Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

Azért a relédobozban nézd át a biztiket, mert a V6-nál rendre elszáll egy, és akkor nem megy minden fokozata a ventiknek. Amúgy normális a 100 fok. A ventik harmadik fokozata- ha jól emlékszem, 102 foknál indul. Ha járó motor mellett megy a ventid, majd leállítod, és leveszed gyújtásról, akkor megállnak a ventik is, vagy hűt tovább? Ha megáll, akkor száz, hogy egy biztosíték eldurrant.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Mar regota nezegetek egy elado valtohibas MV6 ot. Mostnra mar az ara is alakulgat...

A valt hibaja, hogy 2 esnel feljebb nem valt. Lehet hogy ez csak az elektronika hulyesege?

Vagy mindenkeppen szamoljak ra egy 300k osszegu valtofelujitast?

Koszi! P

Ismerve az automatás kollégák szenvedéseit, nagyon kicsi az esély hogy elektronika hiba legyen. Inkább számolj a 3 kilóval és örülj, ha kevesebből meguszod...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mar regota nezegetek egy elado valtohibas MV6 ot. Mostnra mar az ara is alakulgat...

A valt hibaja, hogy 2 esnel feljebb nem valt. Lehet hogy ez csak az elektronika hulyesege?

Vagy mindenkeppen szamoljak ra egy 300k osszegu valtofelujitast?

Koszi! P

Szerintem nem érdemes felújítani.

Ha mindenképpen automatát szeretnél, akkor olcsóbb kicserélni.

Sok helyen hírdetnek kipróbálható váltót.

De véleményem szerint jobban jársz, ha átalakítod manuálra.

Link to comment
Megosztás:

A manualis atalakitas izgalmasan hangzik, de amikor ezt megemlitettem a szerelomnek nem lettem nala nepszeru :D

Nem tudom miert, de ravagta hogy felejtos, vegyek dragan egy jo verdat.

Valaki tud adni egy kb koltsegvetest egy AR35 rol F28 ra atalakitas koltsegere?

Kb 1 misi, de ekkora tudással ne állj neki...

Link to comment
Megosztás:

Öö... javítsatok ki ha tévedek de F28-ra meg hogyan akarjátok átalakítani? Az alapvetően elsőkerekes autóhoz való váltó (osztómű nélkül), hogy lehet azt összehozni a hátsókerekes Omegával? :D Úgyértem a féltengely kivezetése biztos jó helyen van a kardánhoz?

Link to comment
Megosztás:

Ezért írta Omegatd, hogy kb 1 misi... vszínű az eredeti kérdés és kérdező nem tudja, nem tudta, hogy mi a különbség az F és R váltó között... :D

Elsőre nekem se esett le, de sokadikra rájöttem Omegatd miért ír ennyit, mert én automatikusan javítottam magamban ;) ^_^

Valóban egy R28 átalakítás talán nem kerül ennyibe , és ebben Gsizoli a menő, ő csinálta már :D :P

Öö... javítsatok ki ha tévedek de F28-ra meg hogyan akarjátok átalakítani? Az alapvetően elsőkerekes autóhoz való váltó (osztómű nélkül), hogy lehet azt összehozni a hátsókerekes Omegával? ;) Úgyértem a féltengely kivezetése biztos jó helyen van a kardánhoz?
Link to comment
Megosztás:

Kb 1 misi, de ekkora tudással ne állj neki...

Hát azért az a 6. fokozat elférne....

R28-ra átalakítani nem vészes. Nem én alakítottam át hanem csináltattam osztogatva az eszet, bár ma már megcsinálnám...

