Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Szörnyű, de sajnos igazatok van.

Egyébként nem is tudom igazából mi mást vennék...

Ha van olyan amit "be mertek vallani", arra kíváncsi lennék. :P

A céges Berlingóval (2.0 HDI) nagyjából megvagyok elégedve.

Bár az elmúlt 1 évben kb. 250eft volt a javítási költsége. :angry:

Csak a kötelező szervizek. 1 hátsó híd csere + tranzisztorok cseréje a fűtésnél ami gyári hiba volt.

Ebből a híd 110eft. <_<

A havernek ugyanilyen motorral szerelt Expertje is bejön. Valamiért komálom a dobozosokat. :P

Link to comment
Megosztás:

A céges Berlingóval (2.0 HDI) nagyjából megvagyok elégedve.

Bár az elmúlt 1 évben kb. 250eft volt a javítási költsége. :P

Csak a kötelező szervizek. 1 hátsó híd csere + tranzisztorok cseréje a fűtésnél ami gyári hiba volt.

Ebből a híd 110eft. <_<

A havernek ugyanilyen motorral szerelt Expertje is bejön. Valamiért komálom a dobozosokat. :D

Hát nem tudom! Én a cégnél 2 Berlingot is hajtok de szerintem nem az igaziak! :P Van egy 1.8-as benzines, hát az szerintem katasztrófa megbízhatóság terén (bár lehet hogy az is beszél belőlem hogy azzal robbantam le ősszel) :P . Tavaly amúgy erre az autóra a cég közel 700 ropit költött javíttatásokra.. Jó mondjuk ebben volt egy kb. 80eFt-os kocc általam, belecsúsztam az előttem lévő autóba! ;)

A másik Berlingo ami viszont diesel, azzal mondjuk nincsenek nagy gondok, csak mondjuk kicsit lomhának tartom! Lehet hogy az is benne van hogy 1 éve ég a műszerfalon a check engine lámpa, de nem képesek megcsinálni, nem tudják orvosolni a hibát.. Frankó szervíz, de ez mást téma, hagyjuk.. :angry: :P

Link to comment
Megosztás:

Miért rántaná ki?<_< Nekem 7" széles és et35ös felnik vannak fenn. Ez még pont jó. Ennél szélesebb lenne beleérne hátul a sárvédő ívbe, illetve elől is. Amúgy ezek oldalanként 3,5centivel vannak kijjebb mint a gyári felni, tehát 7centivel szélesebb a nyomtáv. Elég jól fekszi az utat.. :angry:

Hali!

Régen jártam erre! :P

Nem kötekedésképpen de az ET35 nem azt jelenti, hogy a kerék 3,5 cm-rel van kijjebb a gyárinál. A Vectra gyári felnijének ET száma 49. Ehhez képest az ET35 14 mm-rel van kijjebb. Tehát nem 7 cm-rel szélesebb a futómű hanem csak 28 mm-rel. Az, hogy mikor ér bele a gumi a sárvédőbe meg nem csak az ET számtól függ, hanem a gumi méretétől is. Ami az avataromon látszik felni is 7,5X16 colos volt ET 35. Mikor megvettem akkor egy kopottas Good Year Eagle F1 gumi (205/45R16 méretben) volt rajta ami - ha sokan (4-5) ültünk az autóban és egy döccenőn mentünk át - besúrolt. Aztán vettem egy garnitúra Dayton D300 gumit szintén 205/45R16 méretben és láss csodát nem ért bele soha. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem minden gumi egyforma még akkor sem ha minden paramétere megegyezik. Az a biztos ilyen esetben, ha az ember felrakja próbaképpen és vagy 2-3 nagydarab cimboráját megkéri, hogy üljön a csomagtartó peremére. Az kellőképpen lenyomja az autó farát és kiderül vajon beleér-e vagy sem! :P

Link to comment
Megosztás:

köszi Öcsibácsi!

nekem most 14" 185/70 es lemezfelni/gumi van fenn! <_<

Alufelni és gumi vásárlás elött állok és nagy dillemába vagyok!ET számot és stb.illetöleg

Szia!

Mekkora felnit szeretnél és milyen gumival? Úgyértem, hogy úthengeres legyen, mittomén 215/XRZ vagy ilyen feszülős stílusú 165/45RZ?

Az ET számot illetően csak annyit fűznék hozzá, hogy ET35 és ET49 között nézelődj!

