Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Erre most sajna még nem tudok neked válaszolni, de holnap estefele mennem kell vele úgy is, szóval akkor majd megnézem neked! Amúgy szerintem nem lesz vele bibi mert akkor a kupak is nagyon szutykos lenne, nem??? :D

Azon neked csak 1 kis olajpára lehet. Az meg kell.

A sok rövidtávnál szokott trutyis lenni.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Azon neked csak 1 kis olajpára lehet. Az meg kell.

A sok rövidtávnál szokott trutyis lenni.

Erre viszont akkor most tudok neked válaszolni, ugyanis múlt héten (az olajfolyás miatt) utántöltöttem a rendszert s azt néztem hogy annyira nem is gázos a kupak...

Más: Végre egy kicsit beindult a topic, ezt már szeretem! :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is ez lesz, hogy kikötöm ha kötözködnek! Majd megmondom hogy csak dísz a kocsiban! :D :lol:

Jó hogy feljött ez a fólia téma, mert épp kérdezni akartam hogy ha ugye le szeretném fóliáztatni a kocsit akkor ezáltal jóval kevésbé is fog látszani a féklámpa, igaz?? Mert én igazából minnél sötétebbre szeretném megcsináltatni, de ugyanakkor lehet hogy hülyeség akkor felraknom ezt a féklámpát ha nem látszik majd kívülről....

Ennyiből praktikusabb a peremes lámpa, fóliáztatáskor kivágják a helyét.

Valaki nemrég hirdetett eladó topicban gyári G pótféklámpát.

Itt van: http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=772221

Link to comment
Megosztás:

Oké! Köszi a tippet neked is zotya, szerintem én is ezt a megoldást választom! :D Viszont azt nem értem hogy miért kéne műszakira ezt levennem!? Elvileg az a kikötés hogy legyen E száma a féklámpának, nem?? Mert hogy ennek van ahogy néztem!

Szerintem én ezt úgy fogom feltenni hogy az életben le ne lehessen onnan "robbantani"! :lol: Amúgy ez a műszakis dolog tényleg érdekelne, hogy valóban beleköthetnek-e abba hogy ha én utólagosan teszek ilyet az autóba! Igazából Öcsibácsinak teljesen igaza van abban hogy miért kötnek olyanba bele ami a biztonságot szolgálja?? :D

Szerintem nem szólnak érte. Már csak azért is, mert mindkét autóban utólagos pótféklámpa van és simán átmentek a rendes (nem elnézős) vizsgán.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem szólnak érte. Már csak azért is, mert mindkét autóban utólagos pótféklámpa van és simán átmentek a rendes (nem elnézős) vizsgán.

De mindkét autóban, ami nektek van, olyan pótféklámpa van ami talpas?? Vagy olyan amilyet Breki írt??

Link to comment
Megosztás:

Az is csak 1 jel a motor állapotáról. Pl. utalhat a szelepszár-szimeringek állapotára. Ha már kopottak több gáz szivárog mellettük fel.

Mérethetsz kompressziót is, 10 perc és okosabbak lesztek.

Bár a te motorod eddig jól muzsikált, nem hinném, hogy komoly meglepetést tartogatna. :)

Na ma végre eljutott a kocsi a szerelőhöz! A következőket kell cserélni: hengerfejtömítés, olajteknő tömítés, plusz mivel szét lett szedve így szelepfedéltömítés is! Szóval hála istennek nem olyan gáz, főleg hogy nevelőfaterom kedvezményével baráti áron jutottam az alkatrészekhez... :lol: Szerelő ismerősöm azt mondta, hogy szerencsém van hogy a tömítés nem máshol eresztett s hogy nem lett hengerfejes a kocsi, mert ugye vízforralásnak illetve vízfogyásnak nyoma se volt csak az olaj folyt egy kicsit a kocsiból! :D Péntekre elvileg kész is lesz a kicsike.. :D

Link to comment
Megosztás:

Szóval semmi komoly. Sejtettem. :)

Van 1 fölös olajteknő tömítésem. Reinz. :D

Köszi de sajna tegnap már meg is lettek véve, pluszba megtoldva még egy olajszűrővel is, ugyanis egyben így akkor már az olajcsere is megtörténik a kocsin... :D

Hátha még esetleg neked valamikor jól jön majd az a tömítés a kocsihoz.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma egy puntot csináltam a régi 1.7td motorost, szerviz, meg olajteknő tömités mert nyomta az olajat.. Hát mire sikerült visszajátszanom, meg hogy a tömités se másszon el, vért izzadtam... Szegény autoból minden folyt gázolaj, motorolaj, egy visszamenő ágat lekellet dugozni mert 100on evett vagy 13litert.

Karosszériázásnak indult, de aztán reggel nem kaptam rozsdaátalakitót, igy maradt a szervízelés:D Jövőhéten kerül majd csak sor rá, lesz vele meló :/

Link to comment
Megosztás:

Már hetek óta tanúja vagyok egy Vectra csendes pusztulásának... semmi közöm az autóhoz, csak gondoltam megosztom veletek. Egy cseh vagy szlovák rendszámú ezüstmetál 5 ajtósról van szó, és az M7-es autópálya martonvásári lehajtójánál közvetlenül a községnévtábla mellett omladozik. Naponta járok arra, úgyhogy követem a sorsát, kábé 3 hete állították le ott, mostanra eltűntek róla a kerekek, és gondolom szép lassan el fog kopni az egész, hacsak valaki el nem viszi onnét egyben. Fogalmam sincs milyen motor lehet benne mert nem álltam meg hogy megnézzem, de így hogy nincsenek rajta kerekek, látszik hogy hátul dobfékes, tehát biztos hogy 2literesnél kisebb.

Szomorú dolog ez, így múlik el a világ dicsősége... de akinek kell alkatrész az most még mehet bányászni.

Link to comment
Megosztás:

Ma visszajött a kocsim a "doktor bácsi"-tól! Megcsinálták az említett problémát, plusz végre kapott friss olajat is a moci, szóval legalább erről is le van a gond! :D

Jöhet a tesztelés! :lol: Annyit már rövid távon tudok hogy halkabb lett a mocim, ez valahogy egyből feltünt! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.