Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Na, épp a takarítás-olajcsere műveletben vagyok. A szelepfedélben található szűrőből eszméletlen mennyiségű korom és egyéb fekete szutyok jött ki. Amikor levettem a karter csövet, nem is jött rajta semmi. Kíváncsi vagyok, ha összerakom mi lesz.

Egy kérdés:

Az olajszűrőt mennyire kell megszorítani? A régit kulccsal is alíg bírtam megmozdítani és ugyanez érvényes a szelepfedél csavarokra is.

A szűrőt szabad kézzel jól megszorítottam, elég lesz?

Olajszűrőt nem is szabad csak kézzel meghúzni, viszont a tömítést előtte illik megkenni kis olajjal, akkor nem ég rá a motorra.

Ha gagyi szűrőt veszel aminek a gumitömitésénél nincs beperemzev körbe ugy 2 centinként akkor húzd meg kicsit jobban mert elszáll!

tapasztalatból tudom az 2000 ik olajcserénél már biztos túl vagyok de mann veszel vagy gyárit azt elég csiszvaszal!

Legutóbb valami 1600 ft-ért vettem a gyári szűrőt, aki ennyit nem képes érte kiadni, az meg is érdemli hogy ha széthullik az autó. (most ezt ne vedd magadra, általánosságban írom)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Thor! Akkor tudnál adni egy telefonszámot ahol elérem azt az illetékest aki majd küld nekem egy papírt? Amúgy ha felhívom mit mondjak neki, és mit fog kérdezni?

Na hát igen! De gondolom tudja mindenki hogy az Opel gyári szűrőt hamisítják és az autószerelő közvetlenül hozzájut 300ft db áron autósboltba meg 500 vagy 700ft!!!

Laikus nem mondja meg a különbséget melyik a hamisított!

Én i mann szűrőt szoktam venni a sajátomra az jó minöségü + rakok rá egy imodium mágnest is!

Link to comment
Megosztás:

Na hát igen! De gondolom tudja mindenki hogy az Opel gyári szűrőt hamisítják és az autószerelő közvetlenül hozzájut 300ft db áron autósboltba meg 500 vagy 700ft!!!

Laikus nem mondja meg a különbséget melyik a hamisított!

Én i mann szűrőt szoktam venni a sajátomra az jó minöségü + rakok rá egy imodium mágnest is!

Bár lehet szó az olajszűrőről is.. :) Enyémen most sct márkájú van, bár én 8-9ezernél leszoktam cserélni az olajat :) Most 5w50 van benne, legközelebb nemtom mit próbáljak, de kb. ősszel lesz az esedékes a következő csere.. :D

Link to comment
Megosztás:

Bár lehet szó az olajszűrőről is.. :) Enyémen most sct márkájú van, bár én 8-9ezernél leszoktam cserélni az olajat :) Most 5w50 van benne, legközelebb nemtom mit próbáljak, de kb. ősszel lesz az esedékes a következő csere.. :D

Szerintem azt az olajat nyugotan hagyhatnád 10000km ig bár nem tudom mi az olaj márkája én 10w40 texacot használok ez 15000 olaj de 10000 nél cserélem és még akkor sem piszkos!

Nem mindegy milyen olaj pl uyganez Bp olajal kaki volt már 8000 9000 ezernél meg már eszegete is!

SCT az nem rossz német márka!

Link to comment
Megosztás:

Az milyen dolog, hogy néha időszakosan visszatér az alapjárat hibája.

Egyszercsak megállok egy kerszteződésnél, leveszem a lábam a kuplungról és leáll a motor. Ezt csinálja néhány alkalommal, vagy aznap és utána hónapokíg nincs ilyen gond. Aztán megint kezdi. Hál'Istennek, nem szaporodik az előfordulások száma.

Tegnap a próbakörön is ez történt. Kb a 6-ik kereszteződésnél kezdte. Utána voltam vásárolni két helyen, tankolni, végíg ez volt. Aztán a vége felé, mikor már az oviba mentem a gyerekért megszűnt.

Mi a fene ez?

Link to comment
Megosztás:

Az milyen dolog, hogy néha időszakosan visszatér az alapjárat hibája.

Egyszercsak megállok egy kerszteződésnél, leveszem a lábam a kuplungról és leáll a motor. Ezt csinálja néhány alkalommal, vagy aznap és utána hónapokíg nincs ilyen gond. Aztán megint kezdi. Hál'Istennek, nem szaporodik az előfordulások száma.

Tegnap a próbakörön is ez történt. Kb a 6-ik kereszteződésnél kezdte. Utána voltam vásárolni két helyen, tankolni, végíg ez volt. Aztán a vége felé, mikor már az oviba mentem a gyerekért megszűnt.

Mi a fene ez?

