Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Wookie! Géptetőd nem horpadt még meg, hogy így nyomkodod???

Horpadni horpadt, csak nem tőlem. :) Faternak sikerült elcsapni vele egy őzet. Hálistennek csak sérült az autó, nem tört rommá, meg volt a padláson minden a bajuszlemez kivételével,még a szín is passzolt. Erre egy hétre rá meg telibevert egy vaskaput... na azóta nincs még lefestve a bajuszlemez, meg van megtörve kicsit a mocitető jobb eleje.

De remélem a nyáron össze tudok szedni annyi lóvét,hogy kapjon egy alapos kasznizást, meg fényezést. Szerencsére csak vakrozsda van sok helyen, most még menthető, de ha hagyom, akkor 1-2 éven belül elkezdene átrohadni. Most még mindenhol van anyag ahol megkocogtattam.

Ilyen most az alja: http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg (itt még kartertömítés csere előtt)

Látszik azért hogy minden télen volt használva, na meg az utsó két évet ausztriában töltötte garázs nélkül. De egy 22 éves opelhez képest szerintem elég tisztességes. Küszöbök is még eredetiek, csak a hátsó íveket volt muszáj cserélni 17-8 éves korában.

Link to comment
Megosztás:

Igyekszünk igyekszünk. Szokták mondani hogy az autó van értünk, nem pedig fordítva, de ha mi is vagyunk érte, akkor tovább tart. :)

Egyébként ilyen volt fénykorában: http://m.blog.hu/na/...e/100_8216k.JPG

Aztaaaa :) Egy tűzpiros Ferrari? :D

:icon13:

Hát ezzel "az autó van értünk"-kel nem nagyon értek egyet. Úgy helyes ahogy Te is mondtad ;)

Én most ezzel a tankban lévő gyűjtőpohárral kínlódok. Már 100% hogy ez van részben eltömődve és ezért szív luftos benzint az AC 15 liter benzire csökkenő üa. szinttől kezdve. Talán ma sikerült egy kompresszort szereznem és akkor megpróbálom ezzel kifújni a dzsuvát abból az 1cm széles és 10cm magas kis járatból. Ha nem sikerül akkor meg tank le... :icon9:

Link to comment
Megosztás:

Thor! Elmondanád pontosan hogy neked hogyan is volt az a Euro2esre való incidens műszaki vizsga előtt? Hova kell bemennem és pontosan miket kell kérnem? És kb. mennyibe fáj ez nekem hogy Euro2esre minősítsék az autóm?

Ha a lejáró műszaki miatt mész be a vizsgaállomásra, akkor nem kerül semmibe. De előtte egyeztess velük, hogy csináltak e már ilyet és tudnak e! De mindenekelőtt kérned kell egy gyártói igazolást a GM magyarországi képviseletétől, hogy a Te autód EURO2-es. Majd előkeresem a számot és átdobom.

Ha megérkezett postán az igazolás, akkor mehetsz vizsgázni. Ott csak adatlapra fogsz vizsgázni és ezzel kell bemenned az okmányirodába, ahol ingyen cserélik a forgalmit. Röviden ennyi :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

3 hónap buszos, gyalogos életmód után, meg van végre az új verda (nálam még új :) ).

Nem volt egyszerű dolog. Vagy én vagyok válogatós, vagy a jó autókat nem adják el. Néztem egy egész tűrhető G Astrát, de az árához képest kicsit szakadt volt szegény.

Végeredmény: a hűtőmaszkon lévő karika már nem az évek óta megszokott és megszeretett villámot foglalja magába, hanem egy W-t, :)

Így már feleslegessé váltak a régi kerekeim.

Ha tudtok valakit, akit érdekelhet, irányítsátok légyszi a forum adok-veszek topicjába.

Kérdezném, hogy mizu veletek, de asszem néhány oldalt lapozva, erre választ kapok. Amúgy sem vagyok fizetővendég itt, ráadásul már renegátnak számítok :D

Azért kívánok Nektek további balesetmentes kilómétereket, és sok örömet a "villámotokhoz". Túra szezonra fel!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szelepfedél tömítés cserénél van valami titkos, de bevált módszeretek? Nekem amióta először cserélni kellett, mindíg viszonylag hamar elkezd szivárogni, már vagy 3 féle tömítést kipróbáltam. Jelzem, mindíg szervízben cserélték.

Ki akarom takaratani a szelepfedelet, a karter gáz elevezetését, most nem viszem szerelőhöz. Ha az csinálná, akkor is max fél évet bírna ki szivárgás nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szelepfedél tömítés cserénél van valami titkos, de bevált módszeretek? Nekem amióta először cserélni kellett, mindíg viszonylag hamar elkezd szivárogni, már vagy 3 féle tömítést kipróbáltam. Jelzem, mindíg szervízben cserélték.

Ki akarom takaratani a szelepfedelet, a karter gáz elevezetését, most nem viszem szerelőhöz. Ha az csinálná, akkor is max fél évet bírna ki szivárgás nélkül.

