Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

3.7 vs. 3.9 (kézi - automata V6 esetében a leggyakrabban) a difi esetében, a váltóban is van valamennyi áttétel különbség R25 vs R28 esetén. Nem kell nézned, mert lehet hogy vágom bár nem annyira mint Te aki Omega szakértő vagy.

Amúgy nem egészen értem minek osztod az észt ha nem kened jobban a témát, előbb nézz körül vagy olvass vissza...ugye?Vagy csak hangulatkeltés van?Azért Te se gondolod ugye hogy a mérnököknél jobban vágod, vmiért csak más van bennük nem.....és én továbbra is azt állítom hogy nem egészséges a 3.0-ban az R25, de nem a difi végáttétel miatt.

Először is a mérnökök, nem mindig tehetik azt, amit szeretnének vagy jó. Csak 1 kis példa ugye EGR szelep. A másik, mivel akkora ász vagy, áruld el mi a különbség a benzines és dízelre szerelt R25 között? A harang kivételével nem sok. Akkor mégiscsak a diffinél más az áttétel...

Link to comment
Megosztás:

Először is a mérnökök, nem mindig tehetik azt, amit szeretnének vagy jó. Csak 1 kis példa ugye EGR szelep. A másik, mivel akkora ász vagy, áruld el mi a különbség a benzines és dízelre szerelt R25 között? A harang kivételével nem sok. Akkor mégiscsak a diffinél más az áttétel...

A difi dízel esetén valóban más végáttételű, de ha elolvasod miről volt szó az eredeti hozzászólásokban, akkor nem értem mit keres itt a difi téma, mert sztem nem a difi miatt lesz vele gond (V6 3 lieteres aut. Omega manuálra való átalakítása), de ettől függetlenül is rossz hozzáállás legyíkozni másokat.

Ásznak nem tartom Magam, de vannak itt akiknek adok a szavára, és ha gondom van - vagy tanácsra van szükségem - megkérdezem normálisan, és normális válaszokat szeretnék kapni - persze ha valamiben tudok segíteni akkor adni is. Részemről ennyi, ha ez Neked is megfelel akkor oké, ha nem akkor nem az én készülékemmel lesz a gond...

A dízel és benzines R25 váltó nem ugyanaz belülről, mások az áttételek, csatolok egy kis mankót hozzá (Omega B-t nézd).

http://www.opel-infos.de/getriebe/r5.html

Link to comment
Megosztás:

A difi dízel esetén valóban más végáttételű, de ha elolvasod miről volt szó az eredeti hozzászólásokban, akkor nem értem mit keres itt a difi téma, mert sztem nem a difi miatt lesz vele gond (V6 3 lieteres aut. Omega manuálra való átalakítása), de ettől függetlenül is rossz hozzáállás legyíkozni másokat.

Ásznak nem tartom Magam, de vannak itt akiknek adok a szavára, és ha gondom van - vagy tanácsra van szükségem - megkérdezem normálisan, és normális válaszokat szeretnék kapni - persze ha valamiben tudok segíteni akkor adni is. Részemről ennyi, ha ez Neked is megfelel akkor oké, ha nem akkor nem az én készülékemmel lesz a gond...

A dízel és benzines R25 váltó nem ugyanaz belülről, mások az áttételek, csatolok egy kis mankót hozzá (Omega B-t nézd).

http://www.opel-infos.de/getriebe/r5.html

A linket ismerem. Az egész onnan indult, hogy széthullik az R25. Ez már csak azért érdekes és én nem a jóskapistabácsirégiszobatársánakszomszédjahallotaazunokaöccsétől, hanem vagy a saját, vagy a klubtársak tapasztalatait szoktam megosztani. Nem kell adni a véleményemre, ezt ezen a fórumon is sokan eljátszották, aztán vagyonokat fizettek a javításért. Nem jövök azzal a dumával, hogy már akkor Omegáztam és Opeleztem, amikor az itt írogató többség még pajzán gondolat sem volt, mert a mai sz@r világban ezt lesz@rják. Ilyen lett a társadalom. De a mostani észosztó fiatalok is meg fognak öregedni és majd rájönnek, hogy milyen amikor a tapasztaltat leugatja a gyík. De ez nem az én bajom, sem most, akkor meg majd különösen nem.

