Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

2012.03 kor jár le a műszakim. És piros matricát kapott. Érdekes, mert ugyanezzel a motorral rendelkező B vectrák meg már zöldet kaptak..<_<

Remélem nem kiabálom el, de úgy néz ki, hogy sikerül átíratni a forgalmiban a 2-est 4-esre :D

Iszonyat telefonálás után megtudtam, hogy van mód arra hogy mi is kapjunk kék (nem zöld) plakettet, mivel teljesíti az EuroII-es normát.

Két módja van:

1, Az egyszerűbb az hogy kérek az Opeltől (GM) egy igazolást a kocsimra (alváz- és motorszám), hogy teljesíti az ENSZ-EGB 83.02/B. (Euro-II.) előírásokat.

2, A vizsgaállomás motorkód alapján beazonosítja és kikeresi valamilyen NKH-s adatbázisból a normát és mindenki örül, bár ez a nehezebb út és őszintén szólva az első verziót javasolták.

Ma kaptam a hívást, hogy feladták az igazolást postán. Ha megjön és jó lesz akkor publikálok mindent lépésről lépésre elérhetőségekkel mindennel :D

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

sziasztok

kicsit elbizonytalanodtam olaj ügyben :D

az olvasottakon!

megrendeltem 5liter Mobil Super 3000 X1 5w-40-et!

lehet hogy castrol magnatec 10w40 et kellett volna a 92es c20ne 2000i vectrámba?

csak reménykedek hogy jó lesz bele a mobil

Télre ajánlottabb a kisebb hidegoldali viszkozitás (5W*). Szerintem nem döntöttél rosszul <_<

Link to comment
Megosztás:

Remélem nem kiabálom el, de úgy néz ki, hogy sikerül átíratni a forgalmiban a 2-est 4-esre <_<

Iszonyat telefonálás után megtudtam, hogy van mód arra hogy mi is kapjunk kék (nem zöld) plakettet, mivel teljesíti az EuroII-es normát.

Két módja van:

1, Az egyszerűbb az hogy kérek az Opeltől (GM) egy igazolást a kocsimra (alváz- és motorszám), hogy teljesíti az ENSZ-EGB 83.02/B. (Euro-II.) előírásokat.

2, A vizsgaállomás motorkód alapján beazonosítja és kikeresi valamilyen NKH-s adatbázisból a normát és mindenki örül, bár ez a nehezebb út és őszintén szólva az első verziót javasolták.

Ma kaptam a hívást, hogy feladták az igazolást postán. Ha megjön és jó lesz akkor publikálok mindent lépésről lépésre elérhetőségekkel mindennel :D

Nem kell elkiabálni, tuti hogy működik.

A Calibraclubban egy klubtag épp most intézte el hogy a C20NE motoros autója (ami ugye rosszabb környezetvédelmi normával rendelkezik mint az X20XEV) kék plakettet kapjon, méghozzá azon az alapon hogy ilyen plakettre nem csak azok az autók jogosulhatnak amelyek teljesítik a fent említett ENSZ-EGB előírást, hanem még azok a motorok is, amelyek '96 után lettek újonnan forgalomba helyezve, és a C20NE ilyen.

Más kérdés hogy effektíve ennek nem sok jelentősége van, mindössze annyi hogy piros zöldkártyamatricával szmogriadó esetén nem mehetsz be (az egyelőre még csak Budapesten kijelölt) szmogriadó-övezetbe, azaz a piros vonal által határolt részre, ezt leszámítva semmiféle hátrányt nem szenvedsz a piros matricával sem:

174463-20110215-gwBLSI.jpg

Link to comment
Megosztás:

Most én is olajat váltok. Castrol jön jutányos áron. Hjoe intézte.

A Total-tól már meg is váltam. Úgyis rosszul emlékeztem, már csak 1 kanna volt belőle.

Milyen és mennyiért (ha publikus)?

Nem kell elkiabálni, tuti hogy működik.

A Calibraclubban egy klubtag épp most intézte el hogy a C20NE motoros autója (ami ugye rosszabb környezetvédelmi normával rendelkezik mint az X20XEV) kék plakettet kapjon, méghozzá azon az alapon hogy ilyen plakettre nem csak azok az autók jogosulhatnak amelyek teljesítik a fent említett ENSZ-EGB előírást, hanem még azok a motorok is, amelyek '96 után lettek újonnan forgalomba helyezve, és a C20NE ilyen.

