Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Szeva!Olvasom itt a dolgokat.Te miért nem viszed vissza az autót?Vissza a pénzt,meg a kocsit.Olyan nincs hogy nem adja vissza!Mert ezzel csak rábaszás lessz.Én is voltam ilyesmibe sajnos.Szerintem nem hiába cserélte el a kocsit.Te dolgod te én visszavinném.Az nem jó ha eladod mert a nyakadra fognak járni azok akiknek eladtad.És bizony előbb vagy utób de elviszik azt a szart ha végrehajtás van kiadva rá.Egy év alatt kamatozik is az szépen:)Hát sok sikert <_<

1., Az ember szőrén-szálán eltűnt, meg sem lehet találni, nemhogy visszakérni tőle a pénzt.

2., És ha mégis meglesz az ember de nem adja vissza akkor mit csinálsz? Megvered? Attól még nem lesz pénzed, ráadásul fel is jelenthet testi sértésért...

Az erőszak nem megoldás mindenre...

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Szeva!Olvasom itt a dolgokat.Te miért nem viszed vissza az autót?Vissza a pénzt,meg a kocsit.Olyan nincs hogy nem adja vissza!Mert ezzel csak rábaszás lessz.Én is voltam ilyesmibe sajnos.Szerintem nem hiába cserélte el a kocsit.Te dolgod te én visszavinném.Az nem jó ha eladod mert a nyakadra fognak járni azok akiknek eladtad.És bizony előbb vagy utób de elviszik azt a szart ha végrehajtás van kiadva rá.Egy év alatt kamatozik is az szépen:)Hát sok sikert <_<

Mert már beszéltem a csávóval, ő se tudta, nincs pénze, se autó már.

Úgy adnám el, hogy Zentai Márk eladó, amit én nem töltöttem ki a vevő részét.

Nem végrehajtás, csak záradék, de már 1 éve, és nincs körözés alatt az autó.

Link to comment
Megosztás:

1., Az ember szőrén-szálán eltűnt, meg sem lehet találni, nemhogy visszakérni tőle a pénzt.

2., És ha mégis meglesz az ember de nem adja vissza akkor mit csinálsz? Megvered? Attól még nem lesz pénzed, ráadásul fel is jelenthet testi sértésért...

Az erőszak nem megoldás mindenre...

De tgabika, hiába teszek feljelentést, a szomszédja mondja, hogy az embert nem lehet megtalálni, már sokszor és sokszor keresték ott a bejelentett ciménél, de már mióta nem látta senki se. Annyit tenne a rendőrség, hogy lefoglalná az autót, elinditani a peres ügyet, amiből sose lenne semmi, mert nem tudnák behajtani a pénzt, se megbüntetni, mert nyoma veszett

Link to comment
Megosztás:

De tgabika, hiába teszek feljelentést, a szomszédja mondja, hogy az embert nem lehet megtalálni, már sokszor és sokszor keresték ott a bejelentett ciménél, de már mióta nem látta senki se. Annyit tenne a rendőrség, hogy lefoglalná az autót, elinditani a peres ügyet, amiből sose lenne semmi, mert nem tudnák behajtani a pénzt, se megbüntetni, mert nyoma veszett

...pontosan így van, de emiatt pár hét/hónap után lezárnák az ügyet, megállapítanák hogy te jóhiszemű áldozat vagy és visszakapnád az autót. És ez a lényeg, nem?

Link to comment
Megosztás:

1., Az ember szőrén-szálán eltűnt, meg sem lehet találni, nemhogy visszakérni tőle a pénzt.

2., És ha mégis meglesz az ember de nem adja vissza akkor mit csinálsz? Megvered? Attól még nem lesz pénzed, ráadásul fel is jelenthet testi sértésért...

Az erőszak nem megoldás mindenre...

:angry: Hát mondtam én hogy verje agyon?Eszemben sem volt hogy verekedjen. <_<

Link to comment
Megosztás:

...pontosan így van, de emiatt pár hét/hónap után lezárnák az ügyet, megállapítanák hogy te jóhiszemű áldozat vagy és visszakapnád az autót. És ez a lényeg, nem?

