Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Amikor atuót vettem az volt az egyik fő szempont, hogy ne a tarkómat nyomja egyből, ha valaki belémzúg hátulról, és ne az ölembe üljön, ha elölről érkezik! Igaz az enyémben nincs légzsék, de bízom abban, hogy ha egyszer valami baj történne, akkor a nagy karosszéria megvédi a családom! Persze tudom, hogy önmagában nem csak ez számít, de azért megnyugtatóbb, mint egy twingoban ülni! (Ez nem azt jelenti, hogy az rossz, de az én szempontjaimnak a vectra jobban megfelel!!!)

Törésteszt:
Link to comment
Megosztás:

Amikor atuót vettem az volt az egyik fő szempont, hogy ne a tarkómat nyomja egyből, ha valaki belémzúg hátulról, és ne az ölembe üljön, ha elölről érkezik! Igaz az enyémben nincs légzsék, de bízom abban, hogy ha egyszer valami baj történne, akkor a nagy karosszéria megvédi a családom! Persze tudom, hogy önmagában nem csak ez számít, de azért megnyugtatóbb, mint egy twingoban ülni! (Ez nem azt jelenti, hogy az rossz, de az én szempontjaimnak a vectra jobban megfelel!!!)

Bölcs gondolatok :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szó esett a 2,5 v6 ról.Nos nekem az van. 95 év végei utolsó legördült darab.Ebbe az a jó hogy van az enyémnél öregebb b vectra :rolleyes:

Az autót szerintem sikerült kifogni de a kötelezőkön kívül semmit nem költöttem rá. Vagyis de. Kis szolid optika. Teljes kipufogó rendszer.Egyedi lökösök,felnik.

Megbízható,nem nagyon gondolkodik. Az automata váltót könnyű megszokni és sport fokozatban nagyon szedi a pacskerokat. Nekem a fogyasztása városban 12l/100 de 225-ös kerekekkel és azért nem mindig a táblák szerint.

Mindent egybevetve IMÁDOM, én csak javasolni tudom.

Link to comment
Megosztás:

1: Pl. Itt.

2: A középkonzol világítás a gyújtás ráadásakor kapcsol be. Rizsszem izzó, így kérd az autósboltban pár forint/db vehetsz rögtön 10-15 db-ot.

Kicserélni érdekes, az Így csináldban kb. a 230-260-ig terjedő oldalakon van róla szó.

A foglalatból úgy jön ki az izzó, hogy a 2 lábát kihajtod és kihúzod. Bele meg fordítva, de majd meglátod. 1szerű.

napellenző műanyagból astra f-é is jó hozzá, én is így jártam nem rég!

műszeregység kivétel: kormányon lévő műanyag le két csavar fogja jobbra-balra forgatod a kormányt meglátod, aztán az óra körül lévő műanyag majd az órát, de a kilométeróra spirált, meg két szalagkábelt is ki kell akasztanod ha ki akarod venni, aztán izzó csere.

Öcsibácsi illetve Isi! Az igaz hogy mielőtt nekiállok a kilométerórát kibányászni azelőtt érdemes áramtalanítani a kocsit, tehát a sarut le kell húzni?? Mert a kézikönyv valami ilyesmit írt ha jól emlékszem!? Azért kérdezem mert tegnap megvettem az izzókat (70Ft/db) és gondoltam hogy a napokban nekiállnék ennek a "mókának"... :rolleyes: <_<

Link to comment
Megosztás:

Öcsibácsi illetve Isi! Az igaz hogy mielőtt nekiállok a kilométerórát kibányászni azelőtt érdemes áramtalanítani a kocsit, tehát az akkut le kell húzni?? Mert a kézikönyv valami ilyesmit írt ha jól emlékszem!? Azért kérdezem mert tegnap megvettem az izzókat (70Ft/db) és gondoltam hogy a napokban nekiállnék ennek a "mókának"... :rolleyes: <_<

Ez csak természetes, ez az alap, ha neki állsz valami elektromos bütykölésnek úgymond törvény, lehet azért nem is írtuk!!!!!!!!!-_-(saruk le igen)

Link to comment
Megosztás:

vectra A 2.5 v6 4x4 bontódik...

