Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Megnézem neked. Szerintem van ilyenem. Mind3 csati kell?

Igen igen, mind háromra szükségem lenne, valamint még erre is: http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg már ha van ilyen az astrában. Ez a motorköteg másik végénél van, innen kapja a kapcsolt tápot az ecu.

ne mán! Ez durva! Az én kipufogómnak is kegyetlen hangja van, bizonyos fordulatokon nyöszörög, olyan 1700 körül meg úgy rezonál az egész, hogy már szégyellem, motorfékezést inkább mellőzöm is hogy csöndbe maradjon. Utasaim is szóvá tették már az ördögi zajokat, nameg az lpg miatt állandóan világít a MIL, meg a benzinszint jelző is folyton pirosba van, tiszta halálfélelembe lehetnek :DD

Fater nekem is alkotott pár hónapja; picit meg volt dőlve jobboldalra a kocsi -út szélén állok rendszerint vele- őmeg nézett egy olajszintet. Naná, hogy "alig volt benne". Töltött bele kb egy litert, hogy nívó maxig legyen. Namost miután egyenesbe állt a kocsi, meg az összes olaj lefolyt a karterba, nemgyőztem fecskendővel leszívni belőle kb 6,5 decit mire nívó 3/4 lett...

A többletfogyasztást a katalizátor hiánya, vagy az esetleges dugulás okozza?

Inkább a "dugulás" miatti fojtás következménye. Nélküle jobban megy, de több a károsanyag.

Thor kollega jól mondja, a dugulás volt az alapvető probléma, a károsanyag annyira nem érdekel, amúgy is meg akartam szabadulni a katalizátortól a későbbiekben. (egy jól megírt motorvezérlő+etanol, és nincs is gond a zöldkártyával) Csak hát ugye hogy ennyi idő alatt mennyi plusz benzint megevett... de hülye voltam,hamarabb rá kellett volna nézni.

Azonban az sem a legkedvezőbb, hogy most ott van egy üres ház, ahol a gáz hirtelen kitágul, ezáltal lelassul, ez is tudja fojtani a motort. Na meg általában azért valamelyest legalább kicsit úgy számolják a dolgokat, hogy ott az a katalizátor,annyira még se fogja már le a motort, így olyan a rendszer, amilyen. Ha kivesszük a katalizátort (amit sokan csinálnak, olcsó tuningként, betesznek helyette ilyen "gázgyorsító" meg hasonló csodadolgokat) felborul az eredeti rendszer, aztán ki tudja hogy az mit okoz. Lehet hogy semmit, de lehet, hogy ugyanúgy többet fog zabálni.

Ezért kell mindig rendszerben gondolkodni, ha valamihez nyúl az ember, ha nem akarunk katalizátort, akkor bizony komplett kipufogó rendszerről lehet csak szó, ha érdemi teljesítmény növekedést szeretnénk. (vagy hogy legalább rosszabb ne legyen) Ráadásul ha már a kipufogón változtatunk, az hatással van minden másra, mert a 4t motor is egy összefüggő rendszer, de ebbe most nem akarok belemélyedni.

'niuss'

sziasztok!az elsö ajtót hogy lehet szétszedni belülröl?hangszorócsere lenne!3 csavar fogja alul a müanyagot,de azt kihajtva még mindig nem enged!köszi

A lényeg, hogy határozott rántással vedd le, különben a bolha az ajtóban marad, és letépi a kárpitról a felfogatást.(ha 100x nem, akkor egyszer se csináltam még ilyet, de egy egy darab mindig leesik. két komponensű ragasztóval szoktam visszatenni.)

Egyébként tudja valaki hogy miért nem enged a fórum háromnál több hsz-t idézni egyszerre? Tegnap se ment, mindig azt írja a tagek száma nem egyezik, pedig de.

Más:

Ki mit tud a gyári (nem levehető) vonóhorogról? Hogy kéne annak állnia? Van egy eredetim, kábelellel, csatival, mindennel, de az a bajom, hogy amiről leszedtem vectra, azon is ki volt vágva a lökös egy kis részen, mert a horog beleért. Na ezt nem szeretném, viszont ha van eredeti gm-esem, (ami sokkal masszívabb mint az autoflexes) akkor már miért ne azt tegyem rá? Ráadásul akkor azzal elvileg többet is tudok vontatni.

Elgörbült volna talán? Vagy mi?

Meg A vectrához létezett e gyári távos központi? Vagy az csak a b-től volt? Szeretnék egyet, és ha létezett, akkor nem valami piaci gagyit tennék be, bár ha nem, akkor még mindig ott a b vecié.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

""Meg A vectrához létezett e gyári távos központi? Vagy az csak a b-től volt? Szeretnék egyet, és ha létezett, akkor nem valami piaci gagyit tennék be, bár ha nem, akkor még mindig ott a b vecié."""