Hogy visszatérjünk az eredeti szakmai kérdéshez. Igen, elvileg R28 jár az X30XE-re. A 2.5 dízelre is R25 jár gyárilag. 130ló és 250Nm-re. De csipelve mindjárt 170ló és 320Nm. Aztán mégsem hullottak szét az R25-ök. Igaz, aki nagyon rúgatta, annak hamarabb elégett a tárcsa, de normál használat mellett bírta. Pedig 1800-tól végig leadta azt a 320Nm-t.

Visszatérve az egészre a váltó mint olyan - manuálisban - nagyon ritka esetben hullik szét. Inkább szétég a kupplungtárcsa, megadja magát azsrekezet, vagy a kinyomócsapágy. Mert hát ugye ezek viszik át az erőt a váltóra. de én nem értek hozzá, csak halottam...

Ja és még annyi. Mivel a dízel és benzines áttélek között olyan elenyésző a különbség, hogy mégiscsak a diffi áttétel miatt nem forognak túl a dízelek...

Link to comment
Megosztás:

A linket ismerem. Az egész onnan indult, hogy széthullik az R25. Ez már csak azért érdekes és én nem a jóskapistabácsirégiszobatársánakszomszédjahallotaazunokaöccsétől, hanem vagy a saját, vagy a klubtársak tapasztalatait szoktam megosztani. Nem kell adni a véleményemre, ezt ezen a fórumon is sokan eljátszották, aztán vagyonokat fizettek a javításért. Nem jövök azzal a dumával, hogy már akkor Omegáztam és Opeleztem, amikor az itt írogató többség még pajzán gondolat sem volt, mert a mai sz@r világban ezt lesz@rják. Ilyen lett a társadalom. De a mostani észosztó fiatalok is meg fognak öregedni és majd rájönnek, hogy milyen amikor a tapasztaltat leugatja a gyík. De ez nem az én bajom, sem most, akkor meg majd különösen nem.

Hogy visszatérjünk az eredeti szakmai kérdéshez. Igen, elvileg R28 jár az X30XE-re. A 2.5 dízelre is R25 jár gyárilag. 130ló és 250Nm-re. De csipelve mindjárt 170ló és 320Nm. Aztán mégsem hullottak szét az R25-ök. Igaz, aki nagyon rúgatta, annak hamarabb elégett a tárcsa, de normál használat mellett bírta. Pedig 1800-tól végig leadta azt a 320Nm-t.

Visszatérve az egészre a váltó mint olyan - manuálisban - nagyon ritka esetben hullik szét. Inkább szétég a kupplungtárcsa, megadja magát azsrekezet, vagy a kinyomócsapágy. Mert hát ugye ezek viszik át az erőt a váltóra. de én nem értek hozzá, csak halottam...

Ja és még annyi. Mivel a dízel és benzines áttélek között olyan elenyésző a különbség, hogy mégiscsak a diffi áttétel miatt nem forognak túl a dízelek...

Valóban nem ütöttem szét semmilyen váltót, tapasztalt spanjaim meg végképp nincsenek akik elsőkézből informálnának különböző komoly átépítések után.

Elég lesz akkor kuplungot, kinyomócsapágyat cserélni 10e-kmenként, ha meg sikerül a váltót is kinyírni egy idő után akkor megnyugodhatunk hogy a mérnökök is jogosan kapták a pénzüket anno az Opeléknál, hogy 2 fajta váltót terveztek a 2 motorhoz és nem egy óriási átverés áldozatai vagyunk.

A tuning csodánál persze hogy leégett a kuplung, mert az volt a leggyengébb láncszem és az erőt át sem tudta vinni ezért meghótt, de itt ez nem fog bejönni mert ha a 2 kuplungszett ua. (márpedig sztem ugyanaz) akkor bírni fogja az eltérő (3.0) teljesítményét minden probléma nélkül, hisz erre lett tervezve. A 2 motor közötti többletnyomatékot és eleve a benzines motor magasabb használati fordulatszámából adódó terhelést (a dízel gondolom nem forog annyit motorikusan sem, de javíts ki) 1-1-ben megkapja majd a gyöngébb váltó és innentől meg no comment....lehet ilyen vezérelvek mentén terveztek HANS-ék amikor kitalálták az R28-at. Ha meg nem akkor R25-öt minden MV6-ra!

Puding próbája az evés, én nem használnám jó szívvel és van még aki nem -> váltó rovat 345-ös hosszászólás.