Link to comment
Megosztás:

Akkor ha ezeket fel teszem a vekire, szerinted ez ki rántja? Szélesebb a gyári méretnél! <_<

http://www.vatera.hu/borbet_alufelni_1447217364.html

Et méretet kérdezzél.. Jó lehet. ha az Et megfelelő. A szélesség nem függ össze a kormány "rántásával", de ha kicsi az Et szám azt megérzed, tapasztalat, már azt a 10mm nagyon észre lehet venni (Et25-35).

Nekem volt et35 7j széles 17es, 225/45 belevert ha hátul ültek (pont jó volt nem lógot ki, csak a gumi ért bele a perem szélébe). 205/40el viszont hibátlan volt. kell egy megfelelő gumi méret, meg ne lógjon ki a kasztni alól és kész:)

Link to comment
Megosztás:

Miért rántaná ki?<_< Nekem 7" széles és et35ös felnik vannak fenn. Ez még pont jó. Ennél szélesebb lenne beleérne hátul a sárvédő ívbe, illetve elől is. Amúgy ezek oldalanként 3,5centivel vannak kijjebb mint a gyári felni, tehát 7centivel szélesebb a nyomtáv. Elég jól fekszi az utat.. :angry:

Pontos választ nem tudok, máshogy kapja a terhelést, geometriája is változik, és nehéz megtartani, de mint irtam a KISEBB Et számnál ami az én esetemben 25 volt!

Link to comment
Megosztás:

A céges Berlingóval (2.0 HDI) nagyjából megvagyok elégedve.

Bár az elmúlt 1 évben kb. 250eft volt a javítási költsége. :angry:

Csak a kötelező szervizek. 1 hátsó híd csere + tranzisztorok cseréje a fűtésnél ami gyári hiba volt.

Ebből a híd 110eft. <_<

A havernek ugyanilyen motorral szerelt Expertje is bejön. Valamiért komálom a dobozosokat. :P

Már az is meglepő, hogy egy német autó tulajdonosa bármilyen franciáért képes lelkesedni. :P

Azokkal nekem nincs pozitív tapasztalatom.

Egy '86-os Galangt volt számomra kellemes tapasztalat. Tetszett a dupla fényszórója, és a rövid váltókart... (1.8-as motorral).

Link to comment
Megosztás:

Már az is meglepő, hogy egy német autó tulajdonosa bármilyen franciáért képes lelkesedni. <_<

Azokkal nekem nincs pozitív tapasztalatom.

Egy '86-os Galangt volt számomra kellemes tapasztalat. Tetszett a dupla fényszórója, és a rövid váltókart... (1.8-as motorral).

Egy ismerősőmék csak a citroenre esküsznek. van egy berlingojuk 2.0hdi, nagyon jól megy, és elég jól állja a strapát, ezenfelül egy c5 annak a váltójával volt vmi anno de gariba megcsinálták, meg egy xm amibe már vagy 500e van(ebbe turbó csere volt) de különösebb motorikus gond nem volt egyikkel se.

De hát kinek mi:D halkan megjegyzem, nekem se kellene francia autó, attól függetlenül:)

Link to comment
Megosztás:

Skacok! Moti rendesen megszívta a Corsájával! :angry: Most olvasom a Corsa B topicban hogy az az autó amit a Vectráért cserélt, végrehajtás alatt áll! Nem is tudta átíratni a kocsit... :P Ebbe rendesen belesétált.. <_<

Köszönöm a híreszteléseded :P

Gondolom a Vectra társak se tudnak segíteni. Nem lakik senki se Hatvan-ba? hátha ismerné azt a bizonyos személyt.

Link to comment
Megosztás:

Most mi lesz a további menetrend?

Nem szeretnék alaptalan okoskodásba bonyolódni, de végrehajtás alatt álló vagyontárgy tulajdonjoga nem átruházható, tehát az ügylet egyértelműen jogtalan, illetve törvénytelen, tehát a felek vissza kell, hogy csinálják a történteket. De ezzel valószínüleg nem mondtam újat.

Mit mond a másik fél?

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretnék alaptalan okoskodásba bonyolódni, de végrehajtás alatt álló vagyontárgy tulajdonjoga nem átruházható, tehát az ügylet egyértelműen jogtalan, illetve törvénytelen, tehát a felek vissza kell, hogy csinálják a történteket. De ezzel valószínüleg nem mondtam újat.

