Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Mint ahogy látod nekem síküveges van.Úgytudom csak a 92-ig gyártott Vekibe kapható ilyen(Vectra A1). Angel eye mind a két típushoz van tudomásom szerint.

A motor ebbe a síküvegesbe nem átrakható, vagyis én nem tudtam átrakni, de elképzelhető,hogy kis fúrás faragás árán átszerelhető, mert a hely adott hozzá végülis. Ha szeretsz molyolni ilyen cuccokkal a síküvegest csak ajánlani tudom bacott jó a fény kibocsájtása.

Köszi az infót!

Nekem 91-es az autó. Az ár miatt meg inkább a síküveges volt eleve szimpatikusabb. Izzót milyet tettél bele?

Egyébként itt a foncsor kiképzése biztosítja a szabályos világítást? (Gondolok itt arra, hogy az út szélét erősebben, a belső részt gyengébben világítja meg.)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Köszi az infót!

Nekem 91-es az autó. Az ár miatt meg inkább a síküveges volt eleve szimpatikusabb. Izzót milyet tettél bele?

Egyébként itt a foncsor kiképzése biztosítja a szabályos világítást? (Gondolok itt arra, hogy az út szélét erősebben, a belső részt gyengébben világítja meg.)

így van ahogy írod. a foncsor töredezettsége töri a fényt. Nekem Xenon van benne, ma is megdicsérték milyen kis pofásan világit :lol: na meg alapból sokkal szebb ahogy csillog a lámpa, csak a régi index kicsit csúnyítja a látványt, mihelyt adódik rá alkalmam(pénz) azt is lecserélem síküvegesre!

Link to comment
Megosztás:

így van ahogy írod. a foncsor töredezettsége töri a fényt. Nekem Xenon van benne, ma is megdicsérték milyen kis pofásan világit :lol: na meg alapból sokkal szebb ahogy csillog a lámpa, csak a régi index kicsit csúnyítja a látványt, mihelyt adódik rá alkalmam(pénz) azt is lecserélem síküvegesre!

Sajna már nem emlékszem, hogy hol láttam, de ha jól tudom olyan 10 ezer körül van belőle egy pár.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van egy C20NE motoros Vectrám. A motortérből valami furcsa zörej szűrődik ki, olyan mintha valami műanyag tárcsa ki lenne lazulva. Ezt persze nem tudom, hogy így van-e, csak arra hasonlít a hangja. Kuplunk biztos nem, mert nem reagál a pedál lenyomására. Kb. 20 ezer Km-el ezelőtt minden ki lett cserélve a vezérlésből, csak a vízpumpa nem. Lehet, hogy az zörög? Víz nem szivárog. Szervószivattyú sem, mert azt meg tavaly cseréltem és a zörgés már előtte is megvolt. Szóval esetleg a vezérmű, a generátor, a vízpumpa, esetleg valamelyik csapágy lehet. Ez utóbbit nem hiszem, de ki tudja?

Nem várom, hogy a leírásból megfejtsétek a gondomat, csak kérdezem, hátha valakinek volt hasonló gondja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb 3hete vagyok "boldog"A Vectra tulajdonos!Olyan problémám lenne hogy eddig rángatott az autó,bizonyos fordulattartományban,mintha nem kapott volna benzint vagy ilyesmi!Namármost,Gyújtás összes alkatrésze kicserélve,kábelek,gyertyák,elosztófedél!Szikra van,akkor amikor kell!Tegnap este mintha megállt volna az AC,megnéztük működik,benzin,szikra minden van,de valamiért most már be sem indul,még húzásra sem!Valakinek van valami ötlete,mert én kifogytam!Előre is köszönöm :rolleyes: C16NZ

Link to comment
Megosztás:

Ma beraktam az Irmscher ECU-t, meg megcsináltam a hátsóablak fűtésemet végre.

Amikor vettem az autót azt mondta a srác, hogy a hátsó üveget cserélni kell, mert rossz a fűtőszál, de én akkor is kételkedtem ebben. Reléket megnéztem, jók. Szakadásmérővel megmértem a két vége között a fűtőszálat az is szépen sípolt. Aztán láttam, hogy a testkábel le volt csúszva róla, szerintem direkt, mert a biztosítéktáblán is látszott, hogy a hátsóablak fűtésé ki volt már menve egyszer és most egy 10A-es volt benne. A külső tükörfűtés jó volt. Visszaraktam a csúszócsatit és kíváncsiságból benne hagytam a 10A-es biztit, amit ki is vert egyből. Ezután beraktam egy 30A-eset, amit a gyári leírás is ír hozzá és azzal működik szépen. Végre olvasztja egyből a jeget, párát, havat, ahogy kell. Szerintem kicsi volt belerakva és mivel mindig kioldott, azt hihette a srác, hogy zárlatos a fűtőszál vagy ilyesmi ezért lehúzta a csatit.