Link to comment
Megosztás:

Előfordulhat, ellenben nem hinném. Nincs olyan gyár a világon aki 3-4 mütyürt gyártana, ha az az 1 jó mindenhova. Nem mellékesen valamennyire túl kell méreteznie a mérnöknek mindent (olyan mérnökökről beszélek, akiknek a többségét fakocka méretezésre sem használnám. (a szerk. megj.) Szal erősen kizárt, hogy egy 250Nm re tervezett váltó 280 at ne bírjon ki akár hosszútávon. ( nehogymá 10% ne legyen ugye benne - Leszámítva a szándékos gyengítést, mint pl műanyag perselyek használatát alu vagy bronz helyett)

De ez csak vélemény - némi más oldalon szerzett tapasztalattal karöltve - és ne legyen igazam :)

Lehet akár annyi a különbség, hogy az AR35-be jobban edzett, drágább, minőségibb anyagok kerültek, vagy a fogazás külön edzést kaphatott, plusz felületi edzések, stb. Amúgy ha jóltudom, automata esetében a kuplungszerkezetet veszi leginkább igénybe a nyomaték-dolog...
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Tudnátok segíteni?Van egy Omega MV6-sunk.

Mostanában a váltónak van valami baja.1-ből 2-be gyönyörűen felvált az autómata váltónk,de 3-ból 4-be nem akar,és visszadobja 1-be.Mi lehet a baja?

Nézzétek meg van -e benne olaj, és elégséges -e.Esetleg olaj és szűrőcsere továbbá TECH2 is tud róla vmit mondani, hogy mi beteg benne (mágnesszelepek, stb).

Ha nagyon beteg és drága a javítása akkor van 1db eladó 2000-es évjáratú autóból.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A következő problémával fordulok hozzátok. Vettem egy B omegát 2.5 v6 -os automata. Az a gondom vele hogy reggel mikor elindulok vele, kb 3-400 méter után vált fel 2.be, de akárhogy nyomom neki finoman vagy nagy fordulatszámon akkor is mennem kell vele egy kicsit és csak ez után vált fel. Ha napközben mászkálok vele akkor nincs baj de ha sokat áll (délután fél ötig) akkor ugyanezt el kell játszani vele. Azt gondoltuk hogy kevés az olaj benne ezért öntöttünk bele oldalt (kicsit megemelve az autót) kb 7 deci olajat. Most ugyanaz van vele mint eddig ugyanúgy menni kell vele reggel hogy váltson. És azóta 2x eljátszotta hogy 3. sebességből nem váltott fel csak kipörgött a motor és nem hajtott semmit. De ha visszahúzom D-ből 3-ba akkor vált egyet és ezután visszatolom D-be és vált is 4. be. Sajnos nem értek az automata váltóhoz mert az előző autóm manuális váltós B omi volt. Előreis köszi nektek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémával fordulok hozzátok. Vettem egy B omegát 2.5 v6 -os automata. Az a gondom vele hogy reggel mikor elindulok vele, kb 3-400 méter után vált fel 2.be, de akárhogy nyomom neki finoman vagy nagy fordulatszámon akkor is mennem kell vele egy kicsit és csak ez után vált fel. Ha napközben mászkálok vele akkor nincs baj de ha sokat áll (délután fél ötig) akkor ugyanezt el kell játszani vele. Azt gondoltuk hogy kevés az olaj benne ezért öntöttünk bele oldalt (kicsit megemelve az autót) kb 7 deci olajat. Most ugyanaz van vele mint eddig ugyanúgy menni kell vele reggel hogy váltson. És azóta 2x eljátszotta hogy 3. sebességből nem váltott fel csak kipörgött a motor és nem hajtott semmit. De ha visszahúzom D-ből 3-ba akkor vált egyet és ezután visszatolom D-be és vált is 4. be. Sajnos nem értek az automata váltóhoz mert az előző autóm manuális váltós B omi volt. Előreis köszi nektek.

A többiek majd írnak valami tippet , de privát véleményem az hogy szereld/szereltesd át manuálra és újra visszatér a mosoly az arcodra....

Link to comment
Megosztás:

Elvileg hideg olajnál normális, hogy csak később vált fel. Elviekben a gyorsabb üzemi hőmérséklet elérése érdekében.

Ellenben az hogy "üresen pörög" az érdekes... Mit is értesz ez alatt? hiába volt 3. ban, de akkor sem mozgatta a verdát?

