Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Tudom, hogy nem ide tartozik, de a "Keresek" rovatban senki nem reagál... (azt én sem igazán olvasgatom, inkább a kínál topic a menő :lol:)

Még mindig 5 ajtós vectrára keresnék prizma nélküli fekete burkolatot. Debrecenben 3 bontót már kilőttem.

Ajándék lenne, légyszi segítsetek, ha tudtok!

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok!

Tudom, hogy nem ide tartozik, de a "Keresek" rovatban senki nem reagál... (azt én sem igazán olvasgatom, inkább a kínál topic a menő :lol:)

Még mindig 5 ajtós vectrára keresnék prizma nélküli fekete burkolatot. Debrecenben 3 bontót már kilőttem.

Ajándék lenne, légyszi segítsetek, ha tudtok!

Előre is köszi!

Valószínűleg azért, mert nincs ilyenje annak, aki olvassa. Ám ez mentség arra, hogy ide is beírod. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg azért, mert nincs ilyenje annak, aki olvassa. Ám ez mentség arra, hogy ide is beírod. :lol:

Kedves Hening!

Ez a topic azért típus specifikusabb, azért reménykedtem, hogy sikerrel járok... :D

Az valahogy fel sem merült bennem, hogy nem tud segíteni a Közösség, hiszen ilyet soha nem tapasztaltam itt! (és ezt most elismerésnek szánom :lol:)

Születésnapi ajándék lett volna, ezért sürgettem a dolgot. (Debrecent már felforgattam egy ilyenért, sajnos hasztalan :D). Talán később sikerül pótolni.

Mégegyszer elnézést a kihágásért, remélem az érveim némileg elfogadhatóvá teszik a dolgot.

Üdv,

B

Link to comment
Megosztás:

Thor! Kb. mennyibe fájt neked a hengerkénti leömlő mire fel lehetett tenni? Nekem is kéne valamit csinálni ezzel a gyári öntvény szarral mert 1helyen el is van repedve, meg kifúj megint :\ Te azt a szekunder levegő vagy mi a fene befújót hogy kötötted le? :D

Csak a leömlő átalakítást nem tudom forintosítani. De majd rákérdezek csak erre. Saccolva 20-30 környékét mondanék.

Sehogy :P Nem raktam rá a csövet és most amíg megy addig nyomja a levegőt a motortérbe :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hallottatok már olyanról, hogy "kasznicsere"?

Hogyan lehet ezt kivitelezni? Persze hivatalosan!!! :D

A motor átszerelést vágom, de legálisan hogy működik ez?

Meg aztán, ha már úgy is új forgalmit meg törzskönyvet kell kérni, akkor a színt is át lehetne írni?

Mert akkor már eleve olyan színűt vennék ami tetszik.

Kitől vehetnék kasznit? Magánszemélytől vagy bontóból vagy esetleg külföldről?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy jó ideig nem jártam itt (magánéleti problémák miatt :D ), de most újra itt vagyok. Abban szeretnék segítséget, tanácsot kérni, hogy szeretnék az autómon alvázvédelmet csináltatni. Kb. milyen áron szokták az ilyet csinálni (persze aki normálisan meg is csinálja)?? Egy-két helyről kértem ajánlatot amit jövő héten kapok meg, de addig is kíváncsi lennék hogy kb. milyen áron szokott az ilyen menni. A kocsi alja amúgy szép állapotban van, egy-két helyen kell kisebb hegesztést eszközölni, szóval nagyjából csak festeni kéne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy jó ideig nem jártam itt (magánéleti problémák miatt :D ), de most újra itt vagyok. Abban szeretnék segítséget, tanácsot kérni, hogy szeretnék az autómon alvázvédelmet csináltatni. Kb. milyen áron szokták az ilyet csinálni (persze aki normálisan meg is csinálja)?? Egy-két helyről kértem ajánlatot amit jövő héten kapok meg, de addig is kíváncsi lennék hogy kb. milyen áron szokott az ilyen menni. A kocsi alja amúgy szép állapotban van, egy-két helyen kell kisebb hegesztést eszközölni, szóval nagyjából csak festeni kéne.

Sajnos a munkadíjat nem tudom, mivel lakatos cimborámmal szoktuk ketten csinálni. Maximum meg tudom kérdezni, hogy mennyi az annyi, ha érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hallottatok már olyanról, hogy "kasznicsere"?

Hogyan lehet ezt kivitelezni? Persze hivatalosan!!! :D

A motor átszerelést vágom, de legálisan hogy működik ez?

Meg aztán, ha már úgy is új forgalmit meg törzskönyvet kell kérni, akkor a színt is át lehetne írni?

Mert akkor már eleve olyan színűt vennék ami tetszik.

Kitől vehetnék kasznit? Magánszemélytől vagy bontóból vagy esetleg külföldről?

