Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Zsír :excl:

De ne úgy mint múltkor a "komoly" felnikről :(

Előre megmondom hogy ez nem fog menni :S Tiszta ideges vok :S Reggel inditanám be az autót és csak brümm brümm de nem indul be :@ Tegnap néztünk kompresszort ami

1 henger : 10bar

2. henger: 7,2bar

3. henger: 8,5bar

4.henger: 5,5 bar

De tegnap még szépen ment, és nem volt semmi hiba vele, mi a ... nem indul be ???

Benzin elméletileg van benne mert nem még este nem világitott a benzinszint lámpa se

Link to comment
Megosztás:

Előre megmondom hogy ez nem fog menni :S Tiszta ideges vok :S Reggel inditanám be az autót és csak brümm brümm de nem indul be :@ Tegnap néztünk kompresszort ami

1 henger : 10bar

2. henger: 7,2bar

3. henger: 8,5bar

4.henger: 5,5 bar

De tegnap még szépen ment, és nem volt semmi hiba vele, mi a ... nem indul be ???

Benzin elméletileg van benne mert nem még este nem világitott a benzinszint lámpa se

Az 5,5 az tuti, jól mértétek? :excl:

Ha igen, akkor ott nagy bajok vannak...

Amúgy a 2. és 3. henger sem túl fényes, de még 3 hengerrel is be kellene indulnia.

Tudom, tegnap kivettétek a gyertyákat, de én azzal kezdenék, hogy megnézem őket, majd jönnék tovább a gyújtás vonalán. Persze csak akkor ha van benne üzemanyag, mert ha nem 1000%, akkor ugyanígy végig nézni lépésenként az üzemanyagrendszert (én mindig ezzel kezdem a hibafeltárást :( )

Link to comment
Megosztás:

Az 5,5 az tuti, jól mértétek? :excl:

Ha igen, akkor ott nagy bajok vannak...

Amúgy a 2. és 3. henger sem túl fényes, de még 3 hengerrel is be kellene indulnia.

Tudom, tegnap kivettétek a gyertyákat, de én azzal kezdenék, hogy megnézem őket, majd jönnék tovább a gyújtás vonalán. Persze csak akkor ha van benne üzemanyag, mert ha nem 1000%, akkor ugyanígy végig nézni lépésenként az üzemanyagrendszert (én mindig ezzel kezdem a hibafeltárást :( )

Megoldottam még abba az órába. Először levettem a benzincsővet, benzin az folyt, majd ki a gyertyákat, szikra van rendesen, de tiszta benzines volt mindegyik gyertya.

Kiégettem gázlángon, közbe járattam a motort biztos túl szivta magát, vissza a gyertyákat és pöcc röff. Járattam és a kipufogóból folyt rendesen a benzin (sztem túl volt szivatva)

Azóta jó. Motor jővő év elejére tervezem, addig csak kihúzza, aki csinálta a kasztnit 18e tud a felújitáshoz (gyürüszett, tömitésszett, hajtókarcsapágyszett)

A hátsó futómüvem is elég ramatyi állapotba van. Hátsó futómüvem félig leszakadva (teljesen elrohadva) a lengéscsillapitok beszakadva.

Nagyon szép pfff :lol: de ez van, ha már megvan, csak nem dobom ki, csak még birjon ki pár hónapot :$

Link to comment
Megosztás:

Jaj Moti, a katalizátor is örült annak a sok benzinnek. :(

Amúgy 18e nem sok a szettért, ha benne van minden tömítés és csapágy. Sőt elég olcsó. :excl:

Most mit tudok tenni ?? Siettem és inditoztam. De mi miatt szivatta túl magát :lol:??

Tegnap néztük, nincs is alatta katalizátor :| Pedig van rajta sportdob, direkt szereztem egy üres katalizátort, hogy majd kicserélem, de nincs sehol a kati :lol: És autónak sportdobbal hangja sincs, azthittem katalizátor folytja le ennyire

Meglesz rendelve a szett 18e, és rendbe lesz rakva, csak idő kérdése. Azóta elég szépen megyeget. Remélem a hengerfala meg a dugattyú még épp, sztetek ilyenkor milyen szokott lenni?

Link to comment
Megosztás:

Most mit tudok tenni ?? Siettem és inditoztam. De mi miatt szivatta túl magát :excl:??

Tegnap néztük, nincs is alatta katalizátor :| Pedig van rajta sportdob, direkt szereztem egy üres katalizátort, hogy majd kicserélem, de nincs sehol a kati :( És autónak sportdobbal hangja sincs, azthittem katalizátor folytja le ennyire

Meglesz rendelve a szett 18e, és rendbe lesz rakva, csak idő kérdése. Azóta elég szépen megyeget. Remélem a hengerfala meg a dugattyú még épp, sztetek ilyenkor milyen szokott lenni?

Ha nem volt gyűrűtörés, akkor nagy esélyed van a jó állapotú dugattyúra és ép hengerfalra. Nekem 220000km-nél még látszott a gyári hónolás, szóval szinte semmit sem kopott.

Link to comment
Megosztás:

Atesz857!

Van valami fejlemény a verdával?

Szia! Köszönöm kérdésed. Sajnos ugyanaz,multkor kimostam tisztito folydékkal hátha furattömödés meg utána ráöntöttem egy ilyen "csodaszert" ilyen regenerálo folyadékot aztán járt vagy 30 45 percet az olajlámpa meg nemvilágit namondom akkor probakör aha kb fél kilométer aztán kigyulladt. Pedig a szelepeknél olyan szépen spriccel az olaj nemértem. Most az lessz hogy nincs más fötengely köszörülés addig meg áll. A c16nz motorba tányéros vagy sima sik felületü lendkerék van?