Ha ez nem elírás akkor el ne bontsad mert baromi ritka autód van! (V6 Vekiből nem volt 4x4-es, az azonos alapra épülő Calibrából igen, de az is csak a néhány DTM versenyen szereplő példány) Amennyire tudom csak a C20NE-hez és a C20XE-hez lehetett párosítani összekrékhajtást Vectránál, illetve a C20LET-hez alapból járt.

Link to comment
Megosztás:

No gondoltam beszámolók a fejleményekről! Tegnap nekiálltam "szétbombázni" a műszerfalam, illetve a középkonzolt! Az így csináld alapján elég sokáig eljutottam de sajnos a legvégén elakadtam, így nem jött ki a középső rész! A kérdésem az lenne hogy hogyan lehet a fűtés bowdenjét (az anyósülés lábánál) úgy kiakasztani ahogy a leírás is írja?? Mert nekem az istenért se akar kiakadni sőt sajnos azt vettem észre hogy nekem el is van törve a műanyag bowdentartó így gyorskötözővel fogadtam vissza.. Öcsibácsi esetleg valami ötleted van?? Csináltál már ilyet igaz?? Ha azt kiakasztom akkor ki kéne jönni a középső résznek?? Mert hogy az összes csavart kicsavartam de a bowdenek miatt nem hajlandó kijönni a középrész..

Link to comment
Megosztás:

Ha ez nem elírás akkor el ne bontsad mert baromi ritka autód van! (V6 Vekiből nem volt 4x4-es, az azonos alapra épülő Calibrából igen, de az is csak a néhány DTM versenyen szereplő példány) Amennyire tudom csak a C20NE-hez és a C20XE-hez lehetett párosítani összekrékhajtást Vectránál, illetve a C20LET-hez alapból járt.

már bomlik.....nincs magyar papirja és nekem nem jött be a tipus..... :rolleyes:

a motort elrakom,a hajtásláncot meg már lefoglalták........

Link to comment
Megosztás:

Csináltam már ilyet, csak nem mostanában és nem ugrik be a trükkje. <_<

Arra emlékszem, hogy kicsúsztak a gomboknál azok a takarószalagok és küzdöttem velük 1 darabig. :rolleyes:

A bowdennel nem volt gondom valószínűleg.

De az Astra romokban van, majd arra ránézek. Sokban nem különbözhet.

Link to comment
Megosztás:

Csináltam már ilyet, csak nem mostanában és nem ugrik be a trükkje. :D

Arra emlékszem, hogy kicsúsztak a gomboknál azok a takarószalagok és küzdöttem velük 1 darabig. :rolleyes:

A bowdennel nem volt gondom valószínűleg.

De az Astra romokban van, majd arra ránézek. Sokban nem különbözhet.

Hát nekem pedig pont a bowdennel adódtak gondjaim mert az fogja meg úgy a középrészt hogy 5 cm-es kihúzás után elkezdi visszahúzni a kezemből.. <_< Megpróbálok még én is szétnézni, valami segítséget keríteni ezügyben mert nagyon elakadtam, tanácstalan vagyok.. :)

Tegnap voltunk a Balatonnál. Az eredmény:

Eltört az ujjam, mert valaki(k) viccesnek gondolták, hogy pár méterrel beljebb visznek 1 nagy követ. -_-

Az se semmi!! B) Jobbulást kívánok!

Link to comment
Megosztás:

Kösz mindenkinek.

Na, azért nem vagyok puhány.

Amikor a kezemen tört el az ujjam, az rosszabb volt. De elég jól rendbe jött. -_-

Íme +18!