Én tippelnék egyokmásik mágnesszelepre... ha 1-2 ben csinálná, akkor a fékszalagra is... De így elég nehéz behatárolni... más hibaüzenet, vagy ilyesmi? Amúgy csak úgy beletöltöttétek az olajat, vagy járó motornál? Előtte az összes fokozat meg lett "mozgatva"?... ilyeneket kéne körbeugrálni.

Pesten van 1-2 jó és nem horror árú szerviz.. ha gondolod...

Sziasztok!

A következő problémával fordulok hozzátok. Vettem egy B omegát 2.5 v6 -os automata. Az a gondom vele hogy reggel mikor elindulok vele, kb 3-400 méter után vált fel 2.be, de akárhogy nyomom neki finoman vagy nagy fordulatszámon akkor is mennem kell vele egy kicsit és csak ez után vált fel. Ha napközben mászkálok vele akkor nincs baj de ha sokat áll (délután fél ötig) akkor ugyanezt el kell játszani vele. Azt gondoltuk hogy kevés az olaj benne ezért öntöttünk bele oldalt (kicsit megemelve az autót) kb 7 deci olajat. Most ugyanaz van vele mint eddig ugyanúgy menni kell vele reggel hogy váltson. És azóta 2x eljátszotta hogy 3. sebességből nem váltott fel csak kipörgött a motor és nem hajtott semmit. De ha visszahúzom D-ből 3-ba akkor vált egyet és ezután visszatolom D-be és vált is 4. be. Sajnos nem értek az automata váltóhoz mert az előző autóm manuális váltós B omi volt. Előreis köszi nektek.

Link to comment
Megosztás:

Immár a 3. automata Opel... és a mosoly nem hervadt le az arcomról.. kivéve mikor a speer ért könyörög a verda, de az off itt :devlish:

A többiek majd írnak valami tippet , de privát véleményem az hogy szereld/szereltesd át manuálra és újra visszatér a mosoly az arcodra....
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémával fordulok hozzátok. Vettem egy B omegát 2.5 v6 -os automata. Az a gondom vele hogy reggel mikor elindulok vele, kb 3-400 méter után vált fel 2.be, de akárhogy nyomom neki finoman vagy nagy fordulatszámon akkor is mennem kell vele egy kicsit és csak ez után vált fel. Ha napközben mászkálok vele akkor nincs baj de ha sokat áll (délután fél ötig) akkor ugyanezt el kell játszani vele. Azt gondoltuk hogy kevés az olaj benne ezért öntöttünk bele oldalt (kicsit megemelve az autót) kb 7 deci olajat. Most ugyanaz van vele mint eddig ugyanúgy menni kell vele reggel hogy váltson. És azóta 2x eljátszotta hogy 3. sebességből nem váltott fel csak kipörgött a motor és nem hajtott semmit. De ha visszahúzom D-ből 3-ba akkor vált egyet és ezután visszatolom D-be és vált is 4. be. Sajnos nem értek az automata váltóhoz mert az előző autóm manuális váltós B omi volt. Előreis köszi nektek.

Az, hogy hidegen kell neki 3-400 méter, hogy egyesből felváltson, az normális. Én mivel főút mellett lakom, reggel inkább bekanyarodok a mellékutcába, és a következőn megyek ki a főútra, addigra bemelegszik.

A többi részét, amit leírtál, én sem értem egészen....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Köszi hogy ennyien próbáltok segíteni. Rendes tőletek. A kipörgés dolog az úgy volt hogy mentem az autóval és felgyorsultam vele normál körülmények között úgy hogy felváltott már 3.-ba. Ezután tovább gyorsítva mikor váltania kellett volna 4.-be akkor fogta magát és kipörgött és nem hajtott semmit. hiába esett vissza a fordulat nem kapcsolt se le se fel. Ekkor áthúztam a váltót 3-ba és ekkor váltott vissza és húzott rendesen. Feltoltam eztán D-be és utánna már minden rendben volt.

Az olajtöltést úgy végeztük hogy felbakkoltuk az autó jobb oldalát úgy hogy aláférjünk. Beindítottuk és így öntöttük bele az olajat addig amíg nem folyt kifele. Ekkor abbahagytuk és vissza csavartuk a csavart. Ezután kipróbáltuk és határozottan jobban húzott.

Utána kérdeztem hogy mikor cseréltek benne szűrőt és azt mondta az előző tulaj hogy 2 éve. De nem tudni hogy azóta mennyit ment vele.