Link to comment
Megosztás:

Szia! Köszönöm kérdésed. Sajnos ugyanaz,multkor kimostam tisztito folydékkal hátha furattömödés meg utána ráöntöttem egy ilyen "csodaszert" ilyen regenerálo folyadékot aztán járt vagy 30 45 percet az olajlámpa meg nemvilágit namondom akkor probakör aha kb fél kilométer aztán kigyulladt. Pedig a szelepeknél olyan szépen spriccel az olaj nemértem. Most az lessz hogy nincs más fötengely köszörülés addig meg áll. A c16nz motorba tányéros vagy sima sik felületü lendkerék van?

Hijj, az nem jó :excl:

Megnézted azt a szelepet az olajpumpánál amit Tgabika említett?

Link to comment
Megosztás:

Hijj, az nem jó :excl:

Megnézted azt a szelepet az olajpumpánál amit Tgabika említett?

Persze nemis egyszer olyan tiszta mint állat de kitöröltem a dugattyun nemlátok sérülést csak egy kis felületi kopás de az van a régin is amit 1 éve szedtem ki belöle de azzal a dugattyuval is ezt csinálja szoval szerintem nem az a rossz:(

Link to comment
Megosztás:

Persze nemis egyszer olyan tiszta mint állat de kitöröltem a dugattyun nemlátok sérülést csak egy kis felületi kopás de az van a régin is amit 1 éve szedtem ki belöle de azzal a dugattyuval is ezt csinálja szoval szerintem nem az a rossz:(

Pff... Az nem gut :excl:

Ha jól emlékszem, nem volt még széthúzva a blokk, ugye? Hajtókarcsapágyak is a régiek benne?

Link to comment
Megosztás:

Pff... Az nem gut :excl:

Ha jól emlékszem, nem volt még széthúzva a blokk, ugye? Hajtókarcsapágyak is a régiek benne?

Széthuzva? Ha a hengerfejre gondolsz nemvolt még leszedve de nemértem mire gondolsz. Hajtokar csapágyak tavaj lettek cserélve. Akkor 0-ásak voltak benne de lehet abbolis már tulméreteset kellet volna venni a kopás miatt de ment vele ugyhogy nemtudom. A nagyobb gond hogy most meglett véve és beis lett rakva a 0-ás fötengelycsapágysor ami igy hmmm nemérek vele már semmit.

Link to comment
Megosztás:

Széthuzva? Ha a hengerfejre gondolsz nemvolt még leszedve de nemértem mire gondolsz. Hajtokar csapágyak tavaj lettek cserélve. Akkor 0-ásak voltak benne de lehet abbolis már tulméreteset kellet volna venni a kopás miatt de ment vele ugyhogy nemtudom. A nagyobb gond hogy most meglett véve és beis lett rakva a 0-ás fötengelycsapágysor ami igy hmmm nemérek vele már semmit.

Igen, arra gondoltam.

Huhh, várj, ez új :excl:

Tehát volt már hajtókarcsapágy is cserélve. Gondolom nem volt volt kopás vagy berágódás csak a (régi) csapágyakon.

És már a főtengelycsapágyakat is kicserélted? Ezeket mikor? Ugyanaz a hiba? Hogy nézett ki a főtengely a csapágyak alatt? Esetleg kép a régi csapágyakról?

Link to comment
Megosztás:

Igen, arra gondoltam.

Huhh, várj, ez új :excl:

Tehát volt már hajtókarcsapágy is cserélve. Gondolom nem volt volt kopás vagy berágódás csak a (régi) csapágyakon.

És már a főtengelycsapágyakat is kicserélted? Ezeket mikor? Ugyanaz a hiba? Hogy nézett ki a főtengely a csapágyak alatt? Esetleg kép a régi csapágyakról?

Hajtokarcsapágy az tavaj volt cserélve kb ilyentájt a fötengelycsapágyakat most cseréltem hogy elöjött ez a probléma. A régi csapágyak azok enyhén karcosak voltak volt amibe enyhén beleakadt a körmöm. De az ujjakkal 1 bárral nöt a hideg olajnál mért nyomás.De másranemtudok már gondolni csak arra hogy a tengely kopot tolyásra vagy csak szimplán kopott és a meleg olaj ott tud szökni,nemtudom.

Link to comment
Megosztás:

Hajtokarcsapágy az tavaj volt cserélve kb ilyentájt a fötengelycsapágyakat most cseréltem hogy elöjött ez a probléma. A régi csapágyak azok enyhén karcosak voltak volt amibe enyhén beleakadt a körmöm. De az ujjakkal 1 bárral nöt a hideg olajnál mért nyomás.De másranemtudok már gondolni csak arra hogy a tengely kopot tolyásra vagy csak szimplán kopott és a meleg olaj ott tud szökni,nemtudom.

Modik nemigazán fognak örülni a helyesírásod miatt! :excl:

Link to comment
Megosztás:

Csütörtökön vagy pénteken megjön a váltóút rövidítő Dogeba-tól! Majd írok róla beszámolót mi a véleményem!:(

Előre-hátra vagy oldalra rövidít?

Esetleg mind?

Ezt láttad már?

http://translate.googleusercontent.com/tra...V1--ZWg3cyKPaWw

Meg ezt.

http://translate.googleusercontent.com/tra...T9QsX1dXhh7s7nA

Lengyelből szabadon a gugli által. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.