Alkatrészek sztem olyan 60-80e, és célszerű 1 autóból venni amit esetleg ki is lehet előtte próbálni (kell:váltó a kinyomó csapággyal, kettőstömegű lendkerék vagy sima is rátehető, kuplung szerkezet, kuplungtárcsa, váltkar konzollal és fémkerettel, fék és kuplung pedálok, kuplung munkahenger, hosszú kardán, tempomat kapcsoló a kuplungpedálba, tolatólámpa csatlakozó). Ha értessz valamennyit az autószereléshez akkor Te is megtudod csinálni, ha nem akkor a meló sztem olyan 1,5 nap a szerelőnél (ha tudja hova kell nyúlni), tehát ennek a díja hozzáadódik az anyag költséghez. A motorkábelköteg maradhat az automatáé, csak pár forrasztás és vágás (no meg megfelelő szigetelés) kell, továbbá TECH2-re is el kell vinni mert dobálni fog néha automatic getriebe/automatic transmission üzeneteket, de ez csak zavaró mert egyéb hatása nincsen, továbbá az ABS is kívánja a TECH2-es átprogramozást. Az átalakítás után - ha azt jól végezték mechanikusan és elektronikusan - az autón minden a gyári manuálnak megfelelően fog működni (tempomat, tolatólámpa, ABS, TC, stb). Műszakin szó nélkül adnak egy műszaki adatlapot ahol már manuál lesz beírva, és az okmányiroda átírja az új forgalmiban - Nekem mákom volt mert a környezetvédelmi kategória kapcsán ezt ingyé átírták.. :D

Link to comment
Megosztás:

Ezért írta Omegatd, hogy kb 1 misi... vszínű az eredeti kérdés és kérdező nem tudja, nem tudta, hogy mi a különbség az F és R váltó között... :D

Elsőre nekem se esett le, de sokadikra rájöttem Omegatd miért ír ennyit, mert én automatikusan javítottam magamban ;) ^_^

Valóban egy R28 átalakítás talán nem kerül ennyibe , és ebben Gsizoli a menő, ő csinálta már ;) :P

Nekünk most már tényleg söröznünk kell!!!

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a segitőkész és kevésbé válaszokat.

Természetesen nem F re gondoltam. Csak eppen 5 perccel azelott az F rol kerestem valamit. Nem kell az autohoz erteni hogy levagja valaki

mi a kulonbseg a Front es a Rear kozott, de koszonom hogy meg jobban megtanulhattam.

Nyilvan eszemben sincs otthon nekiallni, vagy ha ezt gondolnam magamrol nem kerdezoskodnek itt.

Persze van aki felfogja a kerdesem lenyeget, van aki ..nem is tudom.

Koszi foleg az elso tabornak!

Link to comment
Megosztás:

mindenki felfogta, csak van aki szereti pontosítani a dolgokat... :D

Majd megkeresem, ill beszélek faterral, mert - valahogy nincs nálam a cím idekint (kötve hinném, hogy a 3800as Rekord alatti ki tudja milyen váltó (egyébként rebesgetik, hogy AR35 ös - de biztosat senki nem mer állítani) javításánál hasznát venneém egy bp-i címnek ;) ^_^ :P )

Köszi mindenkinek a segitőkész és kevésbé válaszokat.

Természetesen nem F re gondoltam. Csak eppen 5 perccel azelott az F rol kerestem valamit. Nem kell az autohoz erteni hogy levagja valaki

mi a kulonbseg a Front es a Rear kozott, de koszonom hogy meg jobban megtanulhattam.

Nyilvan eszemben sincs otthon nekiallni, vagy ha ezt gondolnam magamrol nem kerdezoskodnek itt.

Persze van aki felfogja a kerdesem lenyeget, van aki ..nem is tudom.

Koszi foleg az elso tabornak!

Link to comment
Megosztás:

Ja hát nem f28, de automatából manuál.

Ez lehet, hogy tényleg 1 misi, ha egyáltalán megoldható.