Link to comment
Megosztás:

Még annyit írnék kérdésként, hogy próbáltuk gyilkolni egy kicsit a gépet de nemigazán tudjuk füttyenteni a gumit csak kanyarba. Simán egyenesen csak pörög a motor, húz is de a gumik nem csúsznak meg pedig a sport fokozat be van kapcsolva és a TC ki van kapcsolva. Nem kellene ennek jobban csúszkálnia??? Vagy ez az automata váltó átka??

Link to comment
Megosztás:

<br />Még annyit írnék kérdésként, hogy próbáltuk gyilkolni egy kicsit a gépet de nemigazán tudjuk füttyenteni a gumit csak kanyarba. Simán egyenesen csak pörög a motor, húz is de a gumik nem csúsznak meg pedig a sport fokozat be van kapcsolva és a TC ki van kapcsolva. Nem kellene ennek jobban csúszkálnia??? Vagy ez az automata váltó átka??<br />

Attol fugg mekkora gumikkal probaltad... ha csak "siman" indultam a 3.2 sem nyikorgatt, csak ha elotte kicsit porgeted es utana rantod be D.be akkor megy... csak a valto majd eg elhalalozassal toleralhatja ezt... 195os gumakat siman egetnie kene.

Vagy a programkapcsolod halodik, (bar akkor lenne karacsonyfa a bot mellett) vagy a valto compija, vagy egy magnesszeleped all be neha, am pl a regi koszos olajtol is lehet. De ha most olajat cserelsz az nem vszinu, hogy "megjavitja". Asszem Kori babralt anno a szelepekkel...

Ha megjonnek a nagyok, majd mondanak okosat is, nem mint en. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Attol fugg mekkora gumikkal probaltad... ha csak "siman" indultam a 3.2 sem nyikorgatt, csak ha elotte kicsit porgeted es utana rantod be D.be akkor megy... csak a valto majd eg elhalalozassal toleralhatja ezt... 195os gumakat siman egetnie kene.

Vagy a programkapcsolod halodik, (bar akkor lenne karacsonyfa a bot mellett) vagy a valto compija, vagy egy magnesszeleped all be neha, am pl a regi koszos olajtol is lehet. De ha most olajat cserelsz az nem vszinu, hogy "megjavitja". Asszem Kori babralt anno a szelepekkel...

Ha megjonnek a nagyok, majd mondanak okosat is, nem mint en. :devlish:

195 ös gumikkal próbáltam. És a simán egyenesen indulást azt ugy csináltam hogy álltam a féken, D-be raktam és utánna lepadlóztam a gázt és kész. Ekkor nem igazán akar

fütyülni, hanem elkezd húzni és kész.

Link to comment
Megosztás:

<br />Ja és m iaz a karácsonyfa a bot mellett???<br />
<

Monnyuk nem tom ennyit szamitana az 50 lo kulonbseg... lehet... 235ot csak "berantva" vagy kicsit porosabb helyrol indulva csikarja az enyem is.

Karacsonyfa : a valtobot mellett vannak a pozicio jelzo lampacskak. Ha a programkapcsolod kaki, akkor elofordulhat hogy beteszed D be, de vagy egyik lampa sem vilagit, vagy mind. ilyenkor par masodperc utan kiteszi magat szervizmodba. De arrol kene legyen lampa a muszerfalon is...

ettol meg adhat fals poziciot is.

Link to comment
Megosztás:

<

Monnyuk nem tom ennyit szamitana az 50 lo kulonbseg... lehet... 235ot csak "berantva" vagy kicsit porosabb helyrol indulva csikarja az enyem is.

Karacsonyfa : a valtobot mellett vannak a pozicio jelzo lampacskak. Ha a programkapcsolod kaki, akkor elofordulhat hogy beteszed D be, de vagy egyik lampa sem vilagit, vagy mind. ilyenkor par masodperc utan kiteszi magat szervizmodba. De arrol kene legyen lampa a muszerfalon is...

ettol meg adhat fals poziciot is.

Szerencsére ilyet nem tapasztaltam. Mindig jó helyen világít a lámpa a váltó mellett. Viszont nincs véletlenül valami leírás a neten az automata váltókrol ahol megtudnám, hogy hogyan épül fel egy ilyen váltó és mik azok a szelepek amik vannak benne meg ilyenek?

