Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

wáw. ;)

Én meg rólad láttam, de most nem találom, majd még keresgélek.

0 133245 1000 5 BUZÁS NÓRBERT 529 3 453 10 605 15 298 585 15 883 113 126

1 133247 2000 1 GAZSI FERENC 102 3 797 11 433 16 166 741 16 907 107 133

Lassítottál a végén? :blush:

Akit még érdekel:

http://www.futam.hu/letoltesek/07apr08/meres.xls

Link to comment
Megosztás:

wáw. :P

Én meg rólad láttam, de most nem találom, majd még keresgélek.

keresgélj lécci ;)

0 133245 1000 5 BUZÁS NÓRBERT 529 3 453 10 605 15 298 585 15 883 113 126

1 133247 2000 1 GAZSI FERENC 102 3 797 11 433 16 166 741 16 907 107 133

Lassítottál a végén? :D

a videón amit linkeltél nem látszik de nagyon sz@r volt a rajt meg a 2-ből 3-ba váltás is....igy meg minek nyomjam ki a szemét? :P

HA-HA-HA-HA-HA-HA-HA-HA ;) :lol: :lol: :lol: :lol:

mértek nekem 15.5-öt úgy, hogy minősíthetetlen szar rajtok voltak és minden váltást elb@sztam......érdekes ez.... :blush:

Link to comment
Megosztás:

keresgélj lécci :P

a videón amit linkeltél nem látszik de nagyon sz@r volt a rajt meg a 2-ből 3-ba váltás is....igy meg minek nyomjam ki a szemét? :P

HA-HA-HA-HA-HA-HA-HA-HA ;) :lol: :lol: :lol: :lol:

mértek nekem 15.5-öt úgy, hogy minősíthetetlen szar rajtok voltak és minden váltást elb@sztam......érdekes ez.... :D

Asszem a car-tune-on láttam, de most le van halva.

Most arról beszélnek, hogy az lehet hogy csak ~380 méteres mérés volt. :blush:

A 16.1 nekem is irreális sajnos, de az 1/8-ad idő jó meg a sebességek is jók. Ezis valami.

Link to comment
Megosztás:

Futam.hu forum idézet

"

A csapatom nagyon büszke arra, hogy ezt a rendezvényt nem kellett lefujnunk, és döcögősen de végigcsináltuk!

I. kb 12h környékén a legnagyobb aggregátor (megjegyzem új 60 órát sem futott eszköz) megadta magát... Ez még nem volna nagy esemény, mivel eddig minden rendezvényünk ilyenről ment le probléma mentesen, csak hogy nyomott egy túlfeszültséget, amivel tönkretette azt a számítógépet mely az idők kijelzéséért, és a gépátvétellel való kommunikációra volt hivatott.

II. Hosszas munka után amikor rájöttünk a WIFI eszköz teljes (nem konkrétan kimutatható müködésképtelenségére, jött a következő csapás: Dezsoe a hátszélben előrefújt gumifüst miatt, elütötte a 201m sebesség és elosztó fotocellát, ami teljesen üzemképtelenné vált.

Összetört időméréssel, és nem üzemelő gépátvétellel, hatalmas károkat szenvedve de a csatahajó tovább folytatta a küzdelmet húsvét vasárnap, és a sok félreértés, emberhiány, és sok reklamáció mellett végig lett csinálva az esemény.

Bence, az első 3 órában a 402m bruttó időket mondta be, illetve este az időkijelző autó, a 402m idő helyett, a 382.33m-nél található fotocella idejét mutatta, innen a fals eredmények egyes forrása

Az időmérésről annyit, hogy ez egy saját fejlesztés, melyről meglátjátok majd, hogy a legnagyobb és legpontosabb lesz. A fejlesztés folytatódik, és a csatahajó tovább küzd....

Kitartás, vasárnap bebizonyosodott, hogy Tököl a legnagyobb...

A csapat újra hatalmas motiváció áll neki, hogy minden hibát elfeledtessen!"

Link to comment
Megosztás:

Bács megyei csapásmérők! :D

Hihihi..ezeket a képeket pont ma láttam a srác gépén aki a car-tune-t szerkesztgeti,meg a videokat csinálgatja..

De valami félreértés lehet, mert nekem erre azt mondta, hogy turbós corsa.. szerintem keverte a szezont a fazonnal :blush: ;)

Link to comment
Megosztás:

Bence, az első 3 órában a 402m bruttó időket mondta be, illetve este az időkijelző autó, a 402m idő helyett, a 382.33m-nél található fotocella idejét mutatta, innen a fals eredmények egyes forrása

Ebból még nem feltétlen következik hogy a táblázatban is annak kellene lenni, de valószínűleg így van.

Ha jól számolom ennél a sebességnél (135-140) kb. 0.5 sec kell a maradék táv megtételéhez. Az már reális lehet.

Redi:

futam_070408_052.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ebból még nem feltétlen következik hogy a táblázatban is annak kellene lenni, de valószínűleg így van.

Ha jól számolom ennél a sebességnél (135-140) kb. 0.5 sec kell a maradék táv megtételéhez. Az már reális lehet.

Sőt ebből inkább az következik, hogy a táblázatban a jó eredmények vannak. Pedig tényleg nem úgy tűnik.

Link to comment
Megosztás:

Hihihi..ezeket a képeket pont ma láttam a srác gépén aki a car-tune-t szerkesztgeti,meg a videokat csinálgatja..