De nem teljesen felesleges?

nem lehetetlen.már csináltam többet is matikról manuálra,kb 2 nap alatt meg van.

ok autószerelő multam van ha ilyen kell szolj

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtudná valaki mondani hogy a 2.5td omega manuális váltója megegyezik-e a BMW váltójával? Illetve konkrétan a kettőstömegű lendkerék egyezősége érdekelne. Sajnos az enyémen eléggé zörög, és egy BMW-s lenne bontottan.

üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtudná valaki mondani hogy a 2.5td omega manuális váltója megegyezik-e a BMW váltójával? Illetve konkrétan a kettőstömegű lendkerék egyezősége érdekelne. Sajnos az enyémen eléggé zörög, és egy BMW-s lenne bontottan.

üdv

Még véletlenül sem egyezik. Az Omegában R25ös váltó van, a dízel motorhoz való haranggal (meg asszem kicsit más áttételezéssel mint a benzines R25), míg Bimmerben valami más típus.

Persze az lehet, hogy a lendkerék ettől még azonos.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtudná valaki mondani hogy a 2.5td omega manuális váltója megegyezik-e a BMW váltójával? Illetve konkrétan a kettőstömegű lendkerék egyezősége érdekelne. Sajnos az enyémen eléggé zörög, és egy BMW-s lenne bontottan.

üdv

Mi zörög? A lendkeréknek nem szabad zörögnie. Ha annak baja, rázkódik a környékén minden, de nagyon...

Link to comment
Megosztás:

Még véletlenül sem egyezik. Az Omegában R25ös váltó van, a dízel motorhoz való haranggal (meg asszem kicsit más áttételezéssel mint a benzines R25), míg Bimmerben valami más típus.

Persze az lehet, hogy a lendkerék ettől még azonos.

Jól mondod, de a váltó egyezhet. A benzines és a dízel haranfga más, mások a felfogatási pontok, de elméletileg cserélhető a belső. Vincze Sanyi már cserélt, úgyhogy gyakorlatilag is megy a dolog. Az áttételből múltkor nagy viták voltak, ugyanis szerintem nincs a váltóban különbség, maximum a diffiben...

Link to comment
Megosztás:

Mi zörög? A lendkeréknek nem szabad zörögnie. Ha annak baja, rázkódik a környékén minden, de nagyon...

Ha kinyomott kuplunggal indítok, (ahogy kell) akkor valami zörög, csattog. Ugyan ez van amikor leállítom. Ha már megyek vele, nincs semmi hangja. Nem ráz még. Gondolom az a későbbi fázis.

Link to comment
Megosztás:

Jól mondod, de a váltó egyezhet. A benzines és a dízel haranfga más, mások a felfogatási pontok, de elméletileg cserélhető a belső. Vincze Sanyi már cserélt, úgyhogy gyakorlatilag is megy a dolog. Az áttételből múltkor nagy viták voltak, ugyanis szerintem nincs a váltóban különbség, maximum a diffiben...

Ja, én is ezt mondom. A benzines meg a dízel R25 ugyanaz, csak más a harang, meg a végáttétel. Hogy a végáttétel miben más, a difi vagy a váltó más, az passz.

Amire én utaltam, hogy a Bimmer meg az Opel más-más váltókat használ.

Link to comment
Megosztás:

Ha kinyomott kuplunggal indítok, (ahogy kell) akkor valami zörög, csattog. Ugyan ez van amikor leállítom. Ha már megyek vele, nincs semmi hangja. Nem ráz még. Gondolom az a későbbi fázis.

talán egy kuplungszerkezet szett csere nem ártana... úgy csapágyastól, tárcsástol stb...

Link to comment
Megosztás:

Ha kinyomott kuplunggal indítok, (ahogy kell) akkor valami zörög, csattog. Ugyan ez van amikor leállítom. Ha már megyek vele, nincs semmi hangja. Nem ráz még. Gondolom az a későbbi fázis.

És mindezt magadtól találtad ki, vagy valaki felvilágosított? Ha nem kinyomott kupplunggal indítasz, akkor nem zörög?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.