De jó is lenne ha így lenne. Jogifórumon utána kérdezek, hogy ha nem találják a csávót akkor mennyi időt vesz igénybe <_<

Link to comment
Megosztás:

Pedig sajna igaza volt az ügyvédnek... gondolj bele, ha úgy lenne ahogy te mondod, akkor én simán eladhatnám a te neveden levő autót úgy hogy veled soha nem is találkoztam, csak az autó van nálam. Mondjuk mert elloptam a házatok elől. <_<

Ez sajnos az eladó szempontjából csalás, a tietekből meg (merthogy tisztázatlan eredetű nagy értékű vagyontárgyat vettetek), minimum orgazdaság, ami ugye törvényileg büntethető. És a jóhiszeműség ami esetetekben fennáll, is maximum enyhítő körülmény, de nem mentség, tehát ettől nem fogják "elnézni" nektek amit tettetek. :angry:

Itt azért hozzátenném, hogy a "jogtiszta" kereskedők is alkalmazzák ezt az eljárást, bár az elmúlt években szigorítottak a gyakorlaton, ha jól tudom (ha nem adja tovább "x" időn belül, akkor cégre kell venni a járművet) . Azelőtt ezt vég nélkül lehetett csinálni. Gyanítom, hogy most is élő eljárás.

Csupán egy értékesítési megbízás kell, hogy jogodban áll eljárni. (jelen helyzetben persze ez is okirat hamisítás, de nem is ez a lényeg). Nem érzem valósnak az ügyvéd válaszát.

Persze lehet ez már nem műkszik, javítsatok ki, ha tévedek.

Link to comment
Megosztás:

Már az is meglepő, hogy egy német autó tulajdonosa bármilyen franciáért képes lelkesedni. :P

Azokkal nekem nincs pozitív tapasztalatom.

Egy '86-os Galangt volt számomra kellemes tapasztalat. Tetszett a dupla fényszórója, és a rövid váltókart... (1.8-as motorral).

Az előző melóhelyemen is Berlingók és C15-ök voltak. Nem rosszabbak az átlagnál. :angry:

Mondjuk Ford Fosion nem kellene, 80 km-t hajtottam múltkoriban, de mintha 1 deszkán ültem volna. <_<

A mamikánk Clio-ja sem jön be. Meg a húgom Ignise se. :P

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a híreszteléseded :D

Gondolom a Vectra társak se tudnak segíteni. Nem lakik senki se Hatvan-ba? hátha ismerné azt a bizonyos személyt.

Én már csak ilyen vagyok, viszem a hírt mindenfele... :P

Megint olvasgattam a fejleményeket hát ez kezd egyre durvább lenni... :angry: :P Nem irigyellek moti, nagyon belenyúltál abba a bizonyosba.. <_< :P :P

Link to comment
Megosztás:

Én a helyedben elbontanám és eladogatnám az alkatrészeket. A maradéknak meg flex és irány a vastelep!

Szerintem egy ilyen autóval csak bajod lesz!

Akár igazoltatásnál, de lehet még műszakin is.

Ennek a variációnak,azonban az a hátránya, hogy idő mire eladogatod, és addig sinc kocsid.

Nem lehet megtalálni a tulajdonost pfff Voltunk a házánál, már onnan 1 éve kilakoltatták őket, nem is az övéké volt a ház, hanem valami nyaraló és oda költöztek be. Már 1 éve nem látta a szomszédjuk, rendőrök, behajtók is keresték és azóta se találják. Állítólag Pesten bujkál valahol, neve Halászi Lajos. Reménytelen lesz megtalálni, ha rendőrök se találják.

Itt van három lehetőség.

Vagy eladóm, avagy elcserélem valamire, és akkor mások kinylodnak

Vagy valahogy átíratom (venni egy töröttet, ami íratható) vagy valahogy nem lehet az okmányba megcsinálni? Pl. nincs forgalmi meg törzsköny és akkor regisztrációs díj vagy valami?

