Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Attól az még az antennája, viszont gyaníthatóan valaki már próbálkozott vele. Addig nincs baj, míg csak test-re próbálta kötni. Ha +-ra tette akkor lehet, hogy már kampec vevőmodul.......

Nos a mai riasztók nagy része már úgy készül, hogy fognak egy PIC nevű kis programozható IC-t, írnak rá egy riasztós programot, körberakják ennek megfelelően alkatrészekkel és fene nagy reklámot csapva eladják.

Mivel a PIC-ben fut egy program, ezért úgy viselkedhet, mint egy számítógép ( végülis annak egy fenemód lebutított verziója) ha eltéved a program megvadul és vagy hülyeségeket csinál vagy semmit sem (látszólag). Amikor ki-be kapcsolod gyakorlatilag alaphelyzetbe állítasz mindent. Sztem egy próbát megér, bár ha már piszkálták a cuccot....... :o

Jaj ne! Pedig kezdtem szépen lassan beleélni magam hogy lehet hogy meg lehet csináltatni még ha kis anyagi ráfordítással is! Mindegy! Azért megpróbálom a kulccsal majd azt amit írtál!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Bizony bizony! Jól mondja Öcsibácsi-Barát. Engem is megviccelt a riasztó most amikor legallyaztam a kárpitokat és kilincseket. Bezárt minden ajtót :o Ki kellett ideiglenesen iktatnom, mert riogatott folyamatosan :D

Na az se lehetett semmi!

Amúgy neked is ilyen riasztód van Thor???

Link to comment
Megosztás:

Jaj ne! Pedig kezdtem szépen lassan beleélni magam hogy lehet hogy meg lehet csináltatni még ha kis anyagi ráfordítással is! Mindegy! Azért megpróbálom a kulccsal majd azt amit írtál!

Ne add fel :o

Ne bizony. Amíg a PIC müxik, addig javítható...... :D

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ha a kulcsra se csinál semmit akkor utána mi lenne a következő lépés szerinted?? Vigyem valami szakihoz??

Ha a riasztód kap feszt, a ki-be kapcs után elvileg be kéne kapcsolódnia ( a led a műszerfalon elkezd villogni, vagy lezárja a központit vagy nem, vagy elkezd vinnyogni vagy nem. Ez a része azon múlik milyen programot írtak hozzá), de jobb ha lehúzva tartod az ablakot, nehogy lezárja az ajtókat és ne tudd kinyitni.

Ha már ad valami életjelet nyomogathatod a távokat. Mondjuk azt ellenőrizheted előtte, hogy az elemek milyen állapotban vannak.

Menj át vele Kistarcsára Brekihez.

Ez is egy lehetséges megoldás :D :o

Link to comment
Megosztás:

Ha a riasztód kap feszt, a ki-be kapcs után elvileg be kéne kapcsolódnia ( a led a műszerfalon elkezd villogni, vagy lezárja a központit vagy nem, vagy elkezd vinnyogni vagy nem. Ez a része azon múlik milyen programot írtak hozzá), de jobb ha lehúzva tartod az ablakot, nehogy lezárja az ajtókat és ne tudd kinyitni.

Ha már ad valami életjelet nyomogathatod a távokat. Mondjuk azt ellenőrizheted előtte, hogy az elemek milyen állapotban vannak.

Nos anno, kb. 1 hónapja mikor felvetődött ez a téma a távirányító illetve a visszajelző lámpa kapcsán akkor kipróbálgattam a távírányítón a gombokat! Az egyiket tök jól veszi, mert én a piros lámpa a nyomás hatására, a másiknál viszont kb. a 3-4. után villant fel! Szóval az sem teljesen jó szerintem... :D

Amúgy olyan esetben ha meghal a távirányító időközben és netalántán elkezd vinyogni a kocsi akkor az ember mi az istent tud csinálni?? Szétvered a riasztót?? :) :)

Menj át vele Kistarcsára Brekihez.