Nekem piaci gagyi van benne és egy éve teszi a dolgát!5ezerért vettem és 5ezerért tette bele egy jó kis villamosságis!a bicskakulcsal voltak problémáim,a nyers kulcsot a városban nem tudták megcsinálni,hivatkozva arra hogy nincs hozzá gép!!szerencsére kulcsmásolós ismerös 10 perc alatt kireszelte "kézzel" :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Igen igen, mind háromra szükségem lenne, valamint még erre is: http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg már ha van ilyen az astrában. Ez a motorköteg másik végénél van, innen kapja a kapcsolt tápot az ecu.

Ilyeneket találtam az ECU mellett. Szerintem ezek nem azok. Biztos C16NZ-ből kell?

http://pics.coldline.hu/pics/530409-20120420-dyeJhS.jpg

Az utóbb linkelt csatiról 1 szemközti kép?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár napja megvettem életem 3 A Vectráját, válságautó gyanánt. Volt egy C16NZ, egy C20NE, most meg egy 5 ajtós, '95-ös X16SZ.

2x légzsák, ABS, szervó, napfénytető, fényszórómagasság állítás, kézre sötétedő visszapillantó. Kis rozsda ott, ahol kell (nyúlványok, alváz nem). Egyébként patent

Pár dologban talán tudtok segíteni:

  1. Szelepfedél kicsit csordogál, kicserélném a tömítést, de állítólag a kapható parafás tömítések 1-2 hónap után ugyanúgy engednek.
  2. Omega után furcsa a szervó nagy sebességnél, jól gondolom, hogy ebben nem sebességfüggő?
  3. Csomagtérajtó mosó fúvóka eltömödése gyakori gond? Ha nem, akkor valami más gikszer van, hogy nem jön a folyadék
  4. Vezető oldali ülés bal oldalának kiülése ennyi idősen nem csoda (nem vészes, de nem tart rendesen), van valami bevált módszer a javítására? Meg ráadásul nyikorog iss kicsit.....
  5. Bal első ablaktekerő gombja lejár, azt karral együtt kell majd cserélnem, mert szerintem a kar fogadó része iss kikopott....

Hát ennyi röviden, köszi előre iss, hacsak egyben iss tudtok okosat!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár napja megvettem életem 3 A Vectráját, válságautó gyanánt. Volt egy C16NZ, egy C20NE, most meg egy 5 ajtós, '95-ös X16SZ.

2x légzsák, ABS, szervó, napfénytető, fényszórómagasság állítás, kézre sötétedő visszapillantó. Kis rozsda ott, ahol kell (nyúlványok, alváz nem). Egyébként patent

Pár dologban talán tudtok segíteni:

  1. Szelepfedél kicsit csordogál, kicserélném a tömítést, de állítólag a kapható parafás tömítések 1-2 hónap után ugyanúgy engednek.
  2. Omega után furcsa a szervó nagy sebességnél, jól gondolom, hogy ebben nem sebességfüggő?
  3. Csomagtérajtó mosó fúvóka eltömödése gyakori gond? Ha nem, akkor valami más gikszer van, hogy nem jön a folyadék
  4. Vezető oldali ülés bal oldalának kiülése ennyi idősen nem csoda (nem vészes, de nem tart rendesen), van valami bevált módszer a javítására? Meg ráadásul nyikorog iss kicsit.....
  5. Bal első ablaktekerő gombja lejár, azt karral együtt kell majd cserélnem, mert szerintem a kar fogadó része iss kikopott....

Hát ennyi röviden, köszi előre iss, hacsak egyben iss tudtok okosat!!!

Szia!

1. Nem szabad "agyonhúzni", és én meg szoktam kenni tömítőpasztával mindkét oldalát, mielőtt felteszem.

2. Nem sebességfüggő. Ráadásul én amennyire tudom az omegában globoidcsigás kormánymű van, míg a veciben fogasléces. (javíts ki, ha tévedek)

3. Ha nem a fúvóka lesz, akkor az ajtó átvezetőjében eltört a cső. Azt kell összetoldani.

4. Sztem a csere a legegyszerűbb. De ha akarod szétszedheted, és kicserélheted a két oldali szivacsot. A másiké biztosan nincs annyira kiülve.