De valami félreértés lehet, mert nekem erre azt mondta, hogy turbós corsa.. szerintem keverte a szezont a fazonnal :blush: :D

Valószínüleg azért gondolta így, mert elég jól megy ugye és magasabb fordulaton szépen fütyül.

Nem tudom, hogy miért csinálja, de emiatt már sokan gondolták turbósnak. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hy!

:mellow: Újabb alázást hajtottam végre önszántamon kivül; Megyek hazafele Kecskeméten az Árpád krt-on, lefordulok balra a Béke Téri suli fele ,aki ismeri a környéket és tudja milyen a közlekedés arra pénteken délután 4 fele az vágja a továbbiakat.

Szóval nagynehezen befordulok balra , ugye azon az úton eleve 30 a megengedett a suli miatt + kaka az út is mind1 befordul utánam egy Peugeot 307 bordó ; kigyurt csákó meg formatervezett nunikája :unsure: már befordulás után letol szinte majd aztán villog meg mutogat hogy mért nem megyek. Ekkor még nem tulajdonitottam neki semmit aztán elkezd vadul előzni ; ekkor engem is elkapott a harci stressz kettes padló feldug háromba majd elrepülök az utról hm hm ,hm, pézsó meg vagány csávó sehol.

Ezután lecsapok Wéber Ede utcára az is gázos , jön utánam lassan beér mert ugye genyó vok és bevárom . :lol:

Újabb előzési kisérlet hm megint megszívta :D

Aztán kereszteződéshez érve már habzik a szája dudál villog ,ugat szép szavakat meg hogy legközelebb pofon lessz kiscsávó...

Nah nekem se kelett több ; hm legközelebb vegyél magadnak egy autót, engedd le a lufidat + cseréld le a puncidat kisebb feneküre hátha jobban gyorsulna a verdád ...

Lehet hogy én is kicsit marha voltam de szerintem nem így kéne feldolgozni ha valaki véletlen legyorsulja az embert egy öreg 1.2 kiscorsával :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kicsit elkanyarodtam a tuning témáról bocsi... :rolleyes:

Demó-nak ajánlom ezt az oldalt ;

http://www.horst-rotter.de/download.htm

http://www.corsasuper1600.com/spec.asp

Szerintem nagyon tuti verdák teljesen elkészültem tőlük, hihetetlen hogy 1600-os gép és 224 le ill 202 nm nyomaték nah meg a hang az nem semmi.

Az enyém alapjáraton hidegen továbbra is szar de most még megpróbálunk még egy dolgot /hidrotőke/ mert mindig csak egy hengerem szarakszik hidegen .

Már más ötletünk nincs tengelyek ki hidrotőke csere , mert elektromos részt ki lehet zárni mindent cseréltünk amit csak lehet.

Ha új autót csinálnék csak és kizárolag karbisra csinálnám tojnék az összes elektronikára az biztos .

Ha összejön az akció /hidrotőke/ akkor ha minden jól megy készülnek hozzá okosságok ; speer, szinter kuplung, könnyitett ledkerék.

De ez még a jövő zenéje ,első hogy hidegen is szépen járjon és végre teljes mértékben kilehessen élvezni az 1.2-es motor nyujtotta minden jót! :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Kicsit elkanyarodtam a tuning témáról bocsi... :rolleyes:

Demó-nak ajánlom ezt az oldalt ;

http://www.horst-rotter.de/download.htm

http://www.corsasuper1600.com/spec.asp

Szerintem nagyon tuti verdák teljesen elkészültem tőlük, hihetetlen hogy 1600-os gép és 224 le ill 202 nm nyomaték nah meg a hang az nem semmi.

Ezekről asszem a GSI-ben beszéltünk, Futó Gabi behatóan ismeri a témát.Mondta, hogy 15M egy ilyen gép+versenyek..... :lol:

De ez még a jövő zenéje ,első hogy hidegen is szépen járjon és végre teljes mértékben kilehessen élvezni az 1.2-es motor nyujtotta minden jót! :mellow:

A fentebbi hsz.t elnézve élvezed te kellőképpen! :unsure: a Kopasz kigyúrt meg bekaphatja......... :D

Link to comment
Megosztás:

Azért nem rosszak ezek a 14.1-es idők... :lol: és legalább reálisnak tűnik... :unsure:

Azért sanálom, hogy én nem tudtam menni a GSI-vel slickes időt...csak utcai gumival...meg kimaradt a könnyítés is...

Na majd a következő életemben... :mellow: :D :lol:

Még megvan a verda, nem? :rolleyes: ;)

Link to comment
Megosztás:

Ma elhozta Feri a Corsáját, mert ö már feladta. Kis méregetés és próbálgatás után kiderült, hogy a 4. henger nem megy hidegen.

Magasabb fordulaton már dolgozik, de alapjáraton semmi. Viszont nem gyújtásproblémája van, mert szikra a 4. hengeren is van. :rolleyes:

Mivel vezérlö és injektorok is már voltak korábban cserélve, így szerintem nem marad más, mint a kábelköteg. Holnap reggel kipróbálok még egy másik fötengelyjeladót, bár szerintem nem az lesz. Utána meg kábelkötegcsere.

Megint lehet az egészet átkötni, mert egész más a Kadett és a Calibra kábelkötege. :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.