Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

Sziasztok! Új tag vagyok itt és a segítségeteket kérem. Egy 1998-as automataváltós Opel Omega B 2.5 DT Caravan-t vettem nem rég. Az autónak több hibája is kiderült miután megvettem. Többek között a váltó elektronikája mondta be az unalmast. Megcsinálták, de még mindig nem vagyok teljesen biztos abban, hogy normálisan müködik. Azt szeretném kérdezni, hogy az normális-e, hogy ha az autóval 140 km/h megyek akkor a fordulatszámom 4000 körüli. Az igazság az, hogy azért is kérdem, mert igazság szerint elég sokat fogyaszt az autó. Bár lehet, hogy az adagolóval van a gond, de akkor az autó ugye nagyon füstölne ha problémája lenne az adagolónak. Így csak hidegen, a beindulásnál van füstje.

Kérlek mondjátok meg mennyivel kellene ilyenkor forognia a motornak és mennyi a normál fogyasztása az autónak.

Köszi

Sitruc

Üdv!

Nekem is 2.5 TD van.

140-nél max. 3000 kellene forognia, és max. 7L fogyasztás

Link to comment
Megosztás:

Én csak azon csodálkozom, hogy itt mindenkinek adagolóhibás, meg kehes a dízele és mégis 140-nél 7 litereket fogyaszt...

Lehet szét kéne ölnöd a Tiédet, és jobb lenne :D B) vagy nem :lol: :) :D

amúgy a dízelem, télen evett max 6,5-7 et....

1.6D Ascona :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet szét kéne ölnöd a Tiédet, és jobb lenne :D B) vagy nem :lol: :) :D

amúgy a dízelem, télen evett max 6,5-7 et....

1.6D Ascona :D :D :D

Tavaly már szétölte az asszony. Mindegy. Nos! Nekem az 1.6D Kadett sosem evett 5-6-nál többet, igaz nem ISS ment 120-nál többet...

Link to comment
Megosztás:

Én csak azon csodálkozom, hogy itt mindenkinek adagolóhibás, meg kehes a dízele és mégis 140-nél 7 litereket fogyaszt...

Jó, hát ezt a sztorit ismered... 130km/h-nál ha egy kicsit fentről nézed az mutatót, az már 140...

Ha meg 150ig nyomta a gázt, és elengedte, akkor 140nél pont mutathat 7 lityit a BC :lol:

Ez olyan mint Jóskabácsi Zsigulija, ami 8 alatt volt százon... Ugye elindult a vas, kb fél-1 mp késéssel indult az óra, és mivel Jóskabá elég alacsony, ezért alulról nézve már 95-nél 100-nak látta az órát, de előtte legalább fél mp-el lenyomta a stoppert B)

Ja, és persze gyárinál kisebb kerék, mert az vagány :D

Link to comment
Megosztás:

szia

olvastam a forumon hogy neked milyen problémád van

én ma tapasztaltam elsőnek a kocsimat mert én is pár hete vettem egy omegát automata váltos kombit 2.5TD és én mentem 140KM/ és a fordulat szám 2500-3000 között volt ami neked van 4000 az nagyon nemjo

ne menyj vele anyival mert nagyobb kárt okozhatsz az autonak. nekem is váltóproblémám van ami olyan hogy D.-be cammog mint 1 csiga elindulásnál, viszont 1 esbe rakva (hegyimenet) akkor megy mint a disznó

és nemtudom mi baj lehet vele most szombaton fogom egy mühelybe vinni ahol megnézik a computerér hát ha valami olyasmi baja van

Üdv Peti

Link to comment
Megosztás:

szia

olvastam a forumon hogy neked milyen problémád van

én ma tapasztaltam elsőnek a kocsimat mert én is pár hete vettem egy omegát automata váltós kombit 2.5TD és én mentem 140KM/ és a fordulat szám 2500-3000 között volt ami neked van 4000 az nagyon nemjo

ne menyj vele anyival mert nagyobb kárt okozhatsz az autónak. nekem is váltóproblémám van ami olyan hogy D.-be cammog mint 1 csiga elindulásnál, viszont 1-esbe rakva (hegyimenet) akkor megy mint a disznó

és nem tudom mi baj lehet vele most szombaton fogom egy műhelybe vinni ahol megnézik a computerér hát ha valami olyasmi baja van