Ez durva! Hogyan jött össze? :D Jók ezek a lila foltok, nekem a kifordult bokámtól szivárgott le, és lila volt az egész lábfejem. Egysze meg megfejeltem egy gerendát onnan meg a szemeim köré szivárgott le, kérdezték a lépcsőházban mi történt? Hát mondom bevertem a fejem, csak ilyenkor lehuzódik a vérömleny a szemek köré. Ja-ja persze . A hátam mögött meg: Az ember ki sem nézné egy ilyen kicsi nőből.... :rolleyes: <_<

Link to comment
Megosztás:

No gondoltam beszámolók a fejleményekről! Tegnap nekiálltam "szétbombázni" a műszerfalam, illetve a középkonzolt! Az így csináld alapján elég sokáig eljutottam de sajnos a legvégén elakadtam, így nem jött ki a középső rész! A kérdésem az lenne hogy hogyan lehet a fűtés bowdenjét (az anyósülés lábánál) úgy kiakasztani ahogy a leírás is írja?? Mert nekem az istenért se akar kiakadni sőt sajnos azt vettem észre hogy nekem el is van törve a műanyag bowdentartó így gyorskötözővel fogadtam vissza.. Öcsibácsi esetleg valami ötleted van?? Csináltál már ilyet igaz?? Ha azt kiakasztom akkor ki kéne jönni a középső résznek?? Mert hogy az összes csavart kicsavartam de a bowdenek miatt nem hajlandó kijönni a középrész..

Hát elvileg a sárga leszoritó fülét simán felhuzod/lebillented és leakad (legalábbis nálam simán lejöttek).

Link to comment
Megosztás:

Nos szerintem középen nem olyan egyszerű azt kiakasztani, legalábbis én a középrészhez hozzá se fértem pedig már az óra se volt a helyén (mondjuk azt a két csavar miatt amúgy is ki kellett venni)....

A sárga leszorító füllel kapcsolatban pedig olyan kérdésem van hogy ha az le van akadva a helyéről (mert mint mondtam nekem már onnan le volt törve és csak a semmibe lógott) akkor onnantól kezdve jönnie kéne kifele a középrésznek?? Azért kérdezem mert hogy nekem ennek ellenére még igencsak feszült a "móka" kb. 10 centit engedett kifele húzni aztán ennyi.. Utána nem tudok úgy hozzáférni a középrész hátuljához hogy az Így csináld szerint kihúzogassam a dolgokat.. Van valami tipp hogy mit csinálhatok rosszul?? Ha szükséges akkor lehet hogy csinálok arról képet hogy meddig jutok el!?

Ja és még egy kérdés! Az Astrának is ugyanolyan ez a fűtésdolga mint a Vectrának?? Mert hogy nagyon azt mondogatjátok példaként.. Gondoltam megkérdezem, legalább tanulok belőle! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy a csináld magad , hogy írja, de én úgy csináltam, hogy a kesztyűtartő felől nyúltam be a középrész fölé!

Persze ehhez a kesztyűtartót is ki kellett szedni. Továbbá nekem a rádió is ki volt berhelve és onnan is piszkáltam.

Sok sikert!

És persze öcsibácsinak jobbulást!

Link to comment
Megosztás:

No igen, ez nagyon jó tipp, mert tegnap valahogy már nekem is megfordult a fejemben hogy lehet azt is ki kéne szedni mert talán akkor jobban hozzáférnék a dolgokhoz..

A rádióhoz ha lehet nem nyúlnék, főleg hogy nekem nem is gyári van benne és amikor 2 hónapja vettem a kocsit akkor nem kaptam olyan szerszámot amivel a rádiót is kiszedhetném, szóval feleslegesen nem akarok vele szenvedni ha nem muszáj!!

Öcsibácsi neked pedig külön köszönöm hogy utánanéztél az Astra maradékán hogy hogyan is lehetne kiszedni ezt a hülyeséget! Jobbulást s mielőbbi gyógyulást kívánok!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.