Jogilag valóban így van, de ha az eladó időközbe már elverte a pénzt amit kapott érte, akkor ki jár jól azzal ha visszacsinálják a történteket? Moti visszaadja a Corsát, ez eddig rendben, de emberünk nem tud pénzt adni mert már nincs neki, akkor nem marad más mint a per, ami meg megint csak évekig elhúzódik, és addig se pénz, se autó. <_< Mindenképp szemét ügy ez, én mondtam...

Link to comment
Megosztás:

Jogilag valóban így van, de ha az eladó időközbe már elverte a pénzt amit kapott érte, akkor ki jár jól azzal ha visszacsinálják a történteket? Moti visszaadja a Corsát, ez eddig rendben, de emberünk nem tud pénzt adni mert már nincs neki, akkor nem marad más mint a per, ami meg megint csak évekig elhúzódik, és addig se pénz, se autó. <_< Mindenképp szemét ügy ez, én mondtam...

Elolvastam a B Corsa topicban a novellát... hát ez nem semmi.

Minden hozzászólásban van némi igazság, de a végső döntést, hogy megteszi/megteszed-e a feljelentést, egyéni érdekkörben kell mérlegelni. A behajtó céget mindenképpen messzire el kell kerülni, mivel őket az emberi oldala nem érdekli.

Ha a törvényre bízod magad, akkor is veszíthetsz, viszont remélhetőleg kevesebbet. Így azonban nem lehet egyebet, felróni, mint hogy jóhiszímű voltál és átvágták.

Ha ügyeskedsz, az ugyanúgy visszakövethető, mint az aki motinak eladta és aki így, véleményem szerint szintén büntethetővé vált.

Erről azonban mindenképpen érdemes lenne egyeztetni egy valóban kompetens ügyvéddel! Egy lelkiismeretes ügyvéd még pénzt sem kér ezért, csak a tényleges munkáért, amire megmondja, hogy érdemes-e belevágni!

Debreceni ügyvédet tudok ajánlani, de garanciát nem tudok vállalni, a hozzááértését illetően, mert csak tanácsadásig jutottunk (nem volt érdemes tovább vinni a dolgot).

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet megtalálni a tulajdonost pfff Voltunk a házánál, már onnan 1 éve kilakoltatták őket, nem is az övéké volt a ház, hanem valami nyaraló és oda költöztek be. Már 1 éve nem látta a szomszédjuk, rendőrök, behajtók is keresték és azóta se találják. Állítólag Pesten bujkál valahol, neve Halászi Lajos. Reménytelen lesz megtalálni, ha rendőrök se találják.

Itt van három lehetőség.

Vagy eladóm, avagy elcserélem valamire, és akkor mások kinylodnak

Vagy valahogy átíratom (venni egy töröttet, ami íratható) vagy valahogy nem lehet az okmányba megcsinálni? Pl. nincs forgalmi meg törzsköny és akkor regisztrációs díj vagy valami?

Vagy gondolkoztam hazafele, az embert úgyse találják, feljelentéssel nem érek semmit, mert nem tudják hol van, mi van akkor, ha írok egy kölcsönadási szerződést és használom az autót, mert úgy nem lehet használni, hogy nem íratom át, mert Halászi Lajos nevére nem tudok biztosítást kötni.

Sztetek melyik lenne a legjobb???

Link to comment
Megosztás:

Elolvastam a B Corsa topicban a novellát... hát ez nem semmi.

Minden hozzászólásban van némi igazság, de a végső döntést, hogy megteszi/megteszed-e a feljelentést, egyéni érdekkörben kell mérlegelni. A behajtó céget mindenképpen messzire el kell kerülni, mivel őket az emberi oldala nem érdekli.

Ha a törvényre bízod magad, akkor is veszíthetsz, viszont remélhetőleg kevesebbet. Így azonban nem lehet egyebet, felróni, mint hogy jóhiszímű voltál és átvágták.

Ha ügyeskedsz, az ugyanúgy visszakövethető, mint az aki motinak eladta és aki így, véleményem szerint szintén büntethetővé vált.

Erről azonban mindenképpen érdemes lenne egyeztetni egy valóban kompetens ügyvéddel! Egy lelkiismeretes ügyvéd még pénzt sem kér ezért, csak a tényleges munkáért, amire megmondja, hogy érdemes-e belevágni!

Debreceni ügyvédet tudok ajánlani, de garanciát nem tudok vállalni, a hozzááértését illetően, mert csak tanácsadásig jutottunk (nem volt érdemes tovább vinni a dolgot).