5. Karcsere...van is itthon vagy 4 db.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan esedékes lesz az olajcserém s ezzel kapcsolat lenne egy kérdésem. Opel olajszűrőt szereztem a kocsihoz s ezzel kapcsolatban kérdezném hogy mi a véleményetek róla?? Használt-e már valaki ilyen szűrőt?? Igazából 700Ft-ért vettem, tehát nem volt valami drága, pontosan ezért is kérdezném hogy az olcsósága miatt lehet-e vele gond?? Előre is köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan esedékes lesz az olajcserém s ezzel kapcsolat lenne egy kérdésem. Opel olajszűrőt szereztem a kocsihoz s ezzel kapcsolatban kérdezném hogy mi a véleményetek róla?? Használt-e már valaki ilyen szűrőt?? Igazából 700Ft-ért vettem, tehát nem volt valami drága, pontosan ezért is kérdezném hogy az olcsósága miatt lehet-e vele gond?? Előre is köszönöm a választ!

Tökéletesen megfelel. :)

Link to comment
Megosztás:

Tökéletesen megfelel. :)

Na, ennek örülök! :) Az az igazság hogy találtam végre egy jó kis Opelos boltot itt Pesten a 3.kerben s ott vettem olajszűrőt plusz légszűrőt a kocsiba. Szerintem egész jó áron (bár lehet hogy rácáfoltok), mert a légszűrőt 1000Ft-ért adta a srác. Az olajszűrőre mondta hogy az gyári, nekik nincs is más. :)

Link to comment
Megosztás:

Na, ennek örülök! :) Az az igazság hogy találtam végre egy jó kis Opelos boltot itt Pesten a 3.kerben s ott vettem olajszűrőt plusz légszűrőt a kocsiba. Szerintem egész jó áron (bár lehet hogy rácáfoltok), mert a légszűrőt 1000Ft-ért adta a srác. Az olajszűrőre mondta hogy az gyári, nekik nincs is más. :)

Ez gyári olajszürötöl már hülyét kapok hol kaptok gyárit 700ft sehol!!!

Hamisítvány higgyétek el készítek valamelyik nap képet egy eredeti gyáriról meg hamisítványról és meg mutatom mit kell nézni mert rá nézésre egyformák!!!

Link to comment
Megosztás:

Ez gyári olajszürötöl már hülyét kapok hol kaptok gyárit 700ft sehol!!!

Hamisítvány higgyétek el készítek valamelyik nap képet egy eredeti gyáriról meg hamisítványról és meg mutatom mit kell nézni mert rá nézésre egyformák!!!

Nah erre kíváncsi vagyok...

Link to comment
Megosztás:

Ez gyári olajszürötöl már hülyét kapok hol kaptok gyárit 700ft sehol!!!

A Patacsinál 843Ft most akcióban a gyári. (akció nélkül is 1010Ft, szóval nem egy észvesztő összeg)

Utángyártott (valami Vector gyártmány) most van 589, sőt noname 471Ft-ért is, na olyat tényleg nem vennék...

Link to comment
Megosztás:

A Patacsinál 843Ft most akcióban a gyári. (akció nélkül is 1010Ft, szóval nem egy észvesztő összeg)

Utángyártott (valami Vector gyártmány) most van 589, sőt noname 471Ft-ért is, na olyat tényleg nem vennék...

Cromaxnál is ugyanez a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Ez gyári olajszürötöl már hülyét kapok hol kaptok gyárit 700ft sehol!!!

Hamisítvány higgyétek el készítek valamelyik nap képet egy eredeti gyáriról meg hamisítványról és meg mutatom mit kell nézni mert rá nézésre egyformák!!!

Már aznap nem tudtam reagálni mert lejárt a hozzászólás limitem! :( Nos a helyzet az, hogy lehet hogy hülyének nézek ki de nem vagyok az! Azzal azért én is tisztában vagyok hogy valószínű hogy ez nem gyári szűrő, hiszen azt nem dobálnák utánam 700Ft-ért. Bár made in Poland van ráírva s nem made in China azért így is kételkedek a dolgokban! Igazából nekem az a lényeg hogy működjön, tegye a dolgát, ne legyen vele gond és kész! :)

A Patacsinál 843Ft most akcióban a gyári. (akció nélkül is 1010Ft, szóval nem egy észvesztő összeg)

Utángyártott (valami Vector gyártmány) most van 589, sőt noname 471Ft-ért is, na olyat tényleg nem vennék...

Akkor ezek szerint lehet hogy közel járok a gyári minőséghez!? :)

Link to comment
Megosztás:

Már aznap nem tudtam reagálni mert lejárt a hozzászólás limitem! :( Nos a helyzet az, hogy lehet hogy hülyének nézek ki de nem vagyok az! Azzal azért én is tisztában vagyok hogy valószínű hogy ez nem gyári szűrő, hiszen azt nem dobálnák utánam 700Ft-ért. Bár made in Poland van ráírva s nem made in China azért így is kételkedek a dolgokban! Igazából nekem az a lényeg hogy működjön, tegye a dolgát, ne legyen vele gond és kész! :) Akkor ezek szerint lehet hogy közel járok a gyári minőséghez!? :)

Szia!