Milyen kocsid is van?az még nem derült ki:)

Link to comment
Megosztás:

Milyen kocsid is van?az még nem derült ki:)

Az milyen dolog, hogy néha időszakosan visszatér az alapjárat hibája.

Egyszercsak megállok egy kerszteződésnél, leveszem a lábam a kuplungról és leáll a motor. Ezt csinálja néhány alkalommal, vagy aznap és utána hónapokíg nincs ilyen gond. Aztán megint kezdi. Hál'Istennek, nem szaporodik az előfordulások száma.

Tegnap a próbakörön is ez történt. Kb a 6-ik kereszteződésnél kezdte. Utána voltam vásárolni két helyen, tankolni, végíg ez volt. Aztán a vége felé, mikor már az oviba mentem a gyerekért megszűnt.

Mi a fene ez?

Az alapjárat kicsit összetett móka!Én alapjárati motort megtisztitanám féktisztitóval elsökörben!Utána az összes elektromos csatlakozót széthúzkodnám és kontaktspray neki!Majd sztem gyujtáskábelek,gyujtógyertyák cseréje is megoldást jelenthet!

Link to comment
Megosztás:

C20NE

Tavaly gyújtáskábelek cseréje megvolt, ha még lesz ilyen akkor nekiesek az elektromos alkatrészek tisztításának.

Az Ne-nél könnyen hozzáférsz az alapjárati mocihoz... féktisztítóval jól áztasd be, és takarítsd ki... az esetek nagyobb részében ez megoldja az alapjárati problémát. De az is lehet, hogy már olyan kopott az alapjárati, hogy nem ér semmit a pucolás...

Link to comment
Megosztás:

Az milyen dolog, hogy néha időszakosan visszatér az alapjárat hibája.

Egyszercsak megállok egy kerszteződésnél, leveszem a lábam a kuplungról és leáll a motor. Ezt csinálja néhány alkalommal, vagy aznap és utána hónapokíg nincs ilyen gond. Aztán megint kezdi. Hál'Istennek, nem szaporodik az előfordulások száma.

Tegnap a próbakörön is ez történt. Kb a 6-ik kereszteződésnél kezdte. Utána voltam vásárolni két helyen, tankolni, végíg ez volt. Aztán a vége felé, mikor már az oviba mentem a gyerekért megszűnt.

Mi a fene ez?

Nekem a c16nz akkor csinálta ezt, mikor kezdett meghalni az induktív jeladó a gyújtáselosztóban. Olyan másfél évig húzodott a dolog, teljesen randommódon tünt el az alapjárat, aztán egy 700km-es út után pont a ház előtt adta meg magát véglegesen. De a c20ne-ben ilyesmi nincs.
Link to comment
Megosztás:

Az milyen dolog, hogy néha időszakosan visszatér az alapjárat hibája.

Egyszercsak megállok egy kerszteződésnél, leveszem a lábam a kuplungról és leáll a motor. Ezt csinálja néhány alkalommal, vagy aznap és utána hónapokíg nincs ilyen gond. Aztán megint kezdi. Hál'Istennek, nem szaporodik az előfordulások száma.

Tegnap a próbakörön is ez történt. Kb a 6-ik kereszteződésnél kezdte. Utána voltam vásárolni két helyen, tankolni, végíg ez volt. Aztán a vége felé, mikor már az oviba mentem a gyerekért megszűnt.

Mi a fene ez?

Olyant is olvastam hogy a lambdaszonda haldoklásának az első jele az hogy néha megáll az autó!

Link to comment
Megosztás:

Thor! Akkor tudnál adni egy telefonszámot ahol elérem azt az illetékest aki majd küld nekem egy papírt? Amúgy ha felhívom mit mondjak neki, és mit fog kérdezni?

GENERAL MOTORS SOUTHEAST EUROPE KFT.

2040 BUDAÖRS, SZABADSÁG U. 117.

Telefon : (23) 44 61 00

Fax : (23) 44 63 40

Elmondod, hogy egy igazolást kérnél tőlük, amiben igazolják, hogy a Te alvázszámú autód bizony már Euro 2-es károsanyag-kibocsátású. Kérik még a címed és nekem 2 hét alatt jött meg a postán.

Link to comment
Megosztás:

GENERAL MOTORS SOUTHEAST EUROPE KFT.

2040 BUDAÖRS, SZABADSÁG U. 117.

Telefon : (23) 44 61 00

Fax : (23) 44 63 40

Elmondod, hogy egy igazolást kérnél tőlük, amiben igazolják, hogy a Te alvázszámú autód bizony már Euro 2-es károsanyag-kibocsátású. Kérik még a címed és nekem 2 hét alatt jött meg a postán.

Tisztelt Horváth Ádám!

