Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

Azért csak óvatosan hazafelé jövet a pályán 2 helyen mértek. :blush:

Egyik BMW-s havernak mondtam ha pályán megy és lát valami piros régi Corsát ami jön mint állat ne is próbálkozzon.... :D ;)

Nekem is aktuális lenne ez a injektor tisztítás, majd beszélünk róla. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért csak óvatosan hazafelé jövet a pályán 2 helyen mértek. :blush:

Egyik BMW-s havernak mondtam ha pályán megy és lát valami piros régi Corsát ami jön mint állat ne is próbálkozzon.... :D ;)

Nekem is aktuális lenne ez a injektor tisztítás, majd beszélünk róla. :lol:

Én is ki fogom pucolni a spricniket, de én inkább kiszedem öket hozzá. Akkor meg szépen át lehet öket mosni akár féktisztítóval is.

Link to comment
Megosztás:

;) Üdv mindenkinek!

Ma megtörtént a hibafogás :lol: Fabrikáltam egy benzinnyomásmérőt. /vizes bolt 486 ft 10bar-ig mérő óra/

Bekötöttem a benzinhidamhoz, reggel hideg motornál inditás; alapjárat szokásos szóval szar.

Aztán erősn figyelgettema a nyomást hát fel is ment vagy 1.6-ig ha gázt adtam akkor ez leesett 1.3-1-4 ra.

Na akkor ac csere, kiszereltem és beraktam egy bögre benzinbe rákötöttem a nyomásmérőt hogy mi a helyzet kiszerelt állapotban.

Hm hát nem semmi volt amikor áramot adtam neki elindult szépent ment de spriccelt a benzin minden fele, a pipacsővet ill szivattyút összekötő kis cső volt szétmenve ill engedte el a nyomást :blush:

Kicseréltem normális csőre megbilincseztem aztán mérés újra; kiszerelve a szivattyú kapásbol 5.5 bar-t tudott aztán vissza a tankba inditás , benzinhidon mérés alapjáraton kapásból 2.6-bár kis gázadásra emeli majd csökkenti a nyomást a szabályzó tehát az is mükszik.

Alapjáratom hidegen is tökéletes a gázt pedig úgy veszi mint egy villanymotor.

Holnap be is jelenkezek fékpadra mert így már keményebbenek kell lenni mint multkor nyomás nélkül :D /160le/

Szóval tiszta öröm s boldogság na meg hétvégén van egy kihívom is 325 i BMW

Link to comment
Megosztás:

;) Üdv mindenkinek!

Ma megtörtént a hibafogás :lol: Fabrikáltam egy benzinnyomásmérőt. /vizes bolt 486 ft 10bar-ig mérő óra/

Bekötöttem a benzinhidamhoz, reggel hideg motornál inditás; alapjárat szokásos szóval szar.

Aztán erősn figyelgettema a nyomást hát fel is ment vagy 1.6-ig ha gázt adtam akkor ez leesett 1.3-1-4 ra.

Na akkor ac csere, kiszereltem és beraktam egy bögre benzinbe rákötöttem a nyomásmérőt hogy mi a helyzet kiszerelt állapotban.

Hm hát nem semmi volt amikor áramot adtam neki elindult szépent ment de spriccelt a benzin minden fele, a pipacsővet ill szivattyút összekötő kis cső volt szétmenve ill engedte el a nyomást :blush:

Kicseréltem normális csőre megbilincseztem aztán mérés újra; kiszerelve a szivattyú kapásbol 5.5 bar-t tudott aztán vissza a tankba inditás , benzinhidon mérés alapjáraton kapásból 2.6-bár kis gázadásra emeli majd csökkenti a nyomást a szabályzó tehát az is mükszik.

Alapjáratom hidegen is tökéletes a gázt pedig úgy veszi mint egy villanymotor.

Holnap be is jelenkezek fékpadra mert így már keményebbenek kell lenni mint multkor nyomás nélkül :D /160le/

Szóval tiszta öröm s boldogság na meg hétvégén van egy kihívom is 325 i BMW

Hol lesz a racsing?Had menjünk már röhögni a bömösön! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hm...

:blush:

Szerintem sem lessz nagy menet,,, de hát majd meglátjuk.

Onnan fakad ez hogy meséltem egy műhelyben hogy sikerült a pályán találkozni egy 645I vel és kicsit megbirtam szorongatni azaz 230 körül vonatoztunk egymás után és ez kicsit felborzolta a srác idegeit ill Nagy BMW mániás és nem tudta feldolgozni történteket. :D

Link to comment
Megosztás:

Hm...

:blush:

Szerintem sem lessz nagy menet,,, de hát majd meglátjuk.

Onnan fakad ez hogy meséltem egy műhelyben hogy sikerült a pályán találkozni egy 645I vel és kicsit megbirtam szorongatni azaz 230 körül vonatoztunk egymás után és ez kicsit felborzolta a srác idegeit ill Nagy BMW mániás és nem tudta feldolgozni történteket. :D

Akkor a racsing után öngyi lesz? ;)

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi leszek, hogy lesz-e nagyobb változás a teljesítményben. Érezhetö volt, hogy jobban kellene mennie.

A BMW-nek meg tényleg semmi esélye, esetleg egyesben, a hátsókerékhajtás miatt.

Ma kiszedtem a hátsóhidat, remélem holnap el tudom vinni heggesztetni. Elvileg jövö héten készen lesz a lakatolás, utána már csak a gittelés és a festés lesz. :blush:

Remélem Tökölre már fogok tudni menni.

Link to comment
Megosztás:

Ma sikerült mindent megoldanom; készen van a hátsó toronymerevítő is.

Valoszínüleg külső ac-re lessz alakitva a corsas mert továbbra is szívat a gép de már volt pillanat amikor ott volt a szeren a benzinnyomás.

Megtaláltam vele a megoldást már csak meg kell csinálnom :blush:

Egyébként a jó benzinnyomással érezhető volt a különbség tényleg...

Link to comment
Megosztás:

Ma teljesen ki lett belezve a Corsa. Át lett forrasztva a fütöradiátor egyik csöve és felkerült a hátsó hidam.

A hátsó tárcsaféken kívül kapott a híd még egy Kadett GSI 16V hátsó keresztstabilizátort a gyári mellé. Ez az a stabi, ami a híd aljára van csavarozva, nem az, ami bele van füzve. Az maradtd egyelöre a gyári.

http://www.carstyling.hu/pic/usercar/28985/21.jpg?1174847682

Link to comment
Megosztás:

Ma teljesen ki lett belezve a Corsa. Át lett forrasztva a fütöradiátor egyik csöve és felkerült a hátsó hidam.

A hátsó tárcsaféken kívül kapott a híd még egy Kadett GSI 16V hátsó keresztstabilizátort a gyári mellé. Ez az a stabi, ami a híd aljára van csavarozva, nem az, ami bele van füzve. Az maradtd egyelöre a gyári.

http://www.carstyling.hu/pic/usercar/28985/21.jpg?1174847682

Na ez királyság!!

Akkor lassan kezd összeállni a gép! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Nos, ma összeraktam a leendö váltómat.

Remélem nem fordítva fog müködni, vagy valami hasonló, mert ez volt az elsö váltó, amit szétszedtem. ;)

Leszedtem még a régi vezérlésem, és meg kellett állapítanom, hogy megérett a cserére. :blush:

Még 35e-et kell akkor a Corsára költenem, mert annyiban van a komplett vezérlés. Gates szíj, SKF görgök és egy új vízpumpa.

Holnap megyek a lakatoshoz a Corsáért, kíváncsi leszek, hogy hogy dolgozott. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.