Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

sziasztok

van egy 2000i c20ne 92-es vectrám!

a kérdésem az lenne hogy az alábbi olaj jó válsztás e?

mobil-super-3000-x1-5w-40

köszönöm

Nem írtad, hogy hány km van a kocsiban és hogy mennyi olajat fogyaszt (már ha fogyaszt és ugye miből).

Szerintem jó választás az 5w40-es, főleg ilyen hidegebb időkben.

Link to comment
Megosztás:

10W40 jobb lenne ebbe a motorba. De ha jó állapotban van, és nem eszi az olajat, akkor ez is tökéletes lesz bele.

köszi

olajat nem eszi

a szelepfedél tömitésnél kicsit veri kifele,de rajta vagyok a tömités cserén! <_<

apropó:paszta vagy tömités? :D

Link to comment
Megosztás:

Nem írtad, hogy hány km van a kocsiban és hogy mennyi olajat fogyaszt (már ha fogyaszt és ugye miből).

Szerintem jó választás az 5w40-es, főleg ilyen hidegebb időkben.

2 hete vettem még komoly olajfogyást nem vettem észre!

248 van benne óra szerint <_<

Link to comment
Megosztás:

köszi

olajat nem eszi

a szelepfedél tömitésnél kicsit veri kifele,de rajta vagyok a tömités cserén! :D

apropó:paszta vagy tömités? :)

Pasztával csak óvatosan <_< De mindkettő járható út. A paszta időigényesebb, de olcsóbb. A tömítés egyszerűbb, de drágább.

2 hete vettem még komoly olajfogyást nem vettem észre!

248 van benne óra szerint :D

Szerintem jó lesz az 5w40 neki. :D

Link to comment
Megosztás:

Pasztával csak óvatosan <_< De mindkettő járható út. A paszta időigényesebb, de olcsóbb. A tömítés egyszerűbb, de drágább.

C20NE esetén tudtommal a gyári ajánlás a szelepfedéltömítésnél a minőségi parafa tömítés, mindkét oldalán pasztázva. Én Victor Reinz pasztát használok, nálam bevált. Ja és a szelepfedél csavarjait csak az előírt nyomatékkal szabad meghúzni, mert ha túlhúzza akkor szétnyomja a tömítést és megintcsak engedni fogja az olajat.

Link to comment
Megosztás:

C20NE esetén tudtommal a gyári ajánlás a szelepfedéltömítésnél a minőségi parafa tömítés, mindkét oldalán pasztázva. Én Victor Reinz pasztát használok, nálam bevált. Ja és a szelepfedél csavarjait csak az előírt nyomatékkal szabad meghúzni, mert ha túlhúzza akkor szétnyomja a tömítést és megintcsak engedni fogja az olajat.

Nekem az 5W30 as olajtól elkezdett szivárogni a szelepfedél tömítésnél(pedig új volt alatta a tömítés, de nekem műanyag a szelepfedél) és én is körbekentem vékonyan a bronz színű Locktite pasztával, és azóta nem vettem észre szivárgást. Talán egy minimális a főtengely szimeringnél.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az 5W30 as olajtól elkezdett szivárogni a szelepfedél tömítésnél(pedig új volt alatta a tömítés, de nekem műanyag a szelepfedél) és én is körbekentem vékonyan a bronz színű Locktite pasztával, és azóta nem vettem észre szivárgást. Talán egy minimális a főtengely szimeringnél.

Lecseréltem a Dexost 5W40-es Castrol Magnatec-re. Sajnos még így is csattog melegen az egyik tőke, de hidegen sokkal csendesebb mint a GM olajjal <_< . Asszem ez volt az uccsó GM oil a verdában.

Amúgy valszeg sz@r valamelyik hidrotőke, pedig zsír új import cucc (Ebay) :D

Link to comment
Megosztás:

Lecseréltem a Dexost 5W40-es Castrol Magnatec-re. Sajnos még így is csattog melegen az egyik tőke, de hidegen sokkal csendesebb mint a GM olajjal <_< . Asszem ez volt az uccsó GM oil a verdában.

Amúgy valszeg sz@r valamelyik hidrotőke, pedig zsír új import cucc (Ebay) :D

Hát nem tom. Nekem semmi gondom nincs vele.. :D Most vagyok olyan 7ezer km nél ezzel az olajjal, és lekopogom, semmi fogyás. Hidegen míg nincs olajnyomásom nekem baszottul zörögnek a tőkék, de ezt a következő olajcserekor már orvoslom ezzel a a szelepes szűrővel.. :)

Link to comment
Megosztás:

Lecseréltem a Dexost 5W40-es Castrol Magnatec-re. Sajnos még így is csattog melegen az egyik tőke, de hidegen sokkal csendesebb mint a GM olajjal <_< . Asszem ez volt az uccsó GM oil a verdában.

Nálam a GM oil olyan habos lett, mint a tojásfehérje (10 ekm)... SOHA TÖBBET!

Valvoline 10W-40 és 15W-40 rendben.

Most ( Öcsibácsi tanácsát megfogadva) Aral Blue Tronic 10W-40 megy bele. Hátha...

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tom. Nekem semmi gondom nincs vele.. <_< Most vagyok olyan 7ezer km nél ezzel az olajjal, és lekopogom, semmi fogyás. Hidegen míg nincs olajnyomásom nekem baszottul zörögnek a tőkék, de ezt a következő olajcserekor már orvoslom ezzel a a szelepes szűrővel.. :D

Tudod mi az még amit furcsállok kicsit? 2300km volt az olajban és szinte korom fekete volt amikor leengedtem. Tudom ez egyrészről jó, mert a szuszpenzióban tartja a retket és nem a motorban rakodik le.

De akkor is fura hogy hogy lehet ennyi korom meg "kosz" ilyen rövid idő alatt az olajban. Kicsit úgy tűnt mintha "megégett" volna az olaj. Nah mindegy, majd figyelem a Magnatec-et, hogy ez hogy viselkedik.

Neked mikor jár le a műszaki? És milyen ZK matricád van most?

Link to comment
Megosztás:

Tudod mi az még amit furcsállok kicsit? 2300km volt az olajban és szinte korom fekete volt amikor leengedtem. Tudom ez egyrészről jó, mert a szuszpenzióban tartja a retket és nem a motorban rakodik le.

De akkor is fura hogy hogy lehet ennyi korom meg "kosz" ilyen rövid idő alatt az olajban. Kicsit úgy tűnt mintha "megégett" volna az olaj. Nah mindegy, majd figyelem a Magnatec-et, hogy ez hogy viselkedik.

Neked mikor jár le a műszaki? És milyen ZK matricád van most?

2012.03 kor jár le a műszakim. És piros matricát kapott. Érdekes, mert ugyanezzel a motorral rendelkező B vectrák meg már zöldet kaptak..<_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.