Link to comment
Megosztás:

Amikor vettem az autót azt mondta a srác, hogy a hátsó üveget cserélni kell, mert rossz a fűtőszál, de én akkor is kételkedtem ebben. .

Ismerős a szitu :rolleyes:

Nekem a klímahűtőre mondta az előző tulaj hogy csere, mert már nem lehet használni.

Elvittem klímáshoz, szakszerűen átnézte és megtöltötte. És láss csodát végig hűtötte az egész nyarat :D

Életem egyik alapelve: Ne bízz senkiben :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Üdv. mindenkinek. Tetszenek nekem ezek az A vectrák :rolleyes:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectr...apotban-3587643

kinéztem magamnak ezt. Szerintetek?

Gyárilag volt 2000cmm 136LE? Vagy ez vmien okosság miatt tudja a 136 LE?

Illetve mennyit esznek kb.?

Köszönöm a segítségetek.

Volt igen. X20XEV a motorkódja. Ez a 2.0 16V ecotek verziója. Itt találsz egy kis leírást róla.

Link to comment
Megosztás:

Stefán! ez a csatlakozo hol találhato a kocsiba? mert a haveromnak se megy a hátsó abalkfütés, de a tükrök mennek.

A hátsó ablaknál, ahol a fűtőszálak összefutnak. A hátsó ablak előtt van egy műanyag takaróburkolat az oszlopon, azt le kell szedni (nem kell teljesen, 1 csavart a tetején elég kicsavarni, utána enged annyit, hogy hozzá lehessen férni).

Az ablak mindkét oldalán van ilyen csúszócsati. A vezetőoldalon a pozitív, a test pedig a másik oldalon.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a gyors választ.

amit kinéztem magamnak vectrát abban vhogy másnak néz ki a hátulja mint a többinek..talán a lámpája?? ez minek tudható be illetve átlehet e alakitani?

Azt hiszem 93-tól volt az utolsó szériás ránc felvarrott A-Vectra. Az első lámpája kicsit gömbölyűbb, de szerintem a hátsó lámpa az ugyanaz, csak ezen a fehéren nincs a lámpák között az a széles, fekete műanyag burkolat, talán azért olyan fura. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Üdv. mindenkinek. Tetszenek nekem ezek az A vectrák :P

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectr...apotban-3587643

kinéztem magamnak ezt. Szerintetek?

Gyárilag volt 2000cmm 136LE? Vagy ez vmien okosság miatt tudja a 136 LE?

Illetve mennyit esznek kb.?

Köszönöm a segítségetek.

Üdv!

Nálunk 3db ilyen A Vectra van :rolleyes:

Összességében csak ajánlani tudom, de biztos hogy több borsot fog ez a motor az orrod alá törni, mint mondjuk egy 2.0 8V (c20ne).

De ha törődve van vele akkor iszonyatosan megbízható! Vannak "típushibák" rendesen (ezért is fújnak erre a motorra sokan), de bőven belefér még mindez :D

Fogyasztás egy relatív dolog, mert nem mindegy hogy ki, hol és mennyire megy.

De átlagban ezt mondhatom (Takarékos - Nagyon nyomod):

-Országúton 6-10

-Város 8-15

De mindez nagyon nagyon relatív. Függ Tőled és a kocsitól is.

A hirdetésben szereplőről:

Kicsit olyan az érzésem, hogy nem nagyon volt ez a verda kímélve.

Ha tényleg ennyi km van benne és "frissen" szervizelt akkor bőven 500000 felett lenne az ára... nekem sántít...

Rohadást nem nagyon látni rajta ezeken a képeken, az alját kell még átnézni (főleg a hátsó nyúlványokat, ezzel én is beszívtam)

DE meg kell nézni, mert ez csak teória és nem szentírás.

Ave

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nincsen véletlenül vkinek egy Vectra A biztosítéktábla búrkolata?az a múanyag valamiami, ami befedi az egész kormány alatti részt,mert nekem hiányzik,csak az ajtótartó része van meg a többi le van törve....elég csúnya.....

Meg egy jobb oldalsó belső küszöbborítás is elférne,persze ez is feketében....

meg egy nagyon ócska bal első ajtóborításra lenne szügségem de csak a pókok miatt!, mert mekem nem csak a pókok hiányoznak egy pár helyen,hanem a pók tartó fehér műanyag konzolok is!!!

előre is köszi!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
urak!!!!

a vectra2000 pontosan mit takar????

Egy faxa kis verdát :lol:

http://images.google.hu/images?hl=hu&r...ved=0CBsQsAQwAw

És ennyit dobott ki a google:

"Jellemzők:

- 151-Le-s 2000ccm dupla vezérműves 16 szelepes motor. (C20XE)

- gyári sport futómű, gyári spoilerezés (olyan mint a turbosé), gyári Recaro ülések, klíma, fedélzeti komputer"

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.