A gépjármű környezetvédelmi besorolásának utólagos felminősítésére nincs lehetőség. Annak ellenére, hogy műszakilag teljesíti az EURO-II-es környezetvédelmi normát, a koránál fogva csak az EURO-I besorolás lehetséges.

Tisztelettel:

Heiling Szilvia

Ügyfélszolgálati tanácsadó

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Horváth Ádám!

A gépjármű környezetvédelmi besorolásának utólagos felminősítésére nincs lehetőség. Annak ellenére, hogy műszakilag teljesíti az EURO-II-es környezetvédelmi normát, a koránál fogva csak az EURO-I besorolás lehetséges.

Tisztelettel:

Heiling Szilvia

Ügyfélszolgálati tanácsadó

Ez eddig valamilyen szinten érthető, mivel:

-Az Euro II környezetvédelmi besorolás teljesítése az autógyáraknak '96-tól volt kötelező, és bár a te motorod már '94-ben is tudta ezt, mégsem akarják bevállalni éppen az évjárat miatt, de:

-Mivel ezt az X20XEV motor bármilyen lényegi változtatás nélkül ugyanebben a formában gyártották '96 után is, így ennek sztem nincs jelentősége. Ezt írd meg nekik kultúráltan, ha sikerül megérteniük akkor szerintem ki kell hogy adják az igazolást. Mert tökmindegy hogy a motorszámod alapján '94-ben készült a motorod, ha '98-ban készült volna, akkor is teljesen ugyanilyen lenne, és akkor mégis megkapná a kék matricát.

Link to comment
Megosztás:

Ez eddig valamilyen szinten érthető, mivel:

-Az Euro II környezetvédelmi besorolás teljesítése az autógyáraknak '96-tól volt kötelező, és bár a te motorod már '94-ben is tudta ezt, mégsem akarják bevállalni éppen az évjárat miatt, de:

-Mivel ezt az X20XEV motor bármilyen lényegi változtatás nélkül ugyanebben a formában gyártották '96 után is, így ennek sztem nincs jelentősége. Ezt írd meg nekik kultúráltan, ha sikerül megérteniük akkor szerintem ki kell hogy adják az igazolást. Mert tökmindegy hogy a motorszámod alapján '94-ben készült a motorod, ha '98-ban készült volna, akkor is teljesen ugyanilyen lenne, és akkor mégis megkapná a kék matricát.

Huhh, most kicsit elkezdtek dagadni az erek a homlokomon.....

Nem tudják hogy a károsanyagkibocsátás nem évjáratfüggő? Hihetetlen... Megint magyar sajátosság...

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Horváth Ádám!

A gépjármű környezetvédelmi besorolásának utólagos felminősítésére nincs lehetőség. Annak ellenére, hogy műszakilag teljesíti az EURO-II-es környezetvédelmi normát, a koránál fogva csak az EURO-I besorolás lehetséges.

Tisztelettel:

Heiling Szilvia

Ügyfélszolgálati tanácsadó

Ez eddig valamilyen szinten érthető, mivel:

-Az Euro II környezetvédelmi besorolás teljesítése az autógyáraknak '96-tól volt kötelező, és bár a te motorod már '94-ben is tudta ezt, mégsem akarják bevállalni éppen az évjárat miatt, de:

-Mivel ezt az X20XEV motor bármilyen lényegi változtatás nélkül ugyanebben a formában gyártották '96 után is, így ennek sztem nincs jelentősége. Ezt írd meg nekik kultúráltan, ha sikerül megérteniük akkor szerintem ki kell hogy adják az igazolást. Mert tökmindegy hogy a motorszámod alapján '94-ben készült a motorod, ha '98-ban készült volna, akkor is teljesen ugyanilyen lenne, és akkor mégis megkapná a kék matricát.

Huhh, most kicsit elkezdtek dagadni az erek a homlokomon.....

Nem tudják hogy a károsanyagkibocsátás nem évjáratfüggő? Hihetetlen... Megint magyar sajátosság...

Üdv a klubban!

Nekem sem ment elsőre, sőt még másodszorra sem. Kb. a 10. vizsgáztató mondta azt, hogy gyere megoldjuk (plusz pénz nélkül persze).

Ezt az igazolást pedig nem értem. Nekem itt már nem variáltak. Otthon megnézem, hogy ki írta alá az igazolásom és próbálok egy közvetlen elérhetőséget adni.

Link to comment
Megosztás:

Hello minden car társnak kéne egy kis segitség opel vectra 2.0 km orát akarok cserélni digitálisra kel valami kűlőnős átt alakitás és az én computerem fogja tudni kezelni???

Szia! Honann sikerült szerezned?

Az óra magában nem elég kellenek a jeladók sebeség és olajnyomás + egy csatlakozó azt hiszem megy ügyes atovilamosági szerintem egy 3-4 óra allat meg lehet csinálni!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.