Üdv Peti

Köszönöm mindenkinek a sok választ. Hétvégén megyek szerelőhöz, hogy megnézessem a diffi áttételét. Szerintem az lesz a baj. Bár lehet, hogy a váltót cserélték a sufni tuning-os előző tulajok és akkor szívás. Valahogy az áttétellel lesz a baj. :S Tök jó. Így minimum még egy diffit vehetek. :S

Neked szerintem váltó automatikával lesz a baj. Ha Pest környéki vagy szólj mert van egy nagyon profi váltó elektronikás aki tényleg csak az elektronikával foglalkozik és korrekt is.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a sok választ. Hétvégén megyek szerelőhöz, hogy megnézessem a diffi áttételét. Szerintem az lesz a baj. Bár lehet, hogy a váltót cserélték a sufni tuning-os előző tulajok és akkor szívás. Valahogy az áttétellel lesz a baj. :S Tök jó. Így minimum még egy diffit vehetek. :S

Neked szerintem váltó automatikával lesz a baj. Ha Pest környéki vagy szólj mert van egy nagyon profi váltó elektronikás aki tényleg csak az elektronikával foglalkozik és korrekt is.

Diffi áttétele max akkor lehetne ha valami extra rövid diffit raktak volna alá. De tudtommal nincs túl sok variáció.

Nekem jóval rövidebb a diffim, meg kézi váltós (ami szintén rövidebb), de 4000-es fordulaton, 5. fokozatban 147et gurul az autó (Autobahn-on mérve, természetesen! :lol: ).

Nálad eleve az automata váltó áttétele hosszabb, plusz a dízel diffié is. (de ha még a dízel diffi helyett benzinesé is került volna fel, akkor se lenne olyan 'rövid' a végáttétel, mint nekem, ergó 4000-es fordulaton többet kéne mennie).

Váltót meg annyira nagyon nem lehet mókolni, ugyanis a 2,5-es dízelre nem megy fel akármelyik váltó (lévén hogy a harang nem stimmel), ráadásul AR25ből nem jött ki túl sok féle (BC-KZ verziók, azok is tudtommal 1 féle áttétellel).

Én amondó vagyok, hogy inkább a váltó-vezérlést nézesd meg, gyanús, hogy 3ban van az a váltó (ugyanis akkor ~139km/h sebesség jön ki, gyári gumival, gyári váltóval-diffivel, 4000es fordulaton)!

Link to comment
Megosztás:

szia

olvastam a forumon hogy neked milyen problémád van

én ma tapasztaltam elsőnek a kocsimat mert én is pár hete vettem egy omegát automata váltos kombit 2.5TD és én mentem 140KM/ és a fordulat szám 2500-3000 között volt ami neked van 4000 az nagyon nemjo

ne menyj vele anyival mert nagyobb kárt okozhatsz az autonak. nekem is váltóproblémám van ami olyan hogy D.-be cammog mint 1 csiga elindulásnál, viszont 1 esbe rakva (hegyimenet) akkor megy mint a disznó

és nemtudom mi baj lehet vele most szombaton fogom egy mühelybe vinni ahol megnézik a computerér hát ha valami olyasmi baja van

Üdv Peti

Ahogy emlékszem, az automata váltó néha nem indul első fokozatban, pl: ha nincs nagy forgatónyomaték-igény, meg téli módban, asszem (vagy ha halódik valami a vezérlésében :lol: ).

1-es fokozatba rakva viszont fixen abban van.

De ezt majd a jártasabb automataváltósok javítják, ha nem így van B) :D

Link to comment
Megosztás:

Ahogy emlékszem, az automata váltó néha nem indul első fokozatban, pl: ha nincs nagy forgatónyomaték-igény, meg téli módban, asszem (vagy ha halódik valami a vezérlésében :lol: ).

1-es fokozatba rakva viszont fixen abban van.

De ezt majd a jártasabb automataváltósok javítják, ha nem így van B) :D

Az egyesnel ugyan meg fixen 1 ben van de a tobbi az csak hatarolo(2-3), tehat nem valt annal feljebb.

Kiveve ha be van hanyva a valtovezerlo vagy kiment a biztositekja.

Akkor a valasztokar 1 ben 1fix, 2 ben2 ... D ben 4 !!! Teli modban 3 ban indul.

De ezt mintha mar irtam volna nem is olyan regen.

Meg kell nezni a biztijet meg a hibakodot.

Link to comment
Megosztás:

Diffi áttétele max akkor lehetne ha valami extra rövid diffit raktak volna alá. De tudtommal nincs túl sok variáció.

