Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

Első körben 1 ill 4. fokozatban ment a mérés; 4 fokozatban 208 km/h tudott.

Második mérés 1-5 fokozat , itt nyomatékrugalmasság ill sebesség mérés ; 5.ben 254km/h ;) :lol: :lol: :lol:

Mért teljesítmény: 117,4 kw azaz 159.664LE a gép teljesítménye :blush:

Természetesen ez nem keréken értendő érték; Főtengelyen leadott.

Meggyőző adatok! :P :lol:

Hm szerintem eme feladat Losi barátomra hárul :D

Ha elküldöd mailben, akkor megpróbálom ...............

Link to comment
Megosztás:

10 tonnás présem van, szerintem elég lesz... :blush: :D

Elég hozzá egy szinpla satu! :lol: ;) S, csak úgy szaladnak a helyükre majd de lehet, hogy a lengőkarba besajtoltakat kicsit alakítani kell, hogy beférjenek a helyükre, a felfüggesztésnél..........

Közben délutáni unalmamban a házunk udvarán szétbányásztam a Corsát, helyesebben lebontottam róla az agyakat, hogy a 256-os fékhez hozzá lehessen igazítani majd az agyat.Tehát hogy normálisan a helyére menjen.Viszont érdekes, hogy a 236-tal egész tűrhető mértékben fogott.Tehát a tárcsán látszik, hogy a betét kb. 80%-a dolgozott.A maradék 20 viszont nem.Ezt akarom kiküszöbölni most.

Ja igen.A váltóm végén a végátét C3.74.Szal nem rossz, de inkább olyan "átlagosnak" mondható...........

Link to comment
Megosztás:

Olvasgatom folyamatosan ezt a forumrészt! És egyre jobban pörög az agyam nekem is kell 1 Corsa, de egy kicst másképp de 100% hogy turbos változatban de lényeg nem is itt van hanem hogy dieselt egyen a drága! Csák hát azok a diesel ugyan akkora ccm-ben kicsit nagyobbacskák mint a benzines koégák!

Link to comment
Megosztás:

Olvasgatom folyamatosan ezt a forumrészt! És egyre jobban pörög az agyam nekem is kell 1 Corsa, de egy kicst másképp de 100% hogy turbos változatban de lényeg nem is itt van hanem hogy dieselt egyen a drága! Csák hát azok a diesel ugyan akkora ccm-ben kicsit nagyobbacskák mint a benzines koégák!

Keresel itthoni 1.5TD-t, aztán kicsit megizmosíttatod..........ennyi a recept! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Hát, nem tudom....

Szerintem az 1.7TD túl lomha, annál még egy gyári 1.6-os GSI is jobban menne, nem is kicsit. Az egyetlen olajkályha, amit el tudnák képzelni egy A Corsában, az egy 2000 16V TDI, vagy hogy is híjják ezeket.

Ott viszomt rengeteget kellene barkácsolni, ami nagyon zsebbenyúlós lenne. Rengeteg alkatrészt kellene legyártatni.

Link to comment
Megosztás:

Hát, nem tudom....

Szerintem az 1.7TD túl lomha, annál még egy gyári 1.6-os GSI is jobban menne, nem is kicsit. Az egyetlen olajkályha, amit el tudnák képzelni egy A Corsában, az egy 2000 16V TDI, vagy hogy is híjják ezeket.

Ott viszomt rengeteget kellene barkácsolni, ami nagyon zsebbenyúlós lenne. Rengeteg alkatrészt kellene legyártatni.

Szóval szerinted is inkább egy normális, benzinnel működő 160LE-s masinát kellene összerakni Dininek? :lol: :blush: :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Szóval szerinted is inkább egy normális, benzinnel működő 160LE-s masinát kellene összerakni Dininek? :lol: :blush: :D ;)

Több értelme lenne, mert az legalább passzol és van már tapasztalat is vele. Dízellel nem lehetne ilyen mérges gépet építeni, legalábbis nem annyi pénzböl. Lényegesen drágább lenne és akkor még csak az se biztos, hogy minden gond nélkül megoldható.

De neked is jobb lenne egy MOTOR a Corsádba. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha kész lesz a gépem fékileg kipróbázod, aztán majd nyilatkozol! ;) Nem megy ám oly' rosszul, elhiheted....................

Az tuti, hogy nem megy rosszul, de egy XE azért szerintem jobb. De mondjuk még eddig tényleg nem ültem C20NE Corsában. :blush:

De csak azért, mert mióta kész a Corsád, nem mutattad meg. :D

Link to comment
Megosztás:

Szal 3.94.............hm...........jól hangzik!Néztem a videót, mikor a Civic ellen mentél.Nemsemmi nyikorgást vágtál le apám........De figyeld meg, hogy az új szilentekkel egészen más lesz majd a gép.Nem fogja úgy rángtani a futóművet. :D

Én is nagyon kíváncsi vagyok, csak már készen lenne... :blush:

Már nagyon mennék vele. De remélem Feri eljön a héten és akkor meglesz a motiváció, ami mostanában kicsit hiányzik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.