Más kérdés hogy effektíve ennek nem sok jelentősége van, mindössze annyi hogy piros zöldkártyamatricával szmogriadó esetén nem mehetsz be (az egyelőre még csak Budapesten kijelölt) szmogriadó-övezetbe, azaz a piros vonal által határolt részre, ezt leszámítva semmiféle hátrányt nem szenvedsz a piros matricával sem:

http://pics.coldline.hu/pics/174463-20110215-gwBLSI.jpg

Hmmm, jól hangzik <_<

Lehet tudni a Calibrás srác nevét? Kérdeznék tőle.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap volt egy kis esti műtét.

Este 6kor nekiálltam kideríteni, hogy mi a fenéért kopog meleg az az egy átkozott tőke.

Elővettem azokat a tőkéket amiket 2 hónapja vettem ki és döbbenten láttam, hogy INA mind. Átnézve őket láttam hogy érdemes velük foglalkozni kicsi, mivel szinte meg sincsenek kopva.

Szépen szétszedtem mindet és alaposan kitakarítottam, majd új olajjal (Magnatec 5W40) összeraktam őket. Aztán jött a csere, majd némi járatás és láss csodát némán teszik a dolgukat <_<

Már hidegen sem kopog az az egy (ezért cseréltem őket 2 hónapja).

Negyed 1kor raktam el az uccsó szerszámot.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell elkiabálni, tuti hogy működik............

ilyen plakettre nem csak azok az autók jogosulhatnak amelyek teljesítik a fent említett ENSZ-EGB előírást, hanem még azok a motorok is, amelyek '96 után lettek újonnan forgalomba helyezve, és a C20NE ilyen.

Más kérdés hogy effektíve ennek nem sok jelentősége van, mindössze annyi hogy piros zöldkártyamatricával szmogriadó esetén nem mehetsz be (az egyelőre még csak Budapesten kijelölt) szmogriadó-övezetbe, azaz a piros vonal által határolt részre, ezt leszámítva semmiféle hátrányt nem szenvedsz a piros matricával sem:

Őszintén szólva ezt az egész évjárathoz kötött dolgot, én egy baromságnak tartom. Az enyém 94-es ráadásul dízel, és alapból 4-es kategória van megjelölve a forgalmiban, tehát gond nélkül kaptam a kék matricát. Nehezen hiszem el, hogy egy ugyanilyen idős benzines motor környezetszennyezőbb, mint egy öreg gázolajfaló.

Én annak a piros területnek majdnem a közepébe járok minden nap dolgozni, így igencsak érzékenyen érintene, ha nem mehetnék be. Bizony a piros matrica országosan jelent hátrányt, mert amelyik városban szmogriadót trombitálnak, oda a fekete és piros matricás autóknak a riadó ideje alatt nem lehet behajtani, vagy ha ott laknak nem használhatják az autóikat. <_<

Link to comment
Megosztás:

Castrol Magnatec 10W40, de csak ha a számla nálam lesz, akkor tudok árat is.

28E volt az összes cucc, benne a gyűrűszett, olaj+szűrő, légszűrő, tőmítéskészlet.

Anyuka örült? <_<

Az elég barátinak tűnik!

Hát már régen aludt, mire beértem :D Előtte meg szorgosan okosodott idebent a hidrotőkék világából :D

Link to comment
Megosztás:

Castrol Magnatec 10W40, de csak ha a számla nálam lesz, akkor tudok árat is.

28E volt az összes cucc, benne a gyűrűszett, olaj+szűrő, légszűrő, tőmítéskészlet.

Öcsibácsi, hol szerezted ilyen olcsón be a cuccokat??? Pontosan miket vettél? Mi lesz a motoron végrehajtva, vagy csak gyürüzöd?

Link to comment
Megosztás:

Ti már jártatok úgy hogy pl. vateráról rendeltetek cuccot, de 1hét után sem érkezett meg? Pénzt elutaltam, gyerek meg is kapta, írt is, hogy ő is feladta a csomagot. Ez volt 10edikén. De a csomag még sehol :S

A termék linkje? Amúgy ennyit már nem késik a posta. Vagy elveszett, vagy kamuzik a srác <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.