Igen ez sajnos veki betegség!a parafa a legjobb szerintem és ne tépd meg nagyon a csavarokat+az olajat ne töltsd a max nivóra.(én azt is ki akarom próbálni hogy 2 tömitést rakok egymásra:):)

Link to comment
Megosztás:

Igen ez sajnos veki betegség!a parafa a legjobb szerintem és ne tépd meg nagyon a csavarokat+az olajat ne töltsd a max nivóra.(én azt is ki akarom próbálni hogy 2 tömitést rakok egymásra:):)

Sziasztok! nálam is ez volt prblem mindig úgy hogy meguntam és beszereztem egy műanyag fedelet azóta semmi gondom vele!

Link to comment
Megosztás:

szia

és hol szerezted be ha nem titok? ;)

C20NE-hez tudtommal nincs, sztem az övé X20XEV lesz. Érdekes amúgy hogy V6-okon (calibra) meg sorban cseréli mindenki a műanyag szelepfedelet B Vectráéra (abban fémből volt a V6-oké is), mert elvetemedik és ereszt mindegyik... szóval a műanyag se egy csoda.

Link to comment
Megosztás:

A jelszó, NYOMATÉKKULCS! :D

A müanyag szerintem semmirevaló, az ilyen alkatrészek legyenek igenis fémből. Amúgy meg gyári tömítést kell venni (még ha drágább is) meg nyomatékkulccsal lehúzni, és akkor jóság van. Esetleg paszta pluszban.

Ja igen, 8nm-el kell lehúzni, és spirál alakban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Semmi gond nincs vele ha nem barom módon huzák meg a fémnek is az inkább a baja hogy ráhuzák mint nyuszi a tyúkot és elvetemedik!!!

eleve a műanyag fedélnek gumi tömítése van és az többet bír mint parafa

ez pontosan igy van!

nekem valószinü az elözö tulaj megtépte,mert mikor cseréltem,elég volt meglazitani a csavarokat!most nincs nagyon meghúzva,ennek ellenére "könnyezik"kicsit!de ez legyen a legnagyobb gond a kocsival!! ;)

Link to comment
Megosztás:

És a tömítést hogyan teszitek fel? Teljesen szárazon minden oldal, minden alkatrész? Valaki azt mondta, hogy vékonyan be kell olajozni, de szerintem ez hülyeség. Én úgy tudom, hogy a hengerfej tömítést, a gyújtáselosztó tömítést, ilyesmiket szokták olajozni.

Link to comment
Megosztás:

És a tömítÉst hogyan teszitek fel? Teljesen szárazon minden oldal, minden alkatrÉsz? Valaki azt mondta, hogy vÉkonyan be kell olajozni, de szerintem ez hülyesÉg. Én úgy tudom, hogy a hengerfej tömítÉst, a gyújtáselosztó tömítÉst, ilyesmiket szokták olajozni.

Hát én még hengerfejtömítés nem olajoztam be sosem max a keleti autókon de ott is inkább grafitos spry használtam!

Ha tömítő anyagot akarsz rá kenni csal Loctite legyen vagy victor de abból sem mindegy mit melyik tipust olaj helytt akkor inkább vékonyan zsírozd be!

Link to comment
Megosztás:

És a tömítést hogyan teszitek fel? Teljesen szárazon minden oldal, minden alkatrész? Valaki azt mondta, hogy vékonyan be kell olajozni, de szerintem ez hülyeség. Én úgy tudom, hogy a hengerfej tömítést, a gyújtáselosztó tömítést, ilyesmiket szokták olajozni.

Még azt se. ;)

Tömítő pasztával szoktam kezelni ezt a kérdést, mindkét oldalon. Nem is látsz egy szem olajat sem a motoromon.

Link to comment
Megosztás:

Na, épp a takarítás-olajcsere műveletben vagyok. A szelepfedélben található szűrőből eszméletlen mennyiségű korom és egyéb fekete szutyok jött ki. Amikor levettem a karter csövet, nem is jött rajta semmi. Kíváncsi vagyok, ha összerakom mi lesz.

Egy kérdés:

Az olajszűrőt mennyire kell megszorítani? A régit kulccsal is alíg bírtam megmozdítani és ugyanez érvényes a szelepfedél csavarokra is.

A szűrőt szabad kézzel jól megszorítottam, elég lesz?

Link to comment
Megosztás:

Na, épp a takarítás-olajcsere műveletben vagyok. A szelepfedélben található szűrőből eszméletlen mennyiségű korom és egyéb fekete szutyok jött ki. Amikor levettem a karter csövet, nem is jött rajta semmi. Kíváncsi vagyok, ha összerakom mi lesz.

Egy kérdés:

Az olajszűrőt mennyire kell megszorítani? A régit kulccsal is alíg bírtam megmozdítani és ugyanez érvényes a szelepfedél csavarokra is.

A szűrőt szabad kézzel jól megszorítottam, elég lesz?

Fogsz egy csiszolópapírt meghúzod vele annyi bőven elég, tömítést kicsit kend meg olajjal!
Link to comment
Megosztás:

Fogsz egy csiszolópapírt meghúzod vele annyi bőven elég, tömítést kicsit kend meg olajjal!

Ha gagyi szűrőt veszel aminek a gumitömitésénél nincs beperemzev körbe ugy 2 centinként akkor húzd meg kicsit jobban mert elszáll!

tapasztalatból tudom az 2000 ik olajcserénél már biztos túl vagyok de mann veszel vagy gyárit azt elég csiszvaszal!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.