Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

szerintem ez váltófüggő, de majd megmondják a hozzáértők :lol:

Ha van rajta szerelőnyílás akkor ott kilehet cserélni, ha a nyelestengely kivan húzva. Otthon elég macerás. Enyémen nincsen szerelőnyílás, én inkább rábíztam egy opel szervízre, ahol potom 18ezres munkadíjba kicserélték. De ezt itthon nagyon nehezen lehetett volna szerintem megcsinálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok engem az érdekelne hogy mennyire macerás leszedni a kuplungszerkezetet ill a menete? Mert tudtommal nemkell leszedni a váltot a blokkrol hanem a meghajtotengelyt kell kihuzni oldalra és az also szerelönyiláson kifér!?

C16NZ, ha jól emlékszem, ugye?

Link to comment
Megosztás:

C16NZ, ha jól emlékszem, ugye?

Igen c16nz. Az a baj hogy opel vectra "igy csináld" könyvem nincs meg csak az f astráé de nagyon hasonlo a kettö. Szerelönyilás van rajta alulrol meg ugyebár a válto oldalát kéne leszedni a balos kerék felöl és arra kihuzni a tengelyt.

18-ért? pffff

Link to comment
Megosztás:

Igen c16nz. Az a baj hogy opel vectra "igy csináld" könyvem nincs meg csak az f astráé de nagyon hasonlo a kettö. Szerelönyilás van rajta alulrol meg ugyebár a válto oldalát kéne leszedni a balos kerék felöl és arra kihuzni a tengelyt.

18-ért? pffff

:lol:

Otthonról át tudom majd küldeni az Így csináld bibliát, ha addig nem lesz meg neked.

Link to comment
Megosztás:

Minden "nagy" társaságnak kell majd 'szeszt" árulnia...

Na ez azért nem ilyen egyszerű, egész pontosan úgy van hogy a teljes eladott mennyiség 6%-nak etanolnak kell lennie. Ezt pl. a Shell-nél úgy oldják meg hogy egyszerűen 6%-nyi etanolt kevernek a 95-ös benzinbe (ha megnézitek a blokkot amit tankoláskor kaptok, azon rajta is van). Szóval lehet hogy több más társaság is hasonlóképpen fog eljárni, egyáltalán nem biztos hogy külön lehet majd etanolt tankolni. Ilyet egyelőre csak az Agip tervez bevezetni a teljes magyarországi kúthálózatán.

Link to comment
Megosztás:

Az agip-nál biztosan belekevernek etanolt, már mult nyáron amikor veszprémbe tankoltam feltűnt :lol: Attól függetlenül ugyanazt az árat kérik a 95ösér mintha csak az volna. Gondolom a legtöbben igy fogják megoldani, ugyanis ki árulna olcsóbban etanolt ha eladhatják ugyanazt a mennyiséget egy magasabb árkategóriás üzemanyagba keverve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nemakarom elkijabálni de ugytünik megjavult az olajnyomás problémám:) A fötengely volt a ludas,a támcsapágy megmarta vagyis szinte a csapágy oldala majdnem eltünt benne. Valoszinüleg ez még tavaly történhetet amikor elöször volt olajgond és valoszinü hogy akkor hogy meglett csinálva nemvolt kielégitö a nyomás és az egy év alatt megtett kilométer meghozta az áldásos hatást. De most megvan az alapjárati 1.5 báros nyomás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nemakarom elkijabálni de ugytünik megjavult az olajnyomás problémám:) A fötengely volt a ludas,a támcsapágy megmarta vagyis szinte a csapágy oldala majdnem eltünt benne. Valoszinüleg ez még tavaly történhetet amikor elöször volt olajgond és valoszinü hogy akkor hogy meglett csinálva nemvolt kielégitö a nyomás és az egy év alatt megtett kilométer meghozta az áldásos hatást. De most megvan az alapjárati 1.5 báros nyomás.

Nah, akkor csak meglett a ludas :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.