Ma magyarországon HIVATALOSAN erre nincs lehetőség. Persze vannak kiskapuk. Ha gondolod privátban írok róla.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a munkadíjat nem tudom, mivel lakatos cimborámmal szoktuk ketten csinálni. Maximum meg tudom kérdezni, hogy mennyi az annyi, ha érdekel.

Szia Thor! Köszönöm a választ, persze hogy érdekelne, mert azóta sajnos semmit nem haladt az ügyem... :D Ahova fényezőhöz megy az autóm jövő héten, ott sajna nem vállalnak alvázvédelmet (így nem tudtam tájékozódni), szóval ezért is kérdeztem hogy kb. mennyiért mennek mostanság!!??

Link to comment
Megosztás:

Thor! Neked mennyi az alapjáratod a Vecin? :D És az a kis alapjárat állító csavar mennyire van behajtva? Én tegnap cseréltem olajat Elf Evolution 5w30 Fuel Economy ra és feljebb ment az alapjáratom 700körülire(eddig 550-600volt). Ma mondom állítok azon a csavaron, hát totál kitekertem és minimum 550ig ment le :P Még 2éve mikor 10w40el jártam, rá is kellettem állítani, mert mindig megakart állni az autó. Most meg totál kitekerem stabilan áll 550en, és rohadt csendes. Amúgy Acea A5/B5 ös motorolaj, szal könnyű futású. Alapjárati fogyi 0,8-0,9liter :P

Link to comment
Megosztás:

Thor! Neked mennyi az alapjáratod a Vecin? :D És az a kis alapjárat állító csavar mennyire van behajtva? Én tegnap cseréltem olajat Elf Evolution 5w30 Fuel Economy ra és feljebb ment az alapjáratom 700körülire(eddig 550-600volt). Ma mondom állítok azon a csavaron, hát totál kitekertem és minimum 550ig ment le :P Még 2éve mikor 10w40el jártam, rá is kellettem állítani, mert mindig megakart állni az autó. Most meg totál kitekerem stabilan áll 550en, és rohadt csendes. Amúgy Acea A5/B5 ös motorolaj, szal könnyű futású. Alapjárati fogyi 0,8-0,9liter :P

Van alapjárati csavar??? Azt hittem, csak szoftveresen lehet állítani. Hol található?

Link to comment
Megosztás:

Thor! Neked mennyi az alapjáratod a Vecin? :D És az a kis alapjárat állító csavar mennyire van behajtva? Én tegnap cseréltem olajat Elf Evolution 5w30 Fuel Economy ra és feljebb ment az alapjáratom 700körülire(eddig 550-600volt). Ma mondom állítok azon a csavaron, hát totál kitekertem és minimum 550ig ment le :P Még 2éve mikor 10w40el jártam, rá is kellettem állítani, mert mindig megakart állni az autó. Most meg totál kitekerem stabilan áll 550en, és rohadt csendes. Amúgy Acea A5/B5 ös motorolaj, szal könnyű futású. Alapjárati fogyi 0,8-0,9liter :P

Van alapjárati csavar??? Azt hittem, csak szoftveresen lehet állítani. Hol található?

Öööö... én sem tudok csavarról. Melyikre gondolsz?

Az alapjáratod valszeg a kisebb belső súrlódás miatt ment feljebb.

Nekem a 100-as benzin után kellett pár nap mire visszaállt normális szintre. Amíg az ECU a "rosszabb" benzin adataival dolgozik, addig az emelt alapjárat is sokkal magasabb (~1200-1300).

Egyébként alapból 650-700 környéke (emelt 1000-1100), de változó, mert van mikor 550-600 (mivel érzékeny a városra).

Most az etanolos keverékkel (60-40%) kicsit szenvedős a hideg alapjárat (~500), de rég volt EGR takarítva, nah meg az alapjárati mocinak sem árt a puceválás.

Link to comment
Megosztás:

Öööö... én sem tudok csavarról. Melyikre gondolsz?

Az alapjáratod valszeg a kisebb belső súrlódás miatt ment feljebb.

Nekem a 100-as benzin után kellett pár nap mire visszaállt normális szintre. Amíg az ECU a "rosszabb" benzin adataival dolgozik, addig az emelt alapjárat is sokkal magasabb (~1200-1300).

Egyébként alapból 650-700 környéke (emelt 1000-1100), de változó, mert van mikor 550-600 (mivel érzékeny a városra).

Most az etanolos keverékkel (60-40%) kicsit szenvedős a hideg alapjárat (~500), de rég volt EGR takarítva, nah meg az alapjárati mocinak sem árt a puceválás.

krokowy_egr_2.jpg A kartercső bilincse alatt van ott az a csavar. 8as kulcsal kell fellazítani és laposcsavarhúzóval kifele tekerni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.