Ez is egy lehetséges megoldás :( :o

Köszönöm a lehetőséget, bár nem te ajánlottad fel elsőként de azért nem zargatnálak feleslegesen ha lehet! Mondjuk Kistarcsa nincs is messze, szóval még az is megoldható lenne ha esetleg minden bukik... :(

Link to comment
Megosztás:

Nos anno, kb. 1 hónapja mikor felvetődött ez a téma a távirányító illetve a visszajelző lámpa kapcsán akkor kipróbálgattam a távírányítón a gombokat! Az egyiket tök jól veszi, mert én a piros lámpa a nyomás hatására, a másiknál viszont kb. a 3-4. után villant fel! Szóval az sem teljesen jó szerintem... :D

Amúgy olyan esetben ha meghal a távirányító időközben és netalántán elkezd vinyogni a kocsi akkor az ember mi az istent tud csinálni?? Szétvered a riasztót?? :) :)

Köszönöm a lehetőséget, bár nem te ajánlottad fel elsőként de azért nem zargatnálak feleslegesen ha lehet! Mondjuk Kistarcsa nincs is messze, szóval még az is megoldható lenne ha esetleg minden bukik... :(

Erre való az a kis kulcs. :D

Az ajánlat áll, rajtad múlik...... :o csak szólj előtte :(

Link to comment
Megosztás:

Erre való az a kis kulcs. :(

Az ajánlat áll, rajtad múlik...... :o csak szólj előtte :(

Valóban igazad van! Ez hülye kérdés volt részemről... :D Azt hiszem kicsit fáradt vagyok már... :)

Amúgy nagy szaki vagy a témában?? Mert nagyon úgy veszem észre hogy igencsak értesz a riasztós dolgokhoz... :)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy nagy szaki vagy a témában?? Mert nagyon úgy veszem észre hogy igencsak értesz a riasztós dolgokhoz... :o

Ööööö....maradjunk annyiban, hogy láttam már néhányat. Mikor az előző astrámban a riasztó feladta a harcot, megpunnyadt a PIC. Pusztán lustaságból ( meg anyagi okokból) építettem másikat az előző bekötéseit használva. A franc se fogja átmadzagolni az autót. :)

Barátom megírta a programot, én meg építettem egy hardvert hozzá. Bedugtam a stekkert és működött. 2 délután összehoztam :) :D

Link to comment
Megosztás:

Ööööö....maradjunk annyiban, hogy láttam már néhányat. Mikor az előző astrámban a riasztó feladta a harcot, megpunnyadt a PIC. Pusztán lustaságból ( meg anyagi okokból) építettem másikat az előző bekötéseit használva. A franc se fogja átmadzagolni az autót. :)

Barátom megírta a programot, én meg építettem egy hardvert hozzá. Bedugtam a stekkert és működött. 2 délután összehoztam :) :D

wazz, akkor te nem csak láttál ilyet hanem magyarán szólva építettél is egyet! :o Neked is amúgy ilyen riasztód volt/van???

Link to comment
Megosztás:

Ööööö....maradjunk annyiban, hogy láttam már néhányat. Mikor az előző astrámban a riasztó feladta a harcot, megpunnyadt a PIC. Pusztán lustaságból ( meg anyagi okokból) építettem másikat az előző bekötéseit használva. A franc se fogja átmadzagolni az autót. :)

Barátom megírta a programot, én meg építettem egy hardvert hozzá. Bedugtam a stekkert és működött. 2 délután összehoztam :) :D

Az szép! Respect! :o

Link to comment
Megosztás:

Más téma: Már a keresek topicba is írtam de ha valaki tud Vectrára való eladó acélfelnit jó áron az légyszi szóljon már! 14" vagy 15"-ös kellene mert ahhoz szeretnék tavasszal zsír új tappancsokat is venni, de előtte azért nem ártana ha meglenne a felni!

Link to comment
Megosztás:

wazz, akkor te nem csak láttál ilyet hanem magyarán szólva építettél is egyet! :) Neked is amúgy ilyen riasztód volt/van???

Nem, a mostaniba az előző tulaj rakatott Meta system nevű riogatót, bár ezt is kellett már javítani, de megbízhatóan műxik. :o

Az szép! Respect! :D

:)

Link to comment
Megosztás:

Na megint jöttem egy kicsit nyavalyogni! :D

Olyan kérdésem lenne hozzátok hogy szerintetek hogyan tudnám kiszedni azt a csavart ami kb. 2 hónapja esett be szerelés közben az első szélvédőnél levő levegőztetőbe vagy nem tudom hogy hívják pontosan ezt a helyet! :o A lényeg az hogy oda esett be ahonnan lehet fújatni a levegőt a szélvédőre! A csavar pontosabban az anyósülés felőli oldalon van! Nagyon szét kell bombázni hozzá a kocsit??

Megmondom azt is hogy miért kéne ez nekem! Azért mert kb. 1 hónapja van az hogy bizonyos sebességnél, amikor a motor úgy rezonál akkor ez a csavar elég fura hangokat produkál ott bennt, plusz nem akarom hogy bármi kárt tegyen ott valamiben...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.