Vagy gondolkoztam hazafele, az embert úgyse találják, feljelentéssel nem érek semmit, mert nem tudják hol van, mi van akkor, ha írok egy kölcsönadási szerződést és használom az autót, mert úgy nem lehet használni, hogy nem íratom át, mert Halászi Lajos nevére nem tudok biztosítást kötni.

Sztetek melyik lenne a legjobb???

Link to comment
Megosztás:

Nah én lehet kilépek a közösségből...Találtam egy szép kis Punto-t. :P

Úgy látszik fogyatkoznak a Vectrások... <_< :P Bár az olasz autókról nekem se túl jó a véleményem, de hát attól még ki lehet fogni a jót! :angry: A Corsa topicban moti is egy Alfán gondolkodik, bár én biztosan nem vennék olyan autót! Na mindegy, ez csak az én véleményem! :P :P

Link to comment
Megosztás:

Úgy látszik fogyatkoznak a Vectrások... <_< :P Bár az olasz autókról nekem se túl jó a véleményem, de hát attól még ki lehet fogni a jót! :angry: A Corsa topicban moti is egy Alfán gondolkodik, bár én biztosan nem vennék olyan autót! Na mindegy, ez csak az én véleményem! :P :P

Azóta már más :P

350e van a használtauton egy vectra, szürke, tuningolt, nézzétek meg, az írt, hogy érdekelne e.

De így nem nagyon merem elcserélni :S

Írta a srác, hogy menjek el az előző tulajdonoshoz kérjek töle adásvételit, és aláírja a vevő részét ő, így nekem nem küldenek ki átirási költséget.

Sztetek? ígyis megszivhatom?

Link to comment
Megosztás:

Azóta már más :angry:

350e van a használtauton egy vectra, szürke, tuningolt, nézzétek meg, az írt, hogy érdekelne e.

De így nem nagyon merem elcserélni :S

Írta a srác, hogy menjek el az előző tulajdonoshoz kérjek töle adásvételit, és aláírja a vevő részét ő, így nekem nem küldenek ki átirási költséget.

Sztetek? ígyis megszivhatom?

Melyik az?? Ez az?? Legalábbis ezt találtam 350-ért.... <_<

Link to comment
Megosztás:

Nah én lehet kilépek a közösségből...Találtam egy szép kis Punto-t. :P

Olasz? Hmm, ott meg elektromos problémákra készíts magad! Sajna tapasztalat (Fiat moci a Polskimban).

Az öreg 1.1-es Uno-mnak nem volt semmi elektromos gondja. Ment mint a veszett egér. :P Ja, az év autója volt 84-ben. :angry: :P

A Fiat b*zi komám szerint nem véletlenül lett 9x is e cím birtokosa. <_<

Link to comment
Megosztás:

Úgy látszik fogyatkoznak a Vectrások... <_< :P Bár az olasz autókról nekem se túl jó a véleményem, de hát attól még ki lehet fogni a jót! :angry: A Corsa topicban moti is egy Alfán gondolkodik, bár én biztosan nem vennék olyan autót! Na mindegy, ez csak az én véleményem! :P :P

Nem igazán vágyok olasz autóra, de barátnőmnek jó tapasztalatai vannak.

Persze ki adná oda az Opeljét, hogy a barátnőjének legyen egy Puntója (ami egyébként közös lenne :P)

Egyébként ő lenne: http://www.hasznaltauto.hu/auto/fiat/punto...1.2_elx-4553433

Link to comment
Megosztás:

Te figyu!

Nem tanultál az eddigiekből? Autót sose a kínálati piac legaljából válassz! Az a B Vectra (akármit is írnak róla) körbe volt törve (elöl a géptető, hátul a hátsó lökös áll el), a vezetőülése szétülve, és mivel szemérmesen hallgatnak a futott kilométerekről, gondolom nem egy keveset futott autóról van szó. És ezeket még csak a képek alapján állapítottam meg, az autót ténylegesen megnézve gondolom fény derülne még egy-két apróságra...

A V2000 amúgy nem volna rossz, de ennyiért klíma nélkül elég drága sztem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.