha így van - mármint nem is látja az automata váltót, próbáljátok meg végigjárni az éveket, a kiválasztásnál... nekem a 2001 es Omegámat pl 2002 esnek ismerte fel a tech, szal vannak csodák.

szia

a váltórol nem irt semmit!!!! a srác aki csinálta annak oda adtam a forgalmit és az alapján irta be a laptopon a programba! igaz a kocsi kijelzője ki irja hogy automatik getriebe lehet hogy igazad van hogy a tech lehet az ami nem irja ki a lényeget de hát igy is örülök neki hogy nem került nekem 15.000FT-ba mert ha anyit ki kellett volna fizetnem a nagy semmire akkor falba vertem volna a fejem!! szóval az a cucc nem irt ki semmit a váltórol pedig a kocsinak vannak aprób hibái de azt majd egy vilis fogja megnézni hétfőn! most este probáltam D-ből kivenni a hópihe modott nem csinált semmit szted akkor hogy kéne azt ki iktatni , kikapcsolni????

üdv:Péter

Link to comment
Megosztás:

szia

a váltórol nem irt semmit!!!! a srác aki csinálta annak oda adtam a forgalmit és az alapján irta be a laptopon a programba! igaz a kocsi kijelzője ki irja hogy automatik getriebe lehet hogy igazad van hogy a tech lehet az ami nem irja ki a lényeget de hát igy is örülök neki hogy nem került nekem 15.000FT-ba mert ha anyit ki kellett volna fizetnem a nagy semmire akkor falba vertem volna a fejem!! szóval az a cucc nem irt ki semmit a váltórol pedig a kocsinak vannak aprób hibái de azt majd egy vilis fogja megnézni hétfőn! most este probáltam D-ből kivenni a hópihe modott nem csinált semmit szted akkor hogy kéne azt ki iktatni , kikapcsolni????

üdv:Péter

Tedd 1esbe! úgy indulj el, majd válts manuálisan, mint egy szekvenciális váltóval (2-3-D, ahogy egy manuálisnál váltanál, csak itt elég egyet egyet tolni a karon) akkor mit csinál?

Link to comment
Megosztás:

Tedd 1esbe! úgy indulj el, majd válts manuálisan, mint egy szekvenciális váltóval (2-3-D, ahogy egy manuálisnál váltanál, csak itt elég egyet egyet tolni a karon) akkor mit csinál?

szia

ahogy le irtad hogy 1-esbe indulva akkor rendesen megy az auto gyors megyis az auto meg a fordulatszám is megy fel de viszont mikor 2 esbe rakom akkor az auto lök 1 et magán vagy nemistom valami fura hangot adki meg lehet is érezni mint ha 1 bukanon mész át!

3-asba rakva akkor azjo ott semmi nem jelentezik

nemtom mért van az h 2 es sebbeség váltására jelentkezik! :S

Link to comment
Megosztás:

szia

ahogy le irtad hogy 1-esbe indulva akkor rendesen megy az auto gyors megyis az auto meg a fordulatszám is megy fel de viszont mikor 2 esbe rakom akkor az auto lök 1 et magán vagy nemistom valami fura hangot adki meg lehet is érezni mint ha 1 bukanon mész át!

3-asba rakva akkor azjo ott semmi nem jelentezik

nemtom mért van az h 2 es sebbeség váltására jelentkezik! :S

Na mivel emlékeim szerint - Omegatd vagy GSIZoli megcáfol ha nem így van - 1-2 nél fékszalag dolgozik. Lehet hogy a szalagok kicsit :lol: meg vannak nyúlva, vagy a mágnesszelepek nem dolgoznak rendesen. Az egyik mechanikai dolog - azt mondtad előtte a másik verdában szépen ment, persze azóta lehetett baja - vagy vezérlés. mivel nem műxik rendesen, nem csak kettesben, ezért erre a dobozkára vetnék pillantást:

PB103335.jpg

és/vagy erre:

140.jpg

Link to comment
Megosztás:

szia

a váltórol nem irt semmit!!!! a srác aki csinálta annak oda adtam a forgalmit és az alapján irta be a laptopon a programba! igaz a kocsi kijelzője ki irja hogy automatik getriebe lehet hogy igazad van hogy a tech lehet az ami nem irja ki a lényeget de hát igy is örülök neki hogy nem került nekem 15.000FT-ba mert ha anyit ki kellett volna fizetnem a nagy semmire akkor falba vertem volna a fejem!! szóval az a cucc nem irt ki semmit a váltórol pedig a kocsinak vannak aprób hibái de azt majd egy vilis fogja megnézni hétfőn! most este probáltam D-ből kivenni a hópihe modott nem csinált semmit szted akkor hogy kéne azt ki iktatni , kikapcsolni????

üdv:Péter

EEEmmmbeerrr, ha kiirja a BC hoyg Aitomatik getriebe akkor az mar reges regen veszuzemben van!!! Gratula a tekkettes emberednek.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

akkor most hogy a váltóm vészüzemben van és kettesbe ugrik majdnem az auto, és D-be olyan mint 1 csiga téli üzzemodban :S

örültem neki hogy végre jó a váltó ami benne van mert nemrég jártam ugy 1 váltóval hogy 2 esbe lehetet vele menni 40 ig aztán a 3 ast nem kapcsolta és szétkapcsolt a váltó és csak bögött a kocsi az a váltó 1 kuka volt!

ilyen vészüzemes állapotban érdemes használni a kocsit? vagy csináltassam meg azzonal??

válaszotokat köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

akkor most hogy a váltóm vészüzemben van és kettesbe ugrik majdnem az auto, és D-be olyan mint 1 csiga téli üzzemodban :S

örültem neki hogy végre jó a váltó ami benne van mert nemrég jártam ugy 1 váltóval hogy 2 esbe lehetet vele menni 40 ig aztán a 3 ast nem kapcsolta és szétkapcsolt a váltó és csak bögött a kocsi az a váltó 1 kuka volt!

ilyen vészüzemes állapotban érdemes használni a kocsit? vagy csináltassam meg azzonal??

válaszotokat köszönöm!!!

Már írtuk, Vészüzemben mindig abban a fokozatban van, amiben a választókar...

Hát először is a laptopos dolgot átugrottam, tech-hez nem kell laptop. Szal a 2 millás cucc úgy 8000Ft :D Ebay rulez :D de él amit mondtam, másik évjáratot is meg kéne nézni. amúgy ki ez a szaki és hol? Csak kíváncsiságból. :lol: Amúgy hivatalos szervíz mióta kér 15000et egy habakód olvasásra? Tudtommal olyan 5000 volt... Na nem nekem :D B)

Mondjuk az előző váltónak is kb ilyen baja lehetett, lehet amúgy hogy pár ezer Ft-s szolenoid miatt nem kapcsolt 3mas... ki mondta, hogy kuka? az aki most is megnézte "tech"-el??? Gondolom az ottmaradt nála :) ... és vígan használja :D

Vészüzemmódban lehet használni, csak semmi védelme nincs a váltónak, és az már egy idő után nem biztos hogy jót tesz neki. Irány a XVII ker, a XVIII kerületek... jó automatáshoz...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

akkor most hogy a váltóm vészüzemben van és kettesbe ugrik majdnem az auto, és D-be olyan mint 1 csiga téli üzzemodban :S

örültem neki hogy végre jó a váltó ami benne van mert nemrég jártam ugy 1 váltóval hogy 2 esbe lehetet vele menni 40 ig aztán a 3 ast nem kapcsolta és szétkapcsolt a váltó és csak bögött a kocsi az a váltó 1 kuka volt!

ilyen vészüzemes állapotban érdemes használni a kocsit? vagy csináltassam meg azzonal??

válaszotokat köszönöm!!![/quo

Őt keresd váltóügyben

Vészüzemes váltóval ne szaladgálj sokat,mert csak nagyobb probléma lesz belőle.

Link to comment
Megosztás:

hello

ami volt váltó hogy csak 2 ig ment azt vissza adtam a gazdájának ő meg vissza adta a pénzemet!

jó elfogom vinni egy szakértőhöz

köszi a segitséget

Légyszíves írd meg hol "olvasták" ki a hibakódot.. mármint hol próbálták. Melyik szerviz stb?

Link to comment
Megosztás:

Ja, nem egy rossz dolog megosztani a szervizekről a személyes tapasztalatot. Legyen az pozitív, vagy negatív.

Persze, mert mindenkinek van egy tapasztalata. Lehet kókler, de egy olajcserére jó, és olcsóbb mint a többi, akkor nem "válogat" az ember. Meg ha tudja az ember kinél mit kúrtak el, akkor arra odafigyel, ha mégis oda megy, és ott kiderülhet a hiba.

Az a baj, hogy a nagymenőknek -esetleg- már nincs idejük rendesen foglalkozni a dologgal, egy kettő kicsi meg örök névtelenségbe merül, pedig esetleg jók...

Link to comment
Megosztás:

Persze, mert mindenkinek van egy tapasztalata. Lehet kókler, de egy olajcserére jó, és olcsóbb mint a többi, akkor nem "válogat" az ember. Meg ha tudja az ember kinél mit kúrtak el, akkor arra odafigyel, ha mégis oda megy, és ott kiderülhet a hiba.

Az a baj, hogy a nagymenőknek -esetleg- már nincs idejük rendesen foglalkozni a dologgal, egy kettő kicsi meg örök névtelenségbe merül, pedig esetleg jók...

Hát... Én hallottam olyan márkaszervizről, ahol diákok voltak gyakorlaton, és előfordult nem egyszer, hogy pl beletörték a nívópálcát az autóba, meg olyanról is, hogy a 'töltsd fel olajjal' utasítást szó szerint vette, és púposra töltötte az olajat a beöntőnél (asszem valami tizenakárhány liter ment bele a 4 helyett :lol: ) ! :D

Na ez lehet akármilyen hiperszuper szerviz, ide alap hogy nem vinnék még egy ballábas rollert sem! B)

Igen, ez igaz, hogy a 'nagyászok' csak leteszik a dolgot egy 'cseréljünk lambdát, meg MAP-ot...'-al, közben meg egy molyolós autóvillamos megkeresné 2000ft-ból a kontakthibát. De ennek legtöbbször az az oka, hogy a 'képzett munkaerő' sokszor annyit tesz, hogy odaállítanak egy idomított majmot (bocs a kifejezésért) a 1,5 milliós gyári diagnosztikai cucc mellé, valahogy rádugja a diagnosztikát, és csinálja amit a gép ír.

Ezt saját szemmel láttam, diagnosztika és klímás cucc esetén is

Ugye klímához is lehet vásárolni már 1-2 millió között úgymond töltő-központot... csatlakoztatod, automatikusan diagnosztikát csinál, vákuumol, gázt, olajat tölt, hőmérsékleteket mér... szép és jó is, amíg egy steril klímáról van szó. De ha például egy leégett ventilátor, eltömődött szárítószűrő, vagy akármilyen bug miatt sántít a klíma, és a 'képzett munkaerő' képtelen ezt észrevenni/kiszűrni/elhárítani, akkor a töltő-központ szépen rátölt 2-3-4x-es plusz gázmennyiséget akár. aztán utána jön az igazi finomság, hogy megszorul a kompresszor, megég a csapágy, meg a satöbbi.)

Ezzel szemben megjelenik a csóró klímás -személyemben-, egy szál nyomásmérő-manométerrel, némi tömlővel, meg valamennyi emlékmaradvánnyal a klímás oskolából, és rájön hogy mi a probléma. A gondot elhárítja, pofátlan módon kér 5000ft-ot, aztán amit a SZAKSZERVIZ továbbszámláz 35000ft-ért a kuncsaftnak.

Az élet szép! :D

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, ez már régóta alaptétel: ha nem értesz hozzá magad, akkor fizesd meg azokat akik igen. És ez nem csak olyan értelemben értendő hogy ha nem tudod magad megcsinálni akkor fizesd meg a szerelőt, hanem úgy is hogy ha nem tudod megkülönböztetni a kókler szerelőt a hozzáértőtől, akkor fizesd meg a tanulópénzt, mert sanszos hogy átvágnak. Semmi nincs ingyen, de hát OmegaTD is ezt szajkózza mióta...

Szóval én azt gondolom hogy ha valakit lehúznak egy rakás lóvéval, akkor senki más nem hibás csak ő maga amiért engedte hogy ezt tegyék vele...

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, ez már régóta alaptétel: ha nem értesz hozzá magad, akkor fizesd meg azokat akik igen. És ez nem csak olyan értelemben értendő hogy ha nem tudod magad megcsinálni akkor fizesd meg a szerelőt, hanem úgy is hogy ha nem tudod megkülönböztetni a kókler szerelőt a hozzáértőtől, akkor fizesd meg a tanulópénzt, mert sanszos hogy átvágnak. Semmi nincs ingyen, de hát OmegaTD is ezt szajkózza mióta...

Szóval én azt gondolom hogy ha valakit lehúznak egy rakás lóvéval, akkor senki más nem hibás csak ő maga amiért engedte hogy ezt tegyék vele...

Na igen. Csak ugye mi van, ha ez utólag derül ki. Elviszed az autót szerelőhöz, meg is fizeted, azt utólag mégis kiderül hogy kaki van a palacsintában!

Sokan ugye alapból nem is számláznak, sok ember meg főleg nem kéri, hisz akkor +25% a tarifa.

Utólag meg menj oda reklamálni, hogy mégse kerek a labda.

Sajnos hatványozottan igaz, hogy ha valaki nem ért az autóhoz, és ennek megfelelően szerelőhöz viszi, sokszor úgy vágják át a palánkon, hogy csak úgy nyekken. Vajon aki büdösül nem ért az autóhoz, honnan fogja tudni, hogy valóban kicserélte az olajat, a gyertyát, és az olajszűrőt meg nem-e mosta le zsíroldós ronggyal!? :lol:

És ezért lenne jó megosztani az infokat, mert egy-egy inkorrekt szerelőnek hamar híre megy -> fórumról nem próbálkozik nála senki -> kevesebb kuncsaft -> vagy szemléletet vált, vagy éhenhal (esetleg elmegy a Tesco-ba kiflit sütni)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.