Egy kinézet téged hülyének?!

Kettő ha valaki nem ért veled egyet és nincs veled egy véleményen szerintem az még nem baj azért van a fórum hogy vitázunk vitasünk meg dolgokat!

itt van egy gyári olajszürő doboza amit ti vesztek annak adobozán is rá van fényképezve egy olajszürő a gyárin nincs iylen és holgramos! most nincs szürőm de hamarosan lessz és akkor azt is be teszem!<a  href=%7Boption%7Dhttp://kephost.hu/image-B3C8_4F99978A.jpg' alt='image-B3C8_4F99978A.jpg'> image-A96D_4F99978A.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Egy kinézet téged hülyének?!

Kettő ha valaki nem ért veled egyet és nincs veled egy véleményen szerintem az még nem baj azért van a fórum hogy vitázunk vitasünk meg dolgokat!

itt van egy gyári olajszürő doboza amit ti vesztek annak adobozán is rá van fényképezve egy olajszürő a gyárin nincs iylen és holgramos! most nincs szürőm de hamarosan lessz és akkor azt is be teszem!html>

Link to comment
Megosztás:

Azért nem kell felkapni a vizet ugyanis nem Neked címeztem a hozzászólásomat hanem általánosságban jegyeztem meg! :) A fórummal kapcsolatos dolgokkal egyetértek, nem lehet mindenkinek egy a nézete, hiszen akkor unalmas lenne az élet!

A lényeg az amit már az előző hozzászólásomban is megírtam hogy működjön, ne legyen vele gond aztán innentől kezdve nem is érdekel a dolog! Azért tettem fel a kérdést eredetileg mert ilyen szűrőt még nem használtam, ezáltal nem ismertem...

h.adam! Ami az első képeden van, no olyat kaptam illetve vettem én is!

akkor félreértettük egymást mert én pont azt hitem hogy te kaptad fel a vizet!

Link to comment
Megosztás:

Azért nem kell felkapni a vizet ugyanis nem Neked címeztem a hozzászólásomat hanem általánosságban jegyeztem meg! :) A fórummal kapcsolatos dolgokkal egyetértek, nem lehet mindenkinek egy a nézete, hiszen akkor unalmas lenne az élet!

A lényeg az amit már az előző hozzászólásomban is megírtam hogy működjön, ne legyen vele gond aztán innentől kezdve nem is érdekel a dolog! Azért tettem fel a kérdést eredetileg mert ilyen szűrőt még nem használtam, ezáltal nem ismertem...

h.adam! Ami az első képeden van, no olyat kaptam illetve vettem én is!

És most ebből honnan tudom meg hogy hamis vagy eredeti? :)

Link to comment
Megosztás:

akkor félreértettük egymást mert én pont azt hitem hogy te kaptad fel a vizet!

Akkor valószínű hogy félreértettük egymást! :) Szent a béke! :D

És most ebből honnan tudom meg hogy hamis vagy eredeti? :)

Hát szerintem ebből sehogy sem! :) Hacsak nem felállítunk egy nyomozó csoportot ami az olajszűrők nyomába ered! :D

Más téma: Vasárnap úgy néz ki teljes fékcsere hátul! Hétvégén leszedtük a bal hátsó dobot s az egyik fékpofa is jött vele! :( Megnéztük a dobot s az is már az utolsókat rugja, valamint a fékmunkahengerem se éppen jó állapotban van.. :(

Link to comment
Megosztás:

Akkor valószínű hogy félreértettük egymást! :) Szent a béke! :D Hát szerintem ebből sehogy sem! :) Hacsak nem felállítunk egy nyomozó csoportot ami az olajszűrők nyomába ered! :D Más téma: Vasárnap úgy néz ki teljes fékcsere hátul! Hétvégén leszedtük a bal hátsó dobot s az egyik fékpofa is jött vele! :( Megnéztük a dobot s az is már az utolsókat rugja, valamint a fékmunkahengerem se éppen jó állapotban van.. :(

Nem akarok okoskodni de elég sok féket javítok és dobos fékek csak úgy leseznek jók ha csináltatod a dobbal együtt a fékpofákat is!

Mert ha dob már kopott akkor annak a rádiusza is változik viszont aki ilyennel foglalkozik az annyi ferodolt rak a fékpofára amennyit ki vessz a dobból magyarán mondva nullás lessz adobod és tuti jo aféked!

nem kell nyújtogatni a fékpofát stb...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.