Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

Csak nem megy.........hm......akkor ott befecsi problem lesz?? :mellow: Tehát injektrofej, és az azt "vezérlő" elektromos jellel lesz a gond? :unsure:

Más nem marad.

Egyébként ma összeakadtam Kalocsán egy M3-al. Valami bitang nagy hátsó szárny volt rajta, ezért gondoltam is, hogy az M3 matrica és az összes többi M3-as ismertetöjel is csak design lehet. Mint utóbb kiderült, nem az volt. ;)

Feri gépével voltam meg mellettem ült egy haver, aki mellesleg 100 kilós. :lol:

Na egyszercsak vette a lapot a BMW-s és a városból kifelé vezetö utat választotta, persze keresztezödésben kilinccsel elölre.

Amint kiértünk a városból, elkezdte nyomni neki és meg utána. 160-ig teljesen együtt mentünk, fölötte kicsit lemaradoztam. Kíváncsi lettem volna, hogy mit gondolt, amikor még 160-nál ott voltam közvetlenül mögötte. :D

Jó lenne, ha összeakadnák vele a saját Corsámmal is, mert még valamennyivel jobban megy, mint Ferié. :rolleyes:

Nem értem az embereket, hogy lehet, egy alapjában szép E36-os M3-at így elcsúfítani egy vasalódeszkával. :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Valószínüleg azért gondolta így, mert elég jól megy ugye és magasabb fordulaton szépen fütyül.

Nem tudom, hogy miért csinálja, de emiatt már sokan gondolták turbósnak. :mellow:

Az anyukám 1.4-e is viccesen fütyül....biztos a Jano féle dob igy megvadította :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ma délután voltam Kiskaszánál.......vesztemre. :D Jövő 7n kap a Corsa 4 szép felnit, gumistól(Astra GSi gyári) ......... :mellow: Tudom, nem vok 100as.De hát kijaz'? :unsure:

Csak nem lesz eladva az a Corsa, már látom! :rolleyes:

Szerintem a 205/50 sok lesz oda.

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes: Üdv mindenkinek !

Tegnap volt szerencsém elmenni a Miskolc Rallyra :lol:

Hát nem semmi volt amit ott láttam ill hallottam!!!

Először azthittem hogy csak a WRC az isten ill az a legjobb de tegnap ez megfordult bennem ; SUPER 1600 hát az a valami.

Hihetetlen volt hogy 1600ccm és 230-250le ill 280-330NM szóval ez nem semmi.

Ill ott volt Tóth Janika az IRC gépével szívó 2000ccm és 280le beszarás.

Szóval teljes az elhatározás mostmár bennem hogy kell egy két dolgot variálni a gépemen :mellow:

Meg persze valamit csinálni kell a hangjával is mert a pufogás ,durrogás az kell nekem is :D

Tudom hogy miért pufognak ,durrognak ezek a gépek kb 2mill a motorba és pufog bármelyik :lol:

de ezt valahogy nekem is kivitelezni kell :unsure:

Berakok pár jó hangot ill videót ;

Visit My Website

Visit My Website

Link to comment
Megosztás:

Igen lehet hogy túlzásba estem egy kicsit csak 200-210 közt van a nyomaték :rolleyes:

Visit My Website

Az is elég szép. 125Nm literenként. Eddig a legtöbb amit láttam valami speckó lotusnál volt ~135 literenként. De szerintem f1-ben van a csúcs, csak arról nem nagyon lehet találni pontos hivatalos adatokat.

Szériában meg talán a bmw m-es motorok a legjobbak 110-115Nm/liter-el.

Link to comment
Megosztás:

Ma végre megkaptam kisit Johnnytól a Corsámat.Jóó volt............ :mellow: Hihetetlen, de tényleg lehet vele normálisan is közlekedni.Tehát nem húzatva, csak úgy.....öregurasan.De szerencsére ha necces a helyzet, azé' gyorsan fel lehet gyorsulni megfelelő sebességre.CSak a fejemet volt nehéz tartani.

A futómű a helyén van, bár jobbra alászedett kormánynál v.mi bele ér valahová.Olyan féktárcsa szerű hang, de elmúlik pl. ha rálépek a fékre.

V.melyik belső féltengelycsuklóm indulásnál kisit koppan.De menet közben semmi hangja.

Meg tartós 140-nél kisit mocorog a kezemben a kormány.Ha onnan még húzatom, elmúlik.Érdekes.

Jó kis kocsika ez. :rolleyes:

Közben Johnny nyomta az infót, 830kg az autó, féltankkal, semmi könnyítés nélkül.Erre jön még rá a pilóta súlya.Ha kidobálunk belőle pár apróságot, mint pl. hátsó üléssor, pótkerék, miegymás, sztem levihető 780kg-ra is.

Link to comment
Megosztás:

Ma rövidke idő leforgása alatt felperemeztem a hátsó sárvédő íveket, hogy beférjen az új kerék+elöl kicseréltem a talpasokat.Azegyiket még nagyon felesleges volt, a másikat meg időszerű.Érdekes.Pont a balos volt xar.meghúzgáltam minden futómű rögzítő dologt, semmi nem lógott.Amit Demó hallottál csattogást, az a váltóból jön.Kissé kivan a lelke szegénynek.Féltengely a helyén van elvileg, de olybá' tűnt nekem a dolog, hogy a váltóban a difi adja ki a hangot, ill. mozgatásra elég sután adja elő magát.Lehet, hamarosan meg kell azt is szakérteni.....

A féltengelyek is lógnak picit, de nem számottevő.....

Ja, a talpasok 8000ft-ba kerültek.Ruiwille...........

Link to comment
Megosztás:

Megvolt a hajtáslánc szakértés is.Minden a helyén, a Demó álltal nehezményezett csattanó hang pedig érdekes módon a váltóból jön, de a bal kihatás végén, a féltengelycsukló külső részén lehet igazán hallani, és érezni is.Tehát nem feltétlenül a váltó lesz a bűnös, bár eléggé megvislet sztem, hanem sokkal inkább a belső, és elsősorban a külső csukló használódott el.Utóbbi helyére keresünk v.mi jó állapotú bontottat.Aztán remélem ha nem is megszűnik adolog, de legalább 1gyel bentebb leszek.

A csapágyakra sikerült még ráhúzni 90 fokot, mind2 oldalon, a megszorsulás jele nélkül.........Hiába, csak jó dolog a hosszú 30-as crowafej.. (special thx to Tomi023)

Link to comment
Megosztás:

Azt ugye tudod, hogy nem szabad annyira erösen meghúzni az elsö kerékagy és csapágy koronásanyáját, mert az nagyon nem tesz jót a csapágynak? :mellow:

Érzéssel húztam meg, nem úgy mint ha patás állattal létesítenék nemi kapcsolatot! :unsure: De egy picit lógott mind2 oldalon.Most már nem lóg.Csak ez a kihajtás/féltengelycsukló dolog egy újabb feladat.Aztán mánn olykor kezd a hócihőm tele lenni a feladatokkal. :rolleyes:

De mikor meglátom........beindítom........majdnem megyek is vele......olyankor azért mindig megbékélek kisit. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.