A behajtócéget az autó sztem nem érdekli, mert már 1 éve eladta Halászi úr, és még nincs körözés alatt az autó.

Valahogy e-mail-be meg kellene kérdezni névtelenül, hogy mennyi tartozást kellene befizetni, hogy töröljék a záradékot.

Törvényre nem tudom bízni, mert Halászi Lajost lehetetlen megtalálni!

Ha eladnám az autót, akkor van egy adásvételi papírom, amin szerepel a Zentai Márk, ő vette meg Halászitól, és a vevő része nincs kitöltve, ezt adnám oda, és kitöltenék. <_<

Anyum volt ügyvédnél, és annyit mondott, hogy már anyum azzal okmány hamisitást követett el, hogy nem attól vette az autót, akinek a neve a forgalmiba szerepel. Ez sztem hülye nagyon

Mondta vigyük el a papírt, kitudja mit csinálna vele :angry:

Link to comment
Megosztás:

Anyum volt ügyvédnél, és annyit mondott, hogy már anyum azzal okmány hamisitást követett el, hogy nem attól vette az autót, akinek a neve a forgalmiba szerepel. Ez sztem hülye nagyon

Pedig sajna igaza volt az ügyvédnek... gondolj bele, ha úgy lenne ahogy te mondod, akkor én simán eladhatnám a te neveden levő autót úgy hogy veled soha nem is találkoztam, csak az autó van nálam. Mondjuk mert elloptam a házatok elől. <_<

Ez sajnos az eladó szempontjából csalás, a tietekből meg (merthogy tisztázatlan eredetű nagy értékű vagyontárgyat vettetek), minimum orgazdaság, ami ugye törvényileg büntethető. És a jóhiszeműség ami esetetekben fennáll, is maximum enyhítő körülmény, de nem mentség, tehát ettől nem fogják "elnézni" nektek amit tettetek. :angry:

Link to comment
Megosztás:

Szeva!Olvasom itt a dolgokat.Te miért nem viszed vissza az autót?Vissza a pénzt,meg a kocsit.Olyan nincs hogy nem adja vissza!Mert ezzel csak rábaszás lessz.Én is voltam ilyesmibe sajnos.Szerintem nem hiába cserélte el a kocsit.Te dolgod te én visszavinném.Az nem jó ha eladod mert a nyakadra fognak járni azok akiknek eladtad.És bizony előbb vagy utób de elviszik azt a szart ha végrehajtás van kiadva rá.Egy év alatt kamatozik is az szépen:)Hát sok sikert <_<

Link to comment
Megosztás:

Pedig sajna igaza volt az ügyvédnek... gondolj bele, ha úgy lenne ahogy te mondod, akkor én simán eladhatnám a te neveden levő autót úgy hogy veled soha nem is találkoztam, csak az autó van nálam. Mondjuk mert elloptam a házatok elől. <_<

Ez sajnos az eladó szempontjából csalás, a tietekből meg (merthogy tisztázatlan eredetű nagy értékű vagyontárgyat vettetek), minimum orgazdaság, ami ugye törvényileg büntethető. És a jóhiszeműség ami esetetekben fennáll, is maximum enyhítő körülmény, de nem mentség, tehát ettől nem fogják "elnézni" nektek amit tettetek. :angry:

Jaja sajnos ez igaz!

Link to comment
Megosztás:

Pedig sajna igaza volt az ügyvédnek... gondolj bele, ha úgy lenne ahogy te mondod, akkor én simán eladhatnám a te neveden levő autót úgy hogy veled soha nem is találkoztam, csak az autó van nálam. Mondjuk mert elloptam a házatok elől. <_<

Ez sajnos az eladó szempontjából csalás, a tietekből meg (merthogy tisztázatlan eredetű nagy értékű vagyontárgyat vettetek), minimum orgazdaság, ami ugye törvényileg büntethető. És a jóhiszeműség ami esetetekben fennáll, is maximum enyhítő körülmény, de nem mentség, tehát ettől nem fogják "elnézni" nektek amit tettetek. :angry:

Már bocs, de ez akkora nagy hülyeség.

Amit vettem vectrát, ahhoz is 4 adásvételi volt, 4 embertől, én voltam az 5. aki valóban átiratta és semmi se lett belőle.

Az nem büncselekmény, ha egy olyan embertől veszek autót, akinek nincs pénze átiratni és azért adja el.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.