Link to comment
Megosztás:

Óvassá vissza :lol: :lol:

Tuti van vmi link az előző 280 akárhány oldal vmelyikén! :devlish:

Szerencsére ilyet nem tapasztaltam. Mindig jó helyen világít a lámpa a váltó mellett. Viszont nincs véletlenül valami leírás a neten az automata váltókrol ahol megtudnám, hogy hogyan épül fel egy ilyen váltó és mik azok a szelepek amik vannak benne meg ilyenek?
Link to comment
Megosztás:

én csak azt nem értem, miért kell automata váltóval gumit füstölni!? de erre nem kell válaszolni!

ha ez a vágyad, tegyél rá manuált és verjed neki amíg szét nem hullik!

én azért vettem meg Gabo automatáját mert a kényelem kell! meg is kaptam! nagyon jó!

vagy tedd be 1-be és szedd alá tövig aztán padlót neki! ki fogja dobni a seggét csak győzzed megfogni mielőtt

odavered valaminek!

Link to comment
Megosztás:

én csak azt nem értem, miért kell automata váltóval gumit füstölni!? de erre nem kell válaszolni!

ha ez a vágyad, tegyél rá manuált és verjed neki amíg szét nem hullik!

én azért vettem meg Gabo automatáját mert a kényelem kell! meg is kaptam! nagyon jó!

vagy tedd be 1-be és szedd alá tövig aztán padlót neki! ki fogja dobni a seggét csak győzzed megfogni mielőtt

odavered valaminek!

Igazából nem akarom szétgyilkolni az autót, a gumifüstölés dolgot azért írtam le, hogy megtudjam normális dolog-e ha nem teszi a seggét az auto egyenes indulásnál padlógázzal. Eddig még nem volt automata váltós autóm ezért csak a manuálishoz tudok viszonyítani.

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem akarom szétgyilkolni az autót, a gumifüstölés dolgot azért írtam le, hogy megtudjam normális dolog-e ha nem teszi a seggét az auto egyenes indulásnál padlógázzal. Eddig még nem volt automata váltós autóm ezért csak a manuálishoz tudok viszonyítani.

Ahhoz hogy egyenes indulásnál padlógázra visítsanak a gumik, a 2,5-es motor 17xLe-je kevés (főleg ha esetleg a gumik se sz@rrákopott 20 éves gumik)...

Ez nem drag-car, hogy egyenesben, aszfalton, vagy akár ragacsos gumin eltekerje a kerekeket.

És szerintem igen, teljesen normális dolog, hogy nem rakja ki a seggét indulásnál... Mint írtam, személyautóról van szó, nem versenygépről.

Amúgy ja, ott a pont Tominál... Kirakja a seggét ha tudod a módját hogy kell, de megfogni már nem lesz olyan egyszerű.

Ha meg annyira gumit akarsz égetni, tegyél be egy fékerő-elosztót, vagy iktasd ki a hátsó fékeket... Csak számíts rá hogy a hajtáslánc elemei sorban elvéreznek! :devlish:

Manuális vs automata ilyentéren annyiban különbözik, hogy berakod 1-be, ráállsz a gázpedálra, és lelépsz a kuplungról, avagy N-be rakod, lecipőzöd a gázt, és D-be (1-be) rántod. Más különbség nincs. Ezenkívül a váltó(kuplung) gyilkolása mindekettő, nem is kis mértékben.

Link to comment
Megosztás:

Még annyit írnék kérdésként, hogy próbáltuk gyilkolni egy kicsit a gépet de nemigazán tudjuk füttyenteni a gumit csak kanyarba. Simán egyenesen csak pörög a motor, húz is de a gumik nem csúsznak meg pedig a sport fokozat be van kapcsolva és a TC ki van kapcsolva. Nem kellene ennek jobban csúszkálnia??? Vagy ez az automata váltó átka??

Már ne haragudj, de azt hiszem te vagy az az ember, akinek teljesen felesleges volt automatát vennie. Ha még egy párszor "próbálgatod" igy a váltódat, valóban cserés lesz.

Amugy meg már párszor leirtuk itt, hogy azonnali olaj és szürő csere az alap az automata váltónál, bármire is gyanakszol.

Nem ártana azért sem olajat cserélni benne, hogy lásd mi és mennyi jön le belőle.

Most utánaöntöttetek valamennyit, majd kicsit meggyilkoltad a váltót. Hát ezek után persze pont látni fogod mi a helyzet a váltóban. :-(

Szerintem még most add el és vegyél manuál váltóst. Jobban jársz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.