Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

A bölcső érdekes, nem csak felületi rozsdát láttál? Fényképed nincs?

A rugótányér és a nyúlvány környéke sajnos gyárihiba. A javítás költsége attól függ, hogy mennyire vészes a jelenlegi helyzet (és ki csinálja persze). Érdemes lenne megversenyeztetni a környékedben lévő HOZZÁÉRTŐ szerelőket, hogy ki mennyiért vállalná. Sajna konkrét árat nem tudok, mert lakatos cimbimmel csináltuk együtt, de lehet Öcsibácsi tud valami kb. árat mondani :D

Erős passz a válaszom. Csak szemrevételezés és alapos átvizsgálás után lehet bármit kijelenteni.

Az ismeretségtől, a hozzáértéstől és a pofátlanságtól függ az ár. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok hol kapok műanyag kupakot, amivel le szokták dugózni az utólag elektromos ablakosra alakított Vectrák/Calibrák lyukas ajtókárpitját? Már láttam több képen is ilyen megoldást, de élőben még nem találkoztam vele. :D

Link to comment
Megosztás:

Azok a cégek akik szerelnek utólagos elektromos ablakot, általában tartanak ilyet... :D

Csak annyi a probléma, hogy gyári bontott alkatrészeket vettem, és vagy én szerelem be, vagy egy közeli műhelyben szerelik be, de ők nem kifejezetten erre szakosodtak, csak vállalják.

Link to comment
Megosztás:

Ezért volt kacsintós szmájli a hozzászólásom végén.

Arra gondoltam hogy a elmész egy ilyen helyre és kérsz tőlük műanyagdugót a tengelyvégekre, hátha adnak, vagy alternatív megoldásként megpróbálsz szerezni gyári bontott ajtókárpitot az elektromos ablakos változatról, azon nincsen lyuk.

Link to comment
Megosztás:

Ezért volt kacsintós szmájli a hozzászólásom végén.

Arra gondoltam hogy a elmész egy ilyen helyre és kérsz tőlük műanyagdugót a tengelyvégekre, hátha adnak, vagy alternatív megoldásként megpróbálsz szerezni gyári bontott ajtókárpitot az elektromos ablakos változatról, azon nincsen lyuk.

:D bocsi, kába voltam még :P 4 új ajtókárpitra most nem futja a keretből, pár dolog bekerült mostanában a kocsiba, a hifi még itt pihen a szobában, kimerültem ösztöndíjügyileg :D De valami megoldást találok, majd körbekérdezek pár műhelyt. :D

Link to comment
Megosztás:

Már meg is van. Nem mai csirke ('94-es), de ennyire futotta most. C16NZ, CDX, sötétzöld. Van rajta mit csinálni, de azt úgyis szeretem.

Nah gratula!

Várjuk a képeket és a fejleményeket :D Sok sikert hozzá!

Öcsibácsi!

Jó utat ha mész a dígókhoz!

Link to comment
Megosztás:

Már meg is van. Nem mai csirke ('94-es), de ennyire futotta most. C16NZ, CDX, sötétzöld. Van rajta mit csinálni, de azt úgyis szeretem.

Szerintem a legjobb választás amit vehettél! :D Nekem is 94-es, C16NZ-m van, bár nekem a CD kivitel! Nagyon szeretem, hálás kis gépsas! :D

Képeket csinálsz majd róla?? Kíváncsi lennék rá! :D

Link to comment
Megosztás:

Nah gratula!

Várjuk a képeket és a fejleményeket :D Sok sikert hozzá!

Öcsibácsi!

Jó utat ha mész a dígókhoz!

Szerintem a legjobb választás amit vehettél! :D Nekem is 94-es, C16NZ-m van, bár nekem a CD kivitel! Nagyon szeretem, hálás kis gépsas! :D

Képeket csinálsz majd róla?? Kíváncsi lennék rá! :P

Thx.

Majd csinálok képeket. De nem mostanában.

Link to comment
Megosztás:

Katalizátor nélkül nem megy át az autó műszakin ugye?(talán egy kis etanol segítségével?!)

Mit lehetne csinálni hogy ne legyen neki ilyen undorító csőhangja anélkül hogy vennék bele katalizátort?

1: Nem valószínű, ha csak nem olyan helyre viszed. :D Rettentő sok lesz a CO-ja etanollal is. :D

2: Valami dobot kell fabrikálni a kati helyére, vagy 1 jó sportdob is megteszi. :D

Link to comment
Megosztás:

Alapból is csak 1van rajta, méghozzá a vezetőoldalin :D

Most ez komoly?? :D Mert én azt hittem hogy 2-nek kell lennie és az egyik eltünt, legalábbis tavaly mikor a kocsit vettem akkor már csak 1 volt rajta.. Meg így szerintem hülyén néz ki! :D

Link to comment
Megosztás:

Kösz Thor!

Holnap lesz a nagy út. :lol:

Majd jelentkezem. Üdv nektek. :lol:

Csatlakozom az előttem szólóhoz s én is szeretnék neked jó utat kívánni!

Más téma: Végre megcsináltam ma a műszerfal világításomat, tudod amit már tavaly ősz óta húzok, mert hogy először nem jött össze. :P Na ma nekiugrottam olyan célszerszámokkal amiket a képeken is mutattál nekem, hát nem semmi volt! :D Én még mindig azt mondom hogy ez oltári nagy szívás ez a művelet, állati nagy még így is a kezem ehhez az egészhez. A váltóról a spirált még úgy ahogy le tudtam kötni (bár a nagy kezem miatt az sem volt egyszerű), de az óráról már sehogyse ment akármennyire is próbáltam a helyéről kihúzni a km órát.. :D Az volt a szerencsém hogy még így spirálostól is ki tudtam annyira fordítani az órát hogy a hibás izzóhoz nagyjából hozzá tudtam férni. Kicseréltem egy másikra aztán mehetett a gyors összerakás.. :D Legközelebb inkább fizetek valakinek 1-2000Ft-ot de a kezem miatt nem akarok ennyit szívni a szűk helyek miatt! Nem gondoltam volna.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az órán befelé, a műszeregység felé kell nyomni a pöcköt és a spirált kifelé húzni.

A lényeg, hogy sikerült. :D

Én majd Olaszba' cserélem ki a számlapokat. Ott lesz rá időm. :D

Köszönöm ezúton is mégegyszer a sok segítséget ezügyben, sokat segítettek a képeid is! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.