Nekem jóval rövidebb a diffim, meg kézi váltós (ami szintén rövidebb), de 4000-es fordulaton, 5. fokozatban 147et gurul az autó (Autobahn-on mérve, természetesen! :lol: ).

Nálad eleve az automata váltó áttétele hosszabb, plusz a dízel diffié is. (de ha még a dízel diffi helyett benzinesé is került volna fel, akkor se lenne olyan 'rövid' a végáttétel, mint nekem, ergó 4000-es fordulaton többet kéne mennie).

Váltót meg annyira nagyon nem lehet mókolni, ugyanis a 2,5-es dízelre nem megy fel akármelyik váltó (lévén hogy a harang nem stimmel), ráadásul AR25ből nem jött ki túl sok féle (BC-KZ verziók, azok is tudtommal 1 féle áttétellel).

Én amondó vagyok, hogy inkább a váltó-vezérlést nézesd meg, gyanús, hogy 3ban van az a váltó (ugyanis akkor ~139km/h sebesség jön ki, gyári gumival, gyári váltóval-diffivel, 4000es fordulaton)!

Az az egy most teljesen rendben van. Rendesen váltja a sebességet és a "5.-et" is váltja. Ezért vagyunk tanácstalanok! Computerrel végig lett nézve és végig váltja a sebességeket.

Tehát ha másfajta váltó nem passzolna akkor csak a diffi maradhat. Vagyis az áttétel.

Link to comment
Megosztás:

Az az egy most teljesen rendben van. Rendesen váltja a sebességet és a "5.-et" is váltja. Ezért vagyunk tanácstalanok! Computerrel végig lett nézve és végig váltja a sebességeket.

Tehát ha másfajta váltó nem passzolna akkor csak a diffi maradhat. Vagyis az áttétel.

Vigyazat! A harangot at lehet rakni! Ha az elozo tulajek/nepperek nagyon meggajverek voltak akarmi is lehet alatta.

Link to comment
Megosztás:

Tavaly már szétölte az asszony. Mindegy. Nos! Nekem az 1.6D Kadett sosem evett 5-6-nál többet, igaz nem ISS ment 120-nál többet...

Apámnál 5,5 volt a nyári, nekem 5,8-6- 6,2... keroüzemmel 140 nél - "sajnos" hitelesített órával B) - nem volt padlógázon. Mondjuk nekem az adagolós megkérdezte, hogy egyen, és menjen, vagy ne egyen ne menjen... szal csutkára - ha jól emlékszem 155 barra felemelt adagolónyomás, visszavett max fordulat (5300 ra volt belőve 5500 helyett - néha jól jött :D :lol: ) hja és keronál nem füstölt :D Csak 20 lityinkánt beledobtam 1 kg 2ütemű olajat az adagoló kenésre.

És hogy ne legyek off... Az hogy nem kapcsolja a váltó a fokozatokat ( magyarán D ben mint a csiga indul) vszínű programkapcsoló hiba. Fel is újítanak, van aki pár hónap garit is ad rá. A XVII kerben tok ilyen automatást.

Link to comment
Megosztás:

Apámnál 5,5 volt a nyári, nekem 5,8-6- 6,2... keroüzemmel 140 nél - "sajnos" hitelesített órával B) - nem volt padlógázon. Mondjuk nekem az adagolós megkérdezte, hogy egyen, és menjen, vagy ne egyen ne menjen... szal csutkára - ha jól emlékszem 155 barra felemelt adagolónyomás, visszavett max fordulat (5300 ra volt belőve 5500 helyett - néha jól jött :D :lol: ) hja és keronál nem füstölt :D Csak 20 lityinkánt beledobtam 1 kg 2ütemű olajat az adagoló kenésre.

És hogy ne legyek off... Az hogy nem kapcsolja a váltó a fokozatokat ( magyarán D ben mint a csiga indul) vszínű programkapcsoló hiba. Fel is újítanak, van aki pár hónap garit is ad rá. A XVII kerben tok ilyen automatást.

Hello! Mond csak ennek az adagolós címét!! Ha kérhetem!

Link to comment
Megosztás:

Hello! Mond csak ennek az adagolós címét!! Ha kérhetem!

Nono... ez váltó topik... :lol:

1,6 D Asconáról volt szó.... a 2,5TD-DTI es max akkor eszeik ennyit ha vontatják... :D

Kerepestarcsán volt egyébként a szaki, nem tom, még üzemel-e, 2002 óta